Nutné k přežití (TV pořad)

Boj o přežití

Dobrodružný / Dokumentární

USA / Velká Británie, 2006, 26x45 min

Tony Lee

Mike Denny

Neviem či by som radšej neumrel od hladu, než jesť veci ako Bear. Ako náučný seriál je to super, ale myslím, že ani po zhliadnutí všetkých častí by som nebol za vodou v prípade, že ostanem niekde na konci sveta. Každá časť je lepšia a lepšia. 95%(10.3.2011)

Po první sérii je to za 4 hvězdičky. Je to návykový seriál, i když jen jej sledovat není to pravé dobrodružství. Bear Grylls mi hodně připomína Christiana Baela. Třetí sérii mám za sebou. I když se díly dost opakují a techniky přežití jsou víceméně pořád stejné, stále je na co se dívat. Někdy ale nechápu Gryllsovo jednání, když např. na Sibiři nenosí čepici a v jiném díle říká, že když v zimě nemáte pokrývku hlavy, uniká vám 40% tepla.(16.9.2011)

• paascha

magor! sežere, co najde - brouky, hady, žáby, škorpiony, mrtvoly i hovno. Přespí v břiše mrtvého velblouda a ještě se tomu směje. magor(4.6.2009)

Fantasitcký a nesmírně zábavný dokumentární seriál, který by měl fungovat jako návod pro přežítí v nehostinných podmínkách kruté a nelítostné divočiny. Pro nás Čechy (a Slováky) to sice takový efekt nemá, protože Grylls nechodí po Šumavě nebo Krkonoších, kde bychom jeho rady nejspíš nepoužili ale spíše po místech kam se většina z nás v životě nepodívá. Nic to však nemění na faktu, že se jedná o velice zábavnou a docela napínavou podívanou plnou zajímavých informací jak přežít v divočině. Vyprahlé pouště, husté lesy, džungle, vyhaslé sopky, teplo, zima, déšť, divoká zvířata, jedovatí hadi a spousta jiné havěti a spousty dalších nepříjemných věcí, to všechno musí "Medvěd" Grylls zvládnout aby přežil a dostal se zpátky do civilizace. Pokud nemáte nic proti přírodě a máte silný žaludek (jako hlavní chody se pravidelně podávájí plazy a jakýkoliv hmyz, který je v dohledu a různé jiné pochutiny, které najdete v nejbližší asijské restauraci) je to jasná volba.(12.7.2009)

Mám chuť na pečeného hadíčka...(7.9.2012)

• - Již v roce 2006 vyšlo najevo, že ne všechny scény jsou autentické. 1) Grylls strávil noc v motelu místo v poušti jak bylo prezentováno v pořadu. 2) Na výrobě raftu se podíleli členové štábu, ale měl být vyroben jen Gryllsem. 3) Grylls zkoušel jezdit na divokém koni, ale kůň nebyl divoký - štáb si ho půjčil z farmy. 4) Natáčení mělo probíhat na opuštěném ostrově v Jižním Pacifiku, ale ve skutečnosti probíhalo v oblíbené filmařské lokalitě na Havaji. Všechny incidenty Channel 4 přiznal s tím, že se nejedná o dokument, ale o "návod jak přežít" a všechny tyto incidenty jsou v tomto kontextu akceptovatelné. (Riker)

• - Podobne ako s nožmi je to aj s hodinkami. Bear pravidelne strieda značky: Casio Dynamic Wave Ceptor, Bremont ALT1-P a Breiting Emergency diver pro black. (Greenpeacak)

• - Bear Grills je bývalým členom anglickej elitnej jednotky SAS, ktorá je preslávená práve náročným tréningom prežitia v divočine. V jednotlivých dieloch sa Bear často zmieňuje o skúsenostiach z SAS. (Odpocivadlo)