poster

Závěť

 • Srbsko

  Zavet

 • Francie

  Promets-moi

 • Francie

  Promets-moi

 • anglický

  Promise Me This

 • Slovensko

  Testament

Komedie

Srbsko / Francie, 2007, 123 min (SE: 137 min)

Režie:

Emir Kusturica

Scénář:

Emir Kusturica

Kamera:

Milorad Glusica
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Raven0
  *

  Jak to tak vypadá, Kusturicovi dochází dech (nebo začíná senilita). Zavet je toho typickým příkladem. Souhlasím s uživatelem valdstein0, taková slátanina smrdí Troškovinou. Nejen, že film vůbec není vtipný (neustálé narážky na zoofilii mě opravdu nerozesmějí), ale celý příběh postrádá logiku. Že to u crazy komedie nevadí? Mě tedy ano. Ta jedna hvězda je za povedenou slečinku a pár vcelku originálních nápadů (ale za boha si už nevzpomenu, které nápady to byli a to jsem film viděl před slabou hodinkou). Jo jo, kde jsou ty časy Undergroundu či Arizona Dream...(9.2.2010)

 • dr.Orlok
  *

  Naprosto trapný film s odpudivým humorem a vše přehlušující "balkánskou" hudbou.(14.1.2010)

 • B!shop
  *****

  Olala tohle byla naprosto neskutecna super jizda. V podstate takovej typickej Kusturica, s originalnim pribehem, kterej tu ale vlastne neni vubec podstatnej a celej film je vlastne sled naprosto dokonalejch komedialnich scen. Ale pritom film drzi pohromade, rozhodne se nerozpada na jednotlivy sceny. Kdyz se dej odehrava na vesnici, prislo mi to jako takova pohodova letni komedie o jednom dedovi vynalezci a jeho vnukovi. A kdyz se dej presune do mesta, tak to zase pripomina trochu romantickou komedii a trochu beckovej akcni film. Protoze tady se dobrou tretinu filmu rube particka vymletejch mafianu s dvojkou holohlavejch, ne o moc chytrejsich, bratru a pouzivaj k tomu vse co jim pride pod ruku od pistoli, pres samopaly, tezky kulomety az po raketomety. Necekejte zadny krvavy jatka, on tady vlastne ani nikdo nechcipne, ale proste smes komedialne pojatejch prestrelek, spousty paradnich postav, skvelejch vtipku a naprosto fantasticky a misty dost urvany hudby dava dohromady skvelou komedialni jizdu, ktera paradne zvedne naladu a ty dve hodiny utecou jako nic.(26.2.2009)

 • Luke7
  ****

  Šílená jízda originálních humorných scén :)(3.2.2013)

 • Vančura
  **

  Zcela odpudivý film, který je jen odleskem dřívější Kusturicovy slávy - při sledování ZÁVĚTI se mi hlavou honilo cosi o úpadku stárnoucího režiséra a děsivých filmových komediích z 90. let, které tento nepodařený počin až pohříchu připomíná. Párkrát jsem se zasmál, ale jinak mě to strašně nebavilo, herci mi přišli hrozní, humor nevtipný a celkové vyznění filmu více než rozpačité. Ani ten balkánský hudební doprovod se zde podle mě nepovedl a soundtrack mě nebavil. Celkově značné rozčarování, až znechucení - ten film je přiblblý až hrůza. Soudě dle nadšených místních komentářů, jsem se tentokrát s většinovým vkusem dosti minul - možná se ten film líbí lidem, kteří od Kusturicy nikdy nic neviděli, jinak nevím. No jsem zvědavý na On the Milky Road, zda si Kusturica u mě spraví reputaci.(6.7.2016)

 • - Pieseň v karaoke súťaži, kde spievajú Jasna (Marija Petronijevic) a Tsane (Uros Milovanovic), je "Winner takes it all" od skupiny Abba. (vander19)

 • - Film sa natáčal v meste Uziče a v dedinke Zlatibor. (vander19)

 • - Film, který sledují Tsane (Uros Milovanović) a Jasna (Marija Petronijević) u ní doma, je Scorseseho Taxikář (1976). ((mOnkey))

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace