Píše se rok 1990 a kdesi na australském pobřeží přistane indonéská rybářská loď s pasažéry z Kambodže a Iráku, kteří se pokoušejí ilegálně dostat do země. Oklamáni falešnými sliby ocitají se uprchlíci na kraji pouště s třísetkilometrovou vzdáleností k nejbližšímu městu. Skupina se rozpadá a náhoda svádí dohromady podmračeného iráckého inženýra Youssifa, mírného, avšak rozhodného Kambodžana Aruna, hledajícího svého australského otce, a javánského rybáře Ramelana, jehož prokletím je přitahovat katastrofy nejrůznějšího druhu. Podobně jako Danis Tanović v Zemi nikoho přibližuje i scenárista a režisér Rowland ve svém debutu politické téma s lakonickým humorem vycházejícím z absurdity situace, aniž by však ztrácel ze zřetele její humanistický rozměr. Cestu podivné trojice za štěstím v podobě civilizace snímá vynalézavá kamera, která ideálním způsobem využívá fotogeničnosti australských širých plání. (MFF Karlovy Vary)

Lyncha

Tak konečně jsou v Austrálii! Ale jak se dostat z té zatracené pouště? Řekli jim, že za kopcem je autobusová zastávka, mezitím je nejbližší město vzdáleno několik dní pěšky. Každý z nich to řeší po svém. K tomu jim šlape na paty místní jednotka vojáků se špičkovým domorodým stopařem. Ví všechno, i to, kolik dnes bude stupňů. A jak? Protože to říkali v rádiu... ()

Tsukikage

Mě se to moc líbilo. Mám moc rád velmi dlouhé filmy. Mám tak možnost sledovat každého hrdinu zvlášť. Nic není vynechané nebo oříznuté. Mohu si dokonce vybrat svého hrdinu a sledovat jeho příběh do konce. U některý byl sice konec dost rychlý, ale co zábava to byla. Jak rád bych se potuloval krajinou a byl pronásledován. Jak rád bych měl jen jeden cíl a né sto padesát, ale nejde to. Věčná škoda. (PS: film výrazně doporučuji) ()

Agoran

Odpočinkový a milý film s místy geniální režií a dialogy. Nezlobil bych se, kdyby to bylo ješte trochu delší. ()

c.tucker

Docela zábavné australské road-movie, kde se pořád něco děje a armádní stopař svým konstatováním skutečností mě naprosto dostával do kolen. Je to pěkný film o nelegálních imigrantech. Kteří chtějí přejít celou Austrálii. ()

danliofer

Tak scénář k tomuto filmu jako by byl napsán samotným mágem scénaristiky Charliem Kaufmanem, jen tentokrát vzal za něj do ruky pero sám život. Opět snímek, který mě dokázal po celou dobu trvání rozesmávat absurdními situacemi, ačkoliv v nich šlo o samotný život. Perth nebo Boomer? To je jedno, jste-li v srdci samotné australské pouště s pár litříky vody bez jídla, bez signálu, s mizernou mapou, jakož i mizernou znalostí map:-) ()

blackJag

Povedená australská hořká komedie. Trefně vybrané postavičky potulující se dobře nasnímanou krajinou, která zve k prozkoumání a návštěvě. Člověk by skoro zapomněl, že za každou postavou se tu skrývá hlubší význam útěku člověka - ať už z jakýchkoliv příčin. ()

Ravi

Přesně tak, jak to mám rád. Komedie má u mě úspěch, pokud vychází z komických situací a na ty je třeba diváka "připravovat". U tohohle filmu je příprava tak důkladná, že se do situace bloudících uprchlíků naprosto ponoříte. Poté s nimi prožíváte strasti a karamboly, které Vás postaví do role pozorovatele s nadhledem, a tudíž se jim musíte smát. To je u mě kvalitní humor! Jasně, není to přehlídka hláškujících šašků, ale o to hlubší filmový zážitek Vás s touto nevšední komedií čeká. "Dobrý. - Sušené hovězí." Víc, víc takových filmů! 100% = 5/5 ()

milancecil

Vskutku neobyčejné, použitými prostředky skromně minimalistické filmové dílo, sice s tématem již dnes skoro všedním, ale rozhodně velmi nevšedně zpracovaným, sledujeme tak trochu tragikomický příběh několika utečenců, kterých se snaží uniknout ilegálně do zahraničí z jejich zoufalé životní beznaděje stále více a více, pak se právě oni snadno stávají obětmi nejrůznějších zprostředkovatelů a jen s vírou v jejich často nesplnitelné sliby podstupují značně riskantní a mnohdy životu nebezpečná dobrodružství, tak jako právě v tomto vyprávěném příběhu, kde je skupinka sice vysazena z rybářské lodi na vytouženém australském pobřeží, ale v tak veliké vzdálenosti od nejbližších hustěji obydlených oblastí, že jejich dosažení přes vyprahlou, nehostinnou pustinu bez nějaké další pomoci je naprosto vyloučené, právě na této počáteční kritické dějové zápletce se začíná celý příběh postupně rozvíjet, všem jde bez výjimky v neznámé krajině o život a jednoduché východisko z takové situace není dostupné, může pomoci pak jen osobní vůle, intuice, odvaha, schopnost chytře improvizovat, spolupracovat a samozřejmě mít k tomu všemu alespoň trochu nezbytného štěstí, i když se v některých, až absurdních událostech jakoby potměšile střídá s nepochopitelnou smůlou, stejně tak jako náhlé pocity naděje a zoufalé beznaděje pronásledovaných běženců, opravdu výborný film, lze ho jen doporučit ke shlédnutí a určitě ne jen jednou. ()

BMAJTZ

Osobně jsem nepochopil úplný závěr, ale jinak jde o humorný a velice poutavý snímek. Mohl být trochu delší, to připouštím pač příběh, stylistika a hlavně humor na mě jednoznačně seděli. ()

MurielRezek

Jak to, že jsem o tomhle skvělém road movie nevěděla dřív?! VM,díky za tip! Filmu vévodí výborný scénář, který je navíc vystavěný podle skutečných událostí. Rozesmívá řadou absurdních situací, temným situačním humorem a suchým vtipem. Směšné stránky složitosti a absurdit lidské společnosti, které už nikdo nedokáže normálně pochopit. Nadhled a odlehčení od dramat, kde jde skutečně o holé přežití je forma, která mi navýsost vyhovuje a baví. A to mi tenhle milý, citlivý a vlastně hodně smutný film splnil vrchovatě. I'm going to Perth! ()

Matts

Do tohoto snímku jsem se prostě nedokázal dostat. Obsahuje sice spoustu celkem vtipných momentů a zajímavých dialogů. Ty se však neustále perou s hluchými místy, kterých je zde bohužel docela dost. Celkový dojem z filmu určitě nebyl špatný...byl slabý. ()

Romario

Filmový klub ten film hodně přecenil ve svých komentářích,víc než průměr to opravdu není, pár dobrých momentů se střídá s poklidem a nudou, vybavím si snad jen jednu pořádnou scénu, která mě pobavila.Škoda, očekával jsem mnohem víc. ()

dopita

Pro mě překvapivě velmi příjemná road movie, s prvky dramatu i humoru. Humoru který není nikterak úderný a prvoplánový, ale spíš jemný. Ovšem absurdní situace se tam taky vyskytnou. Co bych ale vyzdvihl nejvíc, jsou herecké výkony. Málokdy se stane, abych neměl pocit, že herci hrají (ať už dobře nebo špatně, to je jedno), ale že roli přímo žijí. V tomhle směru velmi intenzivní snímek. ()

ThomasCrown

Po tomto filme som dostal strašnú chuť stať sa strážcom pobrežia v Austrálii. Životy a osudy ľudí, najmä utečencov sú veľmi dramatické a smutné, ale ich stvárnenie bolo tak humorné a doslova pohodové, že som sa nemohol nesmiať. Úžasne natočený malý veľký film a každý z trojice, respektíve šestice postáv ma chytil za srdce. ()

conery1

" To nie sú utečenci. To je tlupa ninjov." Túžba po slušnom domove, bez strachu o svoj život, či existenciu, spojí dvoch aziatov s arabom, aby naplnili svoj sen v Austrálii. Ako inak - ilegálne. Púť po púšti preverí charaktery jednotlivých postáv, ale i chuť a snahu prežiť. Najlepší scenár píše život sám. ()

Petrus1

Putování nesourodé trojice australskou pouští se povedlo. Irácký stavební inženýr, který je se svojí připravenou formulkou schopen požádat o azyl jakoukoli lidskou bytost, mladík z Kambodže, který má na papírku napsané jméno a adresu svého otce a je odhodlán ho najít za každou cenu, neustále opakující "I´m going to Perth" a rybář, který je tady vlastně omylem, protože podpálil svému šéfovi, který uprchlíky do země dopravil, loď. A ti tři se hádají, schází a rozchází a putují pouští a hledají civilizaci. V pátách mají tři "šikovné" vojáky, kteří si myslí, že pronásledují snad nějaké tajné agenty. A tohle vše je doplněno vtipnými hláškami, situacemi a výbornými střihy... Opravdu dobré! ()

barteca

Emigrovat na pobřeží Austrálie v bílém kvádru a střevících.... jak to eufemisticky nazvat ? Odvaha :)? Zábavných situací dost, auto s lyží místo jednoho kola a jedoucí jen na zpátečku - nezapomenutelné ! ()