Maraton lásky

• Velká Británie Run, Fatboy, Run

Každý má právo na lásku. I nenapravitelní pařezové, kteří v životě dokážou všechno tak akorát zpackat. V jejich případě je nutné umět si jen směrem ke štěstí pořádně popoběhnout.  Ve svém celovečerním režijním debutu se herec David Schwimmer, kterého české publikum zná především jako šarmantního potrhlíka Rosse ze seriálu Přátelé, vydal po stopách chlapíka, kterému byste možná ani nepodali ruku. Dennise nelze charakterizovat jinak než slovy nesympatická nula. Pracuje jako hlídač v obchodě s prádlem, je věčně plonk a neustále shání peníze na nájem. A co do charakteru je to vážně zvíře. Dokonce před pěti lety utekl své těhotné snoubence Libby od oltáře. Jenže ejhle, i u takového nevycválance se mohou objevit city. I přes to všechno co udělal, totiž Dennis pořád Libby miluje a pokouší se získat ji zpět. Nyní dokonce možná dostane šanci. Již brzy se ve městě poběží charitativní maraton, jehož se hodlá zúčastnit i Libbyin současný přítel, bohatý a přátelský Whit. A pokud by Dennis Whita porazil, možná by si Libby mohla uvědomit, kdo je pro ni ten pravý. Obtloustlý Dennis proto zahodí lahve i cigarety a začíná se svéráznou přípravou na vrcholný sportovní výkon. Že by i takhle mohla vypadat cesta ke štěstí? Kdo ví, každopádně Dennis to v této americké romantické komedii rozhodně zkusí. Svoji hereckou tvář mu propůjčil neodolatelně nepřitažlivý Simon Pegg. (oficiální text distributora)

Chrustyn

Ze začátku slušně rozjetá komedie, která však ke konci zabředne do klišovytých vod běžných prvoplánových romantických komedií. Naštěstí vše zachraňuje Simon Pegg a pár vtipných scén. ()

korbitch22

Pegga mám rád,ale tohle se Schwimmerovi opravdu moc nepovedlo.Americký humor se tady až křečovitě pere stím Britským.Pár vtipných momentů tam bylo,jenže je pan rejža totálně zabil tunami klišé a strašnejch žvástů,až se dopracoval k poblití hodné předvídatelnosti,ze které se nám při sledování s bratránkem udělalo hodně blbě a ty tuny chlastu,co sme do sebe natlačili den před,s tim neměli nic společného.Neskutečný průměr filmu,odpálkoval do nebe volající pad do náruče milované ženy...to sme se hodně nasmáli,ale asi ne tak,jak by si Pegg a Schwimmer přáli...smutně zabitý potenciál všech hereckých es...škoda 40%. ()

heyda

Vošoust jeden :-D....docela sem se bavil a podle mě se jedná o mírně nadprůměrnou komedii. Přesto uběhnout maraton se zlomeným kotníkem? No existují lepší komedie. 60% ()

rikitiki

Mnozí z vás na tenhle film nadávají a to vcelku poprávu. Kromě toho, že není vtipný, je i blbý. ____ ALE: Metafora se zdí, která Dennisovi přehradí cestu jeho maratonského běhu se mi líbila. Jako zpředmětnění toho, co očekáváme od sportovních filmů, ten klišovitý moment, kdy outsiderský hrdina v sobě zlomí pochybnosti i slabost a překoná nepřekonatelné. To je Rocky a stovky dalších podobných figur. Dle jejich vzoru očekáváme naprosto nesmyslné výkony, protože nás stovky filmů přesvědčily, že je to možné. Že to dokonce tak musí být. ____ Matrice příběhu o vítězícím outsiderovi se nám tak vtiskla do mozku, že už ji nepovažujeme za něco mimořádného, ale dokonce za samozřejmost. Ve srovnání s filmem pak skutečnost ztrácí na lesku i autentičnosti. ____ A někdy zase skutečnost kopíruje film (viz. třeba anglický "letec" na lyžích, bosí afričtí běžci, plavci ze zemí, kde ani nemají bazén..,) Je to milé a potěší to outsidra v nás, ale v reálu téměř vždy vítězí favoriti, kočka skoro pokaždé chytne myš a chudou dívku si jen málokdy vezme princ. /25. 7. 11./ ()

Roman.Ticka

Slušná komedie jak vystřižená ze života a výtečně zahraná po právu komikem Simonem Peggem, až na pár nechutných perverzních scén, které můj celkový dojem zkazily a sundaly úroveň kvality filmu daného žánru o dvě příčky v rozsahu maratónského běhu. Zřejmě tím hoši ušatí mířili k jiné cílové skupině, nicméně herecké seskupení a jejich společné úsilí zde mě nasměrovalo do upachtěného, ale zaslouženého finále. Tak tak, šáhnout si na pověstné dno je sakra nepříjemné, ale sakra čas od času potřebné. Jako na zavolanou! ()

anderson

Šablónovitá romantická komédia, ktorú som zhliadol iba kvôli Peggovi, od ktorého som očakával kultivovanú oddychovú zábavu. Rád by som však vedel prečo do takéhoto typu filmu musia byť za každú cenu vnášané vulgarizmy najhrubšieho zrna. Navyše do poobedňajšej reprízy, ktorú môžu sledovať aj deti. Je mi z toho na vracanie. Za normálnych okolností by to bol priemer, takto iba za "dvojku". (24.11.2012) ()

Thomick

Komediální jednohubka stravitelná pro oba břehy Atlantiku. U mě osobně nakonec těsně převážily ty britský ingredience, z nichž se sluší vyzdvihnout hlavně nenápadnej štěk Davida Walliamse tak trochu ve stylu Little Britain. ()

Ilicka

Dokud Simon Pegg běhá, je to sranda. Když začne zachraňovat manželství a rodinné hodnoty, tak už ne... Film na půl cesty mezi Velkou Británií a Hollywoodem zachraňuje suchý humor a Dylan Moran - z druhé strany ho zabíjí schematismus a sladkobolnost. ()

ARI50

Není tady nic co by zaujalo vůbec nic, příběh ne, humor ne, celkový dojem z herců je špatný takže nic. ()

Bauer

Herec David Schwimmer se dal i na režii a zhostil se toho docela dobře, ale mohlo to být lepší. Tato komedie mně nezklamala a ani nenadchla. Když jsem viděl před pár měsíci trailer, který poukazoval na to, že půjde o možná velmi vtipnou komedii, tak bohužel ukazoval špatně. Ano, našlo se pár vtipných scén a pár hlášek. Ale já jsem čekal, že se budu válet smíchy po zemi. Simon Pegg po Hot Fuzz ukázal, že je kvalitní herec, a jednou to snad dokáže i v nějakém filmu s lepším scénářem. Dokonce i Hank Azaria byl dobrý a docela byl i občas vtipný .Určitě jsem rád, že jsem to viděl, protože jde o pohodovou komedii, ale pokud bych se hodně nudil a neměl jsem na co koukat, tak nevím, nevím jestli bych po Run, Fat Boy, Run šáhl. ()

Sawy

Strašlivě vtipnou,gagy nacpanou a zábavnou první půlku bohužel docela kvalitně shazuje ta druhá,do které jsou neomylně implantovány všechny neduhy,kterými se pyšní většina dnešní komediální produkce.Tedy snahy o jakés takés morální poučení a upozadění vtipnosti ve prospěch rádoby dojemných scén.Je to škoda,zvláště vzhledem ke komediálnímu talentu Simona Pegga a Dylana Morana,který je tady naprosto famózní,některé jeho hlody si budu pamatovat ještě dlouho.Ze zábavné britské komedie se nakonec stala typicky průměrná americká,což je škoda,ale bavil jsem se slušně a jako nenáročná oddychovka Tlouštík plní svůj účel dobře. 65 % ()

Kamca_

Nejdříve jsem viděla jen ukázky na tenhle film a už při nich jsem se hrozně moc smála. Říkala jsem si, že to musím vidět. Bylo to celkově lepší než jsem čekala. Herecké obsazení se mi moc líbilo a hlavně Dylan Moran! Ten je prostě nejlepší vždycky. A nejvíc mě dostala jeho hláška z celého filmu: "Já nemám budík. Nikdy nikam nemusím." Takže 80% je zde jasných. ()

ScarPoul

Film, ktorý celkom jednoduchým spôsobom spája to najlepšie z anglického a amerického humoru a snaží sa o trefnú satiru s dôležitým posolstvom a zo zaužívanými pravidlami. Snaha o skvelú komédiu ale zostala kdesi na pol ceste. Ale faktom je, že to nepovažujem za chybu. Film aj napriek všetkým okolnostiam o ktorých vypovedal sa vybral svojou vlastnou cestou a zostal po ňom aspoň čo sa mňa týka, veľmi príjemný pocit. Zabával som sa a uvedomil som si, že Simon Pegg sa stal mojim obľúbencom. Mám ho jednoducho rád. Tiahne za sebou celý film a od začiatku po koniec mi prišiel jeho prejav neuveriteľne sympatický. Dylan Moran bol ďalším milým spestrením. Uchmatol si pre seba niekoľko podarených vtipov a táto nesúroda anglická dvojka dávala na frak každému, kto nehovoril anglickou angličtinou. Schwimmer si zvolil osobitý štýl. Určitá opatrnosť v niektorých scenách - čo a ako zobraziť - tu bola ale citatelná, ako keby nevedel či to čo robí, robí správne. Jedná sa ale o pohodovú komédiu, ktoré si priemerné miesta nahradzuje celkom nadpriemernými momentami - aj keď ich nie je mnoho. ()

bouncer

Příjemná komedie s klasickým schématem - looser se snaží napravit chyby, které udělal a získat zpět lásku svého života. To vše i s povinným happyendem...ale některé vtipy jsou povedené a jako oddychový film působí výborně. Je vidět, že David Schwimmer není tak špatný, jak podle jeho herectví vypadá. ()

Terva

Denis ( Simon Pegg ) neustále před něčím utíká. Nechce žádnou zodpovědnost. Uteče i ze své vlastní svatby. CITÁT - Jsi kokot.......... Teď, po pěti letech je čas napravit své chyby. Rozhodne se, že poběží maraton, aby získal zpět svou skoro ženu. Lehká nedělní komedie o lásce a snaze. CITÁT - Vošoust jeden........... Scénář - Michael Black a Simon Pegg. Hudba - Alex Wurman a Kle Savidge. ()

moviesfan

Před puštěním filmu jsem se spoléhal přinejmenším na duo Pegg a Moran. Vyplatilo se. Bohužel v neprospěch filmu jsou tito herci asi to nejlepší na této komedii. Sice mě bavila asi od druhé třetiny, ale celkově spadá do průměru. ()