Když se muž vrací domů

A Man Comes Home

Keď sa muž vracia domov

Komedie / Drama

Dánsko / Švédsko, 2007, 100 min

Je to vseobecne deklarovany navrat k Rodinne oslave, ale Thomas Vinterberg to pred projekci filmu na Febiofestu rekl presne - film Rodinna oslava znicila jeho zivot. I kdyz se v pripade Muze jedna o zajimavy film, zadny takovy jako byla Rodinna oslava Vinterberg uz nenatoci. Na to muzeme vzit jed. Musim zde vsak ocenit vyborny rezijni napad a zpracovani sceny u slavnostniho stolu, kdy pravda vychazi najevo.(9.4.2009)

Příjemná severská "taškařice". Na Vinterberga možná moc obyčejná, ale holt nemůže z rukávu každý den sypat originální veledíla.(3.12.2012)

• kareen

Je mi volný, že to spaktoval chlápek, co natočil Rodinnou oslavu nebo Hon, já se k pozitivním zdejším reakcím rozhodně nepřidám. Komedie to tedy není ani náhodou, spíš nudná spatlanina bez zápachu a příchuti, ve které se ani nemůžu rozhodnout, kdo mi tam připadal jako větší idiot, jestli ten blonďatý Adonis s bezduchým výrazem, jeho psychicky narušená nová láska Marie, nebo tatíček slavný zpěvák. Všichni mi tam připadali divní (v tom špatném smyslu slova) a moc tomu nepomohlo ani to, že jsem po větší část filmu příliš nechápala ani pohnutky jejich jednání. Tohle mě zkrátka totálně minulo.(8.12.2014)

Ulítlá komedie o zamotaných vztazích na malém městě chvíli dobře baví, ale časem jí dochází dech a nápady.(9.4.2009)

Vinterberg splácal pár různých drobných nápadů, motivů a vztahových komplikací v jeden lehce zašmodrchaný příběh. Výsledek? Ničím překvapivý, zatraceně málo legrační a ke konci i nudný snímek sotva za tři hvězdy.(4.11.2011)