Boogeyman 2

Boogeyman 2

Horor / Thriller / Drama

USA, 2007, 89 min

Tento film nemá nič spoločné s Boogeymanom z roku 2005.Ale je to tiež taký dobrý priemer,možno trocha aj lepší.Ale je aj viac krvavý,viac strašidelnejší.Film má slušné tempo a pomerne vynaliezavé vraždy.Príbeh začína v psychiatrickej liešebni,kde sú liečený pacienti trpiaci rôznymi fóbiami.Komu sa páčil Boogeyman 2005,bude sa mu páčiť aj tento film.(21.3.2009)

Atmosféra filmu zhruba v polovině filmu začne docela slušně gradovat a to co jsem postrádal v jedničce ( tedy napětí), toho tady bylo sice poskrovnu, ale bylo. Čím víc ubývalo jednotlivých postav, tím si mohl pozorný divák udělat obrázek o tom kdo že bude tím záhadným vrahem a musím se přiznat, že ke konci to už asi bude tušit většina z vás, takže žádné překvapující finále se konat nebude. K dobru musím ovšem připočítat fakt, že čím víc se blížil film ke konci tím začal být ‘‘brutálnější‘‘ a maskéři se pěkně vyřádili. Dokonce i doprovodné zvuky a všudypřítomné přítmí dokázali příjemně zpestřit celkový prožitek z filmu, takže já jsem byl ve finále docela spokojený. Navíc zde oproti jedničce zahrála většina herců docela solidně což samozřejmě také zvedlo celkovou úroveň tohoto snímku.(10.3.2010)

• obitus

Dvojka lepší jedničky. Tam kde se v prvním díle zvedal žaludek nad slabým zpracováním a ještě horší zápletkou se tady jen znuzele zívá u standardně podprůměrného slasheru. Tobin Bell je určitě fajn, ale sám nemá na to vytáhnout film z rychle zasychajícího bahna nudy.(3.4.2008)

"Nemyslíš si, že jsem hnusná ??" - "Jsem agorafobik !! Nejsem slepec !!" ;)(17.3.2014)

Od brutálnej vraždy rodičov prenasleduje mladú Lauru, prelud šialeného vraha. Nakoľko sa stále nevysporiadala so stratou otca a matky, rozhodne sa dať liečiť. Na klinike pre duševne chorých by rada prekonala to, čo ju na dlhých 10 rokov poznačilo. Ihneď po jej zaradení sa začínajú objavovať mŕtvoly pacientov. Záhadné, nevysvetliteľné s množstvom otáznikov. Je naozaj "Boogeyman" len Laurinou ilúziou, alebo .... ? Tak ako ( zrejme ) väčšina divákov, prvú časť som nevidel. Odozva na "druhé - druhééé" pokračovanie bola o dosť pozitívnejšia, a tak som to riskol. Neľutujem. Pomerne jednoduchý, nijak náročný príbeh prekvapil rýchlym spádom. Takmer neustále sa niečo deje. Spočiatku nijak výnimočné vraždy bez nápadu, odstupom času ponúkajú originalitu a slušne prevedené gore. Záverečné rozuzlenie pár krát milo prekvapilo. Tento slasher nesklamal, práve naopak - 60%.(18.4.2014)