13: hra smrti

• Thajsko 13 game sayawng (více)
všechny plakáty

Nová tajná soutěž bohatých nabízí možnost vyhrát obrovskou sumu peněz. Nabídka hry však přichází pouze těm, kteří mají problémy v práci, s penězi, rodinou a láskou. Pokud se jim podaří splnit 13 úkolů, dostane se jim bohatství, které přesahuje jejich nejdivočejší sny. Ale má to háček, úkoly prověří veškeré jejich schopnosti - od lásky přes náboženství až po morální hodnoty. Jako v každé hře, i zde jsou však pevně daná pravidla a kdo je nedodrží, ZEMŘE! Jak daleko jste ochotni zajít v honbě za penězi VY? (oficiální text distributora)

ill

I přes nespornou sílu námětu a formální zpracování poskytující divákovy exotické občertvení téměř všech jeho smyslů, táhne film dolů atmosféra, mírně se rozmnělnující v dírách logiky a kauzality. I přesto rozhodně stojí v několika okamžicích za vaši shovívavost a v konečném verdiktu za vaši pozornost. Silné tři. ()

vlada-xxx

...prevarenej The Saw mixnutej Big Brotherem......neherec v hlavni, jehoz osud a vyvoj postavy je vam proste u prdele. Na asijskou produkci prekvapive sterilni a nezazivne nasili. V pripade ze totalne rezignujete na logiku a jste fanousky debilnich vyzvanecich melodii, pridejte hvezdicku. ()

frankiiee odpad!

pane Boze to bola ale kravina!!!!!!! .... na dlhu dlhu dobu moj posledny azijsky film...som uz na ne asi alergicky...ale vazne nechapem ako to mohlo mat tak vysoke hodnotenie... ()

HumanClay

Morálne princípy, na ktorých je založený dnešný svet, sú tak ľahko spochybniteľné. Stačí si len spomenúť na vraždy, znásilnenia páchané človekom. Každý z nás by bol toho schopný. Stačí len dať nejakú pre neho najcennejšiu protihodnotu a hneď zabudne na všetko, čo ho robí človekom. Aj keď si náhodou zachová svoju prapodstatu ľudskosti, tak nespochybniteľný, vždyplatiaci zákon džungle ukáže svoju silu: „Zabi, alebo budeš zabitý.“ Jednoduché a pravdivé. Nie nadarmo je v jednoduchosti krása :-) ()

kalysta

Asi jsem natolik odchovaný euro-americkou kulturou, že podobné asijské pokusy mě nechávají chladným. Navíc vše už bylo někde viděno, jak jsem již napsal, asijské pojetí vyprávění mi nevyhovovalo, úkoly nebyly zas až tak odporné či nemožné ( samozřejmě až na výjimky, ale to nijak atmosféře nepomohlo), napětí, no chvilkami probliklo, a pointa, ta to definitivně zazdila - slabá a moralizující jak sověstké sci-fi ze 70. let. Slabota. Žádnému z filmů, které jsou uváděny jako přímera ( Running man, Saw, The game ) se film ani náhodou úrovní nepřibližuje. Nejblž má rozhodně k The game. ()

MiniRecenze

Tenhle snímek mě skutečně překvapil,jedná se o film z japonské produkce.Přiběh se otírá o téma peněz---kam až je kvůli ním člověk schopný zajít.Je pravda,že se tak trochu jedná o "béčkovou" tvorbu a někteří herci působí trochu "uměle". ()

hony23

Tak nevím, začíná Hra smrti a náš ůředníček plní jeden úkol za druhým. A přestože jsou úkoly čím dál těžší a nechutnější, je to stále větší nuda. Chybí tomu větší spád a alespoň trocha napětí. Srovnání zdejších uživatelů se Saw nebo Běžícím mužem je totálně mimo. ()

vooddoo

Relativně dobrý film. Líbí se mi postupné stupňování toho, kam až je lidská psychika schopná zajít v honbě za penězi. Nejvíce mě dostala scéna pojídání cizího výkalu - na to velmi dlouho nezapomenu! Konec jsem nečekala, moc se mi líbil, i závěrečné titulky byly moc fajn. Dávám velmi slušné tři hvězdičky! ()

Catella

Tenhle film ukazuje, jak daleko je člověk ochotný zajít pro peníze, a že hlavní hrdina jde pěěěěkně daleko. . . ()

brasek

Vcelku slušný príbeh s nádychom mysteriózneho thrilleru. Zaujímavé úlohy, niektoré na hrane žánru horor, niektoré za hranou ľudského chápania, ale Ázia je Ázia. Finále snímku graduje dokonalým zvratom. ()

tomma odpad!

NE A NE A NE! Osobně si myslím, že ukazovat co jsou lidi všechno ochotni udělat pro peníze, by se víc hodilo do satirické komedie (v tomhle směru lze jednoznačně doporučit THE MAGIC CHRISTIAN) než do hororu. Takhle je divák vystaven úchylným choutkám scénáristy, který si vymýšlí větší a větší zvrhlosti, jak ještě potrápit hlavního hrdinu, resp. i diváky, na jeho cestě peklem až ke konečnému vykoupení, ať už to pro něj znamená cokoli. Nemám rád takový druh ponižování (udělej to, sněz to, zabij, nebo přijdeš o výhru) a od shlédnutí SALÓ mám jakýkoli odpor ke konzumaci exkrementů na filmovém plátně - zvedá se mi totiž z toho žaludek. Sorry, za "odpad!". ()

freezer02

Doteď jsem nepobral jestli má být film spíše černou komedií, nebo celkem drsným thrillerem....jedno je jasné, já se celkem bavil 65% ()

xhonza5

Skvělý thiller, který upozorňuje lidstvo na to, že většina lidí je schopna udělat vše jen kvůli penězům. Doslova zmagořit a jít přes mrtvoly. ()

Ponocnej

to jsou ukoly nechci toho prozrazovat moc ale rozplakat tri deti :-D :-D :-D :-D navic na me dychla nostalgie z hrani Manhunt, takze asi chapete ze to byly docela zabavne jatka ()

morbido

Zaujímalo by ma kam by som sa asi tak dostal ja v tejto sútaži.Nečakal som že to bude tak dobré film nenudí hlavne preto že sa v podstate nepozastavuje nad ničím a ide od úlohy k úlohe.Koniec ma trochu prekvapil celkom som phuchitovi držal palce ale aspon z toho nespravia pokračovanie.To by si 13 nezaslúžila lebo určite by to bola hrozná sračka varenie z vody.Takto je to originálny nápad a dobré spracovanie.**** a zaslúžené. ()

-Ave-

Zajímavý námět a kvalitní první půle, bohužel jak se film blíží ke konci, začíná to být jen horší a horší. Navíc mi přišlo strašně věcí nedotažených a málo rozvedených. ()