Samotář

Klub mŕtvych

Smart People

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2008, 90 min

To je tak, když někdo nedokáže přejít přes svoje osobní problémy. Stane se z něj smolař jako v tomhle filmu a pokud nepříjde nějakej extra zlej scénárista, vykouzlí mu příjemně zralou blondýnu, která ho zpucuje a dá do parády, tak jak si zaslouží.(7.7.2010)

Už to není nejmladší týpek (jako já), nevlídně bručí na své okolí (jako já), všichni ho nenávidí (jako mne), ale přesto mi Dr. Wetherhold není nijak zvlášť sympatický. Navíc má s přítelkyní prapodivně sterilní vztah a tak jedinými, avšak velice pádnými, důvody sledovat tento snímek jsou superuvolněný bratr (T. H. Church) a robotická dcera (E. Page). Bez nich bych šel s hodnocením o dvě hvězdy dolů.(20.10.2011)

• dr.Orlok

Škoda, těch nesympaticky napsaných postav ( až na Thomase Hadena Churche), nudně výprávěného příběhu bez zvratů, okázalého naparování chytrosti postav... takže ve výsledku zůstává jen skvělá Ellen(20.10.2008)

Typický drama o ovdovělým chlápkovi, kterej je nejdřív nesnesitelnej, ale s přibývajícím časem jde stále víc do sebe, je to fakt docela hodně jednoduše nalinkovanej příběh, ovšem Dennis Quaid je tady výbornej a díky němu a Thomasu Haden Churchovi a Ellen Page je z toho docela dobrý, i když předvídatelný, drama(20.8.2008)

Zase jedna nezávislá jednohubka a opět mi sedla. Nepopírám, že na film jsem se podíval hlavně kvůli Ellen Page, která tu má zase zajímavé ulítlou roli. O tom že je nehorázně roztomilá už není potřeba mluvit ;) Celej snímek se nese v hodně pohodovým duchu, Dennis Quaid má zase roli takového toho typického dobráka a sympaťáka a Sarah J. Parker mi nevadila, i když ji osobně moc nemusím. Dost mě zaujal soundtrack složený zejména z brnkání na kytaru a tomu stylově podobných písniček. Tento vcelku neobvyklý výběr se osvědčil už v Juno a tady funguje stejně tak dobře. Stejně jsem ale měl pocit, že Smart People je pilotním dílem hodně zajímavého seriálu a je škoda, že se jedná o pouhý film. Postavy působily natolik zajímavě, že bych jejich osudy klidně sledoval dál. Silné 4*(10.12.2011)