Houbičky

Shrooms

Horor / Thriller

Irsko / Velká Británie / Dánsko, 2007, 84 min

• Nick Tow

Prípadných "castanedovcov" môže titul filmu naplniť očakávaním zážitku podobného tripu. Tak v tomto smere si nechajte zájsť chuť: toto sú skôr "houbičky s octem" než "lysohlávkový" výlet do vesmíru. Nič na tomto dielku vyslovene neuráža, ale ani nenadchne, schéma vyvražďovačky je natoľko priehľadná a odhadnuteľná, ako keby vám ktosi rozprával dvadsať rokov starý fór, inovovaný akurát tak zmenou mien a kulís. P.S. Ak si zvyknete počas horrorov šľahnúť niečo na povzbudenie, pridajte si k tým mojim dvom pokojne aj tretiu hviezdičku.(16.8.2007)

• jojinecko

1,5*/5...Írsky horor, od ktorého som čakal predovšetkým originalitu a "niečo" špecifické, čo ho bude odlišovať od iných..Hovno z toho...Banda amíkov behá zhubičkovaná po lese a postupne ich ubúda. Miestami celkom podarený vizuál, lakačky fungovali asi dva krát. Celkovo sa dalo na to pozerať len kým niekto neotvoril ústa, tie hovadské dialógy bral scenárista dúfam ako vtip. "Hubičky" mali perfektný námet na ujetý horor, plný vtipno-absurdno-zvrátených haluzí, šikovný tvorcovia by sa mohli dokonale ukojiť..Takto sa tento film oplatí pozrieť len za asistencie lysohlávok alebo kvôli prenádhernému prostrediu (najpozitívnejší element z celého filmu!).(22.8.2007)

• AngelAngie

Čekala jsem typický teen odpad či snad hvězdu z lítosti za um kameramana, byla jsem ale poměrně mile překvapena. Poměrně zajímavý nápad, určitě ne takový průšvih, jak by se mohlo jevit na první pohled či snad kvůli názvu...(4.6.2008)

• BioGrower

Ach, nie žeby som od tohto írskeho hororu očakával nejaký výnimočný zážitok, ale podobne ako užívateľ jojinecko som si myslel, že už len kvôli tomu pôvodu to bude niečím iné, odlišné, originálnejšie. No, nestalo sa... Ide o ďalšiu stupídnu vyvražďovačku, ktorá sa tvári, že má neokukaný námet, ale pritom je od začiatku do konca preplnená klišé a ľakačkami, ktoré by nevystrašili ani malé decko. O nejakej atmosfére tu už dupľom nemôže byť žiadna reč, jednoducho opäť neviem, prečo tento film vznikol. Nie je to však na odpad!, z časti to zachránila veľmi slušná vizuálna stránka, ale neviem, či sa kvôli nej oplatí pozrieť celý film. Mohla to byť "jazda", potenciál bol, vcelku som sa tešil a opäť som sa bohužiaľ sklamal. Snáď to niekedy konečne vyjde...(8.11.2007)

Otřepaná šablona party mlaďochů v lese, kteří si tentokrát, a to je navíc, jdou zahřibovat, načež se z toho stane ještě horší než bad trip, mě neurazila. Je sice pravda, že filmařina se dost potácí na hranici únosnosti, no haluze a přízraky považuju za povedené. Pointa sice do očí nebije, ale vzhledem k námětu není nijak šokující. Na podívaní jo, těch 80 minut za to stojí, ale pokud vás Houbičky minou, svět se vám nezboří. 60%(25.5.2014)

• - Natáčení probíhalo sedm týdnů, a to převážně v Monaghanu v Irsku. (Terva)

• - Paddy Breathanach získal dvě irské ceny IFTA, a to v kategoriích nejlepší režie a nejlepší film. (Terva)