Breakout

všechny plakáty

Hip hop je pro spoustu mladých lidí jedinou možností, jak se vyjádřit. Přestože je hip hop kulturou jen určité skupiny lidí, je naprosto úžasné, že je hiphopový styl života pro všechny z nás srozumitelný. Film Breakout nyní přináší velmi reálný a atraktivní pohled na život hiphopových gangů na předměstí Curychu. Příběh však kromě drsného prostředí ze světa hiphopových osudů, hrdosti a odplaty nabízí i emocionální pozadí. Ve filmu je totiž kladen důraz i na pocity hlavního hrdiny a divák má tak možnost vcítit se do jeho poutavého osudu.

V centru všeho dění stojí mladý hrdina Nia, jehož životní náplní jsou přátelé, hudba a breakdance. Jeho život se však naprosto změní, když je jeho nejlepší přítel Pulpo těžce zraněn při rvačce s konkurenčním gangem. Nia čelí obvinění policie, že zbil Pulpa on. Co bude dál? Udá Nia pravého viníka policii, pomstí se mu za přítele sám, dojde k úplně jiné odplatě? Niova hrdost, vytrvalost, odvaha. A Nicole, krásná ale tvrdá právnička, která chce Niovi za každou cenu pomoci.

Breakout je přesvědčivý snímek o životě předměstských gangů, o cti, o přátelství a o lásce, ale především je to příběh mladíka a jeho útěku z mizerného života pomocí hudby a tance. Režisér Mike Eschmann, který na kontě již několik úspěšných snímků se tentokrát opravdu překonal, tento film určitě stojí za shlédnutí. (oficiální text distributora)

SaNcHeZ_cz

Technicky je to parádní nadstandard, za což je ta jedna hvězda (objektivně by byly minimálně tři). Problém je však ve zbytku. Nejen že je film naivní, hloupě napsaný a snaží se obhajovat éru krutopřísných kšiltofkářů, je až na takové úrovni jako kupříkladu domácí retardi, ehm tedy Bastardi z pera pana Magnuska. Pokud tedy jste hiphop pozitivní, určitě si své ve snímku najdete. Ostatním bych doporučil nějaký film a ne tuto bezduchou snůšku keců, kterou se marně snaží vykompenzovat parádní vizuální stránka a sympatická Melanie Winiger. ()

LV.Helter

Nefunguje to ako film ani ako sonda do spoločnosti ani ako videoklip plný hovien... Strašne tupé, okaté a nikam nevedúce. Pritom stačilo, tak málo aby sa s toho dalo vyžmykať viacej. Kostra príbehu je naprostá sračka, herci amaterský a scenár maximálne detinský, ale verím, že to si teen publikum nevšimne... Už som sa v polovici tešil na koniec. Prepalená nuda... ()

MikO_NR_1909

O inteligentnom filme sa hovoriť nedá, ale svojím out-door prístupom a novou vlnou mladíckej priereznosti na uliciach v ťažkej dobe (ktorú si komplikujú aj sami) sa film stáva skôr výpoveďou doby s ľahkou ovplyvniteľnosťou (čo má kontroverzné záverečné vyhodnotenie). ()

charlie.x odpad!

Pěkná sračka, která se může líbit, jen rádoby hoperům s rovným kšiltem, kteří si myslí jaký jsou páni ulic když po nich jdou. Totálně o ničem -> ODPAD!!!!!!! ()

Herr_Flick

Jak začít? Miluju black music, miluju hip hop. A myslel jsem si, že ty negativní komentáře jsou psány lidmi, kteří hip hop z principu odsuzují. “Hovno-vole-naser-si!“ Tohle je skutečně o namachrovaných hajzlech a postavené úplně mimo realitu. A kdo má vůbec být cílovou skupinou diváků? Nevím, nepochopil jsem to. To nemá cenu vůbec komentovat. Na tom filmu za to stála pouze ta odhalená ňadra. ()

Cafú

Posleství tohoto cool filmečku: Lidi, všechny vaše problémy vyřeší breakdance a pár dobře mířených ran pěstí... A když ani to nepomůže, každej dvanáctiletej švýcárek s rovnym kšiltem vám pujčí svou bouchačku. HOP SUISSE!!! ()

SallyZen

Hip Hop nemám rád a i když ho tu moc nebylo, celkově mě film nebavil. Hlavní herec byl charismatickej asi jako Prinze Jr. a jednoduše prostě nuda. Neviděl jsem v tom větší smysl ani nějaké extra dobré scény. Prostě nic. Ale určitě to někdo ocení. 40% ()

Fallen_One odpad!

No jo, všechno směřovalo k tomu, že odpad! zas po čase musim dát. Tahla hovadina si o něj koledovala jako ještě nic předtím. Souhlasím zcela a ve všech paragrafech s Angelangie, tzn. že 14ti-leté dětičky si myslí, že jsou králové ulic, musí mít svoje ghetto a křivej kšilt, od čehož se odvíjí jejich omezenost a pitomej pohled na okolní svět. A to nemluvím o prznění rýmovaček a vyobrazení holek jako materiálu, na kterým se vystřídá každej člen "partičky" - hoperky asi chtějí být brány jako zboží pro volné použití, prostě dobrovolné rozdávačky, jen aby se dostaly do nějaký fet-hop-nigga-bitch-ultradrsňácký grupy. Opravdu zajímavé. To je asi jediný poznatek, který z filmu přijde k dobru. Nejhorší film, co jsem nad nim strávil čas za poslední rok. Možná i víc... ()

tom88

Vôbec nie zlý film, práve na Švajčiarov až moc dobrý, ale vo svetovom merítku len priemerný. Mňa nesklamal, pravda že ani neohúril, no musím priznať, že značná časť filmu pôsobila veľmi dobre ako dráma. Dokonca aj p technickej stránke vcelku zvládnuté. Dialógy a myšlienka už je druhá vec. Drobné nelogické chyby síce je vidno, ale až toľko mi neprekážali. Herci zahrali dá sa povedať na úrovni. Ale vadili mi iba tie ich trápne reči a chovanie sa takýchto pouličných zmätkov, ktorý si tú basu asi naozaj zaslúžia. Musím priznať, že snaha vyrovnať sa Amerike im celkom vychádzala. Aspoň priemerné hodnotenie si Breakout zaslúži. 58% ()

Nivenx

Je tu opravdu hodně odpůrců, ale když srovnám s let's dance a spol je Breakout nejlepší. Dobrý děj, dramatická stránka filmu je opravdu dobrá a herci zahráli svoje role dobře. Když nebudu koukat na to, že dnes jsou mladiství, kteří se jim chtějí podobat a nejde jim to, tak slušná práce. Film za dnešní dobu nemůže. Dobrá muzika a film nenudí! 60% ()

Tyny

Tak před třemi lety jsem se na Breakout mohla koukat klidně každý den, a vůbec mi to nevadilo. Klasická hláška Silencia " hovno vole naser si" je snad nesmrtelná a konečný souboj se "Stressem" je skvělý. ()

Zdeňka odpad!

Nesnáším hip-hop, nesnáším sprejery a všem jim podobný! Jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy viděla a dodnes se obdivuji, že jsem jej dokoukala do konce! ()

Bobik9

Tento film jistě musel zanechat hodně rozporuplné pocity. I ve mně zanechal. Na jednu stranu dobrý příběh podpořený skvělým soundtrackem a parádními výkony při street dancu. Opravdu jsem celý film napjatě čekal, jak se příběh vyvrcholí. Konec byl však podle mě jedinou kaňkou celého filmu, proto jsem nemohl hodnotit plnými pěti *. ()

Dawid199

Vítejte v curychském výchovném zařízení pro mladistvé. Zde je jídelna, zde sprchy a zde je dvůr, támhle nalevo u stromu je sicilská teen mafie a támhle před vámi novodobý hitlerjugend. V žádném "pasťáku" jsem sice nebyl, ale podle mě si to tvůrci filmu představují krapet "zajímavě". Dobře, o tom ale film není, když tedy pominu všechny téměř neuvěřitelné záležitosti typu jeden dozorce na několik desítek kluků a v noci opuštěná budova, tak mi z toho zůstane relativně originální námět a celkem slušná podívaná. ()

Yoshimitsu

Pro mě to byla míchanice.Banda hoperů s rovnými kšilty, vytahanými kalhoty a plnou hubu keců.Hrajou si na gangstery ulic, fetují, na záchodech si užívají sexu a tancují breakdance.Jejich hlavní kápo Nia je obviněn s ublížení na zdraví a zavřou ho do nápravného zařízení.Právnička Nicol (Melanie Winiger) mu chce za každou cenu pomoci mimochodem je to miss Švýcarska, takže bylo na co koukat :).V nápravném zařízení to bylo asi nejlepší jinak mě snímek moc nenadchl a to mám tenhle styl docela rád.Konec to završil debilitou ! Hovno, vole, naser si! ()