Maradona režie Kusturica

• Česko Maradona (více)

KUSTURICA bere diváky na bouřlivou jízdu životním příběhem fotbalového Boha MARADONY. Diego Maradona v celé své velikosti, vášnivosti i lidskosti, znovu navštěvuje pomníky svých triumfálních vítězství. Poprvé po 20 letech se vrací na místo kde se narodil, v extravagantním stylu slaví své 45 narozeniny, trénuje budoucí fotbalové hvězdy. Po celou dobu sledován vizionářskou kamerou Emira Kusturici. Od velkoleposti, přes tragický úpadek k oslavnému znovuzrození. Sportovní hrdina, šampion, padlý idol a inspirace milionům lidí... (oficiální text distributora)

IXOXI odpad!

Maradona režie Kusturica není dokument, protože sice obsahuje množství záběrů ze života Maradony, jeho fotbalové kariéry a rodiny s přáteli, ale tyto záběry jsou většinou bez komentáře a je tak na divákovi, aby si myslel, co uzná za vhodné. Fakta si musí najít sám. Bohužel množství komentářů se dostalo politice, „té správné“ politice... Já bych taky netoužil setkat se s mnoha zmíněnými významnými „zlosyny“, ale zde nešlo o politický názor, spíše nejdříve mít názor a potom hledat čím jej podpořit... malá vsuvka vyjadřující Maradonův boj na straně chudých proti bohatým by stačila, jenže ze současné formy „dokumentu“ jsem se dozvěděl jen, že se jedná o socialistického feťáka, který lituje, jak si zkazil život. ()

peteriko

"Hovorím, čo cítim," povedal Maradona na začiatku filmu, ktorý mal mapovať nielen jeho futbalovú kariéru ale aj jeho osobný život, ktorý bol plný vzostupov a pádov. Podľa komentárov súdim, že inak kvalitný dokument trpí politickými názormi, ktoré hlavná postava tohto diela hlása. Pravdupovediac, neviem, čo ste čakali od človeka čo má na sebe vytetované podobizne Che Guevaru a Fidela Castra. ()

iz67

Zajímavé jen z pohledu, jak někdo, kdo udělal něco dobrého, může být úplně mimo - jako člověk i jako tvůrce! A nechtěl mi říct ve svých lepších včerejšcích něco jiného, než jsem pochopil já? Teda....., řeč je o Kusturicovi, Maradonu nemá smysl komentovat, to ať ti od sportu. ()

DaleCoper

Ono asi zaleží na tom z které části Světa divák tohoto dokumentu pochází. Nedivil bych se kdyby na nějaké argentinské obdobě ČSFD to mělo vyšší hodnocení než tady jelikož Spojené státy jsou obecně v Latinské Americe z určitých historických důvodů populární asi tak jako v bývalém východním bloku Sovětský Svaz za Brežněva.. Každopádně se jedná o film který mne přinutil se nad určitými věcmi zamyslet (globalizace, vliv USA ve Světě) samozřejmě Diegovi ale i Kusturicovy politické názory jsou švihlé a naivní a ty rádobyvtipné animované vsuvky (že by Emir okopčil Monty Pythony?) jsou trapné ale na jednu nebo rovnou odpad to podle mne není. Diego je takový latinoamerický Muhamad Ali. ()

Sicky

Tento dokument ma nenadchol ani, ako futbalového fanúšika ani, ako človeka ktorý by sa rád dozvedel niečo viac z Diegovho súkromia. Po futbalovej stránke je to iba taký chabý zostrih tých najväčších momentov Diegovej kariéry. Okrem toho asi ani nebolo Kusturicovim zámerom uberať sa týmto smerom a tieto momenty skôr dáva do akýchsi historicko politických súvislostí. Tým pádom očakávate, že asi pôjde skôr do hĺbky čo sa týka jeho rodiny, súkromia, svetonázoru.... Je tu nejaká snaha, ale nedozviete sa nič čo by ste už dávno nevedeli, či už o jeho ťažkom detstve v slumoch, drogových excesoch, alebo kamarátšaftoch s ľavicovými lídrami. Navyše to na môj vkus vyznieva dosť povrchne. Tu by som ale asi trochu podržal stranu Kusturicovi, keďže v určitej časti spomenie, že už na tom pracujú 2 roky. Točiť dokument a naháňať po svete niekoho, ako je Diego Armando asi nebude najľahším orieškom. Každopádne čakal som od toho niečo úplne iné. ()

Jimbopepo

No pre mňa to, čo som čakal. Výsmech kapitalizmu, Busha a britskej kráľovnej nikoho, kto Maradonu a Kusturicu pozná, nemôže prekvapit. Dokument je jednou veľkou zábavou, netvári sa vážne ani prísne a tak ho treba aj vnímať. A myslím, že cieľ, teda vyviesť trochu z miery pravicovú časť politického spektra, sa podaril, o čom svedčia aj reakcie tu na CSFD :D ()

rischa65

Kusturicův výsměch světovému kapitalismu s bezpochyby nejlepším fotbalistou své doby. Kde mohl být Maradona nebýt kokainu a vlastní blbosti? Jeho hráčská genialita spočívala v tom, že důležité zápasy dokázal rozhodnout zcela sám. Na půlce vzal balón -a dal gól. Mimochodem, za současného zuboželého stavu USA a EU dostává toto dílko zcela jiný rozměr. ()

morricone

Jak již v tomto snímku zasnělo z úst Kusturici ,kdyby nebyl Maradona fotbalista byl by Revolucionář.A o tom asi celý snímek je.Je to pojeto velmi politicky.Neříkám že to není aktuální nebo že by mne názor Diega nezajímal ,ale točí se to stále furt dokola a nějak to chvílemi vázne. Ukázek ze soukromý málo, děj taky nic moc,a fotbalu ještě míň.A to Maradonu i Kusturicu uznávám ale tohle při vší úctě k oboum se moc nepovedlo.Jediné co mě bavilo byl falešný ale velmi spontánní zpěv Diega..... ()

kedluben

ujetý názory fotbalisty a asi i režiséra - no dobrá. kdyby to bylo aspoň dobře natočený - to ale není. je to utahaný, prázdný, vteřiny trvaj celý hodiny. před chvílí jsem to dokoukal. seděl jsem u toho snad pět let! ()

FauSSt

Diega mozte milovat alebo nenavidiet.....lepsi futbalista nechodil po tejto planete,svoje ludske zlyhanie nepopiera a sype si popol na hlavu,viem ze sa to moze zdat neobjektivne ale napriek vsetkym pochybnostiam ma tento maly chlapik status Boha vo svojej rodnej krajine a aj v Neapoli a to ziadny iny sportovec nedokazal,ano je v tom tiez kus politiky.Ked citam tie nazory a tak slabe hodnotenie tak ine mi nejde na rozum ze bud DAM#10 nemaju v laske alebo len ten dokument nepochopili....a to prave preto ze sa nedokazali odosobnit od antipatie voci Diegovi. ()

Pokri

Ťažko sa takéto dokumenty hodnotia objektívne. Kusturica jednoducho natočil svoju poctu Maradonovi, ktorého nepochybne obdivuje. Čo je dôležité, nechýba tomu srdce. A Diego dostáva priestor hovoriť o všeličom - od futbalu, cez drogy až po politiku. A práve politická kritika zrejme niektorým kole oči, lebo Maradona sa nebojí vyjadriť svoj obdiv ku Castrovi či Che Guevarovi a vysmiať sa americkým imperialistom. ()

Drslw

Ahááá, pozrite sa na mňááá, som v jednom zábere s MARADONOM!!! (a teraz to ešte nejak ospravedlniť pred divákmi a, samozrejme, pred Maradonom...:P ) ()

Maratonec

Určitě zajímavé a trochu navzájem ovlivněné, takže výsledkem je něco mezi realitou a sny. Pro mě místy hodně smutné. Mám tím na mysli tu bílou dámu (kokain), co zkazila totálně život fotbalový legendy své doby. Zajímavé co se týče názorů, na nichž je z velké části podepsaná drsná pravdivá realita. Obraz lítosti dopadu hvězdy, kterou semlelo prostředí moderního světa s duší prostého kluka ze slumu.. ()