poster

Archangel (TV film)

 • Česko

  Archanděl

 • Velká Británie

  Archangel

 • Slovensko

  Archanjel: Kliatba červeného tajomstva

Thriller / Drama / Mysteriózní

Velká Británie, 2005, 131 min

Režie:

Jon Jones

Předloha:

Robert Harris (kniha)

Kamera:

Chris Seager

Hudba:

Rob Lane

Scénografie:

Michael Pickwoad
(další profese)
 • T2
  **

  Klasická TV produkcia bez väčších ambícií, ktorá sa dá pozrieť ale dohromady to v konečnom výsledku nič nedá. /40%/(20.1.2011)

 • Orlau32
  ****

  Film je vlastně "malý seriál" a taktéž je na DVD natočen. Ale to je nejmenší kaz. Co mě více zaujalo, je možnost, že skutečně někde Stalinův potomek může být. Ačkoliv o tom pochybuji. Stalin měl jediného syna, který padl do německého zajetí. Němci nabídli Stalinovi výměnu zajatce za prominentního německého generála, jinak že bude jeho syn popraven. Co myslíte, že Stalin udělal ? Nevydal generála a klidně nechal syna popravit. Tak tvrdý to byl člověk a tak nekompromisní je ruská povaha k nepříteli. Zpět k filmu. DANIEL CRAIG hraje báječně, a jako historik z USA jde do situací, při kterých by i voják možná zaváhal. Trošičku mi tam vadil fakt, že Američané ještě nezažili ruskou zimu. Tak např. žáden Němec, který tam kdy byl, by neběhal na Sibiři v zimě jedině v saku a s rozepnutou rozhalenkou. Prostě při - 36° mrazech by vydržel akorát 15 min. a ne, aby se honil s vojenskou policii po lese. Neznalost hřích však neomlouvá. Ale jinak film má napětí a rychlý spád.(19.10.2010)

 • Deimos
  ***

  TV/// Obsazení 5/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +Daniel Craig, zajímavý příběh, hudba -příliš zdlouhavé/// No v době kdy ještě Daniela Craiga znala maximálně tak jeho rodina natočil tento televizní film, který by normálně zapadl. Ale protože ho dnes známe, tak je Dany velkým lákadlem. Samotný film se otírá o zajímavou myšlenku co kdyby měl Stalin syna. Díky tomu je to slušný misteriózní thriller. A nutno k dobru přidat, že se tváří vážně a je natočen reálně (Dany je obyčejný člověk, žádný stroj na zabíjení.) Závěr sice vynahrazuje délku filmu, ale i tak se člověk musí překonávat./// Celkem 60%///(21.8.2008)

 • 666teen
  ***

  Šifra soudruha Stalina.(1.10.2008)

 • Malarkey
  ***

  Tak trochu zbytečná konstrukce příběhu, který by se mohl stát kdyby tohle a támhleto, ale nestal se a proto je to trošku těžké něco takového vůbec točit .Hezké na tom je, že v tom hraje Daniel Craig, který se snaží a na to, že to je televizní mini seriál mu to docela šlape, ale nemůžu se zbavit dojmu, že tohle je naprosto zbytečný film, a koukat na to přes dvě hodiny je hrozně ubíjející.(22.4.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace