13: hra smrti

• Thajsko 13 game sayawng (více)
všechny plakáty

Nová tajná soutěž bohatých nabízí možnost vyhrát obrovskou sumu peněz. Nabídka hry však přichází pouze těm, kteří mají problémy v práci, s penězi, rodinou a láskou. Pokud se jim podaří splnit 13 úkolů, dostane se jim bohatství, které přesahuje jejich nejdivočejší sny. Ale má to háček, úkoly prověří veškeré jejich schopnosti - od lásky přes náboženství až po morální hodnoty. Jako v každé hře, i zde jsou však pevně daná pravidla a kdo je nedodrží, ZEMŘE! Jak daleko jste ochotni zajít v honbě za penězi VY? (oficiální text distributora)

sniper18

Je to vydarený hororový thriller z thajskej produkcie. Má veľmi dobrý príbeh o mladíkovi, ktorému sa vôbec nič nedarí, je v dlhoch a navyše práve prišiel o prácu. A keď je na samom dne, dostane telefonickú ponuku od tajnej organizácie, aby plnil rôzne úlohy, ktoré mu prinesú veľké bohatstvo a tak s tým aj súhlasí. Lenže úlohy sú čím ďalej extrémnejšie a dostanú ho do problémov aj s políciou, no jeho verná priateľka vie, že niečo nie je v poriadku a tak sa rozhodne čím skôr zistiť celú pravdu, aby svojho priateľa zachránila. So spracovaním som nadmieru spokojný, úvodná štvrťhodinka výborne oboznámi s nepríjemnou situáciou hlavného hrdinu, pôsobí to až tak depresívne a potom sa už začne samotná hra a tak sa je stále na čo pozerať. Síce sa tu nájde pár slabších scén, hlavne týkajúce sa pátrania po organizácii a aj celý záver je taký zvláštny, nie zlý, ale určite sa z toho dalo získať aj viac. Ale to už ani moc nemôže sklamať, lebo rôznych zaujímavých a vydarených scén je film plný. Čo sa týka samotných úloh, tak som dosť spokojný. Niektoré síce sú mimo záber a iba sa o nich niečo povie, ale to sú práve tie najnezaujímavejšie, takže to vôbec neprekáža, tie ostatné sú rozmanité, často originálne a niekedy aj dosť nepríjemné a drsné. Rozplakanie detí alebo scéna so stoličkou sú ešte zábavné, ale celá situácia so studňou, scéna v reštaurácii alebo vešanie prádla sú nezabudnuteľné. S hereckým obsadením nemám problém, hlavný hrdina to po všetkých stránkach zvládol dobre, podobne je na tom aj jeho priateľka a pár menších postáv, som spokojný. A nič nemôžem vytknúť ani réžii a technickej stránke, všetko funguje nadmieru dobre. 13: hra smrti patrí medzi to najlepšie v rámci podobných filmov, dá sa tomu viacero vecí vytknúť, ale je to nadmieru zaujímavé a nápadité a bavím sa aj po niekoľkých pozretiach. 79% ()

mysiak

Ako je ďaleko ochotný človek zájsť pre peniaze?...v tomto prípade "cez mŕtvoly"....koncept reality hry je v tomto filme vážne krutý, nekompromisný a skvelo spracovaný..hlavný hrdina nie je síce sympatický, ale kvalita filmu ju plne nahradzuje...po dlhej dobre skvelý horor od Mida...konečne niečo vynikajúce... ()

maddy

Veľmi slušný a originálny thriller. Zo začiatku sa odvíja pomalšie, ale neskôr nastupuje zbesilé tempo a koniec diváka úplne dostane. Pri sledovaní som mal síce k pár scénkam výhrady (jedenie hov*a bolo až trocha moc nechutné, niektoré scény príliš prehnané - napr. muž na zastávke atd.), no aj tak som sa po celú dobu slušne bavil. Do posledných cca. 15 minút som bol odhodlaný dať 4*, potom však prišiel koniec a ten bol vynikajúci - napínavý, atmosférický, vynikajúco zapadal do nastoleného príbehu. Vďaka tomu som sa predsa len priklonil k 5* ()

EdaS

13 Beloved je (bohužel) jen drsnější verze Hry a stejně jako v případě Fincherova bijáku jej nejvíc sráží závěrečné odhalení. Konec ale naštěstí nestaví celý předchozí děj na hlavu a nedělá z diváka totálního idiota. Díky do extrému (ano, Saw vám příjde na mysl) vyhroceným situacím, působivé atmosféře a solidní filmařině dávám 4 hvězdy. P.S. Jsem moc rád, že se mi nikdo ani nepokoušel vysvětlit, jak se mohl každý hrdinův pohyb natáčet kamerou. :o) ()

heyda

Vadilo mi technické provedení. Ta kamera by ještě ušla, ale hudba je opravdu mimo mísu. Vadilo mi nejasné žánrové zařazení. Pokud to má být thriller, tak to musí být thriller plný napětí a né komedie. Vadilo mi hodně neobjasněných otázek, pár trapných momentů a spousta chyb. Naopak herecký výkon Terrence byl parádní. Skvělý je i nápad a ještě lepší je pointa. Škoda, obrovská škoda, že to netočil třeba James Wan. Takhle z toho mám jen rozporuplné pocity a v celkovém měřítku to nemá víc než na 3 hvězdičky. ()

• Exkrement, který má Phuchit za úkol sníst, byl vytvořen ze směsi buráků, syrupu a durianu. (Raztubyl)
  • Výroba filmu zabrala sedm měsíců. (Holina)