Breakout

všechny plakáty

Hip hop je pro spoustu mladých lidí jedinou možností, jak se vyjádřit. Přestože je hip hop kulturou jen určité skupiny lidí, je naprosto úžasné, že je hiphopový styl života pro všechny z nás srozumitelný. Film Breakout nyní přináší velmi reálný a atraktivní pohled na život hiphopových gangů na předměstí Curychu. Příběh však kromě drsného prostředí ze světa hiphopových osudů, hrdosti a odplaty nabízí i emocionální pozadí. Ve filmu je totiž kladen důraz i na pocity hlavního hrdiny a divák má tak možnost vcítit se do jeho poutavého osudu.

V centru všeho dění stojí mladý hrdina Nia, jehož životní náplní jsou přátelé, hudba a breakdance. Jeho život se však naprosto změní, když je jeho nejlepší přítel Pulpo těžce zraněn při rvačce s konkurenčním gangem. Nia čelí obvinění policie, že zbil Pulpa on. Co bude dál? Udá Nia pravého viníka policii, pomstí se mu za přítele sám, dojde k úplně jiné odplatě? Niova hrdost, vytrvalost, odvaha. A Nicole, krásná ale tvrdá právnička, která chce Niovi za každou cenu pomoci.

Breakout je přesvědčivý snímek o životě předměstských gangů, o cti, o přátelství a o lásce, ale především je to příběh mladíka a jeho útěku z mizerného života pomocí hudby a tance. Režisér Mike Eschmann, který na kontě již několik úspěšných snímků se tentokrát opravdu překonal, tento film určitě stojí za shlédnutí. (oficiální text distributora)

Slider

Osobne počúvam rap, ale sledovať malé deti jak sa v rovných šiltofkách hrajú na gangstrov je aj na mňa trochu moc. Asi má celý film pôsobiť tvrdo a drsne zobrazovať 'realitu', ale normalny človek sa na ňom len pousmeje, pretože od prvých minút je jasné že Breakout je cielený na publikum 14-. Jediné (veľké!) plus vidím vo vynikajúcej hudbe od Stressa a tiež záverečný breakdance bol dosť podarený. ()

Stodvacet

LUXUS MÁME TU POŘÁDNEJ FILM PRO POŘÁDNÝ RAPERY !!!!!!!! JE MI LÍTO TĚCH UBOŽÁKŮ CO VO TOM VÍ HOVNO A PROTO DÁVAJ ODPAD ALE TAKOVEJ JE ŽIVOT:) ()

Kosmik 1 odpad!

Nesnáším tyhle frajírky a namachrovaný týpky, co v životě nepřičichnou k práci a už ve 14-15 si o sobě myslí, že jsou páni světa a nikdo na ně nemá. Tohle dílo jde úplně mimo mě. Navíc celý film je prakticky o ničem, žádné sdělení, jen sledování těchhle idiotů, jak si můžou dovolit skoro všechno. 0% ()

MiaMoonlight

Hodnocení odpad opravdu nechápu. Nejsem příznivcem hiphopu a přes to mě tenhle film opravdu dostává, nehledě na sympatického Nilse. Já jsem velice spokojená. AngelAngie, ať chceš(te) nebo ne, je to film, který se nezajímá o trendy v České Republice. Příjde mi to zaujaté a s filmem naprosto nesouvisející i když často souhlasím v tvým hodnocením i komentáři. Ukaž mi tlustýho a blbýho kluka v tomhle příběhu, kterej si něco kompenzuje. ()

FIBO

Pane jo :) Tenhle film rozhodně překvapil. Je jasné, že starší generace ho nejspíš odsoudí anebo v druhém případě nepochopí. Svým způsobem bych ho přirovnal ke Gymplu a to nejenom proto, že hudba je tam společným jmenovatelem. Herecké výkony překvapily, ztvárnění rovněž. Dá se říci asi toto - buď se Vám film bude líbit, nebo nebude vůbec. Když jsem si ho pouštěl, tak jsem o něm v podstatě nic nevěděl a moc toho od něj nečekal. O to spíš, jak říkám, překvapil :) Nejsem fanda hip-hopový muziky, ale tady mi vůbec nevadila ba naopak, příjemný pokoukání jako oddechovka od všední filmařiny. Závěrečná scéna "Všechno musim udělat sám" je možná trochu přitažená za vlasy, to nepopírám, ale nemá chybu. Hodně slušný. ()

The Viper odpad!

Abych pravdu řekl, ještě tak před 8-mi lety by se mi tento film líbil, ovšem viděl jsem ho až teď a tak nemůžu hodnotit jinak než za odpad, protože dialogy pro celý film jsou laciné, trapné a naprosto idiotské. Herci ? Jací herci ? Banda fracků s Uncle Tomem z policie a nejhorší právničkou na světě. Hlavní hrdina je natolik cool že nosí kapuci i v místnosti pokojové teploty, tepláky u kolen a zdraví se s každým asi patnáct minut dlouhou přehmatávačkou a navíc dá do držky komukoliv kdo se na něho jen špatně podívá, protože přesně takto drsní hopeři jsou. A aby toho nebylo málo, samozřejmě si to rozdá se svou ''právničkou'' ve výslechové místnosti i přesto že jí nedokázal říct jiná slova než ''k*rvo a kr*vo''. Film hodný odpadů od shora až dolů bohužel i na csfd našel spoustu fanoušků, jelikož se to tu dutohlavcema jen hemží. ()

casioa.... odpad!

Totálne musim suhlasiť s AngelAngie........HH/Rap ano...ale pózy..kliše....kvázi ghetto....a iný humus--NIE...fuck it!!! HipHop-Rap mám rád...je to novodobý punk...to je jasne...ale...nehrám to na retiazky...DADA topánky....či bundu Karl Kani...a ine pčoviny...to je tak pre kktov ...a pče...my ostatný...máme radi kvalitnu hudbu....a nechodíme oblečený ako "kinder gangstri" :DD peace....children...a pohov.....a prestante sa hrať na "ghetto"..gangstri :DDDD....jedine....čo sa filmom...podobneho razenia (Step up 1,2 atď....) nedá uprieť....je kvalitný tanec....niekedy....tam má fakt úroveň....ale...pochováva to ako vždy tuctový...kliše príbeh.....retiazky....a...všadeprítomné drsňáctvo...a pocit...že ten kto má široké gate...môže všetko...že to tu roluje...všetkým ruluje...a že baby...su iba "Bitches"----takže...baby...vážte si samé seba...a nedajte si od "gangstass" šlapať.....po ľudskej dôstojnosti...a ženskosti .-))) ....off ()

rozbris

Švýcarská verze 8 mile, až na to že v breakdance:-) Trošičku mi přišlo trapné to zařízení pro nezletilý a Nia nevypadál na nezletilého, jinak to ušlo. ()

Tydlidáš

Konečně film o hip hopu kterej má nějakej příběh. Podle názvu sem čekal něco trošku jinýho, ale byl sem příjemně překvapenej. Škoda těch malejch chybiček který tam sou, ale i tak mě film celkem dost bavil a pohled na Melanii tomu taky přidal. V závěru sem se bál že ho nevoddělaj, ale ten malej kluk byl supr...... A nechápu proč si tady do komentářů k filmu vylejvaj lidi srdíčko jak je hrozny jak neska děti berou hip hop atd.. Sakra hodnoťte film a tohle si nechte pro strejčka příhodu. ()

Hanys_ odpad!

A pak, že špatné filmy se točí jenom u nás. Tenhle film od odpadu nezachrání ani kozy Melanie Winiger. ()

Káronoš

Filmový náhled do světa hip hopu, tance, drog, násilí, krádeží a vandalství = přesně to co mám rád!=) Mike Eschmann nás zavede do Curychu k pouličnímu gengu, který nemá nic víc než přátelství("rodinu") a sám sebe. Jedná se o velmy drsné drama s pokusem zasáhnout divákovi city(sož se celkem vydařilo) osudem Nia, hlavního hrdiny který stavý partu a přátele na první místo a díky tomu je trestán v nápravném zařízením. Myslím že film toho má hodně co nabídnout . Osud hl. hrdiny je záživný a krutý zároveň. Pokud máte rádi hudební dramata tak tento snímek určitě nepřehlížejte. Hodnocení:8/10 ()

skliba

Byl jsem docela příjemně překvapen,docela jsem se bavil až na ten úplnej konec jak malej klučina suveréně naběhne a zastřelí toho spirita, to bylo docela suchý ale jinak 7/10 ()

Rendiss odpad!

Sra*ka sebraná někde ve Švýcarsku u silnice. Ano, tento film se může líbit akorát tak nějakejm ubohejm rádoby negrům s pánvičkou na hlavě, oběšenejch na zlatým řetězu. ()

J*A*M*A*L

Vlastně to taková tragédie nebyla. Mě se to vlastně docela líbilo. Mě hiphop nevadí, občas si ho poslechnu, a tak jsem vlastně měl příležitost tomu i dost rozumět. Mohl jsem rozumět generaci těchto lidí lidí "z jiného světa". Děsivé a perfektní hudební drama, které skvěle vrcholí a má solidní příběh. ()

Rufete

Hodinu a půl sledovat partičku chlápků, co by jeden bez druhého nenašli ani dveře z místnosti, to není nic pro mě. Když se do hry vložilo pár zajímavých událostí a ukázalo se, že možná nějaký ten mozek vlastní a všechen ho nevyhulili, hodnocení jsem zastavil na zlaté polovině. Ovšem pro teenagery se stejným stylem života doporučuji, pro ně je tohle ideální film. Jen si to všechno držte hezky u sebe a nepouštějte mezi normální lidi. ()

Marina111

Predĺžený a o aký-taký scénar "obohatený" rapový klip. Nič viac. Žiadna sláva, len ťaženie z moderných trendov v hudbe a v údajnom spôsobe života mladých; taká "mediálna realita" v tínedžerskom duchu. Nič, za čím by človek mohol hľadať čosi hlbšie, leda ak hlbokú prázdnotu v duši tých, čo nevedia lepšie zúžitkovať svoj život než podobným pózerstvom... ()

flower_child

Čekala jsem naprostou hovadinu. A ano. Vskutku. Pustit si tento film bez zvuku, znechuceně bych ho po té první bitce a ochrnutym kámošovi vypnula. Avšak to,co mě přinutilo dokoukat film, byl soundtrack. Ta hudba tomu dodávala šmrnc, dá-li se to tak říct. Pro mě, která se absolutně nevyzná v hiphop music a rozhodně není jejím fanouškem, která si při slově rap vybaví pitvořícího se Rytmuse, a která je z filmů zvyklá akorát tak na americké "niggas" rappery, bylo slyšet francouzštinu neuvěřitelným zážitkem. Vím že pro znalce to není nic neobvyklého, ale pochopte, do té doby jsem neslyšela nikdy nic tak nadupanýho. Ta hudba ve filmu je pulzující, přidává na autenticitě a film byl pro mě rázem uvěřitelnějším. Celkový dojem tak vylepšila o 60%... Bohužel zbylých 40% srazil chabý předvídatelný děj... Každopádně. Rappeři co diktujou ve francouzštině jsou pro mě od teď nejvíc cool na světě, hned vedle kosmonautů a zaříkávačů koní... ()

kluk z Na

toto je trapné, jakoby někdy bylo přeneseno černošské ghetto let 90. do švýcar, oukej... pokud mam ignorovat pozérství, kýč, trapnost a nechutné opičení po jiných filmech, tak bych vyzdvihl taneční sekvence, ale proto sem nemusel kurnik koukat na celej film!! pouze trandový flus, který se přiživuje na pojmu "hiphop" ()