Pocta lásce (festivalový název)

• Indie

Salaam - E - Ishq

Romantický

Indie, 2007, 216 min (Director's cut: 223 min)

• rikitiki

Povídkový film o nepříliš zajímavých milostných peripetiích, kdy mě nejvíc štval trapný ženich se zaječími úmysly. Vrcholem však byla úmorná cesta odvržené cizinky na svatbu svého expřítele Inda, který o ni nejevil zájem a její náhlé zamilování se do… No, nebudu prozrazovat, ale holka z Evropy (nebo Ameriky) se jen zřídkakdy zamiluje do takového chlapíka. Protivná dvojice, co jim vždy něco překazí sex a to něco je nedostatek jejich mozkové kapacity – kdyby to aspoň bylo vtipné, jenomže není. Manžel ve středních letech, co náhle při pohledu na mladou krásku ucítí druhou mízu – kolikrát už jsme tohle viděli a mnohem líp zpracované. Vlastně mě bavil jen příběh krásné ambiciózní herečky, jejíž lež vymyšlená za účelem propagace se stane pravdou – uznávám, že je to kýč, ale to je právě jeden z hlavních důvodů, proč jsem si oblíbila bollywoodské filmy.(19.10.2016)

Zastavte tu svatbu!(25.4.2007)

Zažila jsem film s Indem v řadě před sebou. Vcelku se bavil, hlasitě se smál, vykřikoval, vysvětloval něco své české přítelkyni, ale v závěru prohlásil, že v Indii nepřipadá v úvahu, aby žena požádala o ruku muže a že je to blbost.(24.2.2010)

Pocta lásce je v podstatě ukázkovým Bollywoodským filmem. Strukturu čerpá z Lásky nebeské a celkově je dokonale poučen z minulosti i současnosti západního filmu a to vše jenom proto, aby mohl kouzlit zcela originálně a po svém. Mám radost z toho, že se mi už propojují některé tváře s jinými filmy, například Salman Khan se Saawariyou, Priyanka Chopra s Krrishem, Anil Kapoor se Slumdog Millionairem, Ayesha Takia se Socha Na Tha, John Abraham s Water, Vidya Balana s Eklavyem a Govinda s Partnerem. A objevila jsem si sama několik referencí, které nemám vyčtené, ale o to víc jsem se smála, například starší lidi tančící na Dhoom Machale :)) A pomalu zapomínám na otřesnou projekci v březnovém a květnovém Oku, kam přišly místo lidí jen zábavy chtivé partičky a jako bonus na závěr se seklo DVD (podruhé se toto již řešilo, ale dokonale nevyřešilo, no a potřetí překážely anglické titulky, ale přestávka byla kratší). Takže zpět do přítmí vlastního obýváku a užít si dodatečně celý tento výjimečný milostný propletenec včetně všech nádherných hudebních výstupů. Vynikající byl zejména titulní, Saiyaan Re a Tenu Leke. Busby Berkeley by měl radost. #bollywoodvoku(25.3.2010)

Emocionálně poněkud rozpadlé bollywoodské puzzle, jehož jednotlivé střípky jsou ale celkem fajn.(2.11.2008)