• Německo

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Drama

Německo / Kanada, 2008, 91 min

Tohle že natočil Uwe Boll? Vždyť je to docela...dobrý!:D No vážně, Uwe se lepší. Měl by zaměstnat lepšího scenáristu, ale sám se coby režisér znatelně lepší.. (Porovnávám s House of the dead). Když se na scéně objevil Udo Kier (nevěděl jsem, že tu hraje), tak mé srdce zaplesalo:) Zdejší hodnocení je úplně zcestné a to je fakt škoda. Tohle není moc dobrej film, ale způsob, jakým to tu většina lidí hodnotí je zarážející..(17.3.2009)

Nevím co proti Uwemu všichni mají, je to docela dobrý režisér. Znám jiné kokotské filmy, které jsou daleko horší než jeho filmy. A teď k filmu, hru nějak moc neznám hrál jsem far cry 2 asi tak pět minut tak nemůžu porovnat jestli to s hrou sedí nebo ne. Ale film byl docela slušná akční podívaná, která mě ani chvíli nenudila. Jediná chyba je absence nějakého hlubšího příběhu.(19.6.2011)

Sice Uwe z exotické džungle s nádhernými plážemi přesunul film do sychravých lesů Kanady a z mutantů udělal týpky v bílém. ale nakonec se na to dalo i koukat.(13.5.2010)

Hra je fantastická, ta by zasloužila šest hvězd. Film také není zlý, ale samozřejmě do dokonalosti má samo sebou daleko. Děj plus mínus odpovídá hře a ten kdo hru hrál, tomu muselo být jasné, že předělat něco tak skvělého do filmové podoby je takřka nemožné. Je totiž velký rozdíl v tom hru aktivně hrát nebo jen film pasivně sledovat. Myslím si, že milovníky herní série Far Cry film určitě nezklame. 3-4*, pc(4.8.2014)

• Madsbender

Antypatický priblblý podradný akčný blábol, ktorý strká hlavu tam, kde nemá. Teda vlastne do filmovej produkcie. Boll je otrasný, ale tentoraz je to predsa len o trochu lepšie, najmä vďaka nemeckej superstar Schweigerovi a celkom zábavnej záverečnej vystrieľavačke. Hororovo ladený úvod samozrejme otrasný, ak sa nechcete pozvracať, radšej to pretočte.(7.6.2013)

• - Film je inspirován úspěšnou akční hrou Far Cry. (Dines)

• - Ve scéně, kdy je Jack (Til Schweiger) pronásledován a jeho parťák spadne do vody, je možné v několika střizích vidět, že parťák vůbec ve vodě není. (necisty)