Bažina

Claire Holloway (Gabrielle Anwar) je mladá vzdělaná autorka řady úspěšných knih pro děti. Její osobní život se však pohádce nepodobá. Claire neustále pronásledují vize násilí a smrti. Ve snaze zbavit se zlých myšlenek dává Claire na radu svého doktora a vydává se na studijní dovolenou. Rozhoduje se pro venkovskou farmu Růžová bažina, jež ale až příliš připomíná dům, který se jí zjevuje v hrůzných snech. Jen chvíli po příjezdu je Claire rozrušena sérií stupňujících se nevysvětlitelných událostí. Ocitá se v děsivém světě ovládaném duchem desetileté dívky – té dívky, kterou Claire viděla již tolikrát ve svých snech. Proto na farmu přijíždí šarmantní a pohledný vydavatel místních novin Noah Pitney (Justin Louis) a specialista na paranormální jevy Hunt (Forest Whitaker nominace na Oscara, 2006), aby jí pomohli najít rozumné vysvětlení podivných událostí. Podaří se jim společně odkrýt temné tajemství vesnice a zbavit Claire jednou provždy bezesných nocí? (oficiální text distributora)

Morholt

Amnézie, strašidelnej dům, močál, vesnice uchovávající "strašlivý" tajemství a holčičkovej duch..........bojim se holčičkovejch duchů. :D Každopádně srážka všech klišé na docela krátký stopáži, ale přesto mě scénárista překvapoval, co za nesmysly tam ještě stačil narvat. No a Anwar s Whitakerem si ty svoje výstupy za rámeček taky nedaj. Ale musim uznat, že jakmile se najelo na strašidelný scény, začaly by mi vstávat vlasy, kdybych nějaký měl a dalo mi to vzpomenout na starší záležitosti jako byl třeba Poletrgeist. A taky oceňuju, že jsem u toho neusnul. :D 50% ()

Nick Tow

Je to naozaj cesta bažinou. Ibaže namiesto zlovestnej bačoriny sa vám budú nohy zabárať do jahodového džemu. Režisér sa poistil proti prípadným zaspávacím tendenciám divákov v celku rafinovane: vždy keď na mňa išiel spánok, zobudila ma ľakačka v podobe zosilneného zvukového efektu. Inak Gabrielle Anwar mohla byť pred takými desiatimi rokmi fakt kosť. ()

corpsy

Typický ,,revenge ghost story,, ktorý nevykúka s priemeru, ale zase ani nehľadí do podpriemeru. Televízne vyzerajúci snímok, kde len taký Forrest Whitaker a technicky výborne zvládnutý záver dajú vedieť, že ide o predsa len kvalitnejšiu zábavu, ako nejaké televízne braky. ()

iolaos

prvnich 40 minut muzete klidne preskocit, o nic neprijdete. Typicky film dolnich regalu. Herecky vykon hl. predstavitelky, ktera navic vypada jak o dvacet let mladsi Bydzovska ze serialu "Hospoda" na tefau nova, me vubec nepresvedcil. ∑ skoro dve hvezdy. 3/10 ()

Martin741

Reziser Jordan Barker sa snazil natocit slusny horor, kde vkusne premiesal nocne mory, strasidelny dom, baziny ..... a do toho vkusne osadil Gabrielle Anwar a Whitaker-a. A na mna to funguje. Cakal som nieco na sposob Kruhu, a nedockal som sa. Ale aj tak slusne : 65 % ()

cariada

Solidní duchařina, o spisovatelce co jede na dovolenou kamsi na venkov či do malého města, jelikož má halušky , jenže přijede do míst, kde se vše ještě zhorší, a spomocí nákýho vyháneče duchů zjištuje, že už tam někdy byla a že se jí zjevuje něco z její minulosti. Poměrně dobře zpracované s pěknou atmosférou. Hlavní hrdinka je symatická a pěkná ženská, děj má poměrně zajímavé zvraty. A následná pointa je v celku překvapivá, oproti jným duchařinám. ()

Flaxik

Nejčistší ze všech čistých průměrů, Gabriella hraje průměrně, scénář je průměrný (a mnohokrát omletý), ostatní postavy jsou průměrné, hudbu si nedokážu vybavit (takže asi taky průměrná), konečné rozuzlení jsem sice nečekal, ale bylo takové nějak průměrné, ani mě to nenaštvalo, ani nepotěšilo. I ten ghost dog Whitaker byl průměrný. Kdo film neviděl o nic nepřišel, kdo film viděl, žádný čas nepromarnil. ()

TO

I přes obsazení Whitakera a Anwarové a snahu lekat diváky každou prkotinou mě to po prvních deseti minutách přestalo bavit a pak jsem jen koukal na hodiny a odpočítával minuty do konce. ()

Stodvacet

Film sám o sobě je dost nudnej, zápletka mě ale mile potěšila néni laciná jako u jinejch hororů. Bohužel duch malejch holčiček se mi zdá dost ohranej!!!!! ()

Tereza666

Nejlepší je o filmu nic nevědět, nedívat se na komentáře, hodnocení - prostě čekat co dostanete. A mě se to líbilo. Příjemná atmosféra, zajímavý nápad. Jedinou výhradu mám k hereckému obsazení - Gabrielle Anwar je šílená, škaredá nesympatická, blbě se xichtící vyschlina. Viděla jsem, líbilo se.. a vím, že už se asi nikdy nepodívám. ()

jefff

Bažina je stejná jako desítky a desítky podobně laděných duchařských hororů. Absolutně bez nových, neokoukaných nápadů, které by film něčím oddělily od ostatních. Nevím proč Barker chtěl tenhle film natočit, co ho k tomu vedlo...asi pouze sázel na jistotu. Je pravda, že díky krátké stopáži a docela sympatickému obsazení je Bažina koukatelná a nenudil jsem se. Ale, za pár týdnů už si na tenhle průměr průměrů ani navzpomenu. ()

1860

tak tohle byl pokus o horor s atmosférou a silným příběhem.. atmosféra byl řidká jako ranní stolice po dlouhé společenské akci a když dojde na vyvrcholení a velkolepý závěr, vše vám najednou přestane dávat smysl a přijde absurdní, a kdyby ten domek nestál u bažiny, mohlo se to jmenovat úplně jinak.. ()

Holina

Naprosto typická duchařina s lekanci v zrcadlech, duchy oblečenými do nočních košil a hrůzostrašným domem. Ovšem vzhledem k tomu, co v této oblasti dokázala Amerika (a nejen ta), už vyprodukovat za sračky je Bažina přinejmenším průměr... ()

Paity

Osobně jsem to bral jako mírně příjemné překvapení. Je to vcelku strašidelné, i když na podruhé by to už asi nefungovalo. ()

kebom

Film je možné zaradiť skôr do skupiny mysterióznych, ako hororov. Napínavá dejová línia, i keď miestami predvídateľná. Celkový dojem však kazí príliš ukľudňujúci záver, ktorý však režisér chcel zjavne v posledných sekundách filmu vylepšiť. Hudba je naozaj jednoliatou súčasťou filmu. Jedna hviezdička navyše za herecké výkony bez prehnaných amerických gestikulácií. Hlavná postava, v Británii narodená herečka Gabrielle Anwar, disponuje nielen talentom ale aj prirodzeným šarmom... ()

wampire23

Takže tu máme ,,Kruh pre deti". Tak som si totiž Bažinu pracovne nazval (dokonca majú aj veľa podobného- mŕtve dievča, splašený kôň,...). Snaha o vytvorenie atmosférického ducharského hororu za použitia všetkých klišé, ktoré sa v danej oblasti vyskytli. Pre diváka, ktorý horory až tak nehltá, to bude možno slušný film,ale pre znalcov to bude jednohubka, po ktorej viackrát určite nesiahne. A po čase sa zaradí iba do poličky filmov, z ktorých si nič nepamätá. Keby sa toho chytila ázijská produkcia tak by to bol bezpochyby zážitok. Takto je to priemerných 50%. ()

Mortemiss

Každý máme své problémy, to že má někdo strašidelné sny, ze kterých mu občas rupne v bedně a ještě k tomu si jede na místo, kde ty jeho běsy vznikly, tomu se říká blbost. Nikdy by mě tam nikdo nedostal, už jen z toho důvodu, že se v okolí domu všichni ztrácí. Na druhou stranu je to film a ten musí být děsivý. Drkotající zuby, třepoucí se ruce, vytřeštěné oči, ústa dokořán, to vše jsem během tohoto filmu postrádala, ale tak snad někdy jindy :). ()