Samotář

Klub mŕtvych

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2008, 90 min

• Faustka

Jsou tak chytří a přece… Poznají ten stav, kdy už mysl nepojme více informací a začne se bouřit proti nežádoucímu zahlcení..? Tím ukazatelem ke změně se tak stává strýček Chuck; jediný, který doposud neztratil spojení s realitou. Návrat pro: nabubřele zakyslého profesora Wetherholda, nesnesitelnou Vanessu a mírně váhavou Dr. Hartigan(Sarah pouze změnila prostředí, nikoliv umění přesvědčivosti), tak bude velmi nesnadné. Jak je nesnadné přebrat se tou přemírou inteligentních dialogů.(2.5.2011)

To je tak, když někdo nedokáže přejít přes svoje osobní problémy. Stane se z něj smolař jako v tomhle filmu a pokud nepříjde nějakej extra zlej scénárista, vykouzlí mu příjemně zralou blondýnu, která ho zpucuje a dá do parády, tak jak si zaslouží.(7.7.2010)

velki herci + maly film = priemer. mudrych ludi sa tiez nedockate.(3.8.2008)

Pro tenhle film bych měla takové své soukromé označení - malý, ale přesto velký film. Než jsem ho viděla, byla jsem plná očekávání, protože herecké obsazení mi přišlo opravdu výborné, pro mě osobně je Ellen Page magnet na úspěch a kvalitu a Dennis Quaid byl před několika lety mým nejoblíběnějším hercem. Sarah Jessicu mám ráda, protože zbožňuji Sex ve městě, takže už tyhle 3 "důvody" byly obří. Musím říct, že mi na jednu stranu hrozně vadila upejpanost tohodle snímku, vadilo mi to, jak je prostý a jednoduchý, že vše jede v jedné lajně a skoro se nic neděje, ale to SKORO musím zdůraznit, protože ono se tam toho pod pokličkou dělo spoustu. Je to krásný film, klidný, který si na nic nehraje a hned na první pohled jde poznat, že se nejedná o žádný trhák s obrovským rozpočtem, ale naopak je to malé dílko, které uvidí a zároveň osloví jen malo lidí.(10.8.2008)

V porovnání s nedávno viděným a stylově velmi podobným snímkem Birds of America rozhodně vítěz. Opět několik životních nebo morálních zkrachovalců - opět několik osudů, které se nakonec v lepší obrátí... tentokrát mi to ovšem nebylo jedno. Podobných snímků je tolik, že už vlastně záleží víc na postavách, které do filmu umístíte, než na co nového v ději přijdete. Quaid, Church a především Ellen Paige jsou všechno sympaťáci. A hrají velmi dobře (dokonce i prvně jmenovaný konečně není Quaid, ale filmová postava). Malý, pěkný film - který stojí především na tom, jestli si oblíbíte postavy, jinak v ději nic nového nepřináší. Já si je oblíbil. Hodně. Thomasi Haden Churchovi a Ellen Page prostě nelze odolat a kdykoliv se objeví, nelze z nich spustit oči. Zdejší hodnocení film docela nedoceňuje... rozhodně má minimálně na 75% (u mě i více).(25.8.2008)