Ponyo z útesu nad mořem

• Česko Ponjo z útesu nad mořem (festivalový název) (více)

Vítejte ve světě, kde nic není nemožné. Neobyčejná animovaná pohádka se odehrává v malém městečku u moře, kde syn námořníka, pětiletý Sosuke, žije poklidný život v domě na útesu ses vou matkou Lisou. Jednoho osudného dne objeví Sosuke na pláži krásnou zlatou rybku jménem Ponyo uvězněnou v láhvi. Jak se však ukáže, Ponyo není obyčejná zlatá rybka, ale dcera mocného podmořského čaroděje. Ponyo využije kouzel jejího otce a promění se v mladou dívku, aby mohla být se Sosukem. Mořské hladiny se začnou vinou kouzel nebezpečně zvyšovat a Ponyin otec vyšle mocné mořské vlny, aby našly jeho dceru. Ponyo a Sosuke musí podniknout velké dobrodružství, aby zachránili svět a splnili Ponyin sen stát se skutečným člověkem. (oficiální text distributora)

fallanga

Miyazaki se pro jednou rozhodl opustit vzdušný prostor a místo toho zamířil pod hladinu moře, kde stvořil další kouzelný a fantastický svět plný divů. Všechno vypadá kouzelně, má to skvělý hudební doprovod (hlavně nádherná dětská písnička při závěrečných titulcích) a samozřejmě to má i skvělé postavy. Obzvláště jsem si oblíbil Lisu, což je trochu divné, protože je to naprosto obyčejná tuctová postava a čaroděje, který je naopak velmi neobyčejná postava. Film trochu sráží otravná nátura hlavní postavy (Ponyo). Měla sice své světlé stránky (například když hyperaktivně skáče po celém domě s lampou nad hlavou), ale většinu času mi přišla jako otravnější verze Mei z Totora ()

nenet

Další z fantastických nápadů mistra Miyazakiho. V jeho způsobu vykreslení světa je vždy něco až uhrančivého. Příběh malého Sosukeho a jeho kamarádky "zlaté rybky" Ponyo patří k velmi netradičním vyprávěním o přátelství a vzájemném prolínání reality dětí a dospělých. ()

courage

Gake no ue no Ponyo je nadhernym pribehom pre deti presne tak ako bol pred rokmi Tonari no Tororo. Krasny a pritom jednoduchy pribeh, animacia, hudba .. proste Myiazaki :) ()

Quendi

No nevím, přišlo mi že Miyazakimu to mořské ladění úplně nesedlo. Děj téměř žádný, což by snad ani tak nevadilo, kdyby to bylo takové to příjemné kochání, ale to se tentokrát taky nekonalo. Navíc mi tam až moc věcí nebylo vůbec jasných. Nakonec se z toho vyklubala jakási variace na malou mořskou vílu. Několik scén bylo povedených, ale jinak pro mě bohužel jednoznačně slabší Miyazakiho film s velmi nízkým nábojem. ()

Brmbolec

Podľa mňa úžasné animované dobrodružstvo. Trochu iný Miazaki. V podstate to nemalo ani poriadny dej, ale typická pre tohto majstra animovaného filmu, kúzelná atmosféra tomu dodávala čaro. Bolo to veľmi milé... ()

jafuska

japonský kreslený film, na který nejsme zvyklý, je to úplně jiné, jiná animace, ale přesto to bylo zajímavé hezká pohádka nejen pro děti, ponyo byla fakt srandovní, prostě jako malé dítě, pro mě určitě zajímavé, ale holt to musím srovnávat s typickou animací američanů, ta je lepší, ale tady toho moc nejde vytknout, je to pokus o něco jiného, než jsem zvyklá ()

pekas

Scénář mi přišel hodně nedotažený, některé pohnutky či obavy, jako například otcovy, nebyly vůbec vysvětleny. Bylo to nějaké moc zkratkovité. Nebo prostříhané? Zbývá tedy animace, která je kouzelná, jak jsme u mistra zvyklí. Ale pokud porovnávám s ostatními Miyazakiho filmy, pak bych trochu v nadšení ubral, neboť jiné jeho kousky mě nadchly víc. 80% ()

A_san

Tohle anime může mít zajímavý příběh, ale na můj vkus už přílišné dětské zpracování. Pro děti to bude něco úžasného, ale mě jako dospělého člověka to nechytlo už tolik za srdce, nepočítaje, že animace nebyla prostě dle mého gusta a díky tomu cítím právě takový menší rozkol. ()

RigorMortis

Farebné, úprimné a roztomilé. Sympatické postavy, dokonca aj Ponyinho otca som si napriek povahe obľúbil. Často som sa od srdca zasmial, Miyazakiho filmy majú svoju atmosféru, dokážu zahriať pri srdci a a ani tento nebol výnimkou. Na môj vkus bol však až príliš detský. ()

johnny01

Zápletka je prostě divná. Nefunguje to správně, 5leté děti se zdají příliš vyspělé, do toho manželská hádka, která v takovém filmu nemá co dělat, využívání schopností je málo pochopitelné. Postavy se zdají ploché a málo propracované, nejvíce to platí pro Ponyu, která se navíc na pro ni obrovské změny až příliš rychle adaptuje. Nejzajímavější postavou je tak Ponyin otec, který však naneštěstí dostává málo prostoru a ještě u něj dojde k málo uvěřitelnému obratu. Ani babičky nebyly využity, jak by být mohly. ()

Chladek

Film velmi pěkný, i když z Miyazakiho tvorby bych ho určitě ihned nezařazoval k vrcholům tvůrcovy práce. Obecně vzato příběh obsahuje všechny archetypy ostatních Hayaových snímků. Malé dítě, potrhlý kouzelník, a kontrast mladého věku se starým. Když už nic tak je to velmi povedený, milý a laskavý příběh. ()

jack_scott

Geniální film pro děti a mladší publikum. Asi první snímek, který bych chtěl, aby vidělo moje dítě. Žádná laciná anglosaská produkce, konečně něco, pro děti, co není jednoduše černobílé. A ačkoliv už dítě nejsem :-D i tak se mi to líbilo, prostě ...to v sobě něco má. 80% a ****. ()

stolista

Mooc pěkná animovaná pohádka. Tolik pohody, pozitivních pocitů.. Některé filmy od Miyazakyho u mě zůstaly prozatím ne úplně pochopeny, ale tenhle je parádně pohodový.. Animace klasika, nic světoborného pro nás konzumní diváky, ale to mi neva. U takovýchhle filmů mi to rozhodně nevadí ()

Glukoza

Tohle je zatím jediný z Miyazakiových filmů, kterému dávám čtyřku. Pěkná byla třeba postava "Otce moří", taky se mi líbí úcta ke starým lidem, již lze vidět i v Haulovi, Naušice atd...Ale pytlíčková hloupoučká rybička, to nějak nebylo pro mě. ()

Filmasia 2010 – asijské „best of“

Filmasia 2010 – asijské „best of“

30.11.2010

„Neúspěch“ Temného rytíře?

„Neúspěch“ Temného rytíře?

01.09.2008

Temný rytíř už v celosvětových tržbách přeskočil laťku 900 milionů dolarů, ale honbu za vytouženou miliardovou hranicí mu kazí nepříjemný fakt: v Japonsku je film propadák. Zatímco Batman začíná… (více)