Když se muž vrací domů

Keď sa muž vracia domov

Komedie / Drama

Dánsko / Švédsko, 2007, 100 min

• kareen

Je mi volný, že to spaktoval chlápek, co natočil Rodinnou oslavu nebo Hon, já se k pozitivním zdejším reakcím rozhodně nepřidám. Komedie to tedy není ani náhodou, spíš nudná spatlanina bez zápachu a příchuti, ve které se ani nemůžu rozhodnout, kdo mi tam připadal jako větší idiot, jestli ten blonďatý Adonis s bezduchým výrazem, jeho psychicky narušená nová láska Marie, nebo tatíček slavný zpěvák. Všichni mi tam připadali divní (v tom špatném smyslu slova) a moc tomu nepomohlo ani to, že jsem po větší část filmu příliš nechápala ani pohnutky jejich jednání. Tohle mě zkrátka totálně minulo.(8.12.2014)

Poměrně zajímavý kočkopes mezi vztahovým drama a ehm vztahovou komedií. Jen opravdu nečekejte žádnou řachandu. 70%(11.3.2009)

Lehce zamotaný veselý příběh otcovství a smilstva, za tři a půl hvězdy.(12.6.2016)

Musim rict, ze od autora Rodinne oslavy jsem cekal neco vice. I tak jsem se ale i pres nekolik hluchych mist dostatecne bavil od zacatku do konce. Thomas Bo Larsen byl genialni, stejne tak particka kucharu. Vykresleni postav a jejich zahrani Danum slo vzdy. Typicky dansky ulitly scenar a pekna hudba.(28.6.2009)

Vinterberg a jeho dogmatický pomník na ktorom je vytesané "Celebration" nevíta nového oslávenca. Ako je známe tento Severan už asi nenatočí niečo tak zdrcujúce a zároveň nezhovievavo aplikovateľné na kdejakú nemenovanú rodinku. Badať, že Thomas upúšťa od behaviorálnych direktov, skôr odľahčene konkretizuje doznanie pravdy a kde inde ak nie pri slávnostnom stole.(14.4.2010)