Napříč časem

Dvě války, dva naprosto odlišné světy, které dělí dvě století, spojuje jedna rodina a její sídlo. Píše se rok 1944 a třináctiletý Tolly Oldknow (Alex Etel) jede na Vánoce k babičce (Maggie Smith). Jeho matka zatím ve válkou zasaženém Londýně pátrá po jakékoli zprávě o chlapcově otci. Ve starobylém domě se hoch stává nejen očitým svědkem událostí z napoleonských válek, ale nakonec i jedním z účastníků dramatu. Skrytý očím svých předků Tolly pomalu odkrývá dvě stě let staré rodinné tajemství. Než tuhle záhadu úplně rozluští, prožije své dosud největší dobrodružství… (oficiální text distributora)

pepa3rd

Příjemné televizní dobrodružství s prvky tajemna. Poněkud nevýraznému hlavnimu představiteli naštěstí výborně sekundují ostatní herci, takže příliš nevadí jeho strnulá póza. Vynahradí to zajímavý příběh, i když bez větších zvratů v ději, a velmi povedená výprava. 60 % ()

Margerie

Žánrově by to byl přesně můj šálek čaje. Jenže k dokonalosti toho filmu chybí spousta - především jiný, sympatičtější hlavní herec, lepší herci do vedlejších rolí, lepší filmové triky, zajímavější kamera a střih, propracovanější scénář s aspoň jedním překvapivým zvratem. Takhle se jedná spíše o lehce podprůměrnou podívanou, která je zoufale předvídavá a lehce nudná. Třetí hvězdička je jen pro jako vždy dokonalou a úžasnou Maggie Smith. Kdybych mohla mít třetí babičku, chtěla bych, aby to byla ona! ()

Joe16210

Zajímavý námět o prolínání více dějových linek, resp. časových, zasazené do období konce druhé světové války. Alex Etel v hlavní roli byl zpočátku takový nemastný neslaný, ale po chvilce se na to dalo zvyknout. Maggie Smith byla jako vždy skvělá. Jako celek ale film hodnotím průměrně. Propadák to není, ale ani žádná mega pecka. ()

WoodoX

Namiesto cukru som dostal nasladlý ocot, doslova. Čakal som podstatne viac, celé to bolo akési unáhlené, pritom ma to dosť unavovalo. Mám z toho rozpačité pocity, ale aspoň, že to bolo britské. To mi zachránilo kožu. ()

HMTD

Trochu zvláštní scénář, postavy vypráví věci u kterých není zrovna jasné kdo je řekl jim. Koukat se na to dalo, ale sneslo by to trochu víc akce i vysvětlování. A ten osvětlovač by patřil vyhodit, což je asi trend britských produktů nebo co. ()

Mistr119

Krásná milá a poučná pohádka. :) Jen škoda, že se úplně nepitvalo v tom, proč se klukovi duši zjevujou. :/ :) ()

survik1

Hlavního představitele, Alexe Etela, asi nikdy mít příliš rád nebudu. Nicméně, dosadil-li bych si tam někoho jiného, jedná se o zajímavý film, který stojí za shlénutí. Pokud vám nevadí pomalu se táhnoucí děj. ()

Marrakech86

Moc příjemná oddychovka od které nesmíte moc čekat, ale nezklame to. Námět příběhu byl zajímavý a několik herců velmi sympatických z Harryho Pottera :) ()

TylerD.

Rodinné fantasy z období hned několika válek a v prostředí jako od Agathy Christie. Je tu pěkně vykresleno jak moc se prostředí mění, když společnost vede silný charakter a když ho zastupuje krysa / slaboch. Konec byl sice předvídatelný ale přišel tak rychle, že to nevadilo. ()