Rovnice smrti

• Velká Británie W Delta Z (více)

Zkušený policista Eddie Argo (S.Skarsgard) během své kariéry toho zažil hodně, tentokrát se však dostal na stopu vraha opravdu výjimečného. Nestačí mu totiž člověka vykuchat, podřezat nebo udusit. Tenhle magor si se svou obětí rád pohraje. Jeho hra má jednoduchá pravidla. Zabij osobu, kterou miluješ, nebo budeš umírat v bolestech jako zvíře. Čím víc Argo postupuje ve svém pátrání, tím je mu jasnější, že tenhle vrah má své plány i s ním. Zajímavost: Prajsova rovnice. Dvojité W je fyzická zdatnost, schopnost předávat geny dalším generacím. Zet je specifický rys. Delta... Sobecký gen. (oficiální text distributora)

film-fancz

70% na Saw ani Seven to nema, ale mirne jim slape na paty. Z muceni beha mraz po tele. Pribeh mohl byt podany lepe, chvilkami je totiz zmateny a zacinate se ve jmenech postav trosku ztracet. ()

mala_kea

Nevidím v tom žádné přirovnání k saw, ale některé prvky to má. Docela jsem se u toho i nudil, protože to nebylo "nic"..nevím ,co to mělo jako být, ale když někdo řeši vraždy a vrah se jim sám přihlásí, není to moc jako krimi ani napínavé. Režie je děsný klišé, vůbec mi to nedávalo smysl. Scénář byl trochu lepší, ale pořád to film nedělá průměrným.1* za krásnou Melissu George ()

Heroine

Není to úplně hrozný. Už jsem viděla stovky horších hororů i thrillerů, a tohle má dokonce příběh a jakous takous vysvětlení. Sice je tam občas logika dost podivná, a psychologie postav se zrovna neopírá o realitu, ale není to špatný nápad. Skarsgård se na takovou roli hodí, i když celkově je tahle kombinace zamlklý polda se špatným svědomím+nezkušený polda začátečník dost okoukaná. Je fakt škoda, že nám neukázali jak dostala Selma Blairová uspaného Toma Hardyho nejdřív do své dodávky, a potom zase ven, někam do dobře schovaného bytu, tam ho posadila na židli, a připoutala. Myslím že to by zabralo času na celý film :-) ()

agassi68

Jasné, všetci to porovnávajú so Sedem, Saw, či Mlčanie jahniat, ono sa to ani nedá neporovnať, no odhliadnuc od toho nie je to zase až taký podpriemer. Aj keď bez Stellana určite áno. Kto už videl vyššie spomenuté trháky tak môže Waz pokojne vynechať.. ()

jay.lee

Jen sotva průměrný thriller. Nebylo to úplně špatné, tak to tedy bylo dobré? Ne! Nebylo to ani dobré!!!! takový ani kočka a ni pes!! Jeden nudný večer s W^Z strávíte a pak na něj zapomenete. ()

sonoluca

Digitální kamera je poslední dobou v kurzu. Jenomže zatimco takovej Michael Mann dotáhl její použití až na hranici maximální dokonalosti, v rukou neostříleného Tom Shanklanda působí zatraceně amatérským dojmem. Ba co víc, Shankland vsadil na digitál vše a čeká, že se hutnější atmosféra dostaví jaksi automaticky sama od sebe, ovšem tady selhává jako režisér na celé čáře (výjma snad jedné scény). Konstatní sterilita s nudným scénáře (stažený prdele se nedočkáte), nezajímavými postavami, nezáživnou režií a kvazicool střihem, u které vám po 40 minutách bude jedno, že nevíte co se děje, protože jste si v průběhu odskočili dvakrát na cigáro ()

Saimon

Film se spatnou rezii /vzit to do rukou takovy Lynch,tak sedim s hubou do koran,nechapu a dumam jeste ted/ a spatnymi herci. Jedineho tahouna najdeme v podobe Stellana Skarsgårda jako policejniho vysetrovatele.Nebyt toho,ze film je sbirkou hereckych a rezijnich chyb,byl by tento film v rukou nekoho jineho /viz.vyse/ a s vetsim rozpoctem - mozna hitem roku. Lec mozna neni "je". Jedna hvezda za vykon Stellana Skarsgårda a o tu druhou se deli myslenka a bohuzel spatny vykon cernosskeho milence,ktery kdyby hral jen o trochu vice verohodneji byl by tento film vymrstil snad o jednu az dve hvezdy vyse,bohuzel jsem mu,ale temer ani neveril,ze je cerny, natoz abych mu uveril jeho zasadni roli ve filmu....Skoda! POTENCIAL TADY BYL OBROVSKY! ()

mliko

Tak po dlouhé době napíšu komentář. Tak za 1) zapomeňte na srovnání se SAW to se nedá. Za 2) Zapomeňte na srovnáni se Se7en - to je taky špatně. Jednak mi tady chybí myšlenka , dle mého je zde i špatné obsazení herců a celé je to takové divné i nudné. Na horory jsou lepší béčkové filmy a na thrillery jistě taky . Ztráta času .25% ()

DavidWebb

Celkom pôsobivá detektívka s náznakmi torture porna v divácky nie príliš ľúbivom outfite. Ak napíšem, že to má vcelku originálny námet iste by mnohí nesúhlasili - takže na svoju obhajobu uvediem, že niečo podobné som videl iba raz (v nejakom seriáli) a nie som si istý čo z toho vyšlo skôr. Navyše odmietam tento flik zaradiť do kategórie rape & revenge - ten žáner má jednoduchšiu myšlienku a vôbec, nie je to horor. V tomto snímku ide skôr o obsah ako o formu, čo sa týka réžie šlo by to natočiť lepšie. To však neznamená, že je to zas také zlé - W Delta Z má svoju atmosféru, temnosť (väčšina filmu sa odohráva v noci) a aj hercov. Nemuseli sa nijak zvlášť snažiť, aby si tu strihli svoje úlohy Stellan Skarsgård, Melissa George a prekvapivo aj Tom Hardy. Každopádne, pozrieť sa to dalo akurát... ten koniec. Začal som "TO" tušiť až v poslednej tretine, ale čo sa týka Jean - nechápem, prečo sa na konci radšej nezabila. Tá žena určite mala právo na svoju pomstu, o tom žiadna. Lenže zavraždila policajta, ktorý nebol priamym účastníkom toho čo sa jej stalo, a to naozaj drsným spôsobom (pričom slovo "drsný" je prinajmenšom eufemizmus) a všetci vieme, čo s takými vrahmi policajti v jÚeSeJ robia. Tak neviem, asi si to chcela celé zopáknuť. PS: "Musíte krvácet aby ste věděla že máte krev... a že vám srdce tluče." ()

Cortesz

Škoda, že se tohohle filmu nechytil lepší režisér, neobsadili lepší herce, protože si myslím, že by z toho mohla být pecka, která by se zařadila možná i vedle slavných podobně laděných snímků, jako SAW nebo Sedm. No, ale nestalo se. Takže z toho vznikl průměrný kriminální film na úrovni televizních seriálů typu CSI a vypadá (tedy až na závěr) jako úvodní pilot k nějakému drsnějšímu televiznímu kriminálnímu seriálu, což je škoda, protože měl jisté ambice stát se něčím víc. ()

kaapaa

Absolutně netuším, proč do toho lidi proboha taháte Saw a Se7en? Všechny tři filmy jsou si blízký asi jako Terminátor, Predátor a Total Recall. Scifi, Arnie, zabijáci, to sedí, ale jinak je ten film každej úúúplně o něčem jinym. Nejinak v tomto případě. ()

Elegnor

Taková trošku hloupá detektivka, snažící se navodit dojem něčeho vyššího, čemuž ale rozhodně nepomáhá až příliš jednoduše vystavěný příběh, občasné nelogičnosti a hlavně úplně neskutečně příšerná ruční kamera navozující pocit trochu temnějšího odpoledního seriálu. Neni to vyložená ztráta času, ale dají se najít tucty (co tucty, kopy) lepších filmů na prozáření dne :) ()

Solverino

Nelze postavit film na jednom herci a ani Skarsgard to není schopen zachránit. Přitom příběh a nápad nejsou zas tak špatné, ale totálně to pohřbí bezbřehá nuda, nízkej rozpočet a neschopný herci. Obzvláště mě iritovala ta blonďatá blbka co sekundovata Skarsgardovi, jako pobočnice, silně mi připomínala tu veverku z Ice Age. Proboha proč nenajímaji aspoň podprůměrně hezký herečky, tahle s bomba-předkusem by mohla tak v kanclu ořezávat zubama tužky (Melissa George) ... strašná nuda! ()

Pitryx

Trošku zdlouhavé kvůli vykecávačkám, ději chybí spád. Pár brutus scének. Řekl bych že spíše podprůměrný snímek. Chtělo to přidat trošku "švihu". 29072011 9605/9940 ()

Patches1984

Nějak moc nevím, jak tohle hodnotit. Scény na střídačku mají a nemají atmosféru, představitelé postav střídavě hrají dobře a špatně, děj se tváří první půlku celkem zajímavě, aby nakonec všechno zabila vlastně celkem nudná, předvídatelná, nejasná a zbytečná pointa. Jako bych viděl sestřih dvou thrillerů - jednoho velmi dobrého a jednoho o dost slabšího. Většinu filmu jsem se celkem dobře bavil, ale už deset minut po jeho dokoukání vlastně ani pořádně nevím, o čem film byl. Jako by ve mě nezanechal žádný dojem. Takže neutrální zůstanu i v hodnocení. 5/10 ()

cinema_cz

Mírně nadprůměrná krimi kombinující SAW a Sedm zaujme především hereckým obsazením - Skarsgård a Blair ovšem jako profesionálové vědí, že tentokrát mohou šetřit síly na lepší projekty. (Alena Prokopová, Ci 08/2008) ()

jack_scott

Nevidel jsem trailer ani jsem o filmu nic predtim neslysel,takze tim ze ho nekdo srovnava se saw nebo seven jsem prekvapen. Nevim jestli tak byl film reklamovan, ale pokud ano,tak je to chyba protoze s nicim takovym film nic spolecneho nema. Respektive ano,par desitek vterin s mucenim,nicmene muceni je obsazeno v rade jinych filmu a zde je jen jako doplnek,takze nevim nevim co tim bylo mysleno. Myslim tedy ze u mne nastala idealni situace ze jsem o filmu nic nevidel a taky jsem tedy nevedel co mam (jakoby) cekat. Film je to dobry, trihvezdickovy, nijak extra neprekvapi ani neurazi,s vyjimkou toho ze film nabere neocekavane romanticko-tragicky smer kdy se nakonci jeden z hlavnich hrdinu rozhodne zemrit diky lasce k vedlejsi postave. Navzdory tomu ze jde o vztah homosexualni se tim film nejak nesnazi lacine sokovat,coz je jen dobre a nebyt nekterych zbytecnosti,daval bych hvezdicky ctyri. Ten vztah z pocatku neni vubec jasny,naopak spolu se zatcenim vedce pudobi jako prijemne zpestreni –nic v tom filmu neni snadne predpovidat. To je jen fajn. Proste a strucne-je to zajimava podivana na vsedni vecer,nic vic,nic min. ()