foto

Dominic West

  • nar. 15.10.1969 (46 let)
    Sheffield, Yorkshire, Anglie, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Dominic West, který se narodil 15. října roku 1969, pochází z poměrně početné rodiny. Jeho otec George a matka Moya přivedli na svět kromě něj dalších šest dětí. Díky matce, kterou celý život přitahovalo divadlo, se Dominic již v devíti letech poprvé objevil na prknech, která znamenají svět. Své divadelní vzdělání završil v roce 1995 absolvováním londýnské Guildhall School of Music and Drama, jedné z předních evropských konzervatoří.

Jeho první významnější filmovou rolí byl hrabě z Richmondu v adaptaci Shakespearova RICHARDA III. z roku 1995, kde hrál společně s Ianem McKellenem, Annette Beningovou, Robertem Downeyem, Jr. a dalšími předními herci. K dalším Westovým rolím patří například syn malíře Picassa Paulo ve filmu PŘEŽILA JSEM PICASSA Jamese Ivoryho, Lysander ve SNU NOCI SVATOJÁNSKÉ Michaela Hoffmana, snoubenec hlavní hrdinky ve filmu 28 DNÍ nebo Fred Casely v muzikálu CHICAGO Roba Marshalla.

Petr "Peck" Grygarčík

Herecká filmografie

Režijní filmografie

2009 Jak běží život (TV seriál)
2002 The Wire - Špína Baltimoru (TV seriál)

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace