Samotář

Klub mŕtvych

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2008, 90 min

• IQ Tiqe

Jak napsal Psema - slabší scénář; a tradičně dobrá Ellen Page, takže průměr.(5.8.2008)

• Toj

Tak už znám odpověď na otázku, jak natočit špatný film o chytrých lidech... Tohle je typický příklad neúspěšné snahy vytvořit takovou tu pomalou a zdánlivě nezáživnou atmosféru... Ale ono to vlastně je pomalý a nezáživný. A pod povrchem se mnoho také nenachází... Vlastně je to celkem banální film, který si hraje na něco víc. Podobné téma by se zřejmě dalo zpracovat uplně s jakýmikoliv lidmi a v jakémkoliv prostředí... Člověk si v konečném důsledku vlastně neužije ani tu úžasnou inteligenci... Co na tom, že Ellen Page má vytříbenej slovník, když je to malá fašounka... A co na tom, že Dennis Quaid je geniální, když tolik nemluví... Určitě by někdo šikovnější dokázal s danou látkou a osazenstvem pracovat mnohem lépe...(2.2.2011)

Dobří herci se musí 90 minut prát s předvídatelným a dějově slabším scénářem, v němž je sice víc inteligence a logiky než ve filmech Chucka Norrise, ale beztak ve vás po zhlédnutí filmu vůbec nic nezůstane. Samotné postavy jsou totiž příliš nezajímavé, povětšinou i silně nesympatické figurky, s nimiž si scenárista rozhodl zahrát v neděli večer jednu krátkou partii. Hezky se na to kouká, to ano, ale od takového obsazení bych čekal něco vychytralejšího a zábavnějšího. Díky Bohu za Churche a Ellen Page. To hudy78: Koukám, že nadsázka je pro tebe zřejmě cizí slovo. Trocha nadhledu by neuškodila. ;)(21.7.2008)

• Rosaviva

Nečekala jsem, že to bude nějáká bomba, ale, že to bude až taková nuda, to bylo překvapení. Nebyla tam ani jedna sympatická postava, skoro všichni byli buď arogantní nebo na ránu, docela se obdivuju, že jsem to vydržela do konce. Ač mám Ellen Page ráda, tak tady se mi teda vůbec nelíbila (nejspíš způsobené její příšernou postavou). A co víc, naprosto nepochopitelný pár Sarah Jessica Parker a Dennis Quaid, který vypadal asi tak o 30 let starší než ona. No tohle už nikdy víc (a koukám, že český název filmu se opět vytáhnul). 2*(13.11.2011)

Scénář: Mark Poirier .. Kapku nanudlejší, přímé "přechytralé" drama. Natočené bez nějakých výraznějších scén vybočujících z poklidného tempa vyprávění, proloženého jímavou hudbou, které naštěstí zdobí alespoň skvělé herecké výkony, když už scénář ani režie neuchvátí. Ellen Page je jako strojově chladná studentka výtečná, podobně je na tom její otec Dennis Quaid. Sarah Jessica Parker si jede jen to svoje sexměstovské tváření zato Thomas Haden Church boduje nejen holým zadkem. Komedii v ději však budete hledat stěží, takže pozor, pokud padne výběr tohoto filmu kvůli jeho žánrovému zařazení. ___ To O*R*I*N: nejmenovaného? Tím údajným maloměstem je Pensylvánský Pittsburgh a zmínka o tom padne i ve filmu.(7.9.2008)