Led Zeppelin: The Song Remains the Same

(Velká Británie)

Dokumentární / Hudební

Velká Británie / USA, 1976, 137 min

Phil Parmet

Jasně, našlapanost našlapaná. Co jiného? Zážitek. Co z toho, že je videoklip k Rain songu s Robertem trapný až to praští, když se vám z krásy té hudby klepou kolena? Ne tak hutné a zajímavé jako nový dvoudiskový skvost, ale přesto jedna z cest, jak aspoň nahlédnout do historie a naživo si vychutnat čtyři chlápky, kteří definovali žánr hard rocku.(17.5.2007)

Kdyby šlo čistě jen o záznam koncertu v MSG v roce 1976, nemělo by to chybu, a bylo by to za 5, ale dojem z toho vystoupení dost hatí ty pro mě dnes naprosto nepochopitelné hrané pasáže, které tu jsou zcela zbytečné a samoúčelné. Beru to tak, že v tý době to asi mělo působit avantgardně či jak (srovnání s Magical Mystery Tour Beatles se nabízí hned), dnes už to působí jen trapně. Geniální hudba nepotřebuje žádné berličky, vystačila by si sama. Vystoupení perfektní.(5.2.2013)

Srdeční záležitost. Led Zeppelin. Téma na hodinové diskuze, přednášky, disputace a polemiky. Led Zeppelin. Mojí oblíbenci. The Song Remains the Same - povinné, pokud máte rádi Planta, Page, Bonza a Jonese. Prostě kdo má rád Led Zeppelin!(23.12.2009)

Záznam z koncertu je stylově zkombinovaný se vším, co patří k atmosféře 70. let: Návrat k přírodě, jednoduchost a z dnešního pohledu příšerná alternativnost. Ve způsobu oslavy prvků z nejrůznějších dějinných epoch už jakoby začínala 80. léta... A v tomto smyslu - sledování kulturního vývoje - jsem si film ráda užila.(22.2.2015)

Podle mě je hodnocení hudebních filmů či dokumentů celkem ošemetné. Každý má jiný vkus a hodnocení je potom zavádějící. Některé songy od Zeppelinů mám rád, ale tento filmodokument mě příliš nenadchnul.(22.1.2011)