Klub vyděračů

Shattered

Klub vydieračov

Krimi / Drama / Thriller

Kanada / USA / Velká Británie, 2007, 98 min

Z obyčejného snímku se vyklubal příjemný thriller. Snímků o tom, jak někdo systematicky ničí život druhého, je celá řada. Přesto i tenhle funguje, alespoň pro mne, dobře. Únosci nestačí jen připravit rodiče o dceru, jeho cílem je postupná a totální likvidace jejich života a možná i jich samotných. O to větším překvapením je hlavní motiv. Osobně si myslím, že podobnou lekci by si zasloužila celá řada namyšlenců a hajzlů, kteří si myslí, že na rozdíl od ostatních mohou vše. Těžko soudit, zda by se člověk v roli oběti choval statečněji, jelikož, jde-li o život, jde o všechno. V teple a bezpečí domova se většina věcí zdá mnohem snadnějších, než ve skutečnosti jsou. P.Brosnan není žádný charismatický padouch, přesto je na něm cosi zneklidňujícího. V momentě, kdy udeří Abby nebo téměř udusí Neila, čiší z něj chlad. Ano, je spousta lepších filmů, ale také daleko větší spousta blbějších. Na TV večer dobré pokoukání.(25.8.2012)

• rikitiki

Dějová kostra tohoto snímku obšlehla reality show Amazing Race - hrdinové běhají po městě a plní různé úkoly. Pravda, mají drsnější zadání než soutěžící ve zmíněné show. Zato v tomto snímku je to míň uvěřitelné a hůř zahrané. Snad jen Brosnan si svoji postavu záporáka trochu užil. ____ Tyhle vykonstruované thrillery, kde se lidi zbytečně a rafinovaně trápí, mne otravují. ____ KOUSEK DĚJE - konec je příšerný, vysvětlení je banální, ale vlastně je to happyend, protože hlavní hrdina snad ještě včas zjistí, že ho netýral jen jeden psychopat, nýbrž že přímo v rodině má dalšího. /24. 8. 12./(24.8.2012)

• petaspur

"Nechceš stavět tu pýchu svýho ptáka před svoje dítě?"(15.5.2010)

• tron

„Nikdy nebojuj s človekom, ktorý nemá čo stratiť.“ Tento film mal byť o dvoch veciach. O hercoch a scenári. Bohužiaľ, Butler je otrasný herec, ktorý je vo všetkom rovnaký (česť výnimkám – 300) a čím menej ho v budúcnosti budem vídať vo filmoch, tým budem radšej. Belloovej fandím, no tentoraz dostala príšernú rolu „blbej kravy“. Brosnan je podľa mňa, ľudia sa mi za to smejú, jediný Bond, ktorý vie aspoň trocha hrať - teraz ale pripomína Petra Kočiša (to nie je plus). Navyše, jeho postava je napísaná ešte nezmyselnejšie, než postavy ostatných. Všetci sú nesympatickí a konajú nelogicky, kričia a predvádzajú trápne hysterické záchvaty. Čo sa týka scenára, divákovi je zrejmé, že ak sa deje niečo takéto, bude to mať ´šokujúci koniec´. Ale tento je taký hlúpy, že nič z toho, čo sa pred ním stalo, vlastne nemalo ŽIADNY ZMYSEL. Ešte aj totálne nelogická Fincherova HRA bola oproti tejto blbosti perfektne logická.(27.5.2011)

• Kryton

Brosnan si odskočil odpočínout do levné verze Fincherovy Hry. Celý tenhle film ,ale postrádal jak slušný scénář tak i daleko lepší herecký obsazení. Sympatie u mě po celý film nevymlatí ani když si doslova začnou z diváka utahovat co vše je možné. Začatek je dost fádný a rychlé představení uspešného manažera a jeho rodiny ukazuje , že tenhle film nebude na více než hodinku a pár drobných. Budme rádi za to , protože poté co nastoupí irský Bond tak to konečne aspon za něco stojí. Brosnan a jeho hajzlík je dobrý , ale je cítit a vidět , že to šlo daleko lépe (až je cítit , že to skutečne jen hraje na dvojici). Neubraním se tomu , že tohle vypadá jak jeden díl kriminálek co nám do xichtů haží naše vaše televize. Prostě pár natlaků, manažer je proste slizký , to se dá čekat. A to v tom městě mají jen jednu stanici policie? A zrovna jako náhoda do ní šli všichni? Má to trhliny jako Titanic. A vše to dodělá vše od ony horské chaty. Tam se to celé pokaká ještě více. Ne ne, tohle je jen televizní tuctovka , kdy bych si radši vybral , třeba ony kriminálky.(22.4.2008)

• - Ve scéně v autě, kdy Tom Ryan (Pierce Brosnan) zapaluje peníze, peníze vzplanou volným plamenem. Ve skutečnosti by ovšem peníze nikdy takto volným plamenem nevzplanuly, jedná se totiž o jeden z bezpečnostních prvků papírové měny. (8Dandee)

• - Toto je druhý film, na ktorom Pierce Brosnan a Gerard Butler spolupracovali. Obaja hrali už v bondovke Zajtrajšok nikdy nezomiera (1997), aj keď spoločnú scénu tam nemali. (m.a.t.o.)

• - Pierce Brosnan skutečně na parkovišti havaroval a jeho reakce po havárii byla skutečná. (Elwanelyn)