Maraton lásky

• Velká Británie Run, Fatboy, Run

Každý má právo na lásku. I nenapravitelní pařezové, kteří v životě dokážou všechno tak akorát zpackat. V jejich případě je nutné umět si jen směrem ke štěstí pořádně popoběhnout.  Ve svém celovečerním režijním debutu se herec David Schwimmer, kterého české publikum zná především jako šarmantního potrhlíka Rosse ze seriálu Přátelé, vydal po stopách chlapíka, kterému byste možná ani nepodali ruku. Dennise nelze charakterizovat jinak než slovy nesympatická nula. Pracuje jako hlídač v obchodě s prádlem, je věčně plonk a neustále shání peníze na nájem. A co do charakteru je to vážně zvíře. Dokonce před pěti lety utekl své těhotné snoubence Libby od oltáře. Jenže ejhle, i u takového nevycválance se mohou objevit city. I přes to všechno co udělal, totiž Dennis pořád Libby miluje a pokouší se získat ji zpět. Nyní dokonce možná dostane šanci. Již brzy se ve městě poběží charitativní maraton, jehož se hodlá zúčastnit i Libbyin současný přítel, bohatý a přátelský Whit. A pokud by Dennis Whita porazil, možná by si Libby mohla uvědomit, kdo je pro ni ten pravý. Obtloustlý Dennis proto zahodí lahve i cigarety a začíná se svéráznou přípravou na vrcholný sportovní výkon. Že by i takhle mohla vypadat cesta ke štěstí? Kdo ví, každopádně Dennis to v této americké romantické komedii rozhodně zkusí. Svoji hereckou tvář mu propůjčil neodolatelně nepřitažlivý Simon Pegg. (oficiální text distributora)

illy.cz

Dvojka Pegg - Schwimmer je pro mě prostě neodolatelná.Film Nula od nuly pojde se mě opravu velmi líbil a u tohoto dílka tomu není jinak...Největší bonus je neskutečné obsazení, kromě Pegga skvěle zahráli jak Azaria, tak Dylan Moran, který by si po Black Books určitě zasloužil projekt podobného kalibru, kde by se jeho nevyčerpatelný komediální potenciál využil naplno. Prostě skvělý odpočinkový film, který trochu sráží šablonovitý scénář, ale pokud se přes to přenesete, určitě se skvěle pobavíte... ()

Torgal

Hoci je tento film scenáristicky len znôškou stokrát použitého príbehu bez prekvapujúcich momentov, mne sa vážne páčil. Dobrému dojmu pomohlo skvelé osadenie na čele s mojimi obľúbenými hercami Simonom Peggom a Dylanom Moranom. Čas mi pri sledovaní veľmi príjemne ubehol a na konci som bol dojatý. Na druhej strane je tu zopár hluchých miest a nájdu sa aj nechutnosti typu otlaku explodujúcemu do ksichtu. To mi ale dobrý pocit po sledovaní neskazilo. 7+/10 ()

cerbygerby

Dobrá komedie s oblíbeným Peggem... Byla to zábava jak se z něho stával sportovec a maratonec... Když vyběhl v těch plavkách a po chvíli už nemohl a dostal svrab to jsem umíral smíchy, ta jeho postava se k tomu fakt "hodila" ()

ZackSawyer

A já jsem se skvěle bavil i když je to předvídatelné a prosté. Náboj tomu, ale dodává vynikající Simon Pegg, takovéhle role mu sedí. A ruku na srdce, vždyť jsme mu všichni fandili tomu smolařskému Dennisovi. Moran to je klasika, cynik, nemakačenko a jeho holá prdel paráda. Chtěl jsem komedošku - dostal jsem ji. ()

candy_daze

3*, né....4*! Nemůžu si pomoct, možná, že "Run, fatboy, run!" nedosahuje takových kvalit, aby si zasloužil 4*, ale důvodem, proč 4* dostane je to, že jsem se skvěle bavila a taky proto, že Simon Pegg, Simon Pegg, Simon Pegg! (a Dylan Moran!) :) ()

Pekisan

Uplne presne moj typ humoru. Plus si k tomu pridajte to, ze trenujem na maraton a za dva dni bezim polmaraton. Jo a este tam hra Dylan Moran z Black Books a Thandie Newton je prekrasna zena. Za Chozeho odpad a csfdackych 64 percent davam istu plnu davku ()

tranquill

Simon je opět totální jelítko a asi proto je mi tak sympatický a člověk mu musí držit palce, aby nakonec vše dokázal :-) Od většiny amerických romantických komediií film také odlišuje anglický přístup, prostředí a chování, prostě čistě anglické filmy jsou naprosto jiné než jejich hollywoodské podobenky... ()

PEZ

Simon Pegg rad hraje looserov, ktori sa napriek vsetkej nepravdepodobnosti nakoniec dokazu zmenit a tym ziskat veci nadobro stratene, alebo nedosiahnute(lne). Obcas sa to zadari viac a obcas - tak ako tu - menej. Problemom je, ze film neponuka okrem predpokladaneho zaveru a tony klise vlastne nic navyse. Teda ak neratame prehnane a nepravdepodobne situacie. Ono by sa to dalo zhltnut, keby sa jednalo o komediu, ale tu ide skor o romanticku tragikomediu (ak uz mam skatulkovat). Simona Pegga mozem, ale nebyt neho, asi by to bolo aj za dve. Nudit som sa sice velmi nestihol - v tomto pripade to David "ano, ten z Priatelov" Schwimmer nenatocil az tak zle (navyse je to jeho rezisersky debut v kolonke celovecernych filmov), ale zamrzi nedotiahnuty scenar. Na druhu stranu, keby hoc len kazdy desiaty slovensky film bol takyto, bola by to radost. 6/10 ()

Poker_Face

Když jsem zjistil, že tuhle komedii režíruje David Schwimmer musel jsem jí vidět. Rozhodně jsem nebyl zklamanej spíš jsem si užil pohodové odpoledne. Navíc Dylan Moran nemá chybu. ()

arkie

Po pol hodine upoteneho a krcoviteho humoru sme to znechutene vypli. Mozno sme prisli o vela, ale berieme to riziko. Skoda, Simon Pegg je nas oblubenec. ()

Lumberjack

Trapně předvídatelná "komedie" na které je znát typická americká ruka (drbání na koulích, puchýř...). Pegg & Moran mají na víc... ()

dEst28

Od tohohle filmu jsem moc nečekal, ale nakonec jsem byl opravdu překvapen. Bylo to opravdu velmi vtipné hlavně díky skvělému povaleči Peggovi, který zahrál svojí roli opravdu věrohodně, ale i další postavy jako Dylan Moran, nebo domovník Harish Patel, stáli za to. Je trochu škoda, závěru filmu, který byl už slabší, ale přesto jsem se celý film bavil a tak to u komedie má být. ()

cyright

Pár živořících haluzí bristkého humoru naroubovaných na kmen typické a veškerým myslitelným klišé prolezlé americké romantické komedie. A právě pouze britští herci se svým suchým humorem činí tento film snesitelným. Ale zase ne tak moc. Takže buď slabé 3*, nebo silné 2*, záleží na náladě. A ta dnes moc nebyla ;). ()

E lan

Příjemná britská komedie s nejprve trochu ujetým a nikam nevedoucím dějem, který posléze sklouzne do příjemně standardního příběhu s očekávaným koncem. Co víc si přát pro odpočinkový večer? Jen ještě lepší film:-) ()

Borda01

I přes hromadů klišé, které se zde vyskytují (druhá polovina filmu) je zde mnoho světlých okamžiků u kterých jsem se hodně nasmál. Taková docela nadprůměrná komedie, která však staví na první polovině filmu. 73% ()

AdiegoA

Na to, kolik toho Schwimmer mohl během 10. sezon Přátel pochytit o skečích a dávkování humoru, je to až příliš obyčejné. Na scénáři není ani příliš vidět ruka komediálního génia Simona Pegga, který byl ovšem jako hlavní hrdina výborný a zvládal jak odlehčenou, tak dramatičtější polohu svého charakteru. Thandie Newton byla i přes šílenou vlasovou kreaci hodně půvabná a roztomilá a ... herecky nevýrazná. I přes ta jména je to prostě průměr, nemůžu si pomoct ... ale bavilo mě to! ()