Breakout

všechny plakáty

Hip hop je pro spoustu mladých lidí jedinou možností, jak se vyjádřit. Přestože je hip hop kulturou jen určité skupiny lidí, je naprosto úžasné, že je hiphopový styl života pro všechny z nás srozumitelný. Film Breakout nyní přináší velmi reálný a atraktivní pohled na život hiphopových gangů na předměstí Curychu. Příběh však kromě drsného prostředí ze světa hiphopových osudů, hrdosti a odplaty nabízí i emocionální pozadí. Ve filmu je totiž kladen důraz i na pocity hlavního hrdiny a divák má tak možnost vcítit se do jeho poutavého osudu.

V centru všeho dění stojí mladý hrdina Nia, jehož životní náplní jsou přátelé, hudba a breakdance. Jeho život se však naprosto změní, když je jeho nejlepší přítel Pulpo těžce zraněn při rvačce s konkurenčním gangem. Nia čelí obvinění policie, že zbil Pulpa on. Co bude dál? Udá Nia pravého viníka policii, pomstí se mu za přítele sám, dojde k úplně jiné odplatě? Niova hrdost, vytrvalost, odvaha. A Nicole, krásná ale tvrdá právnička, která chce Niovi za každou cenu pomoci.

Breakout je přesvědčivý snímek o životě předměstských gangů, o cti, o přátelství a o lásce, ale především je to příběh mladíka a jeho útěku z mizerného života pomocí hudby a tance. Režisér Mike Eschmann, který na kontě již několik úspěšných snímků se tentokrát opravdu překonal, tento film určitě stojí za shlédnutí. (oficiální text distributora)

Nick321

Pasťáky, diskotéky, drogy, krádeže, překupníci... a break dance. Obecně bych o Breakoutu mohl říct, že si prostě děti hrají na gangstery, ale ten příběh má něco do sebe. Muzika byla rozhodně perfektní, ač hip hop není vyloženě moje krevní skupina. ()

corax8

Mám dojem, že jediné co je ve filmu uvěřitelné je pouze životní postoj hlavního hrdiny. Takhle to prostě na ulici ve výchovných ústavech nefunguje. Je to celé přitažené za vlasy a jaksi přikrášlený. Káž by v každém gangu byl takhle charismatický a chytrý chlapec. Překrásná policistka filmu přidává minimálně 0,9 hvězdy. ()

Z.Orbit

Taky rovny kšilty a všechno kolem toho nemam zrovna v lásce, ale jina je film docela povedeny a vy co tu jen nadaváte a dáváte tu odpad tak jen proto ze ste až moc zaujatí proti tomu stylu jinej duvod k tomu že dáte odpad nemáte, fakt trapny. ()

1990Jirik

Příjemný oddechový film z nelítostného prostředí ulice, Občas mi vadí jak Hip-hop berou všichni jako způsob jak vyjádřit jak jsou tvrdý, ale jinak dobrý mě osobně se film líbil dost.. celých 100 minut se něco dělo a celou dobu to mělo hlavu a patu myslím, že rozhodně lepší než 50 procent všech bežných filmů na tenhle žánr.. ()

FidoKuba

reakce na AngelAngie: Proč si pouštíš ten film když tohle odsuzuješ? To dá eozum, že dáš takové hodnocení. To je asi tak jako kdybych já si pustil film o baletu, co myslíš, že bych dal za hodnocení ? =) No nic ... ()

BASTÍK

Nils Althaus a Max Loong v nápravném zařízení pro mladistvé??? Budiž, asi byl Nils Althaus vybrán v konkurzu na Niu jako magnet pro mladé divačky. ()

Susan8

Pěkné zpracování filmu z prostředí hiphopových gangů. Život gangu je zde trochu zkreslený, ale dobrá hudba a taneční kreace to vynahradí. ()

Evziiik

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Když opomenu skvělou hudbu a dobré záběry, je to především příběh a život kluka, který nemá nic. Jen svoji "rodinu", tanec a hudbu. Nejde jen o hip hop, který spousta lidí odsuzuje jen proto, že je populární a nese s sebou kalhoty u kolen a kšilty proklatě na stranu. Oni nejsou jen gangsteři, vandalové nebo já nevim co. Jsou to kluci, kteří hledají způsob, jak přežít na ulici. Mají své zásady, kterých se za každou cenu drží. Zároveň snímek ukazuje skálopevné přátelství Nia a Pulpa, vztahy v nápravném zařízení a to, jak pár blbců může zkazit lidem celý život. Nebudu a ani nechci tady argumentovat proti remcalům, kteří tento skvělý film hodili mezi odpad. Jenom si myslím, že pokud se někomu film nelíbí, není to hned důvod házet ho mezi spodinu. Někteří mě dokážete vážně pobavit. Konkrétně třeba AngelAngie - tento komentář nemá chybu :-D Film je o něčem úplně jiném, než o patnáctiletých dětech, které si hrají na gangstery. Hip hop, když už některým tolik leží v žaludku jeho vnímání současnou mláděží, vznikl na ulici, právě mezi takovýma, jako jsou děcka v tomto filmu. A je opravdu velký rozdíl, když ho potom pojmou za svůj děcka od nás :-D Podle nich ale nemůžeš posuzovat všechny mladé, kteří v tomto stylu našli něco víc. ()

Bubugirl

Hip hop ani rap neposlouchám a tato subkultura mě pramálo zajímá, přesto snímek jsem bez problémů snesla. Stejně uvidíte řetězy na krkcích, volné plandáky, jooo ty děsně drsný hopery, které tady vidíme klasicky nic neděláme, zašu.áme, zahulíme, gangy se budou hádat a pak si zatrsají konečné fázi kde nic tu nic. Jak jsou tam zobrazeni skinheadi ( nebo jiná bezvlasá kultura to měla být přesně nevím ) to radši komentovat nebudu. Spíš než drama mě to chvílemi přišlo směšné. ()

domchacha

Otřelé, nicneříkající a k smrti nudné. Nejspíš bych se komentáře zdržela, ovšem vyústění tohohle nesmyslu (prošpikovaného zcestnými vsuvkami a zbztečnými scénami) bylo natolik stupidní, že mi nad tím zůstává rozum stát. A nejen rozum. I vlasy. Hrůzou. Takové filmy už prosím ne. ()

Dzii

Nevím proč sem padá odpad, je to film dětství prostě. A celkově film pro mladistvé, boj o čest a pomsta. Každy B-boy musí milovat tenhle film no prostě každýmu se líbí něco jiného ale odpad tomuhle filmu opravdu nikdy... ()

Ondrahrr

AngelAngie - Achjo .. to je taková debilovina. Nic otřesnějšího jsem snad nikdy neviděla! - Kromě toho, že je to kravina, je to také obraz některých částí společnosti, jako jsou například vyhulené hlavy, které zastupují v ČR minimálně 50% obyvatel. Je to hlavně o tom poučit společnost o té skutečnosti, že když se člověk bude chovat jako hovado, a bude řešit problémy jen násilím, dopadne podobně jako hlavní hrdina tohoto filmu. "Když komentuji jakoukoli skutečnost, musím se na ni nejdříve podívat i z jiných úhlů." ()

andy60

Čekal jsem naprostou zhovadilost pro puberťáky, ale zas tak špatný to nebylo. Hip hop nemusím, takže ty taneční čísla mě nebraly, ale děj - hlavně potom v pasťáku, nebyl úplně špatný. ()

LaCZik

Koukám, že ve Švajcu je to jako na divokým západě. Oko za oko. Přiblblá pohádka o tom, jak jeden namachrovanej týpek vybreakuje záporáka, přitom zbalí sexy právničku. Reálné? V žádném případě! Zábavné? Celkem ano. ()