Samotář

Klub mŕtvych

Smart People

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2008, 90 min

Toto hodnotenie mi môžete vyčítať. Nebudem vám to mať za zlé. Pretože v konečnom dôsledku sa jedná o film, ktorý nie je ničím výnimočný a nemá ani čo ponúknuť. myslím si že v dnešnej dobe určite nikomu. Spracovanie zaostáva ďaleko za obsahom ale vzhľadom na to že sa jedná o prvotinu pána alebo paní Murro nie je namieste vyčítať až príliš okaté chyby - striedme prostredie, mierna nesúrodosť deja a pod. Strih je na taký jednoduchý film až príliš hútny. Naozaj si nemyslím že v takomto filme by mal mať jeden záber 5 strihov. narúša to pokojnosť deja. Tieto všetky výtky by mali moje hodnotenie ustáliť na 3*, lenže vďaka príjemnej gitare v pozadí, umiernenému humoru a skvelým postavám sa prenesiem cez chyby a z osobných dôvodov dám 4*. Page ako obvykle vytvorila postavu o 180 stupnov rozdielnu ako svoje predchádzajúce a ja som jej to veril. plus mala krásne outsiderský nádych čo sa mi páčilo. Quaida mám rám a jeho nenútené herectvo a zamračený pohľad krásne ukazoval čo si myslí o ostatných v jeho okolí a CHurch okorenil tieto postavy o humorný a mierne tupučký nádych aj keď sa jedná ako z názvu vieme o Smart People. a práve tu to zistenie že múdry ľudia sa nevedia tešiť s normálnych radostí pretože z kníh vedia ako to vo svete chodí, vytvára akýsi most medzi poznaním a nepoznaním, múdrosťou a hlúposťou a tiež faktom že byť múdry sa vždy nevyplatí. ako som povedal z osobných dôvodov zvyšujem hodnotenie.(25.12.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $9,511,289Tržby Celosvetovo $11,839,695Tržby za predaj DVD v USA $3,418,676 //počet predaných kusov 171,499(13.3.2010)

• dobytek

Já mam tyhle "malý" filmy ze života docela rád, ale tohle byla bohužel jedna velká nuda o nějakejch naprosto nezajímavejch existencích. Trochu mě pobavil akorát ten adoptivní bratr (Thomas Haden Church), jinak mi nějak všechny postavy a jejich osudy byly úplně ukradený. Do toho hraje celou dobu nějaká hipsterská hudba a strašně se to vleče. Nakonec se to dovleče až k takovýmu nicneříkajícímu konci. 2 hvězdy jsou možná až moc.(15.12.2014)

• dr.Orlok

Škoda, těch nesympaticky napsaných postav ( až na Thomase Hadena Churche), nudně výprávěného příběhu bez zvratů, okázalého naparování chytrosti postav... takže ve výsledku zůstává jen skvělá Ellen(20.10.2008)

• IQ Tiqe

Jak napsal Psema - slabší scénář; a tradičně dobrá Ellen Page, takže průměr.(5.8.2008)