• Německo

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Drama

Německo / Kanada, 2008, 91 min

• Satan

Guilty pleasure těch nejtužších kvalit. Jako herní adaptace to nefunguje vůbec. Jako parodie na hollywoodské akční filmy 80. let to funguje dokonale. Pokud se Uwe v Postalu postaral o sebereflexi, zde se postaral o tu nejvrchovatější dávku nadhledu. A jako komedie to i funguje. Kdyby se to jmenovalo Fucking Island a nepáchlo to němčinou, jdu i výš. [Přesná stopáž: 91 min](9.3.2009)

• Terva

V úvodní pasáži se mi líbila pěkně využitá kamera ( Mathias Neumann ) ten její pohyb byl povedený. Při scéně " sdílení tělesného tepla " jsem jen nevěřícně kroutil hlavou. Jsou na ostrově, hledají je vojáci a oni si klidně vlezou do nějaké boudy, svléknou se a usnou...trochu divný. Pár filmů od Uwe Bolla se mi líbí, zvlášť Sám v temnotě, ale Far cry je docela ubohost. Hrozný scénář, absolutně nevyhovující a šílená hudba, nepovedené trikové záběry, jako celek je to hrůza. Sem tam je povedený kamerový záběr, který za to stojí, ale jinak nic. Některé záběry se dokonce opakují.(23.10.2010)

• Madsbender

Antypatický priblblý podradný akčný blábol, ktorý strká hlavu tam, kde nemá. Teda vlastne do filmovej produkcie. Boll je otrasný, ale tentoraz je to predsa len o trochu lepšie, najmä vďaka nemeckej superstar Schweigerovi a celkom zábavnej záverečnej vystrieľavačke. Hororovo ladený úvod samozrejme otrasný, ak sa nechcete pozvracať, radšej to pretočte.(7.6.2013)

Takže. Film je trochu šmrncnutý do komedie. Sou tam nelogické chování postav v některých situacích. O scénáři nemá cenu mluvit to je fuj. Ale na druhou stranu na odreagovačku je to dobré a hlavně akční závěr mi to vizdvihuje na tři hvězdičky. Po dlouhé době poctivé Béčko které by si zasloužilo víc než jen 37%. A navíc akce je tu dost.(27.8.2009)

• Lateef

Jde Chuck Norris a najde odjištěnej granát. "Granát", pomyslí si Chuck Norris. "Chuck Norris", pomyslí si granát a radši se hned zajistí... Jde Uwe Boll a najde odjištěnej granát. "Petangová koule", pomyslí si Uwe Boll. "Kretén," pomyslí si granát a s radostí exploduje... No, Uwe natáčí hrozné filmy, to je pravda, ale poslední dobou se viditelně zlepšuje. Tunnel Rats bylo jakžtakž koukatelné a ve stejném duchu se nese i Far Cry. Příběh jednoduchý, scénář holý, avšak odsýpá to poměrně svižně a jsou tu i slušné momenty, jako třeba naháněčka skrz tovární komplex, takový poloparkour. Ralf Moeller nám jaksi seschnul (ale začal prej konzumovat Aloe Vera, tak uvidíme), Til Schweiger absolutně prkenný, ale dobře sem zapadnul a Udo Kier si tu roli asi svým způsobem užil. Pár výbuchů, hodně nelogičností, ale celkově další koukatelný Uwe.(28.3.2009)

• - Film je inspirován úspěšnou akční hrou Far Cry. (Dines)

• - Ve scéně, kdy je Jack (Til Schweiger) pronásledován a jeho parťák spadne do vody, je možné v několika střizích vidět, že parťák vůbec ve vodě není. (necisty)