Dva reportéři ze Seattlu vyšetřují smrt žoldáků na ostrově u pobřeží pacifického severozápadu. (Filmbox)

Spooner

Uwe Boll přešel ze sraček do guilty pleasure záležitostí. Teda aspoň v tomhle případě. První půlhodinku to vypadá celý ještě docela normálně a slibně, pak na nás ale Uwe začne posílat jednu směšnou akční scénu za druhou a já se většinou fakt docela smál. Při takovým počtu wtf momentů se už tomu ani nedá nesmát. Til Schweiger si tady hraje na megadrsňáka, záporačka vypadá jak kdyby se zrovna naučila mluvit a bílí nadopovaní vojáci v čele s obřím Ralfem Moeller už jsou fakt moc. Celý to korunuje scéna v chatce, u který jsem se válel smíchy ("Můžu si k tobě lehnout?Budu si ale muset sundat kalhoty."). No ale teď to zkusim trochu vážněji. Příběh je jak je vidno úplně blbej, ale svým způsobem béčkově přijatelnej. Akční a vážný scény vyznívaj vtipně, rádoby vtipný scény s tlusťochem vyznívaj trapně. A kamera poprvý vypadá fakt profesionálně a ne jako by jí vytáhnul z nějaký půdy. Nejvtipnější Boll, na kalby ideální 30% ()

Ded@M@tes

Béčko jak děláný. Hrál jsem hru a zfilmování jsem si nemohl nechat ujít. Zhlédnout se to dalo a zklamaný jsem zrovna nebyl. ( Hodnocení: 5/10 ) ()

MMR

Hru jsem nehrál, znám ji jen dle jména. Ovšem pokud je stejně zábavná, jak tento film, tak to musí být fakt pecka. Protože se ke mně nedostalo nic zajímavého, tak se já nedostanu ke hře. ()

Amarcord_1

45% - Již jsem nechvalně proslulý Bollův styl poznal v jiných jeho filmech, a tak jsem čekal karikaturu filmového řemesla a scénáristické přesvědčivosti. Dočkal jsem se jen částečně. Far Cry je totiž docela zábavný a díky zvláštní nadsázce, která se nese celým filmem jej nelze posuzovat podle obecných měřítek. Potěší pár vtipných hlášek, akční finále, a hlavně dobrý poměr tempo/minutáž. ()

-bad-mad-wolf- odpad!

Far Cry je sice opravdu lepší film, než dřívější Uweho herní opusy, ale z vod totálního průjmu se nevybrodí ani omylem. Tentokrát pan režisér okoukal něco málo z vod parkouru, takže v závěru nechá "efektně" nahánět titulního hrdinu po lávkách a plošinkách, a neodpustil si ani komickou vedlejší postavičku, patrně aby byl jeho film dostatečně americky vtipný. Opravdu nechápu, kde berou herní společnosti odvahu prodávat práva na svoje (leckdy kvalitní, jako v tomto případě) hry člověku, který se filmařsky ukřižoval už v počátcích své kariéry. Mimochodem, Far Cry v herní podobě sice měla absurdně dementní příběh, ale zpracováním ve své době drtila veškerou konkurenci... pětiminutové video ze hry s přehledem pohřbí celý Bollův pokus. ()

darkrobyk

Oddechová standardní sci-fi akce s Frankensteinem Udo Kierem, sympatickým, byť stále se mračícím Tilem Schweigerem a kupou vojenského komparsu. Jo a dvě ženštiny - odporná a sadistická (v civilu velmi pohledná) Natalia Avelonová a zde pohledná, ale dle scénáře jako pipka se chovající, Emmanuelle Vaugierová. Nechybí půvabné přírodní záběry a kromě hořícího vrtulníku je znát, že rozpočet nebyla hrst dolarů. Nejlepší je bondovská honička na motorových člunech. Zbytečné jsou nářky ohledně originality, nesmyslné je hodnotit jako vysokorozpočtový americký biják. Prostě milý dobrodružný příběh, za nímž se táhne mnoho a mnoho daleko horších, odpadových... ()

Gimp

Tenhle film je jako sendvič se smaženkou čili a čatní. Každá jeho jednotlivost je na nic. Herci - směšný, scénář - debilní, triky - slabota. Ale nějakým zázrakem to dohromady dává smysl. ()

Fiftis

Na Uwe Bolla to nieje až tak zlý film. Sem tam ubehne nejaký celkom dobrý choreografický prvok kamery alebo kaskadéra a vznikne z toho zárodok naozaj dobrého akčného nápadu. Problém je samozrejme v tom, že ani tieto dobré nápady Boll nedokáže zrealizovať a tak sa človek musí uspokojiť iba s náznakmi. Aspoň že ten Til Schweiger občas vyzerá, akoby v sebe niekde hlboko dusil charizmu. Človek z neho cíti, že by mohol byť celkom prima akčným hrdinom. Čo samozrejme o pár rokov dokázal v Nehanebných bastardoch. ()

DaliX

No tak toto má od parádnej predlohy PC hry asi hodne ďaleko, skôr by som povedal, že to má len spoločný názov a to je celé. Čo sa mi však páčilo bol skvelý Til Schweiger ako Jack Carver, rozhodne mi pripadal lepšie ako Daniel Craig v roli Jamesa Bonda, radšej by som v tejto úlohe videl Schweigera. Udo Kier je ako šialený Krieger celkom slušný, dokonca sa podobá ako na toho v hre, a aj keď je tento snímok zrejme urážkou tak parádnej FPS akou je bezpochyby Far Cry, páčil sa mi a aspoň je vtipný, svieži, zábavný:) Hru som hral a čo sa týka prevedenia, nie je to bohviečo, dokázal by som si to predstaviť milión krát lepšie, ale keďže sa jedná o Uwe Bolla, je to výkvet medzi jeho filmami. p.s.Far Cry považujem za jednú z najlepších hier, ktoré ma neomrzeli a sám sa čudujem aké vysoké hodnotenie som tomuto filmu udelil:D ()

Big Bear

Tak konečně jsem měl tu čest potkat Uweho v ,,neformě'' . Zatím co jsem viděl byly parodoxně jeho lepší kousky: Dárfůr, Tunnel Rats a vlastně i ten Auschwitz... Tohle však bylo hodně mimo. Film údajně inspirovaný slavnou PC hrou, která má dnes už třetí pokračování a nabízí tak celou řadu skvělých námětů se od předlohy dost odlišuje. Stejného tam mnoho není. Ve hře také hrdinovi odpálí pod zadkem loďku a on doplave k nádhernému tropickému ostrovu, kde pozvolna zjišťuje jeho tajemství. To je samozřejmě dobře střeženo a tak o přestřelky a honičky není nouze. Uwe vám skoro všechno vykecá hned na začátku, filmový ostrov se bohužel v tropickém ráji nenacházel a tak i milovníci hry musí oželet ta zrezavělá zera v džungli, japonskou letadlovku na útesu a další špeky, které byly ve hře. Schweiger mně rozhodně bavil víc, když klepal s rakem na nebeskou bránu s konvojem polizei medáků za zadkem... DVD cover také lže, - kde se vzal ten atol s palmou nechápu a ani ten Hind ve filmu nelítá. Zato se tam ke konci pohybuje jakýsi tlouštík, který má dělat humor. Německý humor je už pověstný sám sebou, takže se tu o té skřípající trapárně nebudu rozepisovat. Tohle je prostě béčko jako vyšité. Malarkey se musel zbláznit, když tomuhle dal 4 * ! Já koketoval dokonce s odpadem. - Jo a Far Cry si raději zapařte na kompu. * ()

Madsbender

Antypatický priblblý podradný akčný blábol, ktorý strká hlavu tam, kde nemá. Teda vlastne do filmovej produkcie. Boll je otrasný, ale tentoraz je to predsa len o trochu lepšie, najmä vďaka nemeckej superstar Schweigerovi a celkom zábavnej záverečnej vystrieľavačke. Hororovo ladený úvod samozrejme otrasný, ak sa nechcete pozvracať, radšej to pretočte. ()

Deimos

DivX/// Obsazení 6/10 Děj 4/10 Hudba 3/10 Efekty 3/10/// +Til Schweiger a Emmanuelle Vaugier, jejich milostná scéna je to nejzábavnější, plakát vypadá dobře, potěšil Don S. Davis, snaha o zábavu se cení -zvuky zbraní (OMG co to bylo za flusačky?), prostě trapas, záporné postavy (Udo Kier+co to bylo za ubervojáky?), s hrou to má společného tak 20% (jména, mírně podobný děj, zápletka), absolutně nevyužité krásy ostrova (o tom to taky mělo být), malá různorodost nepřátel/// Tak tohle je špatný. Far Cry se nepovedl. Přál jsem si 4*, doufal jsem alespon v průměrné 3*. Ale víc jak 2* tomu dát nemohu. Uweho filmy vždy hodnotím až po zhlédnutí, až potom co si na samotný film udělám svůj vlastní názor. A někdy člověk může být překvapen. Ovšem v tomto případě se Boll pořádně sekl. Moc dobře to nefunguje ani jako akčnák sám o sobě (srovnejte s novým Punisherem) a jako adaptace herní předlohy už vůbec ne. Pár zábavných scének sice potěší a občas jsem se opravdu smál, ale stejně je to křeč. Nejvíc se to podobá Univerzálnímu vojákovy a to je podle mě málo. Proč to nevypadá alespoň jako Doom? Proč se velká část filmu odehrává v noci? Proč se to nebere aspoň trošku vážně? ...No nic mistře, co tam máme dál?/// Celkem 39%/// ()

Satan

Guilty pleasure těch nejtužších kvalit. Jako herní adaptace to nefunguje vůbec. Jako parodie na hollywoodské akční filmy 80. let to funguje dokonale. Pokud se Uwe v Postalu postaral o sebereflexi, zde se postaral o tu nejvrchovatější dávku nadhledu. A jako komedie to i funguje. Kdyby se to jmenovalo Fucking Island a nepáchlo to němčinou, jdu i výš. [Přesná stopáž: 91 min] ()

topr harley

Nevím co proti Uwemu všichni mají, je to docela dobrý režisér. Znám jiné kokotské filmy, které jsou daleko horší než jeho filmy. A teď k filmu, hru nějak moc neznám hrál jsem far cry 2 asi tak pět minut tak nemůžu porovnat jestli to s hrou sedí nebo ne. Ale film byl docela slušná akční podívaná, která mě ani chvíli nenudila. Jediná chyba je absence nějakého hlubšího příběhu. ()

JosefGruber

Hra je fantastická, ta by zasloužila šest hvězd. Film také není zlý, ale samozřejmě do dokonalosti má samo sebou daleko. Děj plus mínus odpovídá hře a ten kdo hru hrál, tomu muselo být jasné, že předělat něco tak skvělého do filmové podoby je takřka nemožné. Je totiž velký rozdíl v tom hru aktivně hrát nebo jen film pasivně sledovat. Myslím si, že milovníky herní série Far Cry film určitě nezklame. 3-4*, pc ()

Socrates

Z pohledu fanouška hry velký zklamání. Mimo tří hlavních postav a beachboyový košile Jacka Carvera, která ale účinkuje jen v první třetině filmu, to nemá s hrou prakticky nic společnýho. Z druhýho pohledu, kdy hru absolutně vynechám (což opravdu není problém), je to sračkoidní béčko až céčko plný trapnejch scén, hlodů a triků. Před odpadem to zachraňujou dvě slušný honičky. A v některejch zdejších komentářích zmiňovaná zábava? Leda pro suchary! Stylově mi to připomíná takový ty rakouský nebo německý akční tv seriály. Většinou mám tendenci Uwemu nadržovat, protože proti němu brojí celej svět a někdy se to neprávem přehání, ale tohle je jeden z případů, kdy to prostě nejde. ()

Campbell

Takže dávám 4* je to zábava, nenudí to. 35% je s prominutím kokotina stejně tu plno lidí ohodnotila film aniž by vyděla. Takže 4*. Bye a stěžujte si. ()

predators

Tuctová střílečka podle tuctové...střílečky. :-) Ikdyž herní předloha je o nějaký ten ždibínek lepší, musím uznat, že se podařilo zachovat ráz ostrova a jeho "obyvatel". :-) Občas povedené hlášky, rychlá akce a samozřejmě nechybí ona typická košile alá Nick Slotr :-) 55% ()

Uwe masakruje zombíky... opět

Uwe masakruje zombíky... opět