Archangel (TV film)

Chris Seager

Rob Lane

Scénografie:

Michael Pickwoad

Tak trochu zbytečná konstrukce příběhu, který by se mohl stát kdyby tohle a támhleto, ale nestal se a proto je to trošku těžké něco takového vůbec točit .Hezké na tom je, že v tom hraje Daniel Craig, který se snaží a na to, že to je televizní mini seriál mu to docela šlape, ale nemůžu se zbavit dojmu, že tohle je naprosto zbytečný film, a koukat na to přes dvě hodiny je hrozně ubíjející.(22.4.2009)

Na víc to asi nemá. Chvilkama docela hloupost, nejlegračnejší je střídání počasí, chvilkama pravá ruská zima, pak už zase prší, a Craig chudák v tom pořád běhá v saku a kravatě. Myslím, že kdyby to bylo doopravdy, tak by nejmíň 63x zmrznul. Ale zase kvůli němu se to celý dalo dokoukat, téma docela zajímavý, Rusko je přitažlivý, akce nebylo moc a spíše staromódní, což mně nevadilo.(24.6.2011)

TV/// Obsazení 5/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +Daniel Craig, zajímavý příběh, hudba -příliš zdlouhavé/// No v době kdy ještě Daniela Craiga znala maximálně tak jeho rodina natočil tento televizní film, který by normálně zapadl. Ale protože ho dnes známe, tak je Dany velkým lákadlem. Samotný film se otírá o zajímavou myšlenku co kdyby měl Stalin syna. Díky tomu je to slušný misteriózní thriller. A nutno k dobru přidat, že se tváří vážně a je natočen reálně (Dany je obyčejný člověk, žádný stroj na zabíjení.) Závěr sice vynahrazuje délku filmu, ale i tak se člověk musí překonávat./// Celkem 60%///(21.8.2008)

Ruští herci, kteří zahráli v tomto tv-mini-seriálu, se museli každý večer po natáčení hurónsky smát naivitě, namyšlenosti a zaslepenosti Amíků, protože věděli, že to, co Američané berou jako fikci, je naprostá pravda. Ano, přátele, již je to tak - syn Stalina je živ a zdrav a celý ruský lid se třese na okamžik, kdy se syn národa zase postaví do čela Ruska a dokončí to, co nestihl jeho slavný otec. A ten okamžik je skutečně blízko. Syn Stalina se již neskrývá kdesi v archangelských lesích, ale dočasně se zdržuje v Chimkinském lese hned na okraji Moskvy, kam se přesunul, aby 9. května v den vítězství slavnostně vjel na bílém koni na Rudé náměstí a ujal se vedení. Bohužel se v tom moskevském lesíku trochu ztratil, protože ho neměl tak dokonale probádaný jak ten svůj archangelský. Proto se současně Chimkinský les postupně vykácí za účelem dohledání Stalina mladšího a připravení pro něj rovné široké cesty na Moskvu. Protesty místních obyvatel, kteří brání přírodu, jsou marné a za pár dní soudruh Stalin nejen obnoví bývalý SSSR, ale i připojí k němu zbytek světa včetně USA, Číny, EU, Spojených Arabských Emirátů a jiných států a statečků a vytvoří nový jednotný šťastný a všemocný SSSR - Světový Svaz Stalinských Republik. Ať žije globalizace!(23.4.2011)

• Big Bear

Tady jsem s hodnocením opravdu na rozpacích. Viděl jsem DVD verzi se čtyřmi díly a rovnou říkám, že ty první dva opravdu stály za to. Rusko dnešní doby je jiné, vládne mu nový car Putin. Mladé bohaté Rusy minulost nezajímá a nic o ní nechtějí vědět, naopak je to věc, která je podvědomě irituje. Počemů sivodňa stále chóčetě gavariť o Sajůzu a Stalinovi ? Spíše než značka Stalin je zajímá BMW, Armani, Hugo Boss... Přesto je ještě spousta těch, kteří na báťušku vzpomínají s bezbřehou úctou a údajům o milionech mrtvých nevěří... Profesor Fluke Kelsa (Craig) přednáší v Moskvě o Stalinovi, jeho době, obětech... Po přednášce jej vyhledá stařík, který tvrdí, že byl u Stalina doma když umíral. Dále tvrdí, že z příkazu Beriji musel zakopat u Berii na zahradě za domem Stalinovy osobní dokumenty... Craig zprvu nevěří - už je to, že by Berija svědka nezlikvidoval je podivné.., ale kolotoč událostí mu začne naznačovat, že jeho pátrání po dokumentech sleduje spousta vlivných lidí včetně tajné služby... Nebudu spoilerovat. Ty druhé dva díly jsem sledoval s pozvednutým obočím a niterně cítil, že i sami tvůrci filmu se zalekli džina, kterého pustili z láhve... Konec je oproti velmi volnému a příjemnému rozjezdu vyloženě uspěchaný, odbytý až bych řekl, že useknutý... Velká škoda, mohl to být slušný thriller už jen díky povedeným flasbackům do roku 1953... Dvě rudé hvězdy. * *(18.9.2012)