Hrdina filmu společnosti Columbia Pictures Jak ukrást nevěstu, Tom (Patrick Dempsey), si užívá života: je sexy, je úspěšný a ví, že se může kdykoliv spolehnout na Hannah (Michelle Monaghan), svou okouzlující nejlepší kamarádku, která je jediným neměnným prvkem v jeho životě. Všechno dokonale funguje až do chvíle, kdy Hannah odjede na šest týdnů pracovně do Skotska...a Tom si s úžasem uvědomí, jak prázdný jeho život bez ní je. Rozhodne se, že jakmile se vrátí, požádá ji o ruku - ale je ohromen, když se dozví, že se zasnoubila s bohatým a pohledným Skotem a plánuje se k němu přestěhovat. Když Toma Hannah požádá, aby jí šel "za družičku", rozpačitě souhlasí...ale jen proto, aby se mohl pokusit Hannah získat pro sebe a překazit svatbu, dokud není pozdě. (oficiální text distributora)

juhas

Ikdyž film nepřináší nic nového a jede se po stejných kolejích jako u spousty jiných filmů chytl mě a bavil jsem se od začátku do konce. Suma sumárum 50% nic víc nic míň. ()

Wade W.

Po celý čas som si pri každej scéne hovoril "toto je aký brutálny film, toto je aký brutálny film" a to ide o romantickú komédiu so zdanlivo otrepaným námetom! No táto romantická komédia mi pripadá že je originálne spracovaná a nespozoraval som tam po celý čas ani nejaké veľké množstvo klišé. Postavy, pribeh, spracovanie z toho tvoria u mňa pocit že si to zaslúži 4*. ()

v.indruchova

Řeknu to takhle, je to americky debilní v hodně scénách tak patetické a na sílu romantické. Ale já se opravdu nasmála a užila si to. Ještě k tomu to prostředí nádherného Skotska a spoustu různých narážek na ženy i muže, předsudky o vztazích, tloušťce a gejích. Hlavní herecké obsazení bylo velmi sympatické. Ve filmu byli vidět: takové ty partnerské drobnosti ( hry) co dělají každý vztah láskyplným. Někteří (partneři) si nadávají nebo na sebe žužlají. Vám se chce zvracet, no a co, je to jen mezi nimi. Každý vztah, má vlastní řeč. Tom a Hanah si třeba navzájem "kradli" z talířků dortíky. Nejsem na ty zamilované slaďáky, mimo realitu. Ale tohle mi sedlo, protože mi sedl humor, řeč kterou na mne ten film mluví. Když se koukám zde na hodnocení uživatelů přijde mi, že nejhorší známky dávají páni. Nedivím se. Ženy rády sní o tom dokonalém i když ví, že neexistuje, proto takový to "nereálný" film "dávají" lépe. Pánové hold neznají hormonální nálady :D závidím jim to. Nebojte se klišé přesládlých scén, zde jej najdete málo. ()

Devilskitten

V celku průměrná romantická komedie s již ohraným tématem, které bych běžně dala jen 2*, ale je tu mé oblíbené Skotsko za které jsem přihodila 3*. ()

PatrikP4

Měl jsem kocovinku a usínal jsem u toho... Možná že to tak bylo lepší... Protože kdybych to prospal tak bych o nic nepřišel... ()

doriana.g

ANO!!!!! U romanťáren obecně mě to vždycky irituje - proboha, proč vlastně hlavní hrdina tu většinou tupou, POKAŽDÉ neurotickou nánu, někdy taky děvku (Pretty woman), občas navíc ještě tlustou, blbou a hnusnou (Džonsnové deník, Vykolejená), chce. Tady jsem problém neměla. Dvojka milých a chytrých lidí, z nichž jeden jen potřeboval dospět. Jí jsem věřila, že se na to čekání už vysrala a chtěla zahnízdit ve skotském panství, jemu zase (samozřejmě přepálené, šak je to komedie) ty zoufalé pokusy to zvrátit. Navíc Skotové vykresleni jako mile prdlí, leč sympatičtí. Stačilo by na tři hvězdy, ovšem jedna je, a to u mě nebývá zvykem, za dabing. Pánové Prachař a Vondráček + Petra Špalková, která Monaghan dala neskutečnou svěžest a přirozenost (prosím, Ježkovou už FAKT NE!!!) si ji vážně zaslouží. Čupr!! ()

Heywood

Prostě taková ta romantika, kde ti dva zjistí, že sice patří k sobě, ale už  je skoro pozdě. Téma milionkrát obehrané a vždy úspěšné, protože nakonec láska má vyhrát. Dempseye sice skoro nesnáším, ale přesto 55%. ()

4sAd

I přes název lehce připomínající videohry s válečnou tématikou se jedná o kousek zcela jiného kalibru patřící do kategorie pouťových vzduchovek s upilovanou muškou. Kam vystřelený projektil zamíří je naprosto jasné hned po úvodním výstřelu a vězte, že do černého to rozhodně nebude. ××× - Oh, Monica. - Oh Bill... Ach bože... 1* za soundtrack a víc ani ťuk. ()

De Large

Dve hviezdy za výkon Patricka Dempseyho (lepší priemer), za škótsku krajinu, za svetielkujúcu babičku a šarmantnú Hannah... ()

MIHLIK

Já sem se teda dobře bavil až naten poetickej konec jako ze žurnálu, sem se docela nasmál no ale je to komedie romantická je. ()

gizi

Tuctový scénář, nudné, předvídatelné, bez nápadu. Vlastně se to dá rozdělit na 2 části: celé se to dá jen poslouchat bez obrazu a o nic nepřijdete s výjimkou 2 minut doplněného videa o pěkné záběry z Central parku a ze Skotska. Takže taková předražená rozhlasová hra. 25.11.11, necelých 50% a 2*. ()

Nellie Lovett

Kterak zabedněný Američan deset let kroužil kolem holky, aby zjistil, že je do ní zamilovaný, až když se chce vdát za jiného. Samotný film byl tak na dvě hvězdičky, ale ten dabing...! ()

bee.el

Svým způsobem je tenhle film velice průměrná romantická komedie, kde je člověku tak po 10 minutách jasné, že to skončí svatbou - a ani se nemusí objevit Kevin McKidd, abychom věděli, kdo před oltářem bude stát. Ale netvrdím, že je to mínus - kdo by od takového filmu čekal víc... Vtípky laciné a předvídatelné, ale přesto mě dokázali pobavit - je jasné, že ačkoliv se Hillary narve do šatů, zákonitě jí musí prasknout, ale stejně jsem se smála, obdobně jako u "malý ptáček mi pošeptal, že všechny tyhle soby zastřelil Colin - ne promiň, měl bych říct, že by mi to malý ptáček zašeptal, kdyby ho Colin nezastřelil"... takže za tohle je první hvězdička, druhá je za mou oblíbenou píseň od Oasis no a ta třetí za rozkošného a jako vždy nesmírně sexy Patricka Dempseyho:). ()

alienable

Nic nového, nic převratného, nic originálního, nic vtipného až na babu se venušinými kuličkami okolo krku. Prostě klasická americká romantická komedie. Není to můj šálek kávy... jo a strašně mě celej film popouzela ta kolona Land Roverů. ()