Nezvaný host

• Česko Návštěvník (festivalový název) (více)

Walter Vale (Richard Jenkins) je stárnoucím univerzitním profesorem, jehož život je pomalu konzervován v letitém stereotypu. Tento stereotyp se začíná měnit teprve ve chvíli, kde se Walter náhodně setkává s mladým Syřanem Tarekem (Haaz Sleiman). Tarek, sám skvělý bubeník, překvapí jednoho dne Waltera zkoušejícího hrát na jeho africký buben džembe a nevědomky jej tím vyzve na cestu k nalezení netušeného rozměru jeho vlastní osobnosti. (oficiální text distributora)

boombang

V tomto filmu všechno plyne tak hezky pomalu a postavy jsou přirozeně, neteatrálně lidské..A naučil jsem se jedno hezké cizí slovo: habibti. ()

mauinka

Až jsem zazáviděla to vytrhnutí ze stereotypu a nadechnutí se toho nového.Působivý,výborně zahraný,přemýšlivý film. ()

jack_scott

Tom McCarthy má zjevně talent. Takhle neuvěřitelně lidský/obyčejný film o obyčejných lidech jsem už dlouho neviděl, a to především díky stylu vyprávění. Už zezačátku jsem si říkal že ačkoliv nevím kam se film vyvine, zda to bude něco z univerzity či buhvíco, už ted je to super. Zdálo se to jako příběh celkem normálního učitele, který je ovšem sám o sobě dost zajímavý samozřejmě, natož podaným způsobem....Proto jsem jen zíral co se dělo po jeho přesunu do NYC. Ano, to se stát může, proč by ne. A že se mu zalíbila hra i na jiný nástroj než piano je v případě cool hráče na bubínek úplně jasná. Musim přiznat že sem se v hlavním hrdinovi fakt našel. Když po složitých peripetiích kdy si našel málem novou lásku, film překvapivě končí odchodem včech,k dy zůstanou "jen" vzpomínky. Filmově netypický, reálně zcela typický konec příběhu. Co se týče provedení, nemá absolutně chybu, vůbec neruší, člověk skoro nevnímá že sleduje film. Absolutně super, jiné než 100% score se nedá udělit,jsem rád že sem zas viděl po delší době "dokonalý" film. ()

Blazis34

Zajímavý pohodový a laskavý, ale i také nespravedlný příběh který pojednává o člověku, který je v USA nelegálně a při náhodné prohlídce od policie je zatknut a hrozí mu deportace. Líbí se mi velká lidskost a laskavost od profesora Waltera (Richard Jenkins), kterého už nebaví klasický život a najde díky "náhodnému" kamarádovi zalíbení v hraní na buben (tzv. Djembe). Po celou dobu se snaží dostat Tareka ven z vazby, ale ani s pomocí právníků se mu to nepovede. Pro zajímavost si zkuste spočítat kolikrát je ve filmu použito slov děkuji a budete překvapeni. ()

Achab

Hra na djembe, postavení přistěhovalců po 11. září 2001 a chladný a nepřístupný Richard Jenkins, který postupně mění svůj postoj k všednosti života a objevuje krásu maličkostí. ()

v3s

Téma je dobré, je to pěkně natočené, ale nějak tomu chybí šťáva. Škoda u tak výživného tématu. (dal bych tak 3,5* ale třeba se na to kvůli tý půlce někdo podívá:) ()

j_vrba

Film kde si prilis nemluvi a diky tomuto je to vynikaji filmovy pocin. Richard Jenkins svoji roli zahral famozne. Suma supamarum 5* ()

lobo87

Krásny pohľad na premenu duševne mŕtveho a prázdneho vysokoškolského profesora, ktorého prebral k životu nepozvaný hosť v jeho živote - či je to Tarek, jeho mama, alebo djembe, záleží na uhle pohľadu. Komorná atmosféra sprevádza tento pohľad na neľútostnú emigračnú politiku USA po 11. septembri, túžbu po láske, naplnení. Fantastický výkon Richarda Jenkinsa (absolútne zaslúžená oscarová nominácia) a nádherná a živá hudba. Po zhliadnutí traileru cca pred rokom, keď som si ešte ani neuvedomoval, že nejaké africké bubny existujú, som zostal fascinovaný a okamžite som hľadal nahrávky týchto magických zvukov. Dnes jeden vlastním a verím, že si k nemu vypestujem taký vzťah ako Walter. Práve viac hudby mi však chýbalo, preto jedna hviezdička dolu...80% ()

pali87

Emocionálne chytrý film. Je zaujímave koľko tém rozvíja tento malý film, od ľudskej samoty, priateľstva, láske k hudbe a láske ako takej až po imigračné problémy. Síce sa tu vyskytujú neduhy takýchto "nezávislákov" ale vobec nerušia pri sledovaní. Kvalitná záležitosť. ()

megajalec

Dobrá komorná americká dráma o prisťahovalcoch a problémoch, ktoré sú akútnejšie najmä po 11/9. Výborný výkon Jenkinsa, páčila sa mi scéna hromadného bubnovania, chcelo to viac takých silných scén. Lepšie 3*. ()

Yossarrian

The Visitor je velmi decentně a vkusně provedéné dílko. No aby ne, když v hrnci smícháte emocemi nasáklou hořko-sladkou marinádu s hrstkou čertvých a dobře vyzrálých herců, žaludek se vám z toho zaručeně nezalepí. Jen mě tak napadá, že The Visitor a jemu podobné snímky, které nenesou žádné velké poselství, nýbrž jen dramatickou formou líčí příběhy všedního života, jsou ta nejjednodušší filmařská disciplína a neměly by se přeceňovat. Rozesmát, donutit k zamyšlení, nadchnout nebo ohromit jsou "královské" disciplíny filmařiny, ve kterých The Visitor svou podstatou soutěžit nemůže. Ve své kategorii dramatu ovšem rozhodně nezklame. Mimochodem nějak nerozumím přiřazení žánru komedie k tomuto snímku. ()

Lancer

Takové pěkně civilní, ničím neohromující, přesto vposledku velmi působivé. Rozhodně stojí za shlédnutí, ale jen těžko se stane někoho TOP filmem... ()

david666

Svým způsobem očekáváný náhled na problematiku přistěhovalců v USA, zejména po 11. září. R.Jenkins však tuctový námět povýšil svým civilním hereckým výkonem. A ačkoli obecně nejsem nějakým zastáncem přistěhovalecké politiky a imigrantů obecně, podobné filmy mi vždycky trošku můj negativní názor nabourají. Holt každý asi fakt není terorista nebo mafián:-) ()