Robot Emil (TV seriál)

Československo, 1960

Jiří Melíšek

Bohumil Turek

Vadim Petrov

V 60. letech velmi oblíbený veselý dětský seriál o trošinku popleteném ale dobromyslném a přátelském robotu Emilovi (hraje Jiří Šašek) s typickou mluvou a rád si pochutnávajícím na kovových předmětech.(5.5.2007)

• Karlos80

Tak toto přátelé není rozporuplný americký "Robot Monster", ale pravý nefalšovaný Československý Robůtek Emil. Vůbec první Československý hranný večerníček s hlavním lidským hrdinou který byl schován pod legrační maskou. Ještě o něco málo starší jak Haničinčin "Kluk a kometa". Viděl jsem jen část jediné epizody pokud se to tedy takto dá nazvat, a to právě tu se zmíněnými (shora uvedenými herci), a neříkám že to bylo špatné právě naopak docela mě to i pobavilo, a byl jsem jenom zvědavý na nějaké další epizodky. Škoda jen že až na pár archivních dokumentů typu "Teleautomat" nebo pořad věnovaný padesátiletému výročí ČT, jsem jej skoro nikde jinde neviděl a tak jsem se jich bohužel i nedočkal. Mimochodem tento v uvozovkách večerníček touhletou dobou ještě neměl stálou svoji znělku, která tuším vznikla až někdy v roce 1965. Nehodnoceno-důvod málo stálých informací, a také z nedostatku zhlédnutých epizod, které by mě dovedli a oprávňovali k nějakému ucelenému závěru.(26.2.2007)

Jen matná vzpomínka o ději, ale přetrvávající pocit, že to bylo skvělé, zvláště jeden díl na strašidelném hradě. A pak ta "mechanická" intonace když říkal: " Dal bych si šrrroubeček."(23.2.2010)

• WANDRWALL

Robot Emil. Pamatuji si jen, že jsem nechápal, proč je oblíbený. když se od nás, maličkých dětí tak liší. Asi proto jsem nevěřil v jeho dobrotu a láskyplnost a přišlo mi, že to jen předstírá. Možná mu křivdím, ale Robot Emil prostě nebyla má oblíbená postavička. Možná, že to s dětmi myslel dobře, ale více než Robota Emila jsem pozoroval tváře svých starších sester, jejich reakce na EMILOVO počínání, a ty byly spokojenější, asi proto, že byly starší a víc jeho příběhům tehdy rozuměly.(30.5.2010)

Během výročí 50ti let vysílání české televize byl odvysílán i jeden díl tohohle seriálu, ve kterém robot Emil vařil mýdlo.(27.2.2007)

• - Seriál byl určen především dětem, ale pro svůj recesistický humor byl oblíben i dospělými. Produkce byla zastavena až ve chvíli, kdy účinkující Antonín ŠůraJitka Frantová emigrovali po roce 1968 do zámoří. (sator)

• - Natáčelo se i na zámku Žleby. (M.B)