Rallye smrti

V roce 2012 vládne finanční krize, o práci je nouze, a tak se vydělává různými způsoby. Jedním z takových způsobů je nejbrutálnější automobilový závod, ve kterém skupina vězňů řídí zbraněmi vybavené obrněné automobily, snaží se zlikvidovat soupeře a dojet do cíle jako první. Bývalý závodník Jensen Amese se o něco podobného příliš nezajímá, žije relativně šťastně se svou manželkou, malou dcerkou, a i když zrovna zavřeli továrnu, kde pracoval, tak se nevzdává. Do jejich domu ale vtrhne maskovaný muž, zavraždí jeho ženu, jeho omámí a vloží mu do ruky zbraň. Jensen je zatčen a dostává se do věznice, která pořádá zmíněné závody pod dohledem nekompromisní a zákeřné ředitelky. Na svobodu se může dostat jen tak, že se zúčastní závodu na život a na smrt v opuštěné části ostrovní věznice. Pokud se mu podaří přežít a vyhrát pět etap po sobě, bude mu vymazán trestní rejstřík. V závodě ale neexistují žádná pravidla, každý ze závodníků musí jet co nejbezohledněji, aby byl první v cíli. (TV Nova)

Andre3000

Co čekat od honičky aut, která spíš simuluje počítačovou hru než film. Statham v klasické roli, kde se od Kurýra moc neliší. Klasický příběh o falešném odsouzení a pomstě. Je to z 90% založeno na efektech a proto z toho je pouze průmerný film, který brzy upadne v zapomění. ()

destroy83

Povedený volnější remake masakrózního béčkového opusu DEATH RACE 2000 z roku 1975. Příběh je zasazen do výborně ztvárněného vězeňského prostředí ve fiktivní budoucnosti, kterému kraluje chladná ředitelka věznice v podání Joan Allen. V jejích spárech se ocitá i Jensen Ames, který je odsouzen za vraždu, kterou nespáchal. Ve věznici dostane možnost účastnit se krvavého závodu v nabušených, palebně vyzbrojených autech, ze kterého vzejde jen jeden vítěz, ten kdo přežije. Výhra je vskutku lákavá, a to lístek na svobodu. Náš hrdina, v podání výborného Jasona Stathama, má však ještě jednu motivaci. Snímek je pojat převážně klipovým způsobem a děj zde slouží jen jako kostřička pro nespočetné množství dechberoucích scén, na kterých je vidět, že Anderson skutečně umí. Hvízdání pneumatik, řev motorů, nonstop střelba, tuny padajících nábojnic, výbuchy, monstrózní obrněný truck, sbírání zbraní a štítů jak ve videohře, kopa drsňáckých hlášek a troška citů vytváří explozivní koktejl téhle pecky. Navíc se dočkáme i luxusních krvavých scén, kterých ovšem mohlo být daleko více. K dokonalosti chybí už jen krůček, bohužel mi zde chybí jistá dávka ujetosti, kterou oplýval původní DEATH RACE 2000. U mě za čtyři poctivé hvězdy. ()

necisty

Ze začátku jsem si říkal, že tam přece Statham má hrát kladnou postavu a jak to asi chtějí udělat, když se to odehrává ve vězení. No jo, oni to na něho všechno nahrají, jasné - zase klasická nudná zápletka. Každopádně námět zajímavý, druhá půlka filmu nenudí a pořád se tam něco děje, podívaná je to rozhodně kvalitní. ()

c.tucker

Je to uplně jiné než původní Death Race 2000, nemá to kouzlo, který měl jmenovaný předchůdce. Je zasazený na současné poměry a je o poznání akčnější a má dementní happy end. Jason Statham je zase drsnej jak rejžák, filmu to nepřidává, je to klasické béčko se vším všudy a předem známým scénářem, který se dal odhadnout už v prvních několika minutách. Jinak závody, holky a zbraně tu jsou stále jako v předchůdci, takže nás Paul W.S. Anderson neochudil. /// Po dalším shlédnutí musím uznat, že to má dost do sebe a drsnost Stathama a jeho figura jsou značně přesvědčivé, i přes ten připitomělej happy end zvedám za 3 na 4 hvězdy. ()

messiah

W.S.Anderson a logika? Asi bych spadl po halvě z jahody, když bych něco takového vyžadoval. Takže to raději nevyžaduju...a přesto. Takovouhle srágoru jsem dlouho neviděl...poslední podobná byla snad...snad AvP :D To bych tomu zas křivdil. Proti AvP je totiž Death Race zlatý! A za svou jakous takous snahu o vizuální stránku si dokonce svou ednu hvězdičku zaslouží. Horší už je to s lidma...kýčovitý zpomalený záběry na kozatý silikonový pýřící se děvy byly vyloženě na přezdžku. Taktéž klišovité záběry na Stathama na hrazdě - to by se chtělo až křičet "KOMU TIM PROSPĚJETE?!" Ale nejhorší ze všeho je scénář! Vzpoměl jsem si na jednu hru na předchůdci stolního počítače - slavném ZX Spectru. Evidentně ji pam režisér/scénárista hraje dodnes. A aby mohl realizovat "gamesnické" sbírání bonusů, zasadil děj do dnes již obehraného prostředí které znáte minimálně z Running Mana, ne? Pokud by to člověk měl brát vážně...eh, co to kecam, o to se nikdo snažit ani nemůže. A pokud to berete jako bezmyšlenkovitou odreagovávačku na umlácení času, přežijete celých 90 minut bez újmy na zdraví (alespoň v to doufám). Děkuji všem svatejm alespoň za to že se Anderson tentokrát nejal zničit nějakou legendu a hraje si na svém písečku, kde nemůže urazit ani nasrat, jako to udělal u AvP. ()

fars

Vetsinou jsem optimista a do posledni chvile verim ze se vse povede, ale to ze se Anderson vzmuzi a natoci takovou pecku jsem skoro ani ve snu necekal! Death race totiz nabizi naprosto vse, co od nej fanda spravnych becek ocekava. Omlaceny vizual, spousta krve a zbytecneho nasili, vybuchuje zde naprosto vse co muze (a co nemuze, to rozvalcuje obrovsky nadupany nakladak).. a k tomu vsemu Jason Statham nasrany tak, ze primo uprostred divokeho zavodu klido pido zastavi a vytahne soupere z rozmlaceneho vraku jeho auta. Ovsem jen proto, aby ho mohl jeste rucne dorazit! A to ze je tady takova vazba co proste nema na tele svaly, ale ocelove platy, o tom uz ani nemluvim. Cool po vsech strankach, kde se flakate s nasupem? ()

WolfR

Brutální cool béčko, kde auta lítají vzduchem, všechno vybuchuje a masakrují se vězni. To vše navíc s dobrou vizuální stránkou za doprovodu rockových pecek. Bezdějová, avšak nářezová zábava, Paul W. S. Anderson překvapil! 3 hvězdy. PS: Jason Statham je machr! ()

animaxis

Rychle a Zběsile,jdi se vycpat!Rallye smrti tě právě u mě strčila do kapsy a hlasitě se tím chlubí v mojí hlavě.Oproti Rychle a Zběsile to má originality,kterou měl jen první díl Rychle a Zběsile.Má to dokonce lepší atmosféru,protože v tom již mnou třikrát zminovaném filmu mi připadala nicotná.Vězenská rallye konečně někoho napadla a ten někdo z toho udělal scénář.Já jsem do ted filmy o autech,které jezdí trošku rychleji než mají neměl moc rád,ale tímhle filmem se to alespoň malinko změnilo.To si vyžaduje vyloženě potlesk. ()

SHI-SHA

Masterpiece subžánru. Snaží se být originální, vyhýbat se klasickým klišé a morálním závěrům. Důkaz, že Paul W.S. Anderson umí udělat dobrý film. S přivřeným okem (které po shlédnutí příšerných Resident Evil sequelů prostě přivřít musím) za plný počet. ()

mortak

Čistá klukovská radost - noha na pedálu a rachot kulometů. Je to tak krystalicky debilní a má to tak neuvěřitelný drive, že mám pokušení tomu dát čtyři hvězdy. Jenže to by Anderson musel dát akci víc než tu nohu na pedálu a zvuk zbraní. Ale nedal... ()

KatanaCZ

Jo, tak tohle mohu, mohu to dokonce vidět i několikrát, což se mi už hodně dlouho u žádného filmu nestalo. Přiměřená dávka akce, adrenalinu, prostě paráda. Film působí místy dojmem béčka - tím lépe! ()

zorro

Na Paula W. S. Andersona je to ještě docela slušný výkon. Není to sice takový úlet jako Death Race 2000, ale dá se na to s klidem podívat. ()

Loki81

Efekty slusne, kamera jeste o stupinek lepsi... k tomu neni co dodat... ovsem nehorazne plytky dej dela z filmu naprosto tuctovou a povrchni vec. Fast&Furious 4. Fandove rychlych aut nepochybne oceni. Ovsem pro mne pruuuuuuumer, nic vice, nic mene. Choutky dat pouze 2* jsem nakonec potlacil ale dalo to praci!!! Musim uznat, ze Statham je ranar... uvidime dale s pribyvajicimi lety. ()

bartias

Co si od futuristického akčního béčka přát více než vysvaleného a ve všech ohledech skvělého Jasona Stathama, krasavici Natalii Martinez, nad níž se dá veřejně slintat, a kaskadérské kusy a triky, kvůli kterým skončilo několik aut ve šrotu? Rallye smrti tohle všechno má a navrh přidává dokonalou mrchu Joan Allen I náramně zábavnou ukázkovou bitku jednoho proti všem. Jasný důkaz, že charismatický Statham nese prapor posledního akčního hrdiny pyšně a se ctí. ()

SeanLSD

A koľko zas bolo rečí o tom, že Paul W. S. Anderson je fušer a babrák ! Možno najlepšie drahé Béčko roku je pre mňa ďalším dôkazom, že AVP bol omyl sprznený producentom, pretože Paul v DEATH RACE vyťahuje svoje najlepšie, čo aj nijako originálne triky a dosahuje úrovne kultového MORTAL KOMBATU či majstrovského RESIDENT EVILU – a baví jedna radosť. Na jeden nadväzuje hutnou hudbou, ktorá Beltramiho a Mansonove beaty už na začiatku evokuje, ako aj technickým komplexom, ktorý napriek svojmu továrnemu industriálnemu čaru bohužiaľ nebol dostatočne využitý, na druhý zas ostrovom, kde prebieha smrteľná hra plná krvi, brutality a cynizmu a kde je smrtonosných nepriateľov zaručene viac než priateľov. Hlavný je ale rytmus spočívajúci v krátkom úvode a nepretržitej akcií prerušenej len kvôli vydýchnutiu náhľadom do nejakého náznaku deja naplneného ohranými, ale nikdy neomrzenými klišé a prípadnými emóciami, frajerskými pózami a videoklipovitou kráskou. V hlavnej úlohe GLADIÁTOR ako modelový princíp - nevinný muž – ten macho a frajer, čo už chce len svoj kľud, v sieti intríg, borec vhodený do arény, kde MAD MAX stretáva SPEED RACERA, kde je všetko nastavené v jeho neprospech a kde napriek tomu všetkému dosiahne triumfu. O polhodinu dlhšiu stopáž by som jedine uvítal, s rozvinutejšou väzenskou drámou a apokalyptickým finále v priestoroch väznice, ale aj tá bohatá demolícia autiakov obalených kovom v príjemne fabrikovom prostredí ma chvíľami prichytila pri slastnom úsmeve z čistej testosterónovej zábavy. ()

okkac

Ááááárgh, v životě bych nevěřil, že budu Paulu W.S. Andersonovi nadšeně tleskat. Remake těžkého béčka Death Race 2000, je úplně jiný a i o dost lepší. Žádné přejíždění civilistů, ale těžké rotační kulomety a hodně špinavý look docílený těžce industriálním prostředím. Nějaký smysluplný scénář snad nikdo nečekal, tohle je hlavně o drsných týpcích a autech a Natalii Martinez (patrně největší hot chick letošního roku). Kdyby si akorát Anderson odpustil ten závěrečný monolog na téma otcovství bylo by lépe. A upozornění ještě před titulkama, že tohle natočili kaskadéři na uzavřených tratích a že to nemáte zkoušet, jsem nepobral jestli to měla být sranda nebo jako vážně. Každopádně nejlepší Andersonův film. AvP odpuštěno. 8/10 ()

Tyrese Gibson pojede sólo

Tyrese Gibson pojede sólo

03.02.2015

Sekaná z upírů a zombíků

Sekaná z upírů a zombíků

24.07.2009

A to ve dvou videoherních adaptacích, spojených se jménem Paula W. S. Andersona. Ten se v očích některých svých odpůrců částečně rehabilitoval nářezovou Rallye smrti. Teď se vrací k sérii, kterou… (více)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne