poster

Závěť

 • Srbsko

  Zavet

 • Francie

  Promets-moi

 • Francie

  Promets-moi

 • anglický

  Promise Me This

 • Slovensko

  Testament

Komedie

Srbsko / Francie, 2007, 123 min (SE: 137 min)

Režie:

Emir Kusturica

Scénář:

Emir Kusturica

Kamera:

Milorad Glusica
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Šakal
  ****

  Co k tomu(to) dodat, nějak se mi nedostává slov a to se mi (věřte) často nestává. Snad bych si vypůjčil slova resp. část textu (z) Vítkova kvarteta, s malou obměnou. „A je to On, je to ON, balkánskej démon :-) Bez mučení přiznávám, můj první Kusturica, tudíž námitky typu: Kusturica už po několikáté vykrádá sebe sama, u mě nejsou na pořadu dne :-) Pár ohlasů se ke mně sice dostalo, takže jsem (alespoň v náznacích) tušil, co mě v následujících okamžicích čeká, ale tohle předčilo veškerá moje (nejdivočivější) očekávání. Chvílemi (resp. téměř pořád :-) jsem měl pocit, že musím být nutně na tripu, zvlášť, když se tam (max každých 10min) mihnul v prostřihu ten „létající Čestmír“. Závěť, to je bláznivá („tak trochu“ jiná než ta Honzy Svěráka) JÍZDA a „tak trochu“ jiná (netradiční) romance, která pravda (vzhledem k celkovému vyznění snímku) nepůsobí zase až tak nepatřičně. Nebudu rozebírat snímek jako takový, to v tomto případě nemá ani smysl, pouze dodám: já si to užil a to tak, že od začátku až do úplného závěru a o to přeci jde nebo ne?! 89% p.s. už teď netrpělivě vyhlížím Život je zázrak resp. Černá kočka.......(24.7.2012)

 • rikitiki
  **

  Podle mého se v tomhle snímku vymknul obvyklý kýčovitý cirkus Kusturicovi z ruky. Zejména poslední půlhodina působila, jakoby všichni byli v rauši. Z rázovitých figurek jsem cítila přílišnou chtěnost. Situce byly tak přepjaté, až praskla struna mé divácké empatie a spíš mne to otravovalo. A nechutným bonusem byla fakt odporná zoofilie.(24.7.2012)

 • ywo666
  *****

  Totálne uletená komédia. Ešte šibnutejšia ako Čierna mačka a biely kocúr a takmer rovnako kvalitná. Prvých 30-40 minút som sa nejako nemohol scítiť s filmom ale keď som sa aklimatizoval tak mi slzy smiechu tiekli potokom. Vrelo odporúčam všetkým fanúšikom netradičného absurdného a vcelku drsného humoru.(5.5.2009)

 • Kuzlo
  *****

  Kusturicov rukopis ma opäť nesklamal a užíval som si ho do poslednej chvíle :)(23.3.2011)

 • Lindiště
  ***

  Film ve stylu Černé kočky, jen poněkud šílenější a občas dovedený ad absurdum. Kromě všudypřítomných domácích i lesních zvířat a létajících osob, hrají svoji roli i neobvyklé vynálezy, včetně jedinečného, ale spolehlivého nástroje pro celkovou anestezii. Chybí zde ovšem taková ta lehkost a kouzlo, které mají v sobě "Mačky" a které je právě činí neopakovatelnou oslavou života nabitou energií. Proto na mě Zavet působí spíše jako její slabší odvar, byť se spoustou vtipných až absurdních momentů.(2.1.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace