• Německo

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Drama

Německo / Kanada, 2008, 91 min

• Terva

V úvodní pasáži se mi líbila pěkně využitá kamera ( Mathias Neumann ) ten její pohyb byl povedený. Při scéně " sdílení tělesného tepla " jsem jen nevěřícně kroutil hlavou. Jsou na ostrově, hledají je vojáci a oni si klidně vlezou do nějaké boudy, svléknou se a usnou...trochu divný. Pár filmů od Uwe Bolla se mi líbí, zvlášť Sám v temnotě, ale Far cry je docela ubohost. Hrozný scénář, absolutně nevyhovující a šílená hudba, nepovedené trikové záběry, jako celek je to hrůza. Sem tam je povedený kamerový záběr, který za to stojí, ale jinak nic. Některé záběry se dokonce opakují.(23.10.2010)

• MMR

Hru jsem nehrál, znám ji jen dle jména. Ovšem pokud je stejně zábavná, jak tento film, tak to musí být fakt pecka. Protože se ke mně nedostalo nic zajímavého, tak se já nedostanu ke hře.(14.10.2013)

• M.a.t.t.

Far Cry nie je kvalitným filmom, veľkým prekvapením je však už samotný fakt, že sa dá považovať za pozerateľný a vďaka krátkej stopáži ubieha pomerne svižne. Tejto hernej adaptácii sa dá vyčítať všeličo, odsúdiť ju vopred len kvôli Bollovej reputácii je ale príliš ľahké. Ako akčné sci-fi béčko, ktoré sa zabudlo v 80tych rokoch totiž v podstate funguje, sčasti aj vďaka charizme Tila Schweigera, ktorý obdaril film nezanedbateľným nadhľadom. Havajská košeľa a ostrov sú asi jediné spojítka medzi filmom a hrou, ale vadí to? Hoci je Far Cry považovaný za kvalitný titul, nebol to práve príbeh, ktorý bol jeho prednosťou. Výsledné hodnotenie je nutné braťs rezervou, v skutočnosti o skutočne kvalitný film nejde ale pravdou je, že je pomerne priamočiaro zábavný a a nič viac sa ani nehrá. 50%(16.3.2009)

Musím uznat, že Uwe Boll se zlepšuje a Far Cry už má něco do sebe. Když už nic jiného, tak alespoň pár povedených (převážně akčních) záběrů, za které by se nemusel stydět ani kdejaký "áčkový" režisér. Výrazných kiksů ubylo, akce je přehledná a v některých případech dokonce i nadupaná (slow motion sekvence útoku geneticky upraveného vojáka na jednotku) a nějaké ty silně wtf? momenty (Emilio) dokážu pro jejich vtipnost snést. Hlášky sedí, Til Schweiger je sympaťák a celé je to o několik tříd výše než House of the Dead. Na stupnici od jedné do deseti dávám téhle Bollovině 5. Ps.: Po úvaze nakonec těch 50 % zaokrouhlím na 3*, protože Boll. První půlka sice byla nezáživná, ale závěrečná vybíjená a Emilio ji vyvážily a navíc je Far Cry snad první bollovka, která je zábavná záměrně. Tak proč to neocenit? :)(4.4.2009)

• Big Bear

Tak konečně jsem měl tu čest potkat Uweho v ,,neformě'' . Zatím co jsem viděl byly parodoxně jeho lepší kousky: Dárfůr, Tunnel Rats a vlastně i ten Auschwitz... Tohle však bylo hodně mimo. Film údajně inspirovaný slavnou PC hrou, která má dnes už třetí pokračování a nabízí tak celou řadu skvělých námětů se od předlohy dost odlišuje. Stejného tam mnoho není. Ve hře také hrdinovi odpálí pod zadkem loďku a on doplave k nádhernému tropickému ostrovu, kde pozvolna zjišťuje jeho tajemství. To je samozřejmě dobře střeženo a tak o přestřelky a honičky není nouze. Uwe vám skoro všechno vykecá hned na začátku, filmový ostrov se bohužel v tropickém ráji nenacházel a tak i milovníci hry musí oželet ta zrezavělá zera v džungli, japonskou letadlovku na útesu a další špeky, které byly ve hře. Schweiger mně rozhodně bavil víc, když klepal s rakem na nebeskou bránu s konvojem polizei medáků za zadkem... DVD cover také lže, - kde se vzal ten atol s palmou nechápu a ani ten Hind ve filmu nelítá. Zato se tam ke konci pohybuje jakýsi tlouštík, který má dělat humor. Německý humor je už pověstný sám sebou, takže se tu o té skřípající trapárně nebudu rozepisovat. Tohle je prostě béčko jako vyšité. Malarkey se musel zbláznit, když tomuhle dal 4 * ! Já koketoval dokonce s odpadem. - Jo a Far Cry si raději zapařte na kompu. *(21.3.2013)