Klub vyděračů

Klub vydieračov

Krimi / Drama / Thriller

Kanada / USA / Velká Británie, 2007, 98 min

• Ten Druhy

James Bond - agent 007 - Pierce Brosnan v úlohe podlého vydierača? Stále som si myslel, že je to klamlivá hra a skutočnosť lepšia než sa zdá. Aj bola. Stereotypy jednoducho nepustia. Hrdina, zafixovaný ako kladný, v roli záporáka riskuje fiasko. Je mu ťažké uveriť. Vlastne som neveril ani Gerardovi Butlerovi a Marii Bello, že sú manželia. Príbeh bol vykonštruovaný a umelý, rádoby prekvapivá pointa ho zabila. Taká malá zatuchnutá story o nevere z toho nakoniec vzišla. To bolo všetko? Určite sa z námetu dalo vytrieskať viac, možno s presvedčivejšími hercami(17.7.2011)

Svižně natočený thriller u kterého jsem se ani chvilku nenudil, možná se mi líbil tak proto, že jsem byl vytočený z jedné diskuse, tak jako odreagování dost dobré.(15.1.2011)

Skvelý, napínavý snímok plný nečakaných zvratov a ešte šokujúcejšom odhalení v závere. Je zaujímavé vidieť Piercea Brosnana v zápornej úlohe. Aj keď otázkou v tomto filme je, kto je vo finále ten zlý? Maria Bello i keď nepatrí k mojim obľúbeným herečkám sa predviedla v dobrom svetle, Gerardovi Butleri som to veľmi nežral, hlavne v scénach, v ktorých plakal. A celkovo si myslím že Butler a Brosnan si role mali vymeniť, bolo by to sympatickejšie. I tak sa jedná o kvalitný film, ktorý vyčnieva z priemeru.(3.1.2015)

Jsem mile překvapen. Dopadlo to velmi dobře. Jak bych toto dílo mohl nazvat ? Jednoduchý thriller, který je místy napínavý, místy až moc vážný a se závěrečným zvratem a dalším zvratem, respektive to druhé - zásadní ointa z celého filmu. No, začátek, asi tak prvních 15 minut - rodinné seznámení, takové mírné, tak jsem to vydržel, žádný velký problém jsem s tím neměl. Hlavní hrdinská dvojice Maria Bello a Gerald Butler. No a pak se na scénu objeví v záporné roli Pierce Brosnan. A mě poskočí srdce radostí. Brosnan je začne vydírat, musí s ním jezdit v autě a plnit nesnadné a až někdy trapné a velmi těžké úkoly. Podání úkolů je zvláštní, prostě si s nima Brosnan hraje. Co od nich chce ? To se moc neví, prostě jim kazí jejich idylický a dobrý život. Postupem času jak je Brosnan deptá se zjistí, že vztah mezi dvěma hlavními hrdiny není nějak nejlepší. No víc se mi prozrazovat nechce, tohle je film, který se teda moc nedá komentovat. Úkoly jsou obtížné, někdy ani nemají logiku. Takže mohly být těžší a lepší. Nějaká ta více zapamatovatelná scéna. A akce ? No tenhle film není stavěn na akci a ani by nebylo dobré jí sem cpát. Jako thriller to působí velmi dobře. Samozřejmě, nečekejte nějakou velkou pecku, ale mě to sedlo dokonale. Ta obyčejnost jak si s nimi Brosnan hraje, jak ten onen manželský pár deptá - to se cení. Takže film má stejné tempo a poslední patnáctiminutovka mě teda dostala. Nemůžu to vykecat, ale máma tu jeden zvrat a ke konci snímku druhý, hlavní zvrat - respektivě hlavní pointu zastíneou s pár flashbacky. Ke konci bych vytknul to, že mohlo být více flashbacků a mohlo vše být vysvětleno ještě lépe, nějaká ta nelogičnost tam také je. Ale to jsou jen pouhopouhé detaily k vylepšení k nejvyšší dokonalosti. Takže jsou to zápory, ale nevadí. Hudba celkem dobrá, nějak zde ani potřebná nebyla. Herecké obsazení je výborné. A Pierce Brosnan jako hlavní záporák nezklamal. Sice ho spíše mám raději v Bodnovkách, ale toto mu sedlo. Z mé strany spokojenost. Nemám nic většího co bych vytknul. Chyby to má, ale ne moc velké. Jasné 4 hvězdy. K filmu se vrátím ještě párkrát. Celkově hodnotím na zasloužených 80% = ****(18.6.2013)

Trošku prekombinovaný thriller, ktorý celkom slušne funguje dovtedy kým, v závere nevyšlo najavo akú motiváciu mal P. Brosnan. Jeho herecký výkon je pozoruhodný, určite jeden z jeho naj. Samotný nadstavený záver a "šokujúce odhalenie" mi až také šokujúce nepripadalo, skôr vyznelo smiešne a nedôveryhodne. 60%.(31.8.2010)

• - Toto je druhý film, na ktorom Pierce Brosnan a Gerard Butler spolupracovali. Obaja hrali už v bondovke Zajtrajšok nikdy nezomiera (1997), aj keď spoločnú scénu tam nemali. (m.a.t.o.)

• - Pierce Brosnan skutečně na parkovišti havaroval a jeho reakce po havárii byla skutečná. (Elwanelyn)

• - Ve scéně v autě, kdy Tom Ryan (Pierce Brosnan) zapaluje peníze, peníze vzplanou volným plamenem. Ve skutečnosti by ovšem peníze nikdy takto volným plamenem nevzplanuly, jedná se totiž o jeden z bezpečnostních prvků papírové měny. (8Dandee)