Miguelitovi je osmnáct, právě opouští nemocnici s dlouhou jizvou a s výtiskem Dantovy Božské komedie. Od té doby, co tuhle knihu přečetl, ví, že chce být spisovatelem. Zatím je ale léto a Miguelito se schází u bazénu s Babirusem, který má rád bojová umění, s Pakem, jehož otec je boháč, s malým Mortallem a s Luli, která sní o dráze tanečnice. Když léto skončí, parta se rozprchne na všechny strany a také románek s Luli pro Miguelita končí. Oba mladí lidé dospěli. „Můj film je o přechodu z doby dospívání k dospělosti,“ říká Antonio Banderas. „Sny mého mládí byly daleko skromnější, než byl potom můj život. Vždycky jsem chtěl být divadelním hercem, a ne hvězdou. Neztratil jsem nic z té energie, která mne kdysi pudila odejít z Malagy. Vzpomínám si dodnes přesně na ten okamžik, kdy jsem si uvědomil, že jsem se změnil. Kdybych se někdy vrátil do Malagy, bude to v kůži jiného člověka.“ Letní déšť byl uveden v sekci Panorama na Berlinale 2007 a získal tu cenu Europa Cinemas Label. (MFF Karlovy Vary)

DannyBoy80

Kamera a nasnímání je jediné co je na tomto filmu ok. Zbytek je efektně natočené nic. Že mě to nechytlo jako chlapa? Moje přítelkyňe u toho usnula, než usnula, tak to trefně pojmenovala jako soft porno s básničkama. Opravdu špatný, nudný příběh, lze vůbec mluvit o příběhu? Banderasi velké zklamání, velmi prázdný film. Filmy od Deppa, Thorntona, Malkoviche atd. jako velkých herců, jsou naprosto někde jinde. ()

Narciska

Film, který dává za čest svému krásnému jménu, si podle mého nezaslouží tak nízké hodnocení. Je svěžím jarním vánkem i podzimní marností mezi filmy. Je ojedinělý a půvabný. Vyniká hrou světla a kamerou, která osciluje mezi snem a dokumentaristikou. Na pozadí poezie hlavního hrdiny zpracovává téma lidské touhy a k „bezstarostnému“ mládí zrcadlově pojí ztracené a nenaplněné tužby rodičů. Toto spojení roztáčí ruletu dramatických událostí, které současně ubírají hvězdičku z plného hodnocení. Film mě do svého dramatu zkrátka nedokázal vtáhnout. Možná to bylo tím, že filmová forma dramatický vývoj nikterak neakcentovala. Na druhou stranu si říkám, že je to tak možná opravdovější, neb ani v životě nejsou vážné události provázeny dramatickou hudbou, zpomaleným časem a zrychleným střihem. Možná je lepší zůstat divákem, vnímat umělecké dílo a nad životem meditovat. ()

horovska

Experiment, který nevyšel. Překrásné obrazy dobře propojené s hudbou, navozená snová nálada, která ale vůbec nekoresponduje s příběhem ani s dialogy. Patrně to má být jakási retrospektiva do autorova dospívání. Bohužel ale nacpal do dvou hodin tolik postav, příběhů, osudů, odboček, že tím celý dojem z vizuálně skvěle propracované balady zcela pohřbil... ()

dakarin

Jemné i drsné, nevinné i vinné, každopádně plné barevných pocitů, tužeb, snů i vůní mládí, bolavý Miguelito a tančící Luli ... dávám 80% ... :-) ()

Aleix

Chápu ,že fandové hispánské kinematografie budou mít pro tento snímek větší pochopení , než ostatní , ale mě osobně se zaril dost pod kůží a sociální drama z malého města z postfrankovské doby není vůbec špatné ,naopak u mě zabodoval i Antonio B. jako režisér. ()

Honzeechec

artová kinematografie se všim co k tomu patří - spousta dialogů o ničem, poezie, sny, spousta zbytečnějch obrazovejch efektů (přesvícení, postavy ve tmě), hodně sexu, trocha násilí a konec do prázdna. Přesto je to natočený pěkně a už jen kuli tý tlustý holce jsem se místama bavil. ()

dogma97

Banderasova poetika je pro mě příliš verbální, smyslná, afektovaná, těžká jako duchna. Jedním slovem - nestravitelná. ()

hiczech

S despektem jsem začal sledovat tento snímek a s uspokojením ho hodnotím. Antonio Banderas mne osobně mile překvapil tímto svým počinem. A domnívám se, že pokud mu to vydrží, tak se vypracuje ještě k vyšším oceněním v režisérském křesle. Některé záběry v závěru filmu se mohl zdát být samoúčelné a laciné. Mě však ne. Jak řekl o filmu sám Antonio:„Můj film je o přechodu z doby dospívání k dospělosti.“. A v této rovině u mne film zabodoval. ()

FandaF

Nejprve jsem nechtěl psát žádný komentář. Ten film se mi líbil. Je krásný vizuálně, poeticky i hudebně. Po zběžném přečtení některých idiotských blábolů zde v komentářích zde ale musím napsat. Chápu, že může existovat někdo, komu se ten film nemusí líbit, nebo ho (většinou) nepochopil. K pochopení některých věcí je holt potřeba "dospět" a něco života i odžít, případně to podpořit vzděláním a všeobecným přehledem. Ale co mne opravdu sere, jsou kreténi, co hodnotí film po půlhodině sledování a nestydí se to tu do svého stupidního, záporného komentáře ještě napsat... ()

Salvator

Letní báseň o nenaplněných láskách se houpe na emocích jednotlivých postav a Banderas si za ni zaslouží palec nahoru. ()

Kovárka

Film je hodně o sexu, což mne dost zklamalo. Díky některým záběrům jsem váhala, o jaký druh filmu vůbec jde, jestli náhodou nekoukám na erotický film. Musela jsem se hodně ukecávat, abych film vůbec dokoukala. ()

walterama

Banderas sa snažil , vizuál a hudba v poriadku, ale v tom príbehu som sa trochu strácal. Chcelo to byt veľké umenie, ale len obrázky a hudba nestačia. ()