Bažina

Claire Holloway (Gabrielle Anwar) je mladá vzdělaná autorka řady úspěšných knih pro děti. Její osobní život se však pohádce nepodobá. Claire neustále pronásledují vize násilí a smrti. Ve snaze zbavit se zlých myšlenek dává Claire na radu svého doktora a vydává se na studijní dovolenou. Rozhoduje se pro venkovskou farmu Růžová bažina, jež ale až příliš připomíná dům, který se jí zjevuje v hrůzných snech. Jen chvíli po příjezdu je Claire rozrušena sérií stupňujících se nevysvětlitelných událostí. Ocitá se v děsivém světě ovládaném duchem desetileté dívky – té dívky, kterou Claire viděla již tolikrát ve svých snech. Proto na farmu přijíždí šarmantní a pohledný vydavatel místních novin Noah Pitney (Justin Louis) a specialista na paranormální jevy Hunt (Forest Whitaker nominace na Oscara, 2006), aby jí pomohli najít rozumné vysvětlení podivných událostí. Podaří se jim společně odkrýt temné tajemství vesnice a zbavit Claire jednou provždy bezesných nocí? (oficiální text distributora)

Naby

Zajimavej film s velice dobrou atmosférou a az do půlky jsem byl jak struna. Stačilo jen zahrát ;-). Zároveň se mi líbilo ze rozuzlování šlo pomalu, ale jistě. Urcite chvíle byli trosku predvidatelne, ale celkový dojem to nekazilo. Celkem pohodová 4* ()

AmunRa

Přímo se nabízí replika o bažině průměru, ale ve skutečnosti hluboce podprůměrný scénář těžící z hlubin obehraných klišé ta nejobehranější vytahuje film jen herecké obsazení. Forest Whitaker se svým oblíbeným filozofováním snaživě vysvětluje zoufalé kiksy scénáře a obstojně mu to jde. Gabrielle Anwar je i v 36 letech, v džínách a tenkém obtaženém roláku větší kost než mnohá dvacetiletá hvězdička v plavkách, takže ani nevadí, že neumí moc hrát. Vlastně se ani jeden z nich do filmu nehodí, protože hrdinka vypadá, že se jen drží zuby nehty, aby duchy nezmlátila do kulata osobně a Whitaker se svým meditativním postojem prochází filmem jako zenový mnich. Za zmínku stojí ještě místní "drsňák" v podání Louise Ferreiry, který s brejličkami a pěstěným plnovousem silně připomíná Viewegha a cokoliv jiného než "zlého muže" řešícího problémy. Kdo má rád Gabrielle Anwar, lze doporučit, v opačném případě není film ani dost dobrý ani dost špatný, abyste si ho ještě za týden vybavili. ()

BStone

Jedenkrát a dost. Příběh, který se o jakoukoliv originalitu ani neotřel. Snad jen pro ty, co filmů na toto stokrát obehrané a pouze několikrát dobře natočené téma, moc neviděli. Není to průser, ale...Obrovské klišé bez jakékoliv invence. 30% ()