Houbičky

• Irsko Shrooms

Partička amerických teenagerů, která si vyrazila do Irska, se jen chtěla pobavit uprostřed lesa s halucinogenními houbami. Ale nyní si chce někdo pohrát s nimi. A pak je zabít. Originální koprodukční horor, který vám opravdu nažene strach, natočil Paddy Breathnach.  Kdo si chce zahrávat s halucinogenními lysohlávkami, musí počítat s tím, že i o malé, nevinně vypadající kloboučky hub se dá dost šeredně spálit. Jenže vysvětlujte něco takového americké omladině. Proto se partička zámořských teenagerů vydává do Irska, aby si zde pod vedením zkušeného guru Jakea pořádně zařádili a zažili ten nejbestiálnější trip svého života. A jejich přání se jim také brzy vyplní. Společně s děsivými vizemi totiž v lese přichází i něco mnohem horšího. Něco, co lační po krvi a nebojí se vzít si ji i za cenu absolutního masakru. Ne každá cesta za zážitky vede do ráje a ne všude má cenu křičet o pomoc. Mykologové amatéři, třeste se, houbičky v originálním koprodukčním hororu režiséra Paddyho Breathnacha už si na vás chystají výtrusnice. (oficiální text distributora)

Danny F.

Děsivý příběh, který si vykláda mezi sebou partička mladých lidí po zkonzumování houbiček, se stane skutečností až do chvíle kdy přestanou účinkovat. Co je pravda a co halucinace? To zjistí mladá žena po 'vystřízlivění'. Od začátku do konce nenechá tento horor diváka v klidu. Velice napínavý film. 70% ()

zdenny

K tomuto filmu jsem měl velké očekávání. Ale bohužel zůstalo jen u něj. I přes velice průměrné hodnocení uživatelů csfd jsem hodnotil úvod filmu třemi silnými hvězdičkami a byl to fakt příslib. Opět - bohužel - zůstalo jen u příslibu. Parta mladých lidí vykazovala naprosto sterilní dojem. Hlavní blondýna celý život úplně normální (teda aspoň předpokládám) po požití jedovatých houbiček najednou procitne do šamanských schopností. Jake jako hlavní chlapecký hrdina a guru skupiny vlastně ani žádný důležitý režisérský úkol nedostal. Takže se dostáváme jen k hloupému poběhávání po lese a máme naservírovánu pořádnou porci dívčího hysterického řevu. A to už nemluvím o klasických "chybách", kdy se celá parta rozdělí ve chvílích, kdy si situace žádá pravý opak. Teda já osobně v takové situaci bych se nerozdělil ani hovno - i na záchod bych chodil minimálně ve dvou. Ponurost filmu byla kamerou vygradována tak, že se na to už ani nedalo dívat (tmavých pasáží tam bylo opravdu hodně). Vše bylo podkresleno pro mě tedy naprosto příšernou hudbou. Zapomněl jsem zmínit v úvodu již obligátní partu domorodých tupounů a další jejich výstup v chatě v lese - to byla taky pěkná hovadina. Místo aby šli na věc, tak tam kecají o tom, jak si to rozdávají s vepříky a telátky. Dále k filmu: celou dobu se tam utíká před nějakým legendárním přízrakem až je nám nakonec vysvětleno, že vlastně vrah byl prostě někdo jiný. Bože, hloupé klišé, aby jako film vypadal trochu tajemně. To fungovalo v "Noci s nabroušenou břitvou", nikoli tady v tomto továrním nedodělku. Já bych to tvůrcům vrátil, aby to přepracovali s využitím potenciálu, který film určitě měl a jen bych ponechal ten fakt cool reklamní plakát. ()

Experiment

Vitajte v Írsku. V krajine prekrásnych lesov, jasnovideckých halucinogénnych hubičiek (Pozor, pozor, účinkuje do piatich sekúnd a stavy prichádzajú v pravidelných intervaloch ešte minimálne ďalších 48 hodín), zvrátených úchylákov, naivných ludí a bla bla bla. Mohol by som pokračovať. Vysvetlí mi už niekto, prečo sa v tejto dobe, ešte konajú takéto omyly? ()

sskrblik

Místo nástřelu a opojení z filmu o houbičkách, je to nudná slátanina, tak příšerně nezáživná až uspávající. ()

lykan9

Kdyby divák již od šmírování ve stanu nevěděl, jak to dopadne a co se bude dít, tak byla první polovina velmi zajímavá. Tím, že ale člověk po celou dobu ví, co se děje, tak se kouzlo napětí vytrácí a už se jenom čeká, kdy se řekne nahlas, kdo je vrahem. Jinak jsou však Houbičky zajímavé a vzhledem k tomu, že netrvají ani hodinu a půl, tak se to dá. Raději si ale pustím Noc s nabroušenou břitvou, která má mnohem lepší atmosféru a sympatičtější postavy. ()

drackula

Nevedel som čo mám od tohto írskeho počinu čakať. Film ničím neprekvapil. Šokujúce rozuzlenie bolo evidentné po 20 minútach. Skrátka nič extra, ale zase prostredie v ktorom sa pribeh odohraval bolo fajn :) 50 % ()

mrx.friend

Páni, tak to byl teda vodvar... Bejt v rauši, asi bych tomu snadno dal hvězdičky navíc... :-D Zkouknuto na doporučení kamaráda, že děj filmu se odehrává v lesích, což mě lákalo, a svým způsobem bylo také nádherné irské zelené stromoví to jediné, čeho se mi dostalo... Jinak jde o klasickou vulgární soušasnou puberťáckou volovinu, kde předem vytušíte, že odevzdají-li všichni mladíci uprostřed tábora svoje mobilní telefony, aby se při případném tripu nedovolali rodičům, že už jenom tím si zadělají na slušnej průser... Super byla halucinace jednoho sjetého, který v lese potká tuří samici a povídá ji: "Ty krávo! Ty umíš mluvit?!", jinak to byl pravděpodobně účel, ale halušky akorát vyvolávaly pořádný zmatek (v takovém stavu se snad přece ani nic jiného čekat nedá)... Ze závěrečné pointy bych si u lecčehos jiného asi sednul na zadek, ale tady tomu tak nebylo - asi proto, že jsem uvítal, že je konec a bylo mi ono rozřešení vesměs jedno... Škoda, rozjezd totiž vypadal slibně... :( ()

Josefin

Slušný horor, příjemné překvapení, atmosféru to má a originalitu taky. Ale nečekejte , že se budete potit strachem. ()

Anticque

Průměrný horor od kterýho sem čekal přeci jen více než jsem dostal. Ničím novým nezaujal, a jedinej kdo měl haluze jsem byl já při sledování filmu. Ale snaha se tvůrcům upřít nedá, ale je to málo. Jinak houbičky bych si dal:)) ()

sedm.1

Možná,že kdybych měl jako samotní hrdinové nějakej ten jejich čajík z houbiček a měl pak ty jejich halušky,tak možná bych tento film ocenil daleko lépe,ale jelikož jsem měl v ruce jen lahváče a pojídal chipsy,musím mu dát pěkně za uši.Houbičky jsou jednoduchou záležitostí,s fakt divnou zápletkou,divnými herci a divnými záporáky.Jediné,co nebylo divné,byla pointa,ta byla totiž strašně,ale strašně neoriginální a prostě nudná.Houbičky jsou zkrátka typem hororu,na který se sice dá jednou rychle pohodově kouknout,ale v paměti neutkví ani na pár dní,neboť prostě nemá absolutně čím zaujmout.Jediné,co mohu upřímě pochválit a co mě fakt dostalo byl pokec jednoho z teenagerů s krávou v lese,to byla fakt haluška jak kráva :-)! ()

adamulefa

Celkom dobré... Horory moc nemusím ale v skupinke so zopár kamošmi to celkom rýchlo ubehlo. Síce je to možno trochu predvídateľné, ale istú atmosféru to má a celkovo účel Houbičky splnili. PS. Asi v 2/3 filmu nám prišla donášková pizza, stopol som film a diskutovali sme o tom ako sa asi tento film skončí a ako sa všetko nakoniec vysvetlí. Nechcem sa chvastať ale takmer presne som to odhadol. True story bro! ()

BMAJTZ

Předvídatelný horor který snad ani nemohl dopadnout jinak. Mimochodem jaká partička teenagerů letí z Ameriky do nějaké díry v Irsku, aby tam zbaštili pár halucinogenních hub. Už samotný námět nedává smysl natož zbytek filmu. S klidným srdcem nemohu doporučit jako horor to na mě moc nepůsobilo. ()

NICOX

Musim se přiznat, že se mi to až překvapivě líbilo, a dokonce sem přemýšlela o 4*. Ale pak přišel konec a o tom můžu říct jen jedno.. "Takhle mě, ve filmu, už hodně dlouho nic nenas*alo"!! Ten konec nebyl špatnej, ale prostě už těhle psychokonců (viz. Noc s nabroušenou břitvou) mám plný zuby. Prostě za konec, tak desítka dolu. Takže 60 % ()

chmíří

Zajímavý námět, ale provedený tradičním způsobem vyvraždovačky. Každý jde nesmyslně na své triko misto aby šli společně a celkově se chovají opravdu jako na houbách takže nesmyslně...Konec ušel, film jakž takž taky ale dohromady nic moc...50% ()

BlackTom

Strašne predvídateľné a nehorázne dementné. Spojiť zážitky z tripu s desivou historkou z akéhosi "pasťáku" a k tomu ešte nasadiť do temného lesa partiu otrasných (ne)hercov... no čo z toho vyjde? Hovadina. Hubičky si podľa mňa dali akurát režisér so scenáristom, pretože v polke som už strácal niť a nechápal som o čo tu ku*va ide. 1* si zaslúži len hovoriaca krava, dvojica exotov z polepšovne a pár desivých ksichtov. Ale to je na dobrý horor málo. S podobnou pointou si radšej pozriem ultradesivú Noc s nabrúsenou britvou. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...není to špatný, jenom může mi někdo prozradit, z jakýho důvodu musí v každým hororu o partičce mladejch, hrát blonďatá nesympatická blbka (která vždycky všechny přežije...) a zbytek hrajou vypatlaní trotlové - čili šamponová mládež? Proč je tomu i u tohohle kousku, kde jede parta houbovat? To fakt nemohli najít trochu alternativnější a zajímavější typy co by mohli hrát houbaře? Kámoška bloncce na začátku říká: no to bych nikdy nevěřila že ty pudeš houbovat! A bloncka? No jo lidi se mění... Nééééééééééééééééé... Brrr. Takhle to vyřešil stupidní scénárista, aby ve filmu mohla bejt další hloupočká blbka, přesto že tam absolutně nepasuje. A proč tam teda neobsaděj někoho, kdo na první pohled vypadá, že houbuje? Vysmažený opírsovaný pokérovaný dredaře atd? Mě už na tyhle blbce prostě nebaví koukat, sorry... jinak by to celkem ušlo... ()

terin.manka

Myslela jsem že podle ukázet to bude bomba, ale zase taková podívaná to nebyla. Na nějáké scény se dost dobře koukalo a byli dost napínavé ale jinak nic moc. ()