Klub vyděračů

Klub vydieračov

Krimi / Drama / Thriller

Kanada / USA, 2007, 98 min

• Kryton

Brosnan si odskočil odpočínout do levné verze Fincherovy Hry. Celý tenhle film ,ale postrádal jak slušný scénář tak i daleko lepší herecký obsazení. Sympatie u mě po celý film nevymlatí ani když si doslova začnou z diváka utahovat co vše je možné. Začatek je dost fádný a rychlé představení uspešného manažera a jeho rodiny ukazuje , že tenhle film nebude na více než hodinku a pár drobných. Budme rádi za to , protože poté co nastoupí irský Bond tak to konečne aspon za něco stojí. Brosnan a jeho hajzlík je dobrý , ale je cítit a vidět , že to šlo daleko lépe (až je cítit , že to skutečne jen hraje na dvojici). Neubraním se tomu , že tohle vypadá jak jeden díl kriminálek co nám do xichtů haží naše vaše televize. Prostě pár natlaků, manažer je proste slizký , to se dá čekat. A to v tom městě mají jen jednu stanici policie? A zrovna jako náhoda do ní šli všichni? Má to trhliny jako Titanic. A vše to dodělá vše od ony horské chaty. Tam se to celé pokaká ještě více. Ne ne, tohle je jen televizní tuctovka , kdy bych si radši vybral , třeba ony kriminálky.(22.4.2008)

Na to že tam hraje Bond, borec z 300, a kráska z filmu Odplata to mohlo dopadnúť aj lepšie. Netreba sa však v tom nejako strašne pitvať. Svojou minutážou a samotným dejom je predurčený k dostatočnej stimulácii mozgu, aby sa nenudil ale ani nebol priveľmi namáhaný.(22.8.2010)

Velice povedené a nečekané! Nenápadný thriller s trošku nepřesvědčivým rozjezdem, ale o to více jsem konečným výsledkem překvapen. Vydírání rodičů tu bylo už mnohokrát, ale s tímhle rozuzlením to dostává zcela jiný nádech a rozhodně jsme se dobře bavil až do úplného finiše. Pár chybiček to má, především v první čási, ale v konečném výsledku jsou absolutně nepodstatné. Pro mě zároveň možná nejpřirozenější Brosnanova role. PS: Opět nechápu tak nízké hodnocení.(20.1.2013)

Únosce zapíská a všichni bez váhání skáčí na nalíčené špeky tak dlouho, až se proskáčí k lehce pitomé koncovce. Na známky atmosféry jsem nicméně narazil a motivace pachatele se také docela dlouho tvářila tajemně, takže se k průměrnému hodnocení dokáži donutit i bez užití albánské rukavice či kubánských kleští.(18.9.2012)

Celou dobu mě napadalo, že tenhle snímek by prostě potřeboval lepšího režiséra. Když si představím, co by s podobným námětem dokázali udělat jiní, třeba ta chvíle, kdy Brosnan pálí několik tisíc dolarů, sakra to v podání někoho jiného mohla být scéna, která se zapíše do historie! Nehledě na to, že nějaký chytrý člověk, který by zahladil nelogická místa v jinak celkem zajímavém scénáři, by nebyl od věci. To mi snad chce někdo tvrdit, že se chlap, který ví, že mu unesli dceru, a který se může volně procházet po městě, ani jednou nepokusí kontaktovat policii? Rozhodně by to od tak vysoce postaveného a jistě inteligentního muže bylo mnohem chytřejší než několik hodin jezdit po městě a plnit, co jeden maniak chce. Neříkám, kdyby byl nějaký nezaměstnaný zdrogovaný hajzlík, ale podobná reakce od pravděpodobného budoucího bosse velké firmy? Někdo by minimálně čekal, že ho napadne jít na policii a nechat onoho vyděrače sledovat. Vždyť zjistit, o co jde, by pro policii jistě nebyl nijak složitý úkol, zvlášť když náš Neil ví, jak se jmenuje přítelkyně syna našeho únosce, co studuje i kde bydlí. Ale nechám to být. Jinak je totiž Shattered celkem fajn film. I ten závěrečný zvrat jsem přežila bez újmy a to mám k těmhle skrytým momentům, které vyplynou na povrch v poslední minutě, celkem averzi.(9.4.2008)