Lidé si myslí, že doba draků dávno minula. Jenže ta teprve přichází. Vždy jednou za pět set let se narodí dívka, která dokáže proměnit obyčejného hada v nejmocnějšího draka ze všech. A ten může zničit vše, co mu přijde do cesty. Třeba celé Los Angeles... Ethan Kendrick jako chlapec zavítá s otcem do zastavárny korejského obchodníka Jacka. Ethan prochází obchodem, když v tom se otevře skřínka a z ní se vylije světlo. Zastavárník předstírá srdeční slabost a požádá otce, aby mu došel pro bylinky. Mezitím Ethanovi vypráví příběh. Ve skřínce je šupina Imogiho. Imogi je tvor z korejských legend, který se proměňuje v draka. Velice dávno žili obří hadi zvaní Imogiové a jednou za 500 let byl jeden odměněn za své dobré skutky tím, že se mohl stát nebeským drakem. Aby se mohl stát nebeským drakem, musel přímo z nebes dostat dar v podobě síly Ju-jid´žu. Díky této síle se Imogi dokázal proměňovat v draka. Jenomže mezi hodnými draky se našel i jeden zlý – Buraki, který záviděl Ju-jid´žu a jeho stoupenci se jí rozhodli zmocnit. Nebesa to však nechtěla dovolit a rozhodla se skrýt sílu Ju-jid´žu na Zemi a seslat na Zemi nejlepší bojovníky, Harama a jeho pána Bodžama, aby sílu Ju-jid´žu za každou cenu ochránili před zlým Burakim. Jenže Buraki věděl, kde hledat Ju-jid´žu. Ženě korejského šlechtice se narodila dcera a ve chvíli, kdy dívka měla dosáhnout 20 let se v ní měla zrodit síla Ju-jid´žu a Imogi, který by se jí v té chvíli zmocnil, by se mohl proměnit v draka. A tak se stalo, že Bodžam dvacet let pečoval o krásnou Narim a cvičil Harama v nebeského bojovníka. (TV Prima)

Petrozkoz

Jejeje, tak to je teda zoufalý a to jsem si říkal, že to snad tak strašný nebude, ale bylo a bylo to ještě horší. Efekty sice celkem zdařilé a poměrně dobře vypadající, avšak ten příběh a herci, to se nedalo vydržet. To mě teda potrápilo. ()

Miloško

Cha,cha,cha.Ako može niekto vypustiť v roku 2008 do sveta takýto nezmysel.Ako dej by bol celkom dobrý,v rámci dobrodružnej fantasy,ale celkovo toto je jeden omyl. Katastrofálni herci,smiešne triky(aj keď nehovorím,ten had-drak bol celkom fajn),a 90 minút pobehovačiek.Neskutočne som sa smial,keď všetci utekali,každú chvílku pred niečím,stále som tam videl zelené pozadie a same jednotky a nuly.V dnešnej dobe pekný trapas.Nie,končím z hodnotením,veď takýto film si to ani nezaslúži...Možno,keby to natočili ako napr.neaký japonský anime,tak dalo by sa....[DVD,17.05.2008] ()

Kenshin

Film s obrovským potenciálem a ambicemi, který se tvůrcům bohužel absolutně rozpadnul pod rukama. Vzniklo tak absolutně nenáročné, i když maximálně efektní a kvalitní béčko, od kterého nelze opravdu žádné vyšší cíle očekávat. Škoda!!! (5/10) ()

pasqviL

500 metrový had se 3 dny plíží po velkoměstu ničí tam co potká a nikdo ho ještě nezahlídl. Nejenom takové věci se dějí v tomhle filmu a proto je to hodně fantasy. ()

Bilky

Tak to je digitálny grc! Neuveriteľná stupidita a povykrádané Godzilly, Jurské parky, Pán prsteňov, Královstvo ohňa a kopec Céčiek z 50-tych rokov. A triky sú zas z rokov 80-tych a logika z éry nemého filmu. Je to až nechutné, koľko do toho šikmáči vrazili a ešte sú z toho aj na vetvy! BTW: Ten rýchlodrak Falco nejak podrástol a vypelichal. :) ()

Unterschleif

Na televízny film sú tu niektoré pekné scény (súboje drakov s armádou) ale samozrejme, že čo sa týka scenára tak je to prvotriedna sračka. ()

White-Man

Strašná nuda. Je sice fajn, že film měl spousty zvláštních efektů, ale je nutné, aby efekty nejen dobře vypadaly, ale byly také nerozeznatelné od zbytku. Toto se tady ale vůbec nepovedlo. Efekty byly naprosto umělé a vůbec nezapadaly do reálných scén. Jako nějaká ukázka filmových triků fajn, ale jako celovečerák naprostý propadák. ()

route60 odpad!

Prý Akční / Drama / Fantasy / Horor? né! čistá asi nechtěná KOMÉDIE, viděl jsem to před pěti léty na Markýze byla to neuvěřitelná demence. ()

david666

U tohoto filmu jsem se bavil. Hlavně teda perfektním ztvárněním hada a dalších fantasy "zvířátek". Destrukce města byla taky skvělá. Navíc se film řítí v rychlém tempu, takže zde nejsou žádné výplně a se záběry "zvířátek" se tady nešetří. A to je podle mě dobře, protože fakt nemám rád filmy kde se "příšerky" objeví jen na začátku a na konci. Chybou filmu na druhou stranu je, že tady tvůrci při útěku hlavních postav hodně sází na náhodu (nějaké auto je vždy po ruce nebo se had někdy zbytečně dlouho zaobírá budovou takže je čas utéct). Tomuhle filmu by slušelo uvedení do kin, na velkém plátně by množství velkolepých scén pěkně vyniklo. Taky se mi líbí, že film sem tam odlehčí nějakou tou humornou scénou (hlídač ve svěrací kazajce, babka snažící se projít skrz sklo apod). JInak trošku kopírka Godzily (boj s vrtulníky), Pána prstenů (dobývání vesnice) a jiných. ()

kiraorigin

To si dělají srandu ne? možná tak před deseti lety, nebo kdyby mi bylo osm...ale takhle? jednu hvězdičku za některé efekty ()

veverysiak

Taká milá a neškodná kravinka, ktorá by sa dala nazvať aj novodobou rozprávkou, scenár a réžia sú dosť žalostné, ale efekty, aj keď nie sú žiadny origoš, vcelku pobavia, škoda, chcelo sa to len pohrať s príbehom, takže 50%. ()

Mrenka

No tedy kravina non plus ultra, celkem ty triky, ale nechápu proč tam v podstatě žádnou roli nehrál nějaký člověk asijského původu, který by dodal celému filmu, alespoň zdání původnosti, natožpak dva naprosto nedůvěryhodní amíci, kteří pořád někam běží a běží a za nimi had, který pořád leze, no na to, že jsem nic nečekala, spíše do mínusu, jsem pořád ještě zklamaná ()

Tempest

Trikově docela povedený film, dějově zase velmi ubohý. Nemám rád filmy z asijské produkce a tento film mě v tom jen utvrdil. Některé triky byly skutečně výborné, na úrovni hollywoodských trháků, ale v ději jsem se začal brzy ztrácet a bylo to celkově tak trochu o ničem. Hlavní hrdinka má v sobě blíže nespecifikovanou sílu, která může proměnit lezoucí plazy v létající draky (čínské). Bohužel má smůlu a kvůli této proměně bude sežrána, jen si může "vybrat" zda hodným nebo zlým. No prostě děs. Béčková ikona Robert Forster má spíše takovou cameo roli, řekl bych až zbytečnou, ale byl jediným, kdo stojí za zmínku. A ještě jedna vzpomínka, závěrečný odlet "hodného" draka mě připomínal kresleného Bolka a Lolka, kdy se na cestě kolem světa v Japonsku proletěli na podobném drakovi (který byl stroj). ()

HennessyVSOP odpad!

Teda co tohle bylo za hrůznost? Špatní herci, ale to vem čert, ty triky byly taky děsivý a scénárista asi sjižděl lajnu když tvořil tohle veledílo. Opravdu mne nenapadá vůbec žádné pozitivum tohohle filmu, dokonce i ty nenáviděné reklamy jsem vítal, prootože jsem díky nim dokázal dokoukat do konce. Chudák původní legenda, která byla námětem filmu, doufam, že nikoho nenapadne podobným způsobem prasit české pověsti a báje. 10% ()