poster

Mezi nepřáteli

 • Francie

  L'ennemi intime

 • Slovensko

  Dôverní nepriatelia

 • Slovensko

  Medzi nepriateľmi

 • Kanada

  Intimate Enemies

Drama / Historický / Válečný

Francie / Maroko, 2007, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cival
  ***

  Standardní žánrový příspěvek, který připomíná vesměs všechny klasické motivy z válečných filmů. Škoda, že je tolik vidět, že Florent Emilio Siri je akorát řemeslník s citem pro vkusné vizuály, a ne nějaký přemýšlivý impresário, který by vpouštěl do výšek i hloubek. Neurážející, leč nijak oslnivé dvě hodiny, strávené na důvěrně známém teritoriu.(5.11.2007)

 • cheyene
  *****

  Člověk je nepoučitelný! Pár let po nejhorším konfliktu v dějinách lidstva se v Alžírsku odehrává peklo, které se francouzským filmařům povedlo dokonale převést na plátno. Úžasně tu tvůrci vykreslili proměnu mladého nadporučíka - "chceš-li s vlky býti, musíš s nimi výti". Osobně se mi snímek líbil, dávám plné hodnocení za zobrazení krutosti bez příkras, objektivitu pohledu na konflikt a psychologii dvou hlavních postav.(28.12.2008)

 • argenson
  ****

  Válka ve vší své hnusotě, bestialitě a bezcitnosti. Podobně jako Amerika s Vietnamem, tak i Francie se už přes půl století vyrovnává s alžírským traumatem a ve filmech se to objevuje už od šedesátých let. Mezi nepřáteli je neskutečně působivý a syrový film, který spolu s těma vojákama nutí diváka k zamyšlení o smysluplnosti snahy udržet francouzskou koloniální nadvládu v severní Africe za tuhle cenu. Notabene při tom skvostným výběru exteriérů - když vidíš tu bezútěšnou pustinu, tak se ptáš, jestli to stálo za to (... jenže ono se to točilo v Maroku, aha, tak nic). Výborný Benoit Magimel, ten mě začíná čím dál víc bavit. A abych nezapomněl, tenhle film mi doporučila moje oblíbená brněnská kolegyně Snorlax, na její echo se vždycky můžu spolehnout.(21.1.2015)

 • Malarkey
  *****

  Francouzi nemají jen filmy plné sympatických rolí, vtipných dialogů a originálních příběhů. Já jsem ani sám netušil, že Francouzi jsou tvůrci tohoto válečného filmu, který mě při sledování skutečně hnul žlučí a že jsem asi nebyl jediný. Ten film, nutno dodat že podle pravdy, totiž ukazuje druhou brigádu Francouzské osobnosti. Krutou, nesympatickou vážnou a naprosto obyčejnou postavu, kterou ovlivňuje válka a hlavně pohled na zbídačený národ, ze kterého si Francouzi udělali to, co si Hitler udělal se Židem, psance (i když ne tak docela, ale na druhou stranu, proč se s tím srát). Bylo to drsné, ale dobře se na to koukalo. Tímto bych uživateli Enšpígl chtěl poděkovat za to, že mi ukázal i druhou stránku Francouze a jejich kinematografie, o které jsem neměl ani tušení.(4.1.2010)

 • Smok
  ****

  Francúzsko oficiálne priznalo že viedlo v Alžírsku vojnu až v roku 1999. Používanie napalmu, vyvražďovanie a mučenie civilistov boli asi iba také "drobné potýčky". Ale klobúk dolu pred tvorcami aj za kritický pohľad do svojich radov. To dokáže málokto. Vizuálne veľmi pekne podaný film s fajn výkonmi hlavných hrdinov.(3.8.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace