• Německo

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Drama

Německo / Kanada, 2008, 91 min

• Dudek

Uwe Boll se rozhodl jít proti proudu a předhodit divákům čistokrevné béčko ne nepodobné těm největším chuťovkám žánru. Vykašlal se na současné směrování (chytrého) akčního filmu a veškeré peníze vsadil na již ověřené trumfy. Na jednu stranu díky tomu můžeme několikrát zažít pocit déjà vu (neviděl jsem ten film už náhodou?), na stranu druhou se můžeme bavit snahou Uweho, který částečně pravidla dodržuje (dějová kostra, charaktery), ale zároveň je v několika momentech poměrně vtipně překračuje (odkrytí Kriegerovi úchylky v závěru filmu). Far Cry může být divácky poměrně atraktivním filmem, zejména díky svému návratu k filmové brakovitosti. Zároveň však disponuje poměrně slušnou řemeslnou kvalitou, ať je to vizuální stránka, či ‚adekvátní‘ hudební doprovod. Průšvihem je ovšem jeho chytlavost. Ačkoli celý snímek uteče celkem rychle, chybí mu větší tahoun, případně dynamická akční scéna, která by pomohla posouvat děj kupředu. Většina scén nemá žádný přesah do následujícího děje. Zážitek se tedy nedá považovat za strhující, na to je film příliš pasivní, ale pouze za obstojný, což není příliš pochvalné.(10.3.2009)

Tenhle film je jako sendvič se smaženkou čili a čatní. Každá jeho jednotlivost je na nic. Herci - směšný, scénář - debilní, triky - slabota. Ale nějakým zázrakem to dohromady dává smysl.(1.5.2009)

Popravdě ani tomuhle filmu nepřeju žádný odpad! Uwe natočil velice zábavné akční béčko s Tilem Schweigerem, který pro mě překvapivě celý film slušně táhne (hlášky, gesta, lehce i vykreslený charakter!). Sice to se hrou nemá moc společného, ale opravdu asi první film, který bych i doporučil od Bolla!(18.3.2009)

Především jsem neorázně naštvanej, protože asi 60 hodnocení tady bylo v období, kdy se tenhle film ani nedal sehnat a hádejte, jaké hodnocení převládalo a co ho uvrhlo do odpadových bažin a na 160. nejhorší film, který tu na databázy je. (nebo tedy v době, kdy píšu tento komentář měl takové ohodnocení). Ten film si to vůbec nezaslouží. Sice se hrou nemá společného skoro nic, až na hlavního hrdinu, vzhledově, výbuchu lodi a podstatu příběhu, což je na tom všem asi nejdůležitější. On příběh samotný hry Far Cry by se asi dal těžko zfilmovat, i když je pravda, že Uwe to mohl točit alespoň v Karibiku a ne někde v jehličnatejch lesech, ale popravdě i to všecko mi na tom filmu nevadí. Ten film je sám o sobě parádní. Uwe to pojal jako legrácku a legrácka to taky je, o tom není pochyb. Til Schweiger je ve své roli výbornej a pomatený šílený ale geniální věděc alias Udo Kier mu s tím jeho hraním bez problémů sekunduje. Tenhle film je hlavně zábavný a to je zásadní !!!!!! Většina to tady hodnotí jenom proto, že to je Uwe Boll, a to se mi nelíbí, ten film si to nezaslouží, vždyť většina co dala odpad ten film ani neviděla, a nějací jedinci se k tomu zde i přiznávají, což je fakt hnus a nejradši bych z toho blil, protože existujou fakt daleko horší filmy. Jestli někomu vadí, že se film jmenuje Far Cry, tak ať na to nemyslí a jestli je někdo kloudnej a fakt ví, že film je hlavně zábava, tak tohle musí pochopit. Efekty sice nejsou nic extra, spíš je to hrůza, ale zase jich tam není tolik, no a jestli někdo bude tvrdit, že tím Uwe zkazil herní adaptaci, tak bych chtěl vidět, jak by to vypadalo, kdyby to natočil přesně podle toho. Dle mého se to natočit přesně podle herní adaptace ani nedá, protože pak by to vypadalo fakt blbě, a hlavní hrdina by tam postřílel víc lidí jak Rambo ve všech čtyřech dílech dohromady. Lidi proboha proberte se, fakt si to tenhle film zaslouží? Já jsem se u něj upřímně hodně pobavil a scénky s dodavačem žrádla byly fakt nejlepší. Čtyři hvězdičky tenhle film má naprosto zaslouženě.(12.3.2009)

Rozpočet $30miliónovTržby Celosvetovo $637,533║ No tak to teda bolo niečo otrasné, samá nuda, amatérčina, tupí dej, suchá akcia,... plus tú hru FarCry som kedysi hral, fajn hra ale ako natočiť takýto film bola fakt vrcholová zbytočnosť....a vydržal som to pozerať približne 60minút. /5%/(1.9.2009)