Klub vyděračů

Klub vydieračov

Krimi / Drama / Thriller

Kanada / USA / Velká Británie, 2007, 98 min

• Chrustyn

Rutinní thriller, kterému chybí napětí a zajímavé scény a naopak přebývají prkenní herci v nelogických situací a extrémně "šokující" závěr, který je neskutečně směšný. Nepotěší ani Brosnan v první záporné roli.(17.4.2010)

Rozpočet $20miliónovTržby Celosvetovo $7,651,640(13.7.2010)

Docela slušnej film z hutnou atmosférou. Poslední dobou hodně sjíždím filmografii Gerarda Butlera a na tohle jsem se kouknul hlavně kvůli němu. Takže nehraje tu špatně, ale nečape se na geniálního Brosnana. Takhle zlýho agenta 007 jsem ještě neviděl. Hlavně na něm stojí a padá celej tenhle film a já ho vidím na 75%(20.10.2013)

Svižně natočený thriller u kterého jsem se ani chvilku nenudil, možná se mi líbil tak proto, že jsem byl vytočený z jedné diskuse, tak jako odreagování dost dobré.(15.1.2011)

Celou dobu mě napadalo, že tenhle snímek by prostě potřeboval lepšího režiséra. Když si představím, co by s podobným námětem dokázali udělat jiní, třeba ta chvíle, kdy Brosnan pálí několik tisíc dolarů, sakra to v podání někoho jiného mohla být scéna, která se zapíše do historie! Nehledě na to, že nějaký chytrý člověk, který by zahladil nelogická místa v jinak celkem zajímavém scénáři, by nebyl od věci. To mi snad chce někdo tvrdit, že se chlap, který ví, že mu unesli dceru, a který se může volně procházet po městě, ani jednou nepokusí kontaktovat policii? Rozhodně by to od tak vysoce postaveného a jistě inteligentního muže bylo mnohem chytřejší než několik hodin jezdit po městě a plnit, co jeden maniak chce. Neříkám, kdyby byl nějaký nezaměstnaný zdrogovaný hajzlík, ale podobná reakce od pravděpodobného budoucího bosse velké firmy? Někdo by minimálně čekal, že ho napadne jít na policii a nechat onoho vyděrače sledovat. Vždyť zjistit, o co jde, by pro policii jistě nebyl nijak složitý úkol, zvlášť když náš Neil ví, jak se jmenuje přítelkyně syna našeho únosce, co studuje i kde bydlí. Ale nechám to být. Jinak je totiž Shattered celkem fajn film. I ten závěrečný zvrat jsem přežila bez újmy a to mám k těmhle skrytým momentům, které vyplynou na povrch v poslední minutě, celkem averzi.(9.4.2008)