Archangel (TV film)

Chris Seager

Rob Lane

Scénografie:

Michael Pickwoad

Celkom zaujímavý scenár, s dobrým hlavným predstaviteľom. Príbeh okolo potomka veľkého vodcu dokáže zaujať. 70%(29.5.2009)

Zapůsobilo na mě Ruské prostředí. Ale už moc ne, dějový průběh. 5,5/10(9.11.2011)

• honajz

Málo platné, přišlo mi to slabé. Na 3*45 minut je tu málo děje, málo akce, málo překvapení, hodně věcí se dá vytušit hodně dopředu, takže pak se jen čeká, kdy k nim tvůrci a hrdinové děje doklopýtají. Celkové rozuzlení dává na frak logice, která už do té doby musela stát tiše v pozadí (pozor, možný spoilery!!! - za velkým americkým vědcem přijde dědek a tvrdí, že je voják, který jediný byl u smrti Stalina a schoval jeho materiály, a představte si, velký vědec tomu hned věří!). Najednou se v závěru kdesi v lesích kolem Archandělsku objeví komanda zabijáckých vojáků, co zabijí i šéfa nejvyšší ruské tajné služby (!), a když vidíte, jak informovaní všichni jsou, udiví vás, že hlavní chlápek se mohl někde v lesích skrývat skoro 50 let a nikdo na to nepřišel. Atd. atd.(24.10.2008)

Celkem zklamání a rozhodně to není ze strany Craiga kterej hraje jako vždy skvěle, spíše jako ze strany příběhu kterej je nudnej a pro mě nic neříkající, první dva díly se prakticky nic moc neděje a až poslední příběh se rozjede a stojí zato, ale celkově jsem se nudil.(24.4.2011)

Stejné téma, jako má THE BOYS FROM BRAZIL, jenom se tentokrát jedná o Stalina. Nechce se mi věřit, že by ale měli Stalinisté v Rusku tak silnou pozici, jak nám představuje tento film. Na druhou stranu ale Stalinův duch a odkaz hned tak nikam nezmizí, podobně jako ten Hitlerův. Obou diktátorů se totiž lidstvo vzdává dost neochotně...(2.9.2012)

• - Stalin měl ve skutečnosti dva syny, a to Jakova, který zemřel v německém zajetí, a Vasilije, kterému se stal osudným alkoholismus. Současně měl také dceru Světlanu. (vesper001)

• - Natočeno podle stejnojmenné knižní novely Roberta Harrise. (Terva)

• - Při rozhovoru profesora Kelsa (Daniel Craig) a prostitutky Zinaidy (Yekaterina Rednikova) krátce po jejich seznámení je v záběru vidět zaparkované Audi se značkou obsahující kód 007. (vesper001)