Klub vyděračů

Shattered

Klub vydieračov

Krimi / Drama / Thriller

Kanada / USA / Velká Británie, 2007, 98 min

Svižně natočený thriller u kterého jsem se ani chvilku nenudil, možná se mi líbil tak proto, že jsem byl vytočený z jedné diskuse, tak jako odreagování dost dobré.(15.1.2011)

Ukázka toho jak může manžel zahýbat a pěkně lhát, ale ženský jsou to samý.(16.8.2008)

Nikdy jsem nemusel herce Pierce Brosnana , ale od té doby co přestal být agentem jejího veličenstva , tak u mě opravdu pomalu stoupá v popularitě . Filmy jako Matador , Muž proti muži , Mamma Mia ! a teď tento Klub vyděračů , to vše se mu hodně povedlo . Ve všech těchto filmech totiž dokazuje , že má i na víc než jen točit akční bondovky . Role " záporáka " v Klubu vyděračů mu totiž hodně sedí . G. Butler a M. Bello také nejsou špatný , ale vedle P. Brosnana hrají prakticky vedlejší postavy i přesto , že jsou s ním v " skoro " každém záběru . Co říci na závěr : Je to napínavý film s nečekaným koncem , který stojí za zkouknutí .(16.1.2011)

Film se zajímavou zápletkou, ve kterém do poslední chvíle nevíme, co se vlastně děje. Přesto mi přišel do značné míry založený hlavně na napínavosti, kde herci pobíhají, neví co dělat a snaží se pořád něco stihnout do určeného času. Na konci se nachází překvapivé rozuzlení, pro které na jednu stranu máme pochopení, na druhou stranu si ale říkáme, jestli by někdo byl skutečně schopen vymyslet takový šílený plán a celé to realizovat. Zdá se to trochu přitažené za vlasy. A Pierce Brosnan? S tím svým výrazem agenta 007 byl stejný jako vždycky. Proto ho nemám ráda. ~(2,6)~(16.2.2009)

• Chrustyn

Rutinní thriller, kterému chybí napětí a zajímavé scény a naopak přebývají prkenní herci v nelogických situací a extrémně "šokující" závěr, který je neskutečně směšný. Nepotěší ani Brosnan v první záporné roli.(17.4.2010)

• - Toto je druhý film, na ktorom Pierce Brosnan a Gerard Butler spolupracovali. Obaja hrali už v bondovke Zajtrajšok nikdy nezomiera (1997), aj keď spoločnú scénu tam nemali. (m.a.t.o.)

• - Pierce Brosnan skutečně na parkovišti havaroval a jeho reakce po havárii byla skutečná. (Elwanelyn)

• - Ve scéně v autě, kdy Tom Ryan (Pierce Brosnan) zapaluje peníze, peníze vzplanou volným plamenem. Ve skutečnosti by ovšem peníze nikdy takto volným plamenem nevzplanuly, jedná se totiž o jeden z bezpečnostních prvků papírové měny. (8Dandee)