Pohádkové dívánky

(pořad)
  • Československo Rozmarýnek (více)
Rodinný / Loutkový / Animovaný / Hudební
Československo, 1953

Tento dětský pořad se kdysi dávno vysílal na ČT. Viděli jsme zde různé pohádky a pořad zpestřily i všelijaké hry. Pořadem provázela Štěpánka Haničincová a nesměl chybět ani Čertík Bertík. (duklak2)

sator

Televizní dívánky s malinkatým kolotočkem, který se během znělky otáčel a houpaly se tam zvířátka a na korouhvičce na jeho stříšce byl kohoutek a záběrem na něj znělka končila :)))) a začínaly pohádky... http://www.youtube.com/watch?v=BhTcZ_s_dzY Pohádkové dívánky jsme nenašli a ani se na ně nepamatujeme. A nenarazili jsem na ně, ani když jsme se probírali různými pamětnickými vzpomínkami na dětské vysílání v ČST. ***************************************************************** Existovala pásma: „Rozmarýnek“ – dětské pásmo se Štěpánkou a čertíkem Bertíkem (obdoba dnešní Kouzelné školky), zde byla znělka s kolotočem a písničkou – to možná bude onen pořad!!!! Ale rozhodně nikdy neměl název Televizní (Pohádkové) dívánky.(nesouhlasím protože je desítky pamětníků kteří si jej po takovým názvem pamatují) Některé prameny uvádí, že běžel už v roce 1953, další data hovoří o letech 1977 až 1986, kdy Štěpánku později nahradila Jitka Molavcová, Bertík zůstal. „Pohádky na přání“ - se Štěpánkou a čertíkem Bertíkem – v roce 1968, v rámci vysílání Večerníčku „Bertíkův pohádkový zvěrokruh“ - 1971 „Pohádková půda“ – 2000-2002, nedělní dopolední pásmo pro děti. ()

Kri-kri

Naprostý souhlas s Karlosem! Rozmarýnek je snad ještě větší nostalgie našeho dětství, než Magion a Studio Kamarád. Tenhle pořad jsem viděl naposledy ve školce a to už je dobrých 20 let zpátky. Štěpánka Haničincová byla jednoznačně nejlepší moderátorkou dětských pořadů. Přistupovala k tomu profesionálně a bylo na ní znát, že ji to opravdu baví. Vybavuji si i Čertíka Bertíka a tu úvodní melodii. ()

Big Bear

..Pojďte s námi za pohádkou, projdeme se pamětí, naše staré kamarády nehodíme do smetí...'' --- Tenhle pořad je pro mne hodně b.c. :-). Pamatuji jak nám to ve školce pouštěli, jak to bylo ještě černo-bílé. Samozřejmě jsme milovali Štěpánku (dodnes si vybavuji její hezký hlas) a samozřejmě loutku čertíka Bertíka. Vybavuji si ale i krátký seriál Strašidýlko Famfulínek. Byla to krásná doba. Jako malý jsem tehdy nevnímal co se kolem ve světě dospělých děje. Rodiče chodící na všelijaké schůze, nástěnky opěvující 1. máj, VŘSR i  povinné vyvěšování české a sovětské vlajky 9. 5 1945 jsem bral jako samozřejmost. Byl to prostě svět kolem mne. Samozřejmý a běžný. Až později jsem zjistil, že tenhle ráj má své trhliny a to dost veliké...  * * * * ()

kingik

Naše staré kamarády nehodííííííme do smetí....A ta písnička tak nějak končí. Je nutno si mě představit jak to zpívám operním altem. Pásmo pohádek ve své době, ano pouze a jen ve své době, se stalo fenoménem. Štěpánka a její Čertík Bertík pouštěly krátké loutkové a animované pohádky, (co spolu dál dělali když zrovna jela nějaká pohádka o tom lze jen spekulovat), kdy asi nejvíce se mně vryly do paměti dva opičáci Hup a Hop. Na ty dva mě nesahejte:-) A dál už si vybavuji pár pohádek, které byly z dnešního pohledu dětského diváka poněkud slabé. Asi těžko by dnešní dítě bylo hotové z tohoto pásma.Takže zdejší hodnocení je přehnané a volím smířlivějších a odpovídajících 60% Je nutno si přiznat, že stěžejní postava Čertík Bertík byl latentní homosexuál a aby se to udrželo v tajnosti musel spolupracovat s STB. Díky tomu působil na televizních obrazovkách tak dlouho. Intimní vztah udržoval pak po pádu komunistů s Pavlem Vítkem a Lumírem Olšovským, občas zkusil trojku s Honzou Musilem. ()

Ainy

Opět nemůžu hodnoti jinak než plným počtem ... tohle všechno jsou pořady mého dětství ... ne že bych byla ročník třiapadesát, ale tento pořad se vysílal i za mě. Čertík Bertík a Štěpánka :-) ... já chci zpátky do svého bezstarostného světa! :-)) "Pojďte s námi do pohádky, projdeme se pamětí, naše staré kamarády, nehodíme do smetí" ()