Pocta lásce (festivalový název)

• Indie

Salaam - E - Ishq

Romantický

Indie, 2007, 216 min (Director's cut: 223 min)

Koniec je veľmi pekný a kauzalita vzťahov a línií je v ňom pekne dovŕšená. Aj ten pretlak emócií zvláda Advani urežírovať bez väčšieho pátosu, za čo som mu vďačný. To, že niektoré línie sú bohužiaľ slabšie ako iné sa asi pri takomto druhu filmov stáva. Nekonzistentnosť nie je pritom docielená neschopnosťou vytvoriť zaujímavé postavy, ale skôr tým, ako hlboko do ich života tvorca nazrie. Línia ženáča čo chce len vidieť svoju ženu nahú je tu zobrazená všehovšudy asi len 5 minút, pričom mala v sebe veľa náznakov grotesky. A tá tragická línia mi zase prišla priveľmi srdcervúca. Veľmi ale potešila línia Priyanky Chopry ako herečky.... ach tá Priyanka... a potom taxikára Govindu, ktorý svojej vyvolenej nerozumie ani slovo. Zvyšné dve neurazia ani nenadchnú a každá z nich má svoje pekné momenty. Film určite nie je dokonalý , ale pri svojej 3 a pol hodinovej dĺžke nenudí. Pritom má na indický slaďák pekné finále a krásny ústredný hudobný motív.(6.9.2015)

Více o filmu zde.(21.4.2007)

• jorgus

at se uz neco zajimaveho zacne dit, nebo tento film odepisu..to jsem si rikal skoro ctyri hodiny:(a nakonec opravdu musim tento film potopit..prvni seznamovaci PULHODINA byla pro me tak zmatena a to jsem uz celkem zvykly..:)pote nasledujici hodinu to uz uz vypadalo, ze se to konecne rozjede...a ono nic..nerikam, ze primo ztraceny cas, ale spise nevyuzity..indicke filmy stale miluji, ale tohle byla prvni vaznejsi trhlina..:)(28.12.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,852,050Tržby Celosvetovo $12,552,605(21.2.2010)

Emocionálně poněkud rozpadlé bollywoodské puzzle, jehož jednotlivé střípky jsou ale celkem fajn.(2.11.2008)