Nik z nás netuší, ako ďaleko je schopný zájsť - kým na nás niekto nezatlačí! Tak ako na Neila Randalla... Príťažlivý podnikateľ Neil Randall (Gerard Butler) sa rozhodne nemôže sťažovať na nepriazeň osudu. Má všetko, po čom mnohí iní len márne túžia: milujúcu sexy manželku Abby (Maria Bello), krásnu a zdravú dcérku Sophie (Emma Karwandy), prácu, ktorá ho baví a poriadne mu vynáša... Skrátka, taký súkromný americký sen! Teda, vlastne mal. Dodnes. Pretože dnešný deň je tou najhoršou nočnou morou, aký si Neil nedokázal predstaviť ani v tých najstrašnejších snoch! Začalo sa to vo chvíli, keď viezol Abby k jej sestre Diane (Samantha Ferris) a sám sa ponáhľal na víkend so svojím šéfom – a náhle sa ako blesk z jasného neba na zadnom sedadle ich auta objavil neznámy ozbrojený chlap a oznámil im, že ich dcérka Sophie, ktorá mala byť doma s opatrovateľkou, je jeho rukojemníčkou! Keď sa ho šokovaný Neil spýtal, čo vlastne chce, únosca, ktorý sa im predstavil menom Ryan (Pierce Brosnan), s ľadovým pokojom odpovedal: „Všetko, čo máš!" Jeho plán sa zdal byť síce šialený, ale zrozumiteľný: v najbližších dvadsiatich štyroch hodinách urobia všetko, čo bude chcieť, inak Sophie zomrie. Neil si však postupne začne až príliš bolestne uvedomovať, že jeho trýzniteľ evidentne nemá čo stratiť - a že jeho jediným cieľom, ba dalo by sa dokonca povedať zmyslom života, je zničiť Neilov doteraz taký dokonalý život! (TV Doma)

lioncel

až do závěrečného vyvrcholení filmu jsem v poklidu sledoval události na obrazovce .. nic extra, ale rozhodně také žádný propadák .. a pak to přišlo – rozuzlení – doopravdy vzteklý P.Brosnan (žádný chladnokrevný a vypočítavý psychopat – kdo to napsal? - viděl ten člověk vůbec ten film? - pochopil, kdo je ve skutečnosti ta postava Brosnana? .. to je zase upoutávka!) .. a zjištění, že ho vidím v první roli, kdy mu doopravdy na 100% věřím (takže, buďto je to pan herec, nebo ho něco takového muselo potkat i v osobním životě) .. tedy to byla síla .. no, a pak to jen Butlerovi doma dosladila Maria Bello .. whauu .. whauu .. těm dvěma děkuji (Brosnan + Bello) … já vím, u mě je to námět hodně osobní … ale mě by se to fakt líbilo i tak ….. ()

PauloZ

Velice povedené a nečekané! Nenápadný thriller s trošku nepřesvědčivým rozjezdem, ale o to více jsem konečným výsledkem překvapen. Vydírání rodičů tu bylo už mnohokrát, ale s tímhle rozuzlením to dostává zcela jiný nádech a rozhodně jsme se dobře bavil až do úplného finiše. Pár chybiček to má, především v první čási, ale v konečném výsledku jsou absolutně nepodstatné. Pro mě zároveň možná nejpřirozenější Brosnanova role. PS: Opět nechápu tak nízké hodnocení. ()

lareinna

Celkom nechápem tunajším hodnoteniam.Tento výborný thriller sa dá kvalitne precítiť, ak sa to samozrejme dopozerá do konca. Ak sa to nedopozerá tak ani nepochopí. Gerarda Butlera si obľubujem ako herca stále viac, Pierce to zahral tiež skvelo a uveriteľne a hudba bola dobrá. Podľa môjho názoru skvelý film, ktorý spočiatku začína tak typicky – unesú dieťa, chcú výkupné..ale keď sa začne dej pomaly rozbaľovať, napätie stúpa a udržiava sa. Do poslednej chvíle som nevedela ako presne to dopadne. Koniec bol super, vtedy sa mi začali vybavovať a dávať do súvislostí určité momenty, ktoré boli na začiatku filmu. Výborný thriller! Jednoznačne. ()

O´Neill

Perfektní film. Opravdu skvěle zahrán, skvělě promyšlen. Hudba byla skvělá, a atmosféra? Ta byla úplně nejlepší. Duo Brosnan & Butler to hrají opravdu skvěle, a Maria Bello taky tak. Myslel jsem, že v dnešní době už herci jsou jen primadony co neumí hrát, ale tenhle snímek mě přesvědčil, že jsem se mýlil. Úžasný film. ()

Fiftis

Skvelý, napínavý snímok plný nečakaných zvratov a ešte šokujúcejšom odhalení v závere. Je zaujímavé vidieť Piercea Brosnana v zápornej úlohe. Aj keď otázkou v tomto filme je, kto je vo finále ten zlý? Maria Bello i keď nepatrí k mojim obľúbeným herečkám sa predviedla v dobrom svetle, Gerardovi Butleri som to veľmi nežral, hlavne v scénach, v ktorých plakal. A celkovo si myslím že Butler a Brosnan si role mali vymeniť, bolo by to sympatickejšie. I tak sa jedná o kvalitný film, ktorý vyčnieva z priemeru. ()

• Ve scéně v autě, kdy Tom Ryan (Pierce Brosnan) zapaluje peníze, peníze vzplanou volným plamenem. Ve skutečnosti by ovšem peníze nikdy takto volným plamenem nevzplanuly, jedná se totiž o jeden z bezpečnostních prvků papírové měny. (8Dandee)
  • Pierce Brosnan skutečně na parkovišti havaroval a jeho reakce po havárii byla skutečná. (ČSFD)