poster

Archangel (TV film)

 • Česko

  Archanděl

 • Velká Británie

  Archangel

 • Slovensko

  Archanjel: Kliatba červeného tajomstva

Thriller / Drama / Mysteriózní

Velká Británie, 2005, 131 min

Režie:

Jon Jones

Předloha:

Robert Harris (kniha)

Kamera:

Chris Seager

Hudba:

Rob Lane
 • sochoking
  **

  Skončilo to tak, ako správna fraška skončiť má.(22.6.2009)

 • Foma
  ***

  Na víc to asi nemá. Chvilkama docela hloupost, nejlegračnejší je střídání počasí, chvilkama pravá ruská zima, pak už zase prší, a Craig chudák v tom pořád běhá v saku a kravatě. Myslím, že kdyby to bylo doopravdy, tak by nejmíň 63x zmrznul. Ale zase kvůli němu se to celý dalo dokoukat, téma docela zajímavý, Rusko je přitažlivý, akce nebylo moc a spíše staromódní, což mně nevadilo.(24.6.2011)

 • Djkoma
  ***

  Rusko je zvláštní země, kterou se nedá pochopit z několika filmů, ale mohl jsem se setkat s ženou, která byla schopná při jménu Lenin začít mluvit o Slunci na nebi a až božské dokonalosti. Osobně mám ruskou tématiku rád, proto mě Archangel zaujal, i když svým (televizním) rozdělením má zbytečně dost vaty a docela se táhne. Naštěstí Daniel Craig je skvělý a atmosféra o nic horší, přestože se film výrazně táhne, hudba a prostředí vcelku zvládají držet divákovu pozornost. Docela by mě zajímalo, zda by v Rusku další Stalin našil tolik podpory i v moderní době...(5.8.2010)

 • D.Moore
  ***

  Vcelku povedená minisérie, jejíž harrisovskou předlohu bych si rád přečetl. Možná by se člověk ale neměl dívat na všechny tři díly hned za sebou (jako já), protože potom v příběhu přece jenom tu a tam zahlédne prázdnější místo a uzná, že dvě hodiny a deset minut jsou příliš. Nic to ale neubírá na faktu, že Daniel Craig je skvělý, atmosféra snímku povedená a závěr slušně (a hlavně logicky, bez velkých "překvapivých" zvratů a jiných dějových veletočů) vygradovaný. Tři a půl.(10.4.2011)

 • Stegr
  ****

  80% - Tyhle filmy jsou pro mě jako dělané. Mnohé, nezažrané do hledání skrytých tajemnství minulosti, by mohl Archangel nudit. Já byl nadmíru spokojen...(5.7.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace