Houbičky

Shrooms

Horor / Thriller

Irsko / Velká Británie / Dánsko, 2007, 84 min

• petero

Po Freakdog / Red Mist od tohto rejžu my prišli na chuť i Schrooms. Technické spracovanie je opäť slušné, atmosféra pôsobila, len ten nápad nie je celkom adekvátne využitý, respektíve je tým dnes už prefláknutým doplnkovým dejom, ktorý sa stáva v podstate hlavným, o psychiatrickej liečebni alebo niečím takým, plus sedlákmi ohrozujúcimi mládež, proste klasika, blúdenie lesom a vyvražďovačka kemperov niekým a aj tá pointa je už poriadne otrepaná. Každopádne jej riadne zapísalo.(17.2.2010)

• Djoker

U tohoto filmu jsem odhalil pointu už po pěti minutách, což je u mě jasný rekord. Prostředí, v kterém se film odehrává, je tajuplné a působí depresivně, ale ten příběh je hodně slabý. Moje hodnocení možná ovlivnily i dvě kámošky, který se na to dívaly se mnou a byly z toho úplně vyděšený.(29.8.2009)

• Bauer

Tento horor mi doporučila má bývalá přítelkyně, že se prý budu bát. Nebal jsem se ani trošku. Určitě tam bylo něco málo strašidelného, ale ne tak moc, abych z toho nespal. Je to hlavně tím, že tyhle horory o partě teenagerů jsou už okoukaný a většinou mají špatné scénáře, které nedavají smysl a scénaristé se do nich snaží nacpat cokoliv, aby to působilo strašidělně, jenže nic takového se nědeje. Příkladem je tento film s dementním názvem Houbičky. Dobrý byl nepředvídatelný konec a rozuzlení celé zápletky, kdo vlastně vraždil. Docela se mi líbil ten filtr kamery, když jsme nahlédli, co se bude dít dál ( do budoucnosti ). Na hereckých výkonech bylo opravdu vidět, že jsou to amateři, kteří nedokáží zahrát ani ten strach. Další jeden z těch průměrných hororů, jenž ničím nepřekvapí a určitě ani nepotěší!(9.12.2007)

Otřepaná šablona party mlaďochů v lese, kteří si tentokrát, a to je navíc, jdou zahřibovat, načež se z toho stane ještě horší než bad trip, mě neurazila. Je sice pravda, že filmařina se dost potácí na hranici únosnosti, no haluze a přízraky považuju za povedené. Pointa sice do očí nebije, ale vzhledem k námětu není nijak šokující. Na podívaní jo, těch 80 minut za to stojí, ale pokud vás Houbičky minou, svět se vám nezboří. 60%(25.5.2014)

Autoři tohoto snímku asi nevědí nic o účincích houbiček, a jejich působení na člověka. Kdybych to měl hodonotit jako horor, tak bych řekl, že je to průměrný horůrek s některými, dobrými scénami či lekačkami.(1.11.2012)

• - Natáčení probíhalo sedm týdnů, a to převážně v Monaghanu v Irsku. (Terva)

• - Paddy Breathanach získal dvě irské ceny IFTA, a to v kategoriích nejlepší režie a nejlepší film. (Terva)