Houbičky

Shrooms

Horor / Thriller

Irsko / Velká Británie / Dánsko, 2007, 84 min

• castor

Nekonečné irské lesy, parta zaměnitelných přátel, plno halucinogenních houbiček, ze kterých solidně tepe hlava. Bez větších keců odevzdají telefony, aby si mohli pokecat s mluvící krávou. Někdo si tu rád hraje s kamerou, zatímco příběh moc zajímavého nepobral. Stačí jedna historka o někdejší křesťanské polepšovně a o někom, kdo po lesích už nějakou dobu pobíhá. Snaha o inovativnost je fajn, ale.. Druhá polovina je zmatená, holka, co má vidění, sjetí studenti mezi stromy, něco děsivého zrovna tak. A diváka těší, že to celé trvá jen nějakou hoďku a čtvrt. Řemeslně je to uchopené slušně, jenže skutečně výraznou slabinou je, že je nám úplně jedno, jak to celé dopadne. Závěrečná pointa už toho moc nezachrání. Asi jsem měl blbej den, ale na víc než dvě hvězdy to nevytáhnu.(24.11.2014)

• Scrytcher

Předvídatelné, hloupoučké a hlavně to takhle vůbec není. Navíc motiv plakátu opět nějak nápadně připomíná Cabin Fever.(7.11.2007)

• Bauer

Tento horor mi doporučila má bývalá přítelkyně, že se prý budu bát. Nebal jsem se ani trošku. Určitě tam bylo něco málo strašidelného, ale ne tak moc, abych z toho nespal. Je to hlavně tím, že tyhle horory o partě teenagerů jsou už okoukaný a většinou mají špatné scénáře, které nedavají smysl a scénaristé se do nich snaží nacpat cokoliv, aby to působilo strašidělně, jenže nic takového se nědeje. Příkladem je tento film s dementním názvem Houbičky. Dobrý byl nepředvídatelný konec a rozuzlení celé zápletky, kdo vlastně vraždil. Docela se mi líbil ten filtr kamery, když jsme nahlédli, co se bude dít dál ( do budoucnosti ). Na hereckých výkonech bylo opravdu vidět, že jsou to amateři, kteří nedokáží zahrát ani ten strach. Další jeden z těch průměrných hororů, jenž ničím nepřekvapí a určitě ani nepotěší!(9.12.2007)

Horor, u kterého jsem se po delší době trochu bál.. A nic na tom nemění fakt, že 20 minut před koncem jsem zjistil, že jsem ho už jednou viděl:-))(3.9.2010)

• jojinecko

1,5*/5...Írsky horor, od ktorého som čakal predovšetkým originalitu a "niečo" špecifické, čo ho bude odlišovať od iných..Hovno z toho...Banda amíkov behá zhubičkovaná po lese a postupne ich ubúda. Miestami celkom podarený vizuál, lakačky fungovali asi dva krát. Celkovo sa dalo na to pozerať len kým niekto neotvoril ústa, tie hovadské dialógy bral scenárista dúfam ako vtip. "Hubičky" mali perfektný námet na ujetý horor, plný vtipno-absurdno-zvrátených haluzí, šikovný tvorcovia by sa mohli dokonale ukojiť..Takto sa tento film oplatí pozrieť len za asistencie lysohlávok alebo kvôli prenádhernému prostrediu (najpozitívnejší element z celého filmu!).(22.8.2007)