Cestující

Děj filmu začíná leteckou katastrofou. Mladá doktorka psychologie Claire Summersová dostane od svého učitele za úkol psychoterapeutickou práci s cestujícími, kteří tuto katastrofu přežili. Pravidelně se schází s několika přeživšími, nicméně naráží na jejich rozporuplné vzpomínky a výpovědi. Nejvíce ji trápí uzavřený mladý muž Eric, kterému věnuje zvýšený zájem i péči. Jejich vzájemná náklonnost však postupně přeroste v lásku i intimní vztah. Vyšetřování komplikuje zástupce letecké společnosti, v jejím okolí se dějí stále velmi podivné a nevysvětlitelné věci, zjevují se neznámí lidé i zvířata, zbylí cestující začínají postupně jeden po druhém mizet, neznámo kam zmizí i její vlastní sestra. Claire je pečlivá a touží všechny tyto tajemné záhady objasnit a prošetřit. (TV Nova)

TommyDiamond

,,Pro každého z nás si někdo přijde. Kdo si přišel pro tebe Claire (Anne Hathaway)? Esoterický guru Rodrigo Garcia nás ovanul tímto mysteriozním dramatem, které vybízí v průběhu filmu k řadě otázek. Celý příběh dostává smysl a opravdovou tvář až skoro na konci. Kdo by taky po první půlhodince řekl, že jsou všichni mrtvý? Asi nikdo, že? Je to taková jedna velká habadůra na naše city, ze kterých se na konci snímku snaží filmaři vymačkat co nejvíce slz ( u mě neuspěli)... Výkony herců jsou díky mizerným a prázdným dialogům nepřesvědčivě. Krátké dialogy a zdlouhavé tony vytvářeli prázdná a hluchá místa. Nezbývá mi než dát dvě hvězdy... ()

dwbmb

Relativně napínavé mysteriózní drama, které někde ve dvou třetinách začíná být opravdu zajímavé, pak si ale asi rejža musel odskočit a dotočila to jeho manželka, jinak si neumím vysvětlit, jak se tak slibně vyvíjející film ke konci dokázal otočit v romantickou slaďárnu, respektive pokus, jelikož není ani romantická, ani sladká. Náznak jediného hlubšího smyslu na mě, stejně jako "dojemný" závěr, vůbec nijak nezapůsobil. Rozhodně nevhodný film pro heterosexuálního muže. ()

RobbieM@N

[Pozor na spoiler] Dokážu si představit, co předcházelo vzniku tohoto filmu. Pravděpodobně nechytré hlavy daly hlavy dohromady a usoudili, že od vzniku Šestého smyslu uplynula dost dlouhá doba, jež jim dává právo jeho scénář zkopírovat, zabalit ho do jiného obalu a zpíchnout nový film. Režie je dobrá, dobře průměrná, film mě bavil po celou dobu kromě mírně natahovaného konce, ale scénář je opsaný až hanba. Anne Hathaway je pěkná bez talentu. ()

Cortesz

Na to jakou má film docela krátkou stopáž, tak je velice nudný. O horor se v ýádném případě nejedná, thriller možná, ale po většinu filmu jen těžká nuda, která ve mně zanechávala nádech romantického filmu s prvky mystery, pak ale přišel konec, který byl sice trochu předvídatelný a také trochu ve stylu šestého smyslu, ale stálo za to na něj počkat, protože má skvělou pointu a trochu při něm zamrazilo. Navíc je zde docela solidní hudba a herecké výkony jsou sympatické, především Anne Hathaway, na kterou se navíc skvěle kouká, protože je nádherná a Patrick Wilson možná taky někdy kápne na něco co z něj udělá hvězdu, protože má nepsorný talent a navíc je to sympaťák. Ale navíc jak na 3* hvězdy to určitě není, možná kdyby se zalepili ty díry ve scénáři, které tak trochu prozrazují závěrečnou pointu dal bych i více. ()

Borecz

Jedním slovem bych tento film popsal jako zajímavý. Je trochu rozvleklý a místy se toho moc neděje, ale námět i závěr jsou poměrně originální a film celkově nepůsobí špatně. Lepší 3*. ()

piglit

Pěkná duchařinka. Shlédnuté na dvojnásobnou rychlost, čímž film získal ten správný odšťuch - 45 minut byla patrně cílová stopáž. Doporučuju aplikovat... ()

RendaVahala

Děj filmu byl naprosto nezřetelný, který jsem zezačátku napochopil ani já sám. Možná, nebo spíš určitě na tento film mám odlišný názor jak ostatní, ale vcelku se dá říct, že mne se líbil opravdu hodně. Možná to byla nuda, jak ostatní tvrdí, ale já si myslím, že film má své ,,kouzlo". První polovina filmu je obstarána romancí mezi Anne Hathaway a Patrickem Wilsonem a druhá polovina filmu je spíš mysteriózní, která nakonec vyúství v konečně chápavou pointu, kterou je težko odhadnout, pokud nevidíme celý film. Hudba k filmu byla originální a herci jako David Morse, nebo Clea DuVall obstaraly dobrý film, jež patří mezi mé oblíbené. ()

JajinkaBec

Anne Hathaway mám ráda, ale tady ze začátku šíleně leze na nervy, protože vyvolává dojem, že spíš než pomáhat druhým potřebuje pomoct ona sama. Nakonec vám ale nezbude nic jiného, než to přijmout, protože to vlastně tak je. Označení "thriller" si tento film zrovna dvakrát nezaslouží, ani nekončí nikterak typicky pro tento žánr. (Musím přiznat, že právě ten závěr mě docela šokoval.) Spíš je to celé prostě takové docela pěkné drama. I slza mi na konci ukápla... Nicméně film zařazuji do kategorie filmů, které už nemá smysl pouštět si podruhé, protože pointu už víte a nic jiného to prostě nenabízí. ()

ostravak30

Anne Hathaway je všechno možné, dokonce i sexy terapeutka, která ochotně dá svému zákazníkovi, ale rozhodně to není typ pro skoro hororový snímek. Mysteriózní film sice pomalu, ale jistě odhalí svou pravdu, předtím však diváka možná uspí. Mizení cestujících je totiž to jediné, co se děje nad normál, nad čím je třeba pozvednout obočí. A pak konečně vyjde pravda najevo. Moc nelze od snímku čekat, hlavně ale též proto, že samotné téma a pointa nenabízí širokospektrální použití. ()

rador

Spoiler. Človek do posledných minút dúfa, že to v skutočnosti nemohol byť len výbuch motora, musí v tom byť niečo viac, trebárs niečo mysteriózne, ale ono nič. Celý film sa niesol v tajomnom duchu, počas ktorého divák nezisťuje skoro žiadne odpovede, zato v poslednej scéne ich dostane až až. A to velmi nekvalitným spôsobom. ()

sendisis

Těžko se hodnotí tento film, je to o čekání co z toho vyleze. A když dojdete až na konec, tak je rozzuzlení dost podivné. Nevím, nevím zda bych si film pustila znovu, spíš ne. ()

pasqviL

Film s napadem který tu už byl stokrát natočený jako už stokrát s herci kteří hrají jako všichni obyčejní herci, ale dá se na to podívat jako na všechny ostatní ničím neurážející filmy. ()

kenny79

Od počáteční nudy jsem se prokousal k zajimavému ději a šokujicímu závěru. Celkově takový průměrný filmek na jedno podívání. 50 % ()