Ahoj, Londýne (festivalový název)

• Indie

Namastey London

Komedie / Drama / Romantický

Indie, 2007, 137 min

Ono to nie je také dlhé aby to vyslovene urazilo. Akshaya Kumara nemusím lebo jeho úsmev mi príde strašne creepy ale furt som o ňom počul samú chválu tak som sa rozhodol že skúsim aj jeho filmy. A pravdu povediac - herecky je veľmi dobrý. Nie tak dobrý aby som z neho padol nazadok ale vadí mi podstatne menej ako by som čakal. Kaif pekná ale vo svojej typickej úlohe rozmaznanej dcérušky. Hudba nevýrazná, prostredie Londýna pekné. V zásade sa jedná o ten klasický príbeh dobráka a namyslenej slečny a ich vzájomného lásky splanutia. Iste možno nie úplne postavené na dôveryhodnej zápletke ale v niečom mi to prišlo sympatické. Oddychovka(29.5.2016)

• cuneus

Vzpoura dětí proti představám jejich rodičů. Kde už jsme jen tohle viděli. Nakonec se ukáže, že měli pravdu, a nevěsta uteče od oltáře.(12.1.2008)

Angličanka s indickými koreňmi spôsobuje svojmu otcovi krušné chvíle svojim "nevhodným" chovaním. Rozhodne sa ju vydať za milého indického chlapca, aby ju trochu uzemnil. Príliš podcení šikovnosť a vynaliezavosť svojej dcéry. Stereotypické zobrazovanie iných národností mi pije krv, ale tu sa to dalo vydržať vďaka postavám vystresovaného Rishiho, rebelantky Katriny a ideálneho Akshaya. Album na jedničku a nie je čo riešiť.(8.10.2011)

Asi každému bolo od úplného začiatku jasné, kam toto celé speje a ako to napokon skončí. No aj tak, nemôžem si pomôcť, ale Indovia dokážu aj predvídateľné klišé podať tak, že napokon vôbec nevyznieva tak otravne a strnulo ako to často (veľmi často) vidíme v americkej produkcii. Najlepšie zo všetkého však bolo práve to poukázanie na kultúrne rozdiely, aj keď tí Angličania boli na môj vkus vykreslení naozaj až prehnane xenofóbne a namyslene. Ale aj tak bolo najlepšie ako im to tam Arjun natrel. Inak, Akshay Kumar nikdy na mňa nepôsobil zrovna sympaticky, ale v tomto filme to stvárnil naozaj charizmatickú postavu, takže celkom zaujal. No a Katrina Kaif zase zaujala svojou krásou, hoci mala dosť pokrivený charakter, teda aspoň po väčšinu príbehu.(17.7.2014)

• WANDRWALL

Hodné ujeté.(19.5.2011)