Sarvamangalam

Dokumentární

Česko, 1999, 57 min

Absolutně úžasnej dokument.co opravdu potřebujeme ke štěstí?Klid mysli,opravdu tak málo....znovu viděno...2014(11.1.2010)

Nádherný a inšpiratívny dokument zachytávajúci prostredie Himiláji, ktoré vie byť krásne ale aj nehostinné a dokáže vyzdvihnúť človeka na jeho duchovnej ceste. Ram Kripalu bol očividne úžasný a vznešený človek, česť jeho pamiatke, *5 ok. 1922, ✟15 November 2013 (vek 91).(8.4.2014)

To největší kouzlo celého dokumentu jsou záběry Bhagirati Gangy a samotného Gomukh, ze které Ganga vystupuje, aby tady na zemi milostivě pomohla duchovně hladovějícím. Tento dokument mne nastartoval k tomu, abych i já postkomunistická vepřová hlava vyrazila do himalájí, dát svatou koupel přímo na pramenu Gangy. Nejde o to, co sádhuové přímo v tomto dokumentu kážou, jde o to, co dokument v člověku nastartuje. A tohle umí na jedničku.(30.1.2014)

Poněkud zklamání. Text obsahu je zavádějící, nečekejte žádný extrémy či zázraky nadupaný dokument. Celé se to v podstatě točí kolem několika zbožných Indů a jejich duchovního výkladu světa a Boha. O ničem jiném to opravdu není. A ano, povídání je to hezké a já se s ním vnitřně ztotožňuji. Nicméně je dosti otřepané, povrchní a frázovité. Vlastně jde o souhrn hezkých duchovních frází, které však do srdce průměrného materialistického zápaďáka nemohou proniknout. Ostatně jsou k nalezení v každé druhé New Age příručce v knihkupectví. A čím jsou prostší a pravdivější, tím méně lidí se jimi řídí. Ale zpět k dokumentu - v konečném součtu dokument boduje (pouze) zejména příjemně rezonující duchovní atmosférou himalájských končin.(23.9.2010)