• Německo

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Drama

Německo / Kanada, 2008, 91 min

Začátek uspávačka, film neni podle hry, akce minimum. Til Schweiger měl ale občas fajn hlášky, takže když to vemu jako béčko, tak to nebylo zase tak hrozný. Takovej novější Cyborgcop.(27.5.2015)

• Baxt

Nářez! Přestože mi při sledování bylo občas fyzicky nevolno (a nebylo to očividným kečupem, kterým Uwe v druhé půlce nešetří), nějakým zvráceným způsobem jsem se bavil a klidně bych si tenhle zážitek někdy zopakoval. Nejsem Bollomaniak, Alone in Dark i Postal u mě má mistr za odpad!, zde je ovšem vidět už nějakou úroveň. Úvodní scénou se daří navnadit, následné seznámení s Carverem je přesně takové, jak pravidla béčkového akčního filmu kážou a ve třech z asi pěti akčních scén je vidět i cit pro střih. Co je to ale platné, když materiál samotný je dost ubohý, herců je nedostatek a povětšinou hrají jako polena (Til Schweiger má aspoň charisma, Emmanuelle Vaugier zase sex-appeal a Udo Kier rozkošně přehrává). Že Uwe Boll nedostane Oscara je jedna věc, ale scénáristy by si mohl vybírat chytřeji, protože konečně je tu taky možnost, že dosáhne na průměr. Je mi ale něco platné to říkat o člověku, proti kterému se na internetu zakládají petice (a ne ledajaké) a jehož jméno je synonymem pro čirou hrůzu?(19.5.2009)

• -bad-mad-wolf-

Far Cry je sice opravdu lepší film, než dřívější Uweho herní opusy, ale z vod totálního průjmu se nevybrodí ani omylem. Tentokrát pan režisér okoukal něco málo z vod parkouru, takže v závěru nechá "efektně" nahánět titulního hrdinu po lávkách a plošinkách, a neodpustil si ani komickou vedlejší postavičku, patrně aby byl jeho film dostatečně americky vtipný. Opravdu nechápu, kde berou herní společnosti odvahu prodávat práva na svoje (leckdy kvalitní, jako v tomto případě) hry člověku, který se filmařsky ukřižoval už v počátcích své kariéry. Mimochodem, Far Cry v herní podobě sice měla absurdně dementní příběh, ale zpracováním ve své době drtila veškerou konkurenci... pětiminutové video ze hry s přehledem pohřbí celý Bollův pokus.(24.3.2009)

• Terva

V úvodní pasáži se mi líbila pěkně využitá kamera ( Mathias Neumann ) ten její pohyb byl povedený. Při scéně " sdílení tělesného tepla " jsem jen nevěřícně kroutil hlavou. Jsou na ostrově, hledají je vojáci a oni si klidně vlezou do nějaké boudy, svléknou se a usnou...trochu divný. Pár filmů od Uwe Bolla se mi líbí, zvlášť Sám v temnotě, ale Far cry je docela ubohost. Hrozný scénář, absolutně nevyhovující a šílená hudba, nepovedené trikové záběry, jako celek je to hrůza. Sem tam je povedený kamerový záběr, který za to stojí, ale jinak nic. Některé záběry se dokonce opakují.(23.10.2010)

Skvělá zábava. Boll má štěstí že ví, že točí sračky. Dokáže si totiž sám ze sebe neskutečně utahovat. Far Cry je v tomhle silně nadprůměrný. Jenomže to není zdaleka všechno. Til Schweiger je charizmatický až to není hezké, Udo Kier je záporák k zulíbání a akce je překvapivě dobrá. Když se tohle všechno zmixuje, dostaneme zajímavou exotickou pachuť, které nevadí ani absence vyššího rozpočtu, monstrózních efektů a kamerových filtrů. Klidně bych se podíval znova, bavil jsem se královsky. S hrou to sice moc společného nemá, ovšem jehličnaté lesy ještě nikdy nebyly tak cool.(30.4.2009)

• - Ve scéně, kdy je Jack (Til Schweiger) pronásledován a jeho parťák spadne do vody, je možné v několika střizích vidět, že parťák vůbec ve vodě není. (necisty)

• - Film je inspirován úspěšnou akční hrou Far Cry. (Dines)