Houbičky

Shrooms

Horor / Thriller

Irsko / Velká Británie / Dánsko, 2007, 84 min

• BioGrower

Ach, nie žeby som od tohto írskeho hororu očakával nejaký výnimočný zážitok, ale podobne ako užívateľ jojinecko som si myslel, že už len kvôli tomu pôvodu to bude niečím iné, odlišné, originálnejšie. No, nestalo sa... Ide o ďalšiu stupídnu vyvražďovačku, ktorá sa tvári, že má neokukaný námet, ale pritom je od začiatku do konca preplnená klišé a ľakačkami, ktoré by nevystrašili ani malé decko. O nejakej atmosfére tu už dupľom nemôže byť žiadna reč, jednoducho opäť neviem, prečo tento film vznikol. Nie je to však na odpad!, z časti to zachránila veľmi slušná vizuálna stránka, ale neviem, či sa kvôli nej oplatí pozrieť celý film. Mohla to byť "jazda", potenciál bol, vcelku som sa tešil a opäť som sa bohužiaľ sklamal. Snáď to niekedy konečne vyjde...(8.11.2007)

• JAn

Slasheroidní rádoby duchařina o partě puberťáků, co vyrazila do Irska jen tak si zahoubařit. Jenomže netuší, že tyhle houbičky nejsou ledajaké. Bez nápadu, bez jakékoliv inovace, jen sledujeme, jak nám mládežníci hystericky pobíhají po lese a jeden po druhém hynou jako mluvící krávy na porážce. Lekačky ´sou laciné a o nějaké atmosféře se tu nedá ani mluvit. V závěru na nás pak čeká neoriginální pointa, jenž sice spraví výslednou pachuť, ale nenapraví svinčík, který tu tvůrci po sobě zanechali. Tím nejzajímavějším na celém filmu tak zůstává pouze plakát. A to ´sem se na Shrooms tak těšil...(17.8.2007)

• Bauer

Tento horor mi doporučila má bývalá přítelkyně, že se prý budu bát. Nebal jsem se ani trošku. Určitě tam bylo něco málo strašidelného, ale ne tak moc, abych z toho nespal. Je to hlavně tím, že tyhle horory o partě teenagerů jsou už okoukaný a většinou mají špatné scénáře, které nedavají smysl a scénaristé se do nich snaží nacpat cokoliv, aby to působilo strašidělně, jenže nic takového se nědeje. Příkladem je tento film s dementním názvem Houbičky. Dobrý byl nepředvídatelný konec a rozuzlení celé zápletky, kdo vlastně vraždil. Docela se mi líbil ten filtr kamery, když jsme nahlédli, co se bude dít dál ( do budoucnosti ). Na hereckých výkonech bylo opravdu vidět, že jsou to amateři, kteří nedokáží zahrát ani ten strach. Další jeden z těch průměrných hororů, jenž ničím nepřekvapí a určitě ani nepotěší!(9.12.2007)

No nech sa prepadnem, mne sa to pacilo :) Asi preto, ze som totalny "nepozerac" horurkov a vyvrazdovaciek. Ale ked si to raz za cas pozriem, tak ma to aj bavi. napriklad ako Wrong turn. Ale chcela som teda povedat, ze aj ked to bolo stupid, koniec predvidatelny uz od prvych minut, tak som tych 86 minut fakt prezila v napati...A aj ked ma vsetci ukamenuju, ta hnusna atmosfera mi svojim sposobom pripomenula Blair witch...To bude asi tym lesom a mlhou :)(18.11.2007)

• Richie666

Chtěl jsem dát aspoň dvě, nicméně ten konec to pohřbil. Je to tupější než se zdá a víc si to bohužel nezaslouží, i když se zde tu a tam díky halucinogennímu námětu vyskytne nějaká ne úplně špatná hláška nebo mluvící kráva... Tento potenciál však mohl být využit mnohem mnohem lépe ;-)(28.5.2008)

• - Natáčení probíhalo sedm týdnů, a to převážně v Monaghanu v Irsku. (Terva)

• - Paddy Breathanach získal dvě irské ceny IFTA, a to v kategoriích nejlepší režie a nejlepší film. (Terva)