Intimní tajemství

• USA Teeth (více)

Príbeh o mladom dievčati, ktorého pohlavný orgán skrýva pre mužov veľmi bolestivé tajomstvo. Film, ktorý šokoval divákov Medzinárodného filmového festivalu v Sundance. Dawn je mladé americké dievča, žijúce s chorou matkou, nevlastným otcom a bratom Bradom. Je hlboko veriaca a propaguje cudnosť a sexuálnu zdržanlivosť. Kým jej brat je sexuálne aktívny čudák, ona iba teraz začína objavovať tajomstvo svojej ženskosti. Keď sa ju však jej priateľ Tobey pokúsi znásilniť, zistí, že jej telo skrýva anatomickú zvláštnosť. Postupne odhaľuje, že jej ústa nie sú jediným miestom, kde má zuby... Pretože navyše nemá šťastie na mužov, začne svoje telo používať ako zbraň a trestá sexuálnych násilníkov. Príroda zoslala na lascívnych a nečisto zmýšľajúcich chlapov spravodlivý hnev a dokázala im, že zubatá vagína nie je iba mýtom. (oficiální text distributora)

Rex Mundi

No, celkom som sa pobavila, aj keď to malo hrozne pomalé tempo, čo však bol zámer. Tento film sa dá vnímať aj ako komédia, i keď srandovných scén veľa nie je. Na jednej som sa zasmiala, len si neviem spomenúť, ktorá to bola :-) Rozhodne úlet, kde skvele kontrastujú ultra kresťanské názory hlavnej hrdinky s jej osudovým "postihnutím". Nevinnejšie vyzerajúcu tváričku do hlavnej role hádam ani nemohli vybrať. ()

MM_Ramone

Videl som už všeličo. Mám pochopenie pre nevšedné nápady autorov. Ale toto už bolo na mňa priveľa. Príbeh o mladej, pohľadnej blondínke, čo má zuby v piči. A to prosím nenarážam na to, že by mala pokazený chrup. Stredoškoláčka Dawn O´Keefe má "Zubatú vagínu", latinsky vagina dentata. Neuveriteľné. Stále sa neviem rozhodnúť, či to bolo úchylné, nechutné alebo len blbé. * ()

ripo

Kto čakal, v súlade s dementným slovenským názvom, pribitú slaboduchú komédiu Made in Germany, musel byť zákonite sklamaný. To s komédiou nemalo nič spoločné. Pokiaľ sa však niekto vie rehotať nad penisom voľne pohodeným na zemi - proti gustu žiadny dišputát .... Celá stredná časť filmu bola slabučká a nezáživná, ale s približujúcim sa koncom som začínal byť spokojný. A záver ? Koho úsmev v poslednej scéne bol lepší ? )) ()

petero

Čakal som presne niečo takéto, žiadny brutálny horor, žiadna uletená komédia, vcelku milo podaná absurdná záležitosť s absolútne trefne vytypovaným hereckým obsadením, niektoré scény nabrali aj poriadne grády, odhryznutých prstov a penisov som sa tiež dočkal takže film slušne splnil všetky moje očakávania. Vďaka príťažlivej téme svižne odsýpa a mohla z toho vzniknúť riadna sprostosť takže 4* si to u mňa určite zaslúžil. ()

Real Tom Hardy odpad!

"YOU LOOK A LOT BETTER WITH A DICK IN YOUR MOUTH." ----------- Neskutočné hovno. Ale za to unikátne hovno. Veď koľko filmov je o hladnej, penisy požierajúcej vagíne? Už iba jeden – South Park. ()

Hrabka

Takový nízký hodnocení si to nezaslouží ani náhodou. Zajímavý nápad a velmi (ne)slušné provedení. Dobré gore momenty, dobré humorné momenty a fajnový konec. Líbilo se mi to a dokázalo mě to slušně zabavit a pobavit. Samozřejmě že některé momenty působí divně, ale dají se odpustit. A ten brácha, to bylo pořádný hovado. :-D 65% ()

juta

Za ten konec, který mě opravdu pobavil jsem musel dát čtyři hvězdičky. Při natáčení museli herci zažít hodně legrace. Film se rozjíždí docela pomalu, na začátku jsem si myslel, že to je tak trochu reklama na Jonas Brothers. Jako je to docela blbost, která ale pobaví. ()

hippyman

na tohle jsem se moc těšil, ale nějak to nakonec úplně nefungovalo... tak absurdní námět by určitě šel zpracovat líp, nicméně párkrát se člověk opravdu zasmál... 40% [1. PFF Čakovická Be(´)čka] ()

pornogrind

Tohle nevyznělo ani vtipně a hororově už vůbec ne. 3 ukouslý péra a 4 prsty. Jinak těžká nuda. Prostě 3,14čovina a ptákovina zároveň. ()

2-Xtreme

Teeth by som prirovnal k filmu May(2002), až na tú výnimku, že toto nie je až tak psychologicky poňaté. Nápad to je dobrý, ale je spracovaný dosť jednoducho a mám dojem, že by sa z toho dalo vymačkať odosť viacej než sme videli. Pre toho kto nečaká nič extra a je len zvedaví ako vyzerá film, kde má baba zuby vo vagíne a uhryzuje chalanom penisy to je pozeratelné. Ale pre toho kto sa na film tešil, či čakal klasický horror so skvelým námetom bude sklamaný. Rejžo sa asi nevedel prikloniť ani na jednu ani na druhú stranu a tak Teeh nie je ani poriadny horror a ani toho čierneho humoru tam teda nie je moc. Pozeratelná jednohubka s dvoma scénami, na ktoré si spomeniete aj na druhý den + záver filmu odhalý vnímavejší divák po 10 minútach. 50% ()

Omnibus

"Zubní pasta perlivá, pro váš lepší skus! Mušlička se usmívá, chrup je její plus." Rovnou přiznávám, že mě přilákal artový název filmu :-).  No a? Náhodou, originální a hravý příběh o dívce se dvěma zubními kartáčky. Autor námětu a režisér v jedné osobě v dětství zřejmě utrpěl nějaké to zajímavé trauma, při hře na doktora se sousedovic Mařenkou, a podělil se o ně s námi ve filmu. Hodnej kluk. Jen drobná výtka, některé to ukusování mi přišlo i docela nefér, nezasloužené, neb se ukusovalo bezdůvodně, nevinným. Na druhou stranu je zde famózní, přímo oscarový výkon mně (a myslím že i vám) dosud neznámého Nicole Showaltera. Je pochopitelně uveden až v závěru titulků, protože je to kaskadér. Placený za odvážné kousky, zde tedy za záskok při šuku. Klobouk dolů! Já bych tenhle komín nevymetal, ani kdyby mi platili zlatem! ()

sullafelix

....pomerne hodnotný filmový zažitok...pokiaľ by aspoň tretina zástupkýň nežného pohlavia oplývala zubaňou ...tak by si už len tak nikto v pohode nezatrtkal ....možno to nie je ani tak sci-fi..povedzte mi na rovinu ..ktorý muž sa Vám prizná že chodí s odseknutým ftákom ??? ps..užit si už nebude až tak jednoduchá vec ,,,titánove prezervativy budú len pre horných 10 000 ..... ()

Vančura odpad!

Kolosální sračka a amatéřina nejhrubšího zrna, která mě dokonale otrávila svou stupiditou. Ten film se absolutně neobtěžuje vysvětlit, kde hlavní postava přišla ke svému "postižení" (či jak s tím vůbec může žít) - pokud tedy tím vysvětlením nemělo být těch několik záběrů na trapně digitální chladící věže v pozadí, z nichž se valí hustý černý (!) dým (to jako že se jí to udělalo na základě ozáření z nedaleké jaderné elektrárny? a jaktože jsou potom ostatní ženy ve městě v pohodě?). Nadto je to film s neobyčejně vysokou koncentrací hnusných lidí, včetně herecké představitelky hlavní role, a tak dementním dějem, že je takřka nekoukatelný. Některé filmy mohou být tak špatné, až jsou dobré, ale tenhle je prostě tak zbytečný, nudný a neuvěřitelně trapný, že to nejlepší, co s ním může člověk udělat, je dokonale ho ignorovat. ()

dr.horrible

Najviac sa mi páčilo to prostredie, v ktorom hlavná hrdinka vyrastala; tie dva komíny za ich barákom. A potom, že má ozubené genitálie. :) ()

hladass

Hodně zajímavý kousek... Není to žádná vytlemená komedie, ani nijak zvlášť temný nebo brutální horor, i když by klidně podle námětu mohl být... Co mě rozhodně potěšilo, byly více než slušné herecké výkony, Jess Weixler je jako Dawn výborná, ale musím uznat, že jako Dawn bych ji rozhodně potkat nechtěl... Je to prostě docela bizarní snímek, trochu v duchu Cronenberga, o neobyčejném dospívání jedné neobyčejné dívky... ()

Sobis87

Takhle to dopadá, když dobré úmysly zmaří nedostatek talentu. Již v prvních minutách sledování Teeth je poznat, že se tvůrci snaží o zkoumání sexuality mládeže, přičemž se rádoby realistická sonda do sexuálního života mísí s brakovými a hororovými prvky, jejichž katalyzátorem je dívčina "odlišnost", v tomto případě zubatá vagína. A právě tento prvek je tím jediným, co odlišuje Teeth od naivní televizní tvorby pro mládež. Charaktery tu jsou totiž stejně ploché a pitomé, jak tomu je například v nechvalně známém seriálu Beverly Hills 90210, přičemž i dialogy jsou na podobné úrovni. Dokážu si dobře představit, jaké úžasné repliky by z takového námětu vykouzlil například Kevin Smith. Psychologická rovina filmu tedy za moc nestojí a pokud jde o hororové prvky, není to o moc lepší. Teeth sází maximálně tak šokující gore efekty a nepříjemné očekávání krvavého aktu, ke kterému se při každé dívčině souloži schyluje. Je to velká škoda, že se záměr tvůrců ztratil v plytkém scénáři a nepřesvědčivých postavách, protože z tohohle originálního námětu mohl vzniknout zajímavý a krajně znepokojující (především pro muže) film. Kdyby za psacím stolem stála třeba taková Diablo Cody, scénáristka Juno, která má velmi blízko k béčkové tématice (chystaný horor Jennifer´s Body), myslím si, že by z toho mohl být skvělý film. Teeth k tomu ale mají daleko. Bohužel. 45% ()

HoneyBunny

Na tenhle film mě přivedla kamarádka z Anglie, která mi řekla: "You have to watch it. It´s about a girl with teeth in her vagina!" A o ničem víc to ani není. První půlka je trošku roztahaná, ale pak to začne být opravdu bizarní. Naprosto chápu, proč muži tenhle fim nemůžou vystát, ukusování mužské chlouby během pohlavního aktu je noční můra každého chlapa. ()

Anderton

Maimálny úlet. Viac takýchto no limits filmov. Pozeral som to medzi štvrtou a šiestou hodinou rannou čo možno ovplyvnuje moje hodnotenie. Aj tak som potom tak rýchlo nezaspal:) Poteší, že sa príbeh nepoberá vyšlapanými kolajami, ako by sa zdalo, ale sebeckosťou partnerov hlavnej hrdinky skončí akosi cynicky. Možno by to chcelo nejaký nový názov pre novú vlnu, trebárs brutal art. ()