Houbičky

• Irsko

Shrooms

Horor / Thriller

Irsko / Velká Británie / Dánsko, 2007, 84 min

DVD/// Obsazení 4/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +houbičky, haluze, atmosféra -mohlo to být klidně i jinak, mělo to větší potenciál/// Tak takový halušky divák už dlouho nezažil. A teď budu spoilerovat! Čekal bych (přál jsem si), že se parta Teenagerů zhaluškuje a navzájem se mezi sebou vykuchají. Ve skutečnosti se hlavní hrdinka (jestli je hrdinka to nevím, pohlavní je určitě) předávkuje nejvíc a má vidiny do budoucnosti?!? Haluz vidtě! No prostě ví co se komu stane (To bych chtěl taky vědět:-) A protože to ví, tak se snaží všechny zachránit (Blázen vidtě? Já bych se na ně vyprd:-) Jenže je jí to marné, protože jsou někde v lese, to že jsou v Irsku jim nepomůže, protože jsou stále v lese. Kolem jsou kreatury skoro jako z filmu Wrong Turn, příběh je tak trošku duchařina a navíc jim jejich mrtvej kamarád sebral mobili (K čemu mu budou to opravdu nevím). Takže jak říkám, chtít může, ale snaží se zbytečně. Za takových podmínek je už horší jen Jason, Freddy a Mike. Prostě vyhlídky jsou špatné a to už přežlia jen ONA.../// Celkem 58%///(27.12.2007)

• Skrk

Tak toto bylo hodně špatné. Sice je pravdou, že jsem od filmu nic neočekával, ale toto? Dementní "horor", kde se vyskytují absolutně nelekací lekačky...a to, že ta dívka snědla jedovatou houbičku a místo smrti jí čekalo vidění do budoucnosti? Tak tohle jsem nežral. A ten konec byl taky jasný, ne vždycky to tak vypadalo, ale byl... 1* za tu atmosféru.(2.7.2010)

Předem musím říct, že to rozhodně nebylo tak špatné, jak je to tu hodnoceno. Příjemný halucinogenní horor z parádního prostředí. Právě lesní prostředí tady působí naprosto skvěle. Jinde je to jen les bez atmosféry, ta v tomto případě ale určitě nechybí. Hlavně kolem poloviny filmu je to hodně tajemné a vy nevíte co si o tom všem máte myslet. S koncem se to ale začne mrvit, naopak závěrečné rozuzlení potěšilo. Mně se to jako celek docela líbilo, je to netradiční nápad, který je poutavě podaný a u filmu jsem se nenudil, což je hlavní věc. Asi chápu zdejší nízké hodnocení, na film se koukli sváteční hororisté kvůli přitažlivému názvu. A asi se jim to moc nelíbilo... Já bych tento horor zařadil do průměru. 60%(18.12.2010)

Soundtrack Dario Marianelli: 1. Jackknife ,2. New Year ,3. Tiger ,4. Close My Eyes ,5. Curveball ,6. Speak to Breathe(27.5.2011)

• genetique

Skupina vymletých Amíkov sa ide do Írska odpáliť na halucinogénnych hríboch. Môj ty Bože, už len ten námet nemohol zvestovať nič dobré a tak to aj dopadlo. Režisér a scenárista si asi naozaj švihli zopár tých húb, pretože tak zdegenerovaný príbeh by neuzrel svetlo vsveta ani pod taktovkou Uweho Bolla. Strach mi naháňali akurát moje pohľady na časomer, keď som zisťoval, koľko ma ešte čaká do konca filmu. Dialógy dal scenárista asi napísať nejakému mentálne zaostalému kolegovi, pretože mal veľa práce s charaktermi postáv, ktoré však vyžarovali menšiu auru ako šuter na chodníku. Takže toto bola naozaj bieda, občas dobrý záber, ale tá nuda počas celého filmu je nezmazateľná. 5%.(10.12.2009)