Archangel (TV film)

Chris Seager

Rob Lane

Scénografie:

Michael Pickwoad

Líbilo se mi toto zpracování. Craig je přesvědčivý historik, který prostě hledá pravdu o jednom tajemném deníku, kterého se chtěly zbavit nejvyšší špičky Sovětského vedení v době jeho vzniku...(17.11.2011)

Film je vlastně "malý seriál" a taktéž je na DVD natočen. Ale to je nejmenší kaz. Co mě více zaujalo, je možnost, že skutečně někde Stalinův potomek může být. Ačkoliv o tom pochybuji. Stalin měl jediného syna, který padl do německého zajetí. Němci nabídli Stalinovi výměnu zajatce za prominentního německého generála, jinak že bude jeho syn popraven. Co myslíte, že Stalin udělal ? Nevydal generála a klidně nechal syna popravit. Tak tvrdý to byl člověk a tak nekompromisní je ruská povaha k nepříteli. Zpět k filmu. DANIEL CRAIG hraje báječně, a jako historik z USA jde do situací, při kterých by i voják možná zaváhal. Trošičku mi tam vadil fakt, že Američané ještě nezažili ruskou zimu. Tak např. žáden Němec, který tam kdy byl, by neběhal na Sibiři v zimě jedině v saku a s rozepnutou rozhalenkou. Prostě při - 36° mrazech by vydržel akorát 15 min. a ne, aby se honil s vojenskou policii po lese. Neznalost hřích však neomlouvá. Ale jinak film má napětí a rychlý spád.(19.10.2010)

• Snorlax

Hloupý příběh bez špetky spádu je doprovázen tisíckrát slyšenou hudbou.(30.5.2015)

Žádná velká sláva to teda není, ale podívat se na to dá. maximálně však jednou a to hlavně díky dlouhé stopáži. Film je rozdělený na dvě části z nichž ta první za moc nestojí. Craig zde podal dost průměrný výkon a ani ostatní herci si nevedli o mnoho lépe.(16.6.2010)

Tak trochu zbytečná konstrukce příběhu, který by se mohl stát kdyby tohle a támhleto, ale nestal se a proto je to trošku těžké něco takového vůbec točit .Hezké na tom je, že v tom hraje Daniel Craig, který se snaží a na to, že to je televizní mini seriál mu to docela šlape, ale nemůžu se zbavit dojmu, že tohle je naprosto zbytečný film, a koukat na to přes dvě hodiny je hrozně ubíjející.(22.4.2009)

• - Při rozhovoru profesora Kelsa (Daniel Craig) a prostitutky Zinaidy (Yekaterina Rednikova) krátce po jejich seznámení je v záběru vidět zaparkované Audi se značkou obsahující kód 007. (vesper001)

• - Natočeno podle stejnojmenné knižní novely Roberta Harrise. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Rize v Lotyšsku a v ruské Moskvě. (Terva)