Hranice smrti

• Francie Frontière(s) (více)

Parta zlodějů prchá s ukradenými penězi přes hranice. Na chvíli zakotví ve starém hostinci, kde narazí na podivínského chlapíka a jeho rodinu, která se zde skrývá. Z obyvatel zapadlé putyky se vyklubou fanatičtí neonacisté se sklony ke kanibalismu. Strhne se neuvěřitelný souboj, ve kterém jde o krk. Začíná boj na život a na smrt!

Scenárista a režisér v jedné osobě Xavier Gens se netají zálibou ve filmech Texaský masakr motorovou pilou (The Texas Chainsaw Massacre, rež. Marcus Nispel, 2003), Noční můra v Elm Street (A Nightmare On Elm Street, rež. Jack Sholder, 1985), Saw (Saw) nebo Barbar Conan (Conan The Barbarian, rež. John Milius, 1982). O natáčení filmu říká: „Na začátku jsme měli spoustu problémů s násilnými scénami ve filmu. Poté, co se do střižny přišel podívat koproducent Luc Besson, (právě jsem pracoval na scéně jak si rodina vaří jednoho z hrdinů), a utvrdil nás v tom, že máme natočit film tak, jak to cítíme, se mi ulevilo. Krátce na to mi nabídl režii filmu Hitman (Hitman, 2007)“. (oficiální text distributora)

JohnMiller

Medzi 2*/3*. Natočené to bolo skvelo, vizuálne to bolo parádne, ale už hneď na začiatku, ešte kým šaškovali v metskej časti, to bol taký prehnaný kabaret a do konca to nezmenilo tvár. Po príchode na vidiek to už bolo troška lepšie ale žiadna výhra teda. Herecké obsadenie tých "dobrých" moslimských zlodejov mi nebolo od začiatku sympatické, takže mi bolo úplne ukradnuté ako drsne sa budú mučiť, a veru sa aj mučili. Gore a ponižovanie bolo viac než kvalitné ale niekde zase až tak drsné, že by to protagonisti v žiadnom prípade nerozchodili. Povedzme si na rovinu, išlo o bohapustú vykrádačku Texas Chain Saw Massacre (1974) iba s tým rozdielom, že miesto rodiny buranov tam boli nacistický kanibali. Malo to nemalé prvky New French Extremity ale nemalo to tú vážnosť ako napríklad High Tension (2003) Akože skvelí film ale keď to malo byť vážne, tak to vážne aj malo byť, keď vtipné, tak vtipné. Tento guláš mi nesadol. ()

grogodil

vraj pri vstupe do kinosály vyfasujete vrecká na zvracanie.... no neviem, mne najnechutnejšie prišlo tak ten bozk s tvárou pokrytou prasačími sračkami. Pri tom jedinom sa človeku fakt zdvihne "kufor". Zvyšok nič viac než tupá vyvražďovačka, ktorá si síce rating NC-17 zaslúži (predsa len, strihanie šliach nie je pre detské oči), no poriadne maso si človek neužije, pretože jatočné slávnosti spoľahlivo kazí zmätený strih, silné kamerové filtre a neustála a na nervy lezúca tma... ()

Dubro

Ak tu niekto Gensovi dal 2 či 3 hviezdy, tak som zvedavý, čo mu dal za spackaného Hitmana. V tomto snímku, kde si upiekol scenár s režiou dokopy, mu to celkom vyšlo ( Karin Testa bez chyby, kamera bez chyby, hudba vynikajúca) a až na malé dejové či logické nezrovnalosti sa na to dalo pozerať po celých 108 minút. 4 hviezdy bez zaváhania. ()

Valsadora

Divím se hodnocení tohoto hororu na CSFD..Propříště radím těm,kteří vědí,že krev není nic pro ně, aby se takových filmů zdrželi ! Mě osobně krev nevadí,ale musím přiznat,že v tomto filmu jí bylo dost i na mě.Hodně se mi líbilo temné,řekla bych doslova ,,špinavé" pozadí.Příběh taky ušel ale nejoriginálnější byly zrovínka scény,při kterých krev stříkala proudem všude kolem!Jediné,co tomuto filmu vytýkat je to,že režisér nevěděl,kdy skončit a konec je proto podle mě moc natažený.Mé hodnocení 8/10*. ()

zipexx

Výživná řezničina! Děj je stejný jak snad u každého novodobého "horroru". Ale v takových filmech o něj ani nejde. Důležitá je režisérová invence. Xavier Gens mě osobně nezklamal, ale ani ničím extra nenadchnul snad jen dobře zvolenou hlavni hrdinkou, kterou Gens (nápad si vypujčil z The Descent?) slil od hlavy až k patě "červenou barvou" (dobře on:-)). Nelíbil se mi motiv neonacismu, fungovalo by to i bez toho. Oproti filmu Hostel, se kterým je Frontiere(s) srovnáván, jsem byl určitě daleko více potěšen. Hostel je hovno (musel jsem to napsat..sry:-). ()

maverick10 odpad!

Ze vsech druhu umeni, bohuzel nemam kam tento snimek zaradit. Film, kvuli kteremu se vas zaludek snazi sam zavrazdit, nebot je tak zhnusen a nema ani silu poslat vasi veceri zpatky na svetlo Bozi. Tohle neni umeni a pan Xavier Gens (a jemu podobni) by zaslouzil, aby mu nekdo privazal koule k bubnu pracky. Jak muze byt clovek schopny natocit neco takoveho? To nema zadne moralni zabrany? ()

kagemush

Ono i obyčejné říznutí nožem bolí.Až se někde někdy říznete,běžte do nejbližšího prasečáku a když zdárně přežijete první nápor štiplavého smradu,vyráchejte své zranění v nějakých těch výkalech. Pak teprve doceníte jednu echtfuj scénu. (tomu kdo do filmu prosadil ty debil mutanty a nácky/poněkud toporný pokus,jakože alepoň něco jinak/ bych v těch prasečích ee i hlavu obličejem dolů podržel) ()

TheDon

Hixplo gorefest included. Naprostá francouzská masáž srdce sekerou. Nazi rodinka potřebuje novou mámu, aby neměli mutantní děti. A když najde, tak nepustí. Hold čistá rasa se někdy spokojí i s krví mulatky. Mazec! Od plné palby to nemá vůbec daleko. ()

Martin741

Reziser Xavier Gens dokazal, ze hororom sa rozumie.Dokazom nech je tento film Frontieres. Strasidelna atmosfera funguje vyborne, vyvrazdovacky su na urovni, krvou a krvavymi scenami sa rozhodne nesetri. To su plusy hororu. Ako minus sa da spomenut len to, ze Xavier Gens ako reziser sa vo filme len zaucal, par scen je natocenych vyslovene amatersky a herci neslapali na maximum. Zaver bol dost odflaknuty, Gens mohol kludne ponechat hitchcockovsky zaver, aby to filmu este pridalo na mrazivosti a strasidelnosti. 76 % ()

cariada

Po velice nudném a nezáživném začátku ,který si tvůrci mohli odpustit. Se dva mladici dostanou na venkov někam do motelu co je tam čeká by asi netušili ani v nejhorším snu,že se stanou obětmi kanibalský nacistický rodiny. Za nedlouho přijíždí druhá dvojice holka a kluk a ty čeká stejný osud,jenže se nedají tak lacino. A začíná děsivý a zvrácený boj o holý život a nebo skončit jako potrava či manželka jednoho z nich a založit novou rasu. Scéna s pilou ve spíži kde místo vepřového jsou lidi na hácích je opravdu hustá či ve chlívě kde vedle prasat jsou na řetězu přivázaný lidi a vyhrabou si ve stračkách díru a tou se proplazí je opravdu humáč. Tenhle film mě opravdu dostal. Větší maso jsem dlouho už neviděl. Sice námět není originální ,ale zpracování a herecké výkony to hravě dohoní. ()

bourec

Tak sem se znovu dostal k tomuhle francouzskýmu blázinci,a musim trochu poupravit svoje hodnocení.Nejvíc mi vadila hlavní hrdinka,její herectví bylo fakt mizerný,chvíli na umření,ufňukaná,aby nakonec jako jediná všechno zvládla.Maso je to pořád drsný a brutální,ale musim s hodnocením trochu dolů.70%. ()

Mefistofelle

Podobných věcí už mám zkouknuto celkem dost a rozhodně se dá říci, že v rámci subžánru najdeme i lepší věci než je toto. Mezi pozitiva tohoto filmu patří to, že hlavní postavy, potažmo oběti úchylé neonacistické rodiny, jsou výrazné osobnosti a ne klasičtí no-name obětní beránci z řad teenagerů nebo manželských párů. Příběhově se jedná o hixploitation s pro něj velmi typickými prvky a kdovíco nového nebo zvláštního nepřináší. Pár scén je velmi dobrých a například to děvče, jenž si rodinka osvojila a které rodí bastardy ukrývající se v jakýchsi starých dolech, mě docela dostávalo, ale jinak je to film, který mi v hlavě po shlédnutí kdovíjak dlouho nezůstal. ()

dubinak

Po druhém zhlédnutí jsem shledala, že je Frontiers docela podceňovaným snímkem, i přes to, že tam všechno funguje skoro výborně. Tento naziohixploitation nabízí hlavně asi takovou tu chtěnou explicitnost a spoustu hnusu, ač se drží nějakých svých limitů a nepřekračuje hranice. Mimo intenzivního gore je zde i vizualita také velkým lákadlem. Snímek mě dost bavil a ke všemu přispívala i výtečná hudba. Z přestřelky u večeře jsem měla husí kůži. ()

C0r0ner

Typický příběh - banda nějakých lidí narazí na nějaké maniaky, tentokrát francouzské sadistické fašisty. Zde ale výtky končí, protože jinak je to dost brutální a strhující podívaná. Že většinou u filmů oči nezavírám, tak u štípání achillovky kleštěmi jsem nemohl jinak. 75% ()

c.tucker

Ztřeštěná kamera, všude temno, divné hlavní postavy, ještě divnější konec. Začátek vypadal slibně, ale pak se to brutálně zvrhlo v nepopsatelnou změť zvláštností a přerod hlavní hrdinky nebyl taky zrovna košér. Jedna hvězda navíc je za tu spoustu krve, která všude stříkala. ()

Maty85

Klasický béčkový horůrek, kterých je spousty a spousty. Několik drsných scén k závěru přidává tomutu dílu další hvězdu. Jinak to, že chlapci "drsňáci" se nezmůžou ani se zbraní vůbec na nic celej filmek a slečinka co je od začátku do konce rozklepená jak řízek v bufetu pokosí na závěr všechny sama je poměrně dost vtipný :-)) ()

SeanLSD

Aj v Európe existujú opustené miesta, kde môžu ľudia trpieť horšie ako zvery chytené v pasci. Kde sa skrývajú rodiny plné psychopatov a zdegenerovancov, pre ktorých ľudský život nemá väčšiu hodnotu než váha jeho mäsa v cene prasačieho. A keďže sme vo Francúzsku, kde trauma z roku 1940 pretrvá naveky, neprekvapí veľmi, že ide o úchylných náckov a že k ním zablúdi partička neveľmi vzorných občanov republiky, alžírskeho pôvodu. To prináša politický podtext, ktorý Francúzi proste musia natlačiť aj do toho najpodradnejšieho braku, ale svoj význam má aj v "diele", kde ide primárne o krv, nepochopiteľnú krutosť, neznesiteľnú bolesť a traumu spočívajúcu v tom, že človek už nikdy nemôže uveriť v ľudskú - hm . . ľudskosť ? A čo sa samotného žánru týka, za prvú tretinu by som vešal, ako je nudná a plná nesympatických hrdinov ( a to rozhodne nie som z tých, čo by každého neárijca rozporcovali ako podsvinča ), druhá je len veľmi priemerná a v tretej, keď vlastne prežila už len jediná obeť teroru, sa objavuje niekoľko pozoruhodne originálnych nápadov, ktoré konečne vytvoria atmosféru. A to poriadne hustú - tá spolu so zadosťučinením, že im to napokon všetkým natrie tehotné dievča plné rán, strachu a vyčerpania, dvíha môj nelichotivý názor o najnižšom komerčnom priživovaní sa, z blata. Xavier Gens dostal po tomto filme od Bessona ponuku na natočenie Hitmana. To, zdá sa mi, celkom vysvetľuje tých zopár dobrých momentov, ktoré v ňom vyčnievajú ako kúsky ľadovca nad šedým morom balastu, nie najlepšie zlepeného a odpozeraného snáď z celej šírky spektra diváckej skúsenosti. http://www.nekultura.cz/film-recenze/hranice-smrti-fronti-re.html#komentare ()

Francouzský řezník se vrací

Francouzský řezník se vrací