Samotář

Smart People

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2008, 90 min

• choze

Čekal jsem vtipné chytré pohlazení o morousovi vytaženém z ulity ve stylu LEPŠÍ UŽ TO NEBUDE nebo ŽIVOTA PODLE DANA, ale chyba lávky. Nevtipné, nezáživné, zbytečné. Proč do toho šla Ellen Page s jejím dosud neomylným čuchem na zajímavé filmy je mi záhadou.(9.11.2011)

Typický drama o ovdovělým chlápkovi, kterej je nejdřív nesnesitelnej, ale s přibývajícím časem jde stále víc do sebe, je to fakt docela hodně jednoduše nalinkovanej příběh, ovšem Dennis Quaid je tady výbornej a díky němu a Thomasu Haden Churchovi a Ellen Page je z toho docela dobrý, i když předvídatelný, drama(20.8.2008)

• dr.Orlok

Škoda, těch nesympaticky napsaných postav ( až na Thomase Hadena Churche), nudně výprávěného příběhu bez zvratů, okázalého naparování chytrosti postav... takže ve výsledku zůstává jen skvělá Ellen(20.10.2008)

• Toj

Tak už znám odpověď na otázku, jak natočit špatný film o chytrých lidech... Tohle je typický příklad neúspěšné snahy vytvořit takovou tu pomalou a zdánlivě nezáživnou atmosféru... Ale ono to vlastně je pomalý a nezáživný. A pod povrchem se mnoho také nenachází... Vlastně je to celkem banální film, který si hraje na něco víc. Podobné téma by se zřejmě dalo zpracovat uplně s jakýmikoliv lidmi a v jakémkoliv prostředí... Člověk si v konečném důsledku vlastně neužije ani tu úžasnou inteligenci... Co na tom, že Ellen Page má vytříbenej slovník, když je to malá fašounka... A co na tom, že Dennis Quaid je geniální, když tolik nemluví... Určitě by někdo šikovnější dokázal s danou látkou a osazenstvem pracovat mnohem lépe...(2.2.2011)

Scénář: Mark Poirier .. Kapku nanudlejší, přímé "přechytralé" drama. Natočené bez nějakých výraznějších scén vybočujících z poklidného tempa vyprávění, proloženého jímavou hudbou, které naštěstí zdobí alespoň skvělé herecké výkony, když už scénář ani režie neuchvátí. Ellen Page je jako strojově chladná studentka výtečná, podobně je na tom její otec Dennis Quaid. Sarah Jessica Parker si jede jen to svoje sexměstovské tváření zato Thomas Haden Church boduje nejen holým zadkem. Komedii v ději však budete hledat stěží, takže pozor, pokud padne výběr tohoto filmu kvůli jeho žánrovému zařazení. ___ To O*R*I*N: nejmenovaného? Tím údajným maloměstem je Pensylvánský Pittsburgh a zmínka o tom padne i ve filmu.(7.9.2008)