13: hra smrti

• Thajsko 13 game sayawng (více)
všechny plakáty

Nová tajná soutěž bohatých nabízí možnost vyhrát obrovskou sumu peněz. Nabídka hry však přichází pouze těm, kteří mají problémy v práci, s penězi, rodinou a láskou. Pokud se jim podaří splnit 13 úkolů, dostane se jim bohatství, které přesahuje jejich nejdivočejší sny. Ale má to háček, úkoly prověří veškeré jejich schopnosti - od lásky přes náboženství až po morální hodnoty. Jako v každé hře, i zde jsou však pevně daná pravidla a kdo je nedodrží, ZEMŘE! Jak daleko jste ochotni zajít v honbě za penězi VY? (oficiální text distributora)

DavidWebb

Thajský film je určite nielen pre mňa veľká neznáma, teda na rozdiel od thajského boxu a thajskej sextransristiky. Moje prvé blízke stretnutie tohto druhu dopadlo tak nejak nerozhodne - remízou. Na jednej strane si príbeh požičiava (vlastne vykráda) nápady z filmov západnej civilizácie, mixuje ich dohromady a pridáva ako korenie iba exotickejšie prostredie s ázijskými hercami. Na druhej strane, pri sledovaní akéhokoľvek ázijského filmu mám z hereckých výkonov vždy prinajmenšom rozpačité pocity. Ale to sa netýka hlavného hrdinu tohto dielka. Pretože ten to zvládol až prekvapivo slušne a svojím výkonom predčil všetkých ostatných. Takže má to aj pre aj proti a jedným z "proti" bola aj postava jeho bývalej kolegyne z práce, ktorú by som ja osobne zabil do hlavy. Do všetkého sa musela srať tak neodbytným spôsobom, až to napokon skončilo tak, ako to skončilo. Máte chuť na orientálny, vyvarený mix Hry a Saw? Odporúčanie len priemerné. ()

TemnyRytir

Nevím nevím... Naladily mě zde kladné ohlasy, ale nakonec jsem byl zklamaný. Neuvěřitelně špatní herci (snad kromě představitele hlavní role, kterej vypadal mezi nima jako hereckej bůh) a hlavně velmi bídný scénář. Někdo to porovnává se Hrou od Finchera a dokonce to kvalitativně staví nad ní... WTF?! Nemůžu říct, že jsem se vysloveně nudil, ale úkoly byly opravdu debilní. No posuďte sami: Zabij mouchu, sežer zabitou mouchu, rozplač děti na pískovišti, rozkopej chynďák bezďákovi, sežer hovno, vytáhni mrtvýho dědka ze studny atd. Já vím, tak nějak to scénárista našrouboval jako paralelu k posranýmu dětství Čita nebo jak se jmenoval, ale i tak, slabota. Takže přátelé, průměr a doporučuji si znovu pustit Hru a koukat, jak se maj takový filmy točit... ()

Cortesz

Nejsem fanda thajské kinematografie, ale tento snímek mě do jisté míry překvapil, ale po celou dobu filmu, jsem měl pocit, že uz jsem vše někde viděl. A také že jo. Film je kombinací Fincherovy Hry a místami i SAW. Ovšem nemá tu nějakou hutnější atmosféru, film sice stupňuje až téměř do hororové formy, ale nedokázal mě ničím zaujmout, a ikdyž se tam stále něco dělo, já se ukrutně nudil. Konec sice byl nečekaný, ale nešokoval mě. ()

HarlanWade

Asijská kinematografie je v porovnání s americkou, nebo evropskou, poměrně hodně zajímavá záležitost, ale já osobně si jí dám maximálně jednou za čas. Tenhle filmík je ale vážně výborný a největší zásluhu na tom má, dle mého, výborný námět. Chukiat Sakveerakul je evidentně vcelku šikovný chlapík a s mírně ulehčenou prací divákovi naservíroval nevšední, napínavou a atmosfericky pečlivě přichystanou podívanou, která nemůže nudit. Pokud bych se výrazněji rozepisoval o obsahové stránce, bylo by už nadšení podstatně menší - dost velké množství do očí bijících hloupostí, tucty nelogičností a prosťoučké, mechanicky odříkávané dialogy, se úplně ignorovat nedají - ale všudypřítomné napětí obsahové nedokonalosti suveréně zastiňuje a tak si (vyjímečně) moc stěžovat nemohu. Akční scény střídají krvavé a krvavé zase ty humorné. Třináctka je ve výsledku zábavný a rozhodně obdivuhodný slepenec žánrů, kterému nevšednost a exotika thajského prostředí rozhodně přidává. O konci psát nebudu - nějak to prostě skončit muselo. Šmitec. ()

Pitryx

Ten konec se moc nepovedl, a podle mého byl zbytečně natahovaný. Vůbec mohl být celý film kratší. Ale jinak to stálo za zhlédnutí, to v každém případě. Pátý úkol, ten tedy byl opravdu síla hihihi. Prostě, já jsem se u snímku bavil a to je pro mne podstatné. ()

MORION

Fajn napad, blbe spracovanie a otrasne herecke vykony - problem mnohych azijskych filmov. Skoda, mohlo to dopadnut uplne inak.. ()

ali-n

13 je moje šťastné číslo. Šťastný som aj z toho, že som si cestou vo vlaku nadávkoval tento thajský počin. Ten mladý muž v hlavnej úlohe je vynikajúci, pre mňa megaprekvapenie. Samotný film nesmierne graduje, námet je veľmi originálny a úlohy, ktorými hrdina prechádza, sú nemiestne dobre prichystané, vymyslené a hlavne nasmímané extra nechutne. A koniec ako sa na takýto žáner patrí. Ťažko vybrať tú naj úlohu, studňa zrejme vedie ... MOJE NAJ - ... , ale pomoc starým (stále živým :-), zdravím, babi!) ľuďom si ododnes poriadne rozmyslím. ()

Mustaffa

13: hra smrti je film, který vás sice dokáže zaujmout a donutit se dodívat až do konce, ale nijak vás neoslní. Ba dokonce po pár minutách po závěrečných titulkách na celý tento film, který je plný nelogičností až vás udivují, zapomenete. Je to asi i tím, že víc jak polovina scén vypadá hodně lacině. Představitel hlavního hrdiny sice podává slušný herecký výkon, ale to je tak asi všechno co stojí zmíňku. ()

tremors

Prvně napíšu, co mě na filmu nejvíc sralo a to je český dabing. Ale za to se hvězdičky nestrhávají. A potom mi hlavní hrdina připadal nesympatický a nedokázal jsem se s ním vcítit do role. Ale na to, že je film z Thajska, tak je lepší než většina hororů, které vznikly v tomto roce. ()

muti

Thajsky Saw, aneb hra o peniaze. 13 uloh, 13 vyziev. ak sa hra neukonci, nema nic. ale ak dohra, ma 100mil THB (2,3mil EUR)... myslim ze sa z toho dalo vybuchat viac, emocie na mna nezaposobili nikde (otrly divak?). pri takej pile sme videli mnohe zosekane zabery na postavu, ktora sla proti svojej voli a pritom tam hrali o vela viac - priamo o svoj zivot. tu sa chlapik nadychol a siel do toho. okay. ale, za plny pocet to nebolo (nemozem sa nevyhnut porovnaniu zo Sawom, ktory je v tomto lepsi a prepracovanejsi). anyway, velke mile prekvapenie z Thajska. som zvedavy ako si amici poradia s remakom (chytili sa prilezitosti zarobit dalsie dolare remakom niecoho co ma potencia, ake predvidatelne, ale good luck, moze to vyjst). koment: tombac, Subjektiv. PS: scena v restauracii mnohych chytila - please, pozrite si Red Room 1-2 (only in Japan), proti tomu je menu v 13tke ako tiramisu :3 ()

kacir

Americká verzia sa mi asi páčila viacej.. Minimálne som hercom viac veril..tu to bolo miestami až komediálne. Tie dve učiteľky..strašné niečo. ()

hračka

Nemám moc v lásce Thajské filmy. A tenhle mě v tom jen utvrdil. Mnoho nelogických věcí, nevyřešených scén, nelogických souvislostí. Ani herecké výkony mě něják nenadchly. Dle komentářů co jsem zde ale četl, mám zřejmě jiný vkus. Jednu hvězdu dávám pouze kvůli úkolu 5. Moc často se mi totiž nestává, že bych musel odklonit hlavu od televize... ()