Jak ukrást nevěstu

Ako ukradnúť nevestu

Komedie / Romantický

USA / Velká Británie, 2008, 97 min

• Shit

Nic novýho pod sluncem, opět dost podobnej příběh, kterej se dá vidět v každý druhým podobným filmu a během cesty k čekanýmu konci se nestane v podstatě nic mimořádnýho. Prostě nic co by stálo za to to vidět ještě jednou(31.7.2008)

• dyfur

...americká zlátanina akých sa potuľuje po TV kopec,ale lepšie ako Tv noviny.moja zaujímavosť: Tom (Patrick Dempsey) nosí hodinky značky Jean Richard Tourbillon. (dyfur)(12.1.2013)

Nijak nepociťuji, že bych byl ve 37. týdnu stádia těhotenství (byť apetit by tomu odpovídal, až běda..) a ani nijak neholduji otřepaným filmům, které člověka rozehřejou na nejvyšší možný stupeň rozněžňenosti. Jak ukrást nevěstu je klišé, které by si zasloužilo vyhodit do povětří, neřku-li totálně zmasakrovati atomovými raketami, ale momentálně jsem v životní situaci, která do jisté míry odpovídá té Tomovo. Fakt, že fakt nemám takové charisma, ba ani tučné konto, díky kterému by mi lezly ženy pod tu novou Audinu TT, která trůní před naším domem (smutný humor...), je jen zastěrkou pro mou neschopnost vyjádřit se... Zkrátka, když sledujete happy-end (žádný spoiler, to snad vytušíte z plakátu, jak příběh dopadne) připadáte si jako jedinej člověk, kterému život přihrává karty se kterými opravdu nemůže trumfovat. Že nikdy nebudete ten, kdo bude mít toho, koho chce a až vůbec nebudete ti, kteří si budou lebedit s představou, že dospěli do fáze života, kdy je všechno jak má být. Jak ukrást nevěstu nebylo ani tak utrpení, jako spíše uvědomění si toho výše zmiňovaného. A to je možná ještě horší. Až budu v tý fantastický etapě, napíšu. Prozatím jen, díky za pár minut naivity pane Weiland....(29.5.2009)

• moviesfan

Dvě hvězdy jsou opravdové maximum co si tento film zaslouží. Naprosto neoriginální film, který nevyvíjí ani tu nejmenší snahu být originálním. Také bych vydal upozornění pro ty, co nemají rádi sladké: míra přeslazenosti je opravdu vysoká a v některých chvílích až nesnesitelná. Film zachraňují poměrně vydařené, ač v malé míře, vtipné momenty. Samozřejmě na oddechovku je film vhodný.(15.11.2008)

• rikitiki

Další nevyvedený pokus o romantickou komedii. Jak bývá často u podobných plytkých snímků, romantika tady troskotá hlavně na nepodařených charakterech ústředního milostného trojúhelníku. ______Dívka je nevýrazná, je to jen prima holka bez zajímavějších charakterových rysů. Působí jako typický materiál na nejlepší kamarádku, nikoliv na hlavní postavu. ______Její skotský snoubenec je téměř nezřetelný, tady se scénář ani nepokusil dát mu nějakou zajímavou povahu, takže se stává papírovým panákem, jehož určují jen vnější atributy - šlechtický titul, bohatství, skotské tradice. Ani to se ale příliš neprojevuje, až snad na skotské zvyky, které snímek dost přiblble zesměšňuje. ____ Ústřední postavou, kolem které se vše točí, se tak stává povrchní sukničkář, který (zdánlivě) příliš pozdě prozře, jak je láska přece jen důležitá.____ Je takový zvrat uvěřitelný? Ne. Je jeho boj o teď už zadanou dívku vtipný, dojímavý nebo vytrvalý? Ne. Dá se věřit, že by dívka dala přednost muži, se kterým se léta platonicky kamarádí a jehož přezíravý postoj k ženám a vztahům podrobně zná? Ne. ____Zbytečný snímek zajímavý snad jen tím, že soky v lásce hrají dva chirurgové z Chirurgů. /17. 6. 12./(17.6.2012)

• - Poslední film, kde si zahrál Sydney Pollack. (Tom Riddle)

• - Kevin McKidd, který hraje ve filmu Skota, opravdu pochází ze Skotska. (simply)

• - 40 centimetrů měří skotská sukně, kterou nosí Patrick Dempsey. Navzdory tradici si pod ni vzal i spodní prádlo - prý kvůli otravnému hmyzu. (Valsadora)