Nik z nás netuší, ako ďaleko je schopný zájsť - kým na nás niekto nezatlačí! Tak ako na Neila Randalla... Príťažlivý podnikateľ Neil Randall (Gerard Butler) sa rozhodne nemôže sťažovať na nepriazeň osudu. Má všetko, po čom mnohí iní len márne túžia: milujúcu sexy manželku Abby (Maria Bello), krásnu a zdravú dcérku Sophie (Emma Karwandy), prácu, ktorá ho baví a poriadne mu vynáša... Skrátka, taký súkromný americký sen! Teda, vlastne mal. Dodnes. Pretože dnešný deň je tou najhoršou nočnou morou, aký si Neil nedokázal predstaviť ani v tých najstrašnejších snoch! Začalo sa to vo chvíli, keď viezol Abby k jej sestre Diane (Samantha Ferris) a sám sa ponáhľal na víkend so svojím šéfom – a náhle sa ako blesk z jasného neba na zadnom sedadle ich auta objavil neznámy ozbrojený chlap a oznámil im, že ich dcérka Sophie, ktorá mala byť doma s opatrovateľkou, je jeho rukojemníčkou! Keď sa ho šokovaný Neil spýtal, čo vlastne chce, únosca, ktorý sa im predstavil menom Ryan (Pierce Brosnan), s ľadovým pokojom odpovedal: „Všetko, čo máš!" Jeho plán sa zdal byť síce šialený, ale zrozumiteľný: v najbližších dvadsiatich štyroch hodinách urobia všetko, čo bude chcieť, inak Sophie zomrie. Neil si však postupne začne až príliš bolestne uvedomovať, že jeho trýzniteľ evidentne nemá čo stratiť - a že jeho jediným cieľom, ba dalo by sa dokonca povedať zmyslom života, je zničiť Neilov doteraz taký dokonalý život! (TV Doma)

Xmilden

Příběhově se jedná o solidní nápad, kterému nechybí napětí a nakonec se dostaví i ten pověstný šokující závěr. Nicméně herci jsou neuvěřitelné dřeva a nad výkony ústředního troji jsem nevěřícně kroutil hlavou nad jejich "hereckými" výkony. Práci kameramana bych ponechal jako kapitolu samu pro sebe. 45% ()

st.verka

Pierce Brosnan mi tu jako psychopat nepřipadal ani náhodou, spíš opravdu chladnokrevný, racionálně vypočítavý a plný zpočátku nepochopitelné zloby. A že to měl v hlavě vpořádku se na konci samozřejmě provalilo. Jen - skalní fanoušci mi prominou - jako by opravdu Brosnan ztrácel "šťávu". Ale nechával mě dlouho v nejistotě, jestli on je skutečně ten zlý, nebo ne a co vlastně doopravdy chce. A o to zřejmě ve filmu šlo. ()

dopita

Začátek se nese v duchu trapně dokonalé rodinné idilky. Asi proto, aby o to víc vynikly následující události. Nevynikly. Děj filmu je sice dramatickej, ovšem odvyprávěnej je fádně a nenápaditě. Závěr je ten z těch trapnejch, kdy se pomatenej scénárista řídí heslem „obrátíme všechno vzhůru nohama a divák bude šokovanej“. Film občas na chvíli zaujme, ale v globálu je to nuda. V žádném aspektu (režie, herci, scénář, hudba...) se film nevyškrábe ani do průměru. ()

pufina

Na první pohled mě upoutalo herecké složení - v takovém dramatu bych skutečně slaďáka Butlera nečekala. Na Pierce Brosnana mám silnou alergii, takže jsem se těžce zuby nehty držela, abych to dokoukala do konce. Závěr byl tak na půl nečekaný a musím uznat, že se jim to povedlo - tedy ten důvod, proč se to všechno odehrálo. Celkově něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami.. ()

tron

„Nikdy nebojuj s človekom, ktorý nemá čo stratiť.“ Tento film mal byť o dvoch veciach. O hercoch a scenári. Bohužiaľ, Butler je otrasný herec, ktorý je vo všetkom rovnaký (česť výnimkám – 300) a čím menej ho v budúcnosti budem vídať vo filmoch, tým budem radšej. Belloovej fandím, no tentoraz dostala príšernú rolu „blbej kravy“. Brosnan je podľa mňa, ľudia sa mi za to smejú, jediný Bond, ktorý vie aspoň trocha hrať - teraz ale pripomína Petra Kočiša (to nie je plus). Navyše, jeho postava je napísaná ešte nezmyselnejšie, než postavy ostatných. Všetci sú nesympatickí a konajú nelogicky, kričia a predvádzajú trápne hysterické záchvaty. Čo sa týka scenára, divákovi je zrejmé, že ak sa deje niečo takéto, bude to mať ´šokujúci koniec´. Ale tento je taký hlúpy, že nič z toho, čo sa pred ním stalo, vlastne nemalo ŽIADNY ZMYSEL. Ešte aj totálne nelogická Fincherova HRA bola oproti tejto blbosti perfektne logická. ()

• Ve scéně v autě, kdy Tom Ryan (Pierce Brosnan) zapaluje peníze, peníze vzplanou volným plamenem. Ve skutečnosti by ovšem peníze nikdy takto volným plamenem nevzplanuly, jedná se totiž o jeden z bezpečnostních prvků papírové měny. (8Dandee)
  • Pierce Brosnan skutečně na parkovišti havaroval a jeho reakce po havárii byla skutečná. (ČSFD)