poster

Samotář

 • USA

  Smart People

 • Slovensko

  Klub mŕtvych

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2008, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Už to není nejmladší týpek (jako já), nevlídně bručí na své okolí (jako já), všichni ho nenávidí (jako mne), ale přesto mi Dr. Wetherhold není nijak zvlášť sympatický. Navíc má s přítelkyní prapodivně sterilní vztah a tak jedinými, avšak velice pádnými, důvody sledovat tento snímek jsou superuvolněný bratr (T. H. Church) a robotická dcera (E. Page). Bez nich bych šel s hodnocením o dvě hvězdy dolů.(20.10.2011)

 • Renton
  ***

  Scénář: Mark Poirier .. Kapku nanudlejší, přímé "přechytralé" drama. Natočené bez nějakých výraznějších scén vybočujících z poklidného tempa vyprávění, proloženého jímavou hudbou, které naštěstí zdobí alespoň skvělé herecké výkony, když už scénář ani režie neuchvátí. Ellen Page je jako strojově chladná studentka výtečná, podobně je na tom její otec Dennis Quaid. Sarah Jessica Parker si jede jen to svoje sexměstovské tváření zato Thomas Haden Church boduje nejen holým zadkem. Komedii v ději však budete hledat stěží, takže pozor, pokud padne výběr tohoto filmu kvůli jeho žánrovému zařazení. ___ To O*R*I*N: nejmenovaného? Tím údajným maloměstem je Pensylvánský Pittsburgh a zmínka o tom padne i ve filmu.(7.9.2008)

 • iamek
  ***

  Průměrná romantická komedie s prvky dramatu s nesympatickou Sarah Jessicou Parker a naopak se skvělou Ellan Page. Na Samotáře si za hodinku ani nevzpomenete a film bych označil jako jednohubku.(30.5.2010)

 • charlosina
  ***

  Postava profesora literatury Lawrence Wetherholda se mi líbila a (i přes zjevnou snahu působit odpudivě) mi přišla sympatická, Dennis Quaid to zahrál výborně. Zaujala mě rovněž postava Vanessy v podání Ellen Page, která skrze knihy a vědomosti ztrácí kontakt s "běžným" děním a "obyčejným" životem. Ale to je tak všechno. Kdyby se tvůrci zaměřili na jejich životy, vztahy a priority víc do hloubky, mohlo z toho být vynikající drama ze života intelektuálů, kteří se snaží v životě něco dokázat a neuvědomují si, že i maličkosti vytváří velké věci, a že každou další informací sice roste jejich intelekt, nicméně se zmenšuje jejich "lidskost". Takhle to byla ničím výjimečná podívaná na staršího profesora literatury, který odmítal kontakt s lidmi a jakožto vdovec rovněž se ženami, ale seznámil se s pohlednou doktorkou, která mu ukázala, že to jde i jinak. No a dcera, která se vedle pilného studia (až to holka trochu přeháněla) věnovala domácnosti,se s novou situací vyrovnává těžce. Nečekaně. Smart people jsou příjemným filmem, který se mi ale pod kůži příliš nezaryl.(2.6.2009)

 • dezorz
  ***

  velki herci + maly film = priemer. mudrych ludi sa tiez nedockate.(3.8.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace