Maradona režie Kusturica

• Česko Maradona (více)

KUSTURICA bere diváky na bouřlivou jízdu životním příběhem fotbalového Boha MARADONY. Diego Maradona v celé své velikosti, vášnivosti i lidskosti, znovu navštěvuje pomníky svých triumfálních vítězství. Poprvé po 20 letech se vrací na místo kde se narodil, v extravagantním stylu slaví své 45 narozeniny, trénuje budoucí fotbalové hvězdy. Po celou dobu sledován vizionářskou kamerou Emira Kusturici. Od velkoleposti, přes tragický úpadek k oslavnému znovuzrození. Sportovní hrdina, šampion, padlý idol a inspirace milionům lidí... (oficiální text distributora)

Devitka

Kusturicův film je přesně to, co není Maradona. Není nejlepší ani není nejhorší, je to jen obyčejný průměr. ()

mr.filo

Kusturica právě zjistil, že dokument není jeho parketa, kde by měl dostatek prostoru pro kreativní architekturu (absurdního) příběhu. ()

flyboyeda

Moc pekna pocta teto fotbalove ikone, Kusturica az prekvapil svym fanouskovstvim. Pusobivy dokument, ktery vsak zrejme nepotesi celou rodinu... ()

xxvasa

prehlidka levicackych mrdek z jizni ameriky... zklamani, chtelo to vic fotbalu a nedat tam ty trapne animovane casti ()

Maynard.

Tak asi takle... Od Kusturici je to můj první film, kterej sem viděl. Dával sem šanci Černý kočce, ale vlbec mi to nesedělo, tak sem to byl nucen vypnout. Cca před měsícem sem poprvý viděl dokument Diego Maradona, kterej je natolik chytlavej, že sem si ho musel střihnout znovu, ten měl pořádnej spád, tempo a aj na ty slzy se dostalo. Tohle? Tohle je slaboučkej odvar. Maradona je bůh, s tím naprosto souhlasím, ale že zrovna Kusturica si na tomhle borcovi potřebuje přihřát polívčičku, to mi přijde divný, už jen podle toho názvu. A navíc tenhle dokument nemá vůbec žádný koule a ani vypjatý momenty. Jo, je tady vidět víc gólů za doprovodu Sex pistols, ale to je vše. Tohle jako Diegův fanda nemusím... ()

wosho

Maradona je sice fotbalový génius, ale zároveň čůráček. A opravdu netuším co s tímto dokumentem zamýšlel Kusturica? Mixuje politiku, fotbal, film a bůhvícoještě do jednoho megaguláše. Ale zábavné to bylo, jen kdyby to nebylo tak jihoamericky levicové. ()

kolemjdouc

nikdo tak nepřiblížil život Maradony tak jako Kusturica.Tady to nebylo ani tak o fotbale ale o duši a zpovědi.Všichni vnímali Maradonu jako fotbalového Boha ale nikdo se ani moc nezajímal o něj jako o člověka.Celý jeho život byl jak býk v aréně.Velice dobře udělaný film ()

Hanys_ odpad!

Maradona režie Maradona aneb Kusturica a jeho cesta do fotbalistovy řiti. Jediné co stojí za zmínku jsou ty ukázky Diegova fotbalového umění, jenže ty jsou vždy ukončené nějakou nevtipnou animací. Budu asi prostě dělat, že jsem tohle nikdy neviděl. ()

dehlie

tohoto chlapa buď milujete alebo nenávidíte. pre mňa ako futbalového nadšenca je diego najväčší futbalista všetkých čias. a zároveň aj najkontroverznejší. v tomto dokumente je na môj vkus priveľa politiky, chaveza, fidela, moralesa. diego ma síce neprekvapil svojimi nározmi, lež tým, že pôsobí ako pomerne inteligentný človek s už triezvym pohľadom na svoje eskapády. mám však pocit, že pohľad do jeho duše tento film neprináša. verím, že sa na ten kokaín už definitívne vykašle. výborná pieseň v jeho podaní. ()

bidja

Jeden se smrtelně vážných úletů Kusturici. Velmi poučnější než Super size me, Inconvenient Truth, toto je svět kde žijí lidé. ()

Čajka

Kusturicova pocta argentínskej hviezde na sláve ktorej sa zviezol aj on sám. Nepokladám to však ako vo väčšine recenzií za úplne zatracujúci nápad. Zábery na zabávajúcich sa Argentínčanov a Talianov sú príťažlivé pre neznalcov juhoamerického prostredia. Dokumentu bolo vyčítané prílišné populizátorstvo... pre koho je však film určený? Kusturicov zámer, ktorý je vo filme jasne prezentovaný, bol natočiť najlepší film o Maradonovi. To sa mu zatiaľ podarilo. Hudobné scény sú perfektne zvládnuté a príjemne sentimentálne. Vadili mi však neustále odkazy na Kusturicove predošlé filmy, ktoré prepájal s jednotlivými epizódami Maradonovho života. V tomto filme nie je spopularizovaný Maradona ale Kusturica. A robí to veľmi okato a prvoplánovo, akoby mu bolo jedno, čo si diváci budú myslieť. A to sa počíta. Kritiky film veľmi odsúdili. Ja spomeniem recenziu Mirky Spáčilovej, ktorú si môžete prečítať v externých recenziách na csfd. Jej reakcia mi totiť príde ešte viac zinscenovaná a hraná, ako tento film. Samozrejme že musela film odsúdiť a neustále sa narážať do jeho politického posolstva, keď robí pre noviny prozápadne orientované a tento film je naklonený protikapitalistickým ideológiam. Jej poznámka o jeho charizme bola už totálne scestná... No a čo? Niekedy je v názoroch film príliš extrémny, no je na divákovi, aby si urobil vlastný názor, či už je Maradona len hlúpym futbalistom, ktorého pomiatla sláva, alebo naozajstným nasledovníkom revolúcie... Mínus filmu: prílišná angažovanosť Kusturicu byť v čo najviac záberoch. Niekedy sa však celkom hodil. Napríklad scéna na štadióne v Sarajeve, ktorá síce dej neposúva, no celkom príjemne sa snaží diváka presvedčiť o prieteľskom vzťahu medzi dvoma hercami vo filme:) Maradona je herec, človek, manipulátor a legenda...Boh? pre niektorých tiež. O takýchto ľuďoch sa ťažko točia filmy, ešte ťažšia musela byť ich spolupráca. Maradona totiž týmto filmom musel uspokojiť predstavy miliónov fanúšikov, aby jeho hviezda nikdy neprestala svietiť. Bol to dobrý krok? ()

Gore

Názory na tenhle dokument se liší hlavně podle toho jak je kdo velkej fanoušek Maradony. Já někdy v polovině 80. let sledoval fotbal jen díky Maradonovi. Po jeho drogovejch eskapádech jsem přestal fotbal sledovat úplně, a tenhle dokument mi už zapomenutého Maradonu připomněl, proto trochu neobjektivně dám nadnesené hodnocení. ()

arcticsky

Maradona i Kusturica mne ve svých profesích vícekrát potěšili (Kusturicu mám v TOP 10 režisérů), takže těžko bych dal tomuto dokumentu podprůměrné hodnocení. Poslouchat mírně řečeno naivní (přesněji řečeno primitivní) politické názory protagonistů rve uši i duši, ale to je v tomto případě spíše druhořadé... ()

HouseMK

Trochu zvláštní dokument, díky kterému ale vím, jak komplikovanou osobností tenhle "fotbalový bůh" je. A taky zírám, jak dobrej je Kusturica fotbalista! :-) ()

agassi68

Celý film degradujú ľavicovo populistické reči Diega, ktorý sa sám topil v peniazoch a slovo mafia mu tiež nebolo cudzie. Keď šialenstvo davu nad jeho futbalovým umením dosahovalo vrchol, dal sa na drogy. Rodina mu tiež bola v tom období ukradnutá, čo po čase veľmi ľutoval. K tomu "božia" ruka. Môže byť takýto človek legendou? Áno, no len pre tých z nižším IQ. A Kusturica zabudol na nadhľad a sám sa stal členom cirkusu. Marado, Marado... ()

Plesna

Jakožto názorově extrémní uživatel s 5 hvězdami komentujícími nedosáhnu přílišného pochopení u lidí, kteří se v bezpečí západních gaučů cítili ohroženi arcisebevědomým jihoamerickým duchem. Avšak zobrazení Maradonovy osoby prorostlé zbožným visionářstvým nelze bez všudypřítomné levicové agitace, jež zřejmě pár ideově nevrlých duší zastrašila individuální zpolitizovaností. O té by se dalo hovořit pouze účelovým vynětím kontroversních glosů, což by cenzurovalo a obožťovalo charakter Maradonův. Kusturica, jakožto potomek rudého východu byl možná jediný režisér možný udělat takto intimní snímek, neboť renomovaní západní dokumentaristé by se pouze naučili pár vyšperkovaných pohružek z Maradonova slovníku. ()

Hulk Hogan

Panebože!!! To by mě fakt zajímalo co všichni čekali! Maradona je možná pro spoustu lidí jen "tupej feťák", ale předevšim je to fotbalová legenda. Tenhle dokument nemapuje jeho život objektivnim pohledem, jako spíš pohledem jeho samotnýho. Má vyjádřit a pospat kult, který okolo Diega existuje, hrdinu, kterého zosobňuje. Nelze vyvrátit, že se jedná o složitou osobnost, ale to ještě neznamená, že ji nemůžeme respektovat. Pro velké množství lidí se jedná o největšího fotbalistu historie, který během své kariéry dokázal pobláznit miliony fanoušků a pro mnohé z nich se stal takřka bohem. Maradona překročil hranice fotbalu, stal se jakousi kultovní postavou. Kusturica má pro něj evidentně velký respekt a pomohl tento kult přenést na filmové plátno prostřednictvím tohoto jakéhosi dokumentu, který představuje více než zajímavé nahlédnutí do Diegova života. ()