poster

Nutné k přežití (TV pořad)

 • český

  Boj o přežití

 • český

  Šance na přežití

 • český

  Muž vs. divočina

 • USA

  Man vs. Wild

 • anglický

  Born Survivor: Bear Grylls

 • anglický

  Ultimate Survival

Dobrodružný / Dokumentární

USA / Velká Británie, 2006, 26x45 min

Režie:

Andrew Barron

Střih:

Mike Denny

Zvuk:

Sean Millar
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  ****

  Vynikající a chvílemi dech i chuť beroucí seriál se sympatickým a nezničitelným Bearem Gryllsem. Bohužel skutečnost není tak krásná a tento seriál po větších i menších skandálech byl přijat spíše jako "jak na přežít" než "tohle je skutečnost". Je to škoda, protože vypadá každý díl velmi věrohodně a každé prostředí, které Bear navštíví působí svým nezaměnitelně děsivým kouzlem. Právě nově nastavená linie poučování a vysvětlování jak přežít je příjemnější a pro obyčejného člověka smysluplnější než snaha předstírat skutečné prostředí bez jakékoliv pomoci široko daleko. Těžko se odtrhávají oči i od způsobů, jak si vytvořit nebo nalézt místo na spaní v zatopeném lese... a je toho samozřejmě mnohem více. Plných 5* však vzhledem ke snaze lhát divákovi dát nejde. Takový speciální díl, "co jíst v divočině" některé určitě dorazí, protože tolik nechutných hmyzích tvorů nikde nikdo nikdy nesnědl:). Krom toho všeho, Bear Grylis stejně jako já nosí boty značky Merrell... :)(10.4.2009)

 • HellFire
  ****

  Po první sérii je to za 4 hvězdičky. Je to návykový seriál, i když jen jej sledovat není to pravé dobrodružství. Bear Grylls mi hodně připomína Christiana Baela. Třetí sérii mám za sebou. I když se díly dost opakují a techniky přežití jsou víceméně pořád stejné, stále je na co se dívat. Někdy ale nechápu Gryllsovo jednání, když např. na Sibiři nenosí čepici a v jiném díle říká, že když v zimě nemáte pokrývku hlavy, uniká vám 40% tepla.(16.9.2011)

 • Hismael
  ****

  Nejdřív jsem psal komentář o tom že by mě zajímalo zákulisí, jestli není dopředu vymyšlený plán kudy se půjde a co se tam najde…. Pak jsem objevil na youtube video kde je vidět dalších asi 6 osob kteří s Bearem chodí a najednou už dokument není tak “skutečný“ jak se snaží působit. Je jasné že Bear netrpí hlady a některé nebezpečné situace jsou s jištěním, vidět samozřejmě není. Žádné velké zklamání jsem ale necítil, protože nějak se ten dokument natočit musí a to že Bear tvrdí jak je hladový a přitom je nejspíš najedený mi kompenzuje jeho strava v dokumentu, kde sežere všechno od hadů až po brouky. Skvělý pořad který má hlavní prioritu ukázat jak přežít, přizpůsobit se, poskytnout hlavní informace o dané lokalitě a to se mu daří skvěle. Až se někdy vydáte na podobný výlet, nezapomeňte si vzít zapalovač a nůž.(14.8.2011)

 • ProjectAlice
  *****

  Neviem či by som radšej neumrel od hladu, než jesť veci ako Bear. Ako náučný seriál je to super, ale myslím, že ani po zhliadnutí všetkých častí by som nebol za vodou v prípade, že ostanem niekde na konci sveta. Každá časť je lepšia a lepšia. 95%(10.3.2011)

 • Luke7
  ****

  1.díl Polární kruh 4*; 2.díl Alabama 4*; 3.díl Vietnam 3*; 4.díl Texas 4*; 5.díl Aliaska 5*; 6.díl Irsko 3*, 7.díl Dominikánská republika 4*; 8.díl Turecko 5*; 9.díl Jižní Dakota (USA) 5*; 10.díl Namibie 5*; 11.díl Tichomořské ostrovy 5*; 12.díl Transylvania (Rumunsko) 5*; 13.díl Oregon 4*; 14.díl Sierra Nevada 4*; 15.díl džungle Belize 5*; 16.díl Sahara I. 4*; 17.díl Sahara II. 5*; 18.díl Poušť Baja (Mexiko) 5*; 19.díl Kruh ohne (Sumatra) 4*; 20.díl Yukon (Kanada) 4*; 21.díl Zambie 4*; 22.díl Čína 3*; 23.díl Montana 5*; 24.díl ;(30.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace