Ahoj, Londýne (festivalový název)

• Indie

Namastey London

Komedie / Drama / Romantický

Indie, 2007, 137 min

Asi každému bolo od úplného začiatku jasné, kam toto celé speje a ako to napokon skončí. No aj tak, nemôžem si pomôcť, ale Indovia dokážu aj predvídateľné klišé podať tak, že napokon vôbec nevyznieva tak otravne a strnulo ako to často (veľmi často) vidíme v americkej produkcii. Najlepšie zo všetkého však bolo práve to poukázanie na kultúrne rozdiely, aj keď tí Angličania boli na môj vkus vykreslení naozaj až prehnane xenofóbne a namyslene. Ale aj tak bolo najlepšie ako im to tam Arjun natrel. Inak, Akshay Kumar nikdy na mňa nepôsobil zrovna sympaticky, ale v tomto filme to stvárnil naozaj charizmatickú postavu, takže celkom zaujal. No a Katrina Kaif zase zaujala svojou krásou, hoci mala dosť pokrivený charakter, teda aspoň po väčšinu príbehu.(17.7.2014)

Pytlákova schovanka po indicku? Konečně, proč ne? Faktor zábavy u Ahoj, Londýne rezonuje na 100% a jsou tu i chytré filmové odkazy, včetně toho na Lagaana a kriket, takže zcela suverénně přichází 5 *. Katrina Kaif jako Jazz je stejně trhlá jako Lolle z Berlín, Berlín a Akshay Kumar jako Arjun osciluje mezi Vejražkou a skutečným Ivánkem. Podruhé už nemám nejmenších výhrad a cele si užívám každou minutu tohoto velice zábavného výletu přes Londýn na Tádž Mahal. Nejzapamatovatelnější písní se stává Rafta Rafta... :) A hláškou Amitabh Bachchan nebo Princ Charles? Děkuji, milé Oko. #bollywoodvoku(23.2.2010)

Angličanka s indickými koreňmi spôsobuje svojmu otcovi krušné chvíle svojim "nevhodným" chovaním. Rozhodne sa ju vydať za milého indického chlapca, aby ju trochu uzemnil. Príliš podcení šikovnosť a vynaliezavosť svojej dcéry. Stereotypické zobrazovanie iných národností mi pije krv, ale tu sa to dalo vydržať vďaka postavám vystresovaného Rishiho, rebelantky Katriny a ideálneho Akshaya. Album na jedničku a nie je čo riešiť.(8.10.2011)

• WANDRWALL

Hodné ujeté.(19.5.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,207,007Tržby Celosvetovo $15,273,747(16.12.2009)