Pocta lásce (festivalový název)

• Indie

Salaam - E - Ishq

Romantický

Indie, 2007, 216 min (Director's cut: 223 min)

Pocta lásce je v podstatě ukázkovým Bollywoodským filmem. Strukturu čerpá z Lásky nebeské a celkově je dokonale poučen z minulosti i současnosti západního filmu a to vše jenom proto, aby mohl kouzlit zcela originálně a po svém. Mám radost z toho, že se mi už propojují některé tváře s jinými filmy, například Salman Khan se Saawariyou, Priyanka Chopra s Krrishem, Anil Kapoor se Slumdog Millionairem, Ayesha Takia se Socha Na Tha, John Abraham s Water, Vidya Balana s Eklavyem a Govinda s Partnerem. A objevila jsem si sama několik referencí, které nemám vyčtené, ale o to víc jsem se smála, například starší lidi tančící na Dhoom Machale :)) A pomalu zapomínám na otřesnou projekci v březnovém a květnovém Oku, kam přišly místo lidí jen zábavy chtivé partičky a jako bonus na závěr se seklo DVD (podruhé se toto již řešilo, ale dokonale nevyřešilo, no a potřetí překážely anglické titulky, ale přestávka byla kratší). Takže zpět do přítmí vlastního obýváku a užít si dodatečně celý tento výjimečný milostný propletenec včetně všech nádherných hudebních výstupů. Vynikající byl zejména titulní, Saiyaan Re a Tenu Leke. Busby Berkeley by měl radost. #bollywoodvoku(25.3.2010)

• jorgus

at se uz neco zajimaveho zacne dit, nebo tento film odepisu..to jsem si rikal skoro ctyri hodiny:(a nakonec opravdu musim tento film potopit..prvni seznamovaci PULHODINA byla pro me tak zmatena a to jsem uz celkem zvykly..:)pote nasledujici hodinu to uz uz vypadalo, ze se to konecne rozjede...a ono nic..nerikam, ze primo ztraceny cas, ale spise nevyuzity..indicke filmy stale miluji, ale tohle byla prvni vaznejsi trhlina..:)(28.12.2011)

Zažila jsem film s Indem v řadě před sebou. Vcelku se bavil, hlasitě se smál, vykřikoval, vysvětloval něco své české přítelkyni, ale v závěru prohlásil, že v Indii nepřipadá v úvahu, aby žena požádala o ruku muže a že je to blbost.(24.2.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,852,050Tržby Celosvetovo $12,552,605(21.2.2010)

Zastavte tu svatbu!(25.4.2007)