Maraton lásky

• Velká Británie Run, Fatboy, Run

Každý má právo na lásku. I nenapravitelní pařezové, kteří v životě dokážou všechno tak akorát zpackat. V jejich případě je nutné umět si jen směrem ke štěstí pořádně popoběhnout.  Ve svém celovečerním režijním debutu se herec David Schwimmer, kterého české publikum zná především jako šarmantního potrhlíka Rosse ze seriálu Přátelé, vydal po stopách chlapíka, kterému byste možná ani nepodali ruku. Dennise nelze charakterizovat jinak než slovy nesympatická nula. Pracuje jako hlídač v obchodě s prádlem, je věčně plonk a neustále shání peníze na nájem. A co do charakteru je to vážně zvíře. Dokonce před pěti lety utekl své těhotné snoubence Libby od oltáře. Jenže ejhle, i u takového nevycválance se mohou objevit city. I přes to všechno co udělal, totiž Dennis pořád Libby miluje a pokouší se získat ji zpět. Nyní dokonce možná dostane šanci. Již brzy se ve městě poběží charitativní maraton, jehož se hodlá zúčastnit i Libbyin současný přítel, bohatý a přátelský Whit. A pokud by Dennis Whita porazil, možná by si Libby mohla uvědomit, kdo je pro ni ten pravý. Obtloustlý Dennis proto zahodí lahve i cigarety a začíná se svéráznou přípravou na vrcholný sportovní výkon. Že by i takhle mohla vypadat cesta ke štěstí? Kdo ví, každopádně Dennis to v této americké romantické komedii rozhodně zkusí. Svoji hereckou tvář mu propůjčil neodolatelně nepřitažlivý Simon Pegg. (oficiální text distributora)

SHI-SHA

Jediné, co mi na filmu vadí je to, že se dva moji dva oblíbenci Simon Pegg a Dylan Moran upsali americké komedii. Naštěstí to dopadlo nečekaně zábavně. ()

dr.fish

Díky přítomnosti Dylana Morana, jehož kidy jsem si fakt užil, považuju toto dílo za povedenou komedii. I když tedy z toho velesladkýho závěru mi málem bouchla hlava. 75% ()

MightyHal

Příjemná romantická komedie o týpkovi který utekl své snoubence před oltářem a po pěti letech se jí pokusí získat zpátky pomocí uběhnutí maratonu. Celkový příběh a i některá klišé dávají tak trochu pocit že se bude jednat o typickou průměrnou komedii, no to by ale nesměla být britská. Jelikož právě britský humor spolu se Simonem Peggem vytahují tento film z řad průměru a nabízí tak poměrně hravou legraci i s typicky méně uhlazeným britským feelem. Ještě ale musím vzpomenout skvělého Dylana Morana který přeci jen ten film spolu s Peggem silně táhne. Takže ve výsledku je to příjemná a hravá komedie která mi sedla a i hezky zahřála u srdíčka. ()

otík

Příjemná komediálně neškodná blbůstka, při které se dá pořádně smát i jen tak se občas chichtnout. Je pravda, že některé gagy se povedly výtečně, sem tam zase něco nefunguje tak, jak mělo. Pravdou ale zůstává, že David "Ross" Schwimmer natočil vtipný příběh o nezodpovědném muži, který tuto svou vlastnost překoná kvůli lásce k synu a ke své milé, které utekl od oltáře a po pěti letech by ji rád získal zpět. Jenže v cestě mu stojí zbohatlý fešák v podání chlapáckého Hanka Azarii. Jak si s tím poradí? A hlavně co bude s jeho závazkem, že uběhne maratón města Londýna? ()

misulka03

David Schwimmer a režisér? No to samo osobě pro mě bylo překvapením, ale proč ne. Ale být jím uteču od toho a zůstanu pouze u herectví, to mu určitě jde lépe. Opět jsem nečekala nic zázračného, pouze klidnou rodinnou komedii, která vás rozesměje. Nijak vás nenadchne, ale máte z ní celkem fajn pocit. Toto se však nekonalo. Chtěla jsme se smát, ale tak trochu nebylo čemu....celkem nuda :( jediné, co mě zarazilo, byl fakt, kdy hrdina doběhl maraton se zvrtnutým kotníkem ještě ten den večer....podle mě je to nepravděpodobné, ale co už. Asi za ty tři týdny nabral takovou kondičku jako profesionálové za několik let!! ()

Radiq

Simon Pegg měl pár dobrejch filmů, ale stejně jako většina takovejch rychlokvašek, v následujících filmech se vyčerpá, používá stejnej styl humoru, podobnej typ postav a situací. Jediná hláška, co mě fakt pobavila byla, když skočil druhýmu do řeči a řiká "...můžu tě přerušit?" "Ano, co je?" "Ale nic, já tě chtěl jenom přerušit." Jinak dějově je to trapně romanticky končený a ani blackbookář Dylan Moran to zrovna nezachraňuje (i když se snaží). Jo, ale pro nenáročné odpoledne se sáčkem čipsů a lahváčem se to dá... ()

tomeek

Inu, není možné, aby Simon Pegg hrál v samých nářezech, že? :) Průměrná komedie se sympaticky neamerickým humorem. ()

trojtmberk

Neřešim tu linku kde se hrdina snaží získat zpět přítelkyni, ale bavil jsem se, když sem si představil sebe, že by mě napadlo něco takovýho jako běžet maraton. ()

Doudis19

Britsko/americká komedie, doslova. První britské polovině vévodí parádní, suchý, anglický humor a hlavně staří známý a jedni z nejlepších britských komiků současnosti Pegg s Moranem. Za první polovinu filmu * * * *! V té druhé americké půlce ,se bezvadně rozjetá komedie ,zvrhne v předvídatelnou kupu klišé, bez špetky nápadu a už i Pegg začíná vařit z vody. Druhá polovina *! Celkově lehký nadprůměr 2,75*.. ()

Hafran

Simon Pegg opět nepředvedl oslnivý výkon, ale jako u všech jeho filmů mu to žeru. ;) I přes nepříliš nápaditý scénář se s jeho anticharismatem tvoří komedie, která je opět trochu jiná a zároveň milá a laskavá. Navíc epizodní role herců z britských seriálů (Black Books, Little Britain) umocňují atmosféru typického anglického moderního, ale neintelektuálního humoru. ()

rodo

První polovina filmu za pět hvězdiček, druhá polovina za 2 a půl. Škoda, že to ke konci tak zklišoidnělo. Každopádně ústřední trio Pegg, Moran a Azaria je fajn, takže dávám s klidným svědomím 4 hvězdy. Jenom jedna věc na závěr: Který pako tomu dalo ten příšerný zavádějící český název "Maraton lásky"? ()

Belbo

Je to slabší, možná bych mohl dát dvě rudé, ale scény v kterých je Moran film posouvají na jiný level než je romantická "jízda". ()

žvanimírek

Jeden maraton změní vše, na vše špatné bude zapomenuto a hurá do štastné budoucnosti, aneb jak Pegg ke štěstí přišel...ach ano, příběh je stupidní, ale dosti pochybuji o ambicích vyhrát oscara za nejlepší scénář či snad vytvořit nějaké plnohodnotné intelektuální dílo. Kvůli tomuhle Run, Fatboy, Run zcela jistě světlo světa nespatřil! Jde zde čistě o humor, vtipné scény a je dán veliký prostor Simonu Peggovi a Dylanu Moranovi, aby zde rozehráli své komické scénky na plné obrátky. A to oni udělali!! Smál jsem se a nesmál jsem se málo. Na mě Run, Simone, Run fungoval velice dobře! ()

DivX

Simon Pegg, vlastní vinou ztratí svou životní těhotnou lásku, když uteče před oltářem. Po nějakém čase zjistí, že ji stále miluje i když jí už dávno obskakuje jiný hřebec. Tak se rozhodne zaběhnout jakýsi maratón aby jí dokázal lásku. Pro mě lehce podprůměrná britská komedie kde je vynikající Pegg těžce průměrný! 45% (DĚJ ** VTIP ** ROMANTIKA * HERCI ***) IMDb.com: 6,7/10 ()

Chasm

Měl jsem celou dobu pocit, že už jsem to někde viděl... Ne, že by to byla taková překážka; nakonec to měl být jen oddechový film po těžkém dnu... Ale ani ten Simon mi úplně nesedl, vím jak umí hrát a trochu mě teď zklamal... Dylan Moran je zato skvělej... 65% ()

_DAVE_

vcelku uchazejici komedie o tom, jak se outsider ktery utekl tehotne neveste od oltare (protoze neunesl pomysleni na zodpovednost), snazi vse napravit a ziskat ji zpet. Jelikoz ve skutecnosti je sance na takovy akt pramala, proc se alespon nepobavit u filmu. ()

Beky

Jeden z těch filmů, které mi neudělali velkou radost je...zrovna na něj koukáte!! Mé hodnocení je objektivní, subjektivně jsem někde na dvou hvězdičkách!! David si vybral poměrně zajímavé téma, originální, ale zpracoval ho naprostu nudně jen s pár dobrými scénami!! Očividně je vidět, že nevěděl k jakému žánru se má přiklonit, jestli k bláznivé komedii nebo jen ke komedii!! Já bych uvítal bláznivou komedii, protože jsem se zasmál asi jen dvakrát, za to ale u scén, které jsou opravdu vtipné!! Některým to možná bude stačit, ale mě ne!! Nebýt velice zajímavého obsazení ( v poslední době to píšu často ), výsledek by byl katastrofální, Simon Pegg je opravdu zdatný komik a z minima vytěžil maximum, za to Azaria kromě posypání koulí pudrem nepředvede nic zajímavého, herecky myslim!! Takže sklamání...pro mě sklamání!!..60%!! Jednou větou: Kdyby všichni tlouštíci byli tlustí jako Simon, tak by to nebyli žádní tlouštíci:)!! ()

terunka003

Vtipné, britské, nápadité × občas brzdící děj. Simon Pegg a "majitel knihkupectví" - skvělá dvojka slibující zábavnou podívanou. Zápletka byla nápaditá a konečné vyústění se dalo očekávat už na začátku filmu. I tak se člověk pobaví. Scény s puchýřem, pití vajíček a vyrážka v "té oblasti" - jedním slovem parádní. Občas děj brzdilo mnoho zbytečných slov a dějů, i tak je to podle mého vtipný odpočinkový film s klasickou dvojkou britských komiků. ()