Lars a jeho vážná známost

• USA Lars and the Real Girl (více)

Lars je typický looser, žije na malém městě a je až dojemně nesmělý. Jednoho dne si přivede do domu svého bratra a jeho ženy svou novou přítelkyni - nafukovací pannu Biancu objednanou přes internet. Místo sexu ale Lars prahne hlavně po opravdovém a cituplném vztahu a podle toho se k Biance chová. Jak ale tohle vysvětlit obyvatelům malého městečka? Larse mají naštěstí všichni rádi a Bianca tak brzy chodí do kostela, pracuje jako panna v obchodě se šaty a stane se i dobrovolnicí v místní nemocnici. Lars tak možná najde u svého okolí pochopení. (oficiální text distributora)

Raziel_cz

Milé drama (divné spojení, já vím) o lapsu chlápka, jehož celý život k tomu lapsu směřoval. A to je asi tak všechno, co byste o tom měli vědět, protože tenhle film nemá nijak důmyslnou zápletku, rozuzlení, ani přehršel zvratů. Celý je o jedné podivné situaci a o člověku, který ji způsobil, o jeho rodině, která se to snaží řešit a o maloměstě, které se k tomu postaví úplně jinak, než byste čekali. A celé je to ve výsledku ohromně feel-good a příjemné. Snad jenom ten úplný závěr to mohlo uhrát trochu citlivěji. ()

salamandrr

Dle očekávání blbost, hned po zapnutí mi bylo jasný, že půjde o zbytečně natahovaný film, kde na každý joke budu muset čekat nevim jak dlouho, takže sem to po 40 minuách vzdal. Konec byl přesně dle očekávání..prosět, ani tpo nezapínej ()

darkreider

humoru ako šafránu, takže s cejchom komédie by som bol opatrný(aj keď uznávam, že plišák obesený na USB kábli bol super). Netradičný dej, zaujímavá dráma. Nemám ďaleko ku 4*. ()

Harts

Podle obsahu jsem si pomyslel, co to bude za hloupost. Nicméně hodnocení bylo zajímavé, tak jsem neodolal a nelitoval, obyčejní lidé, obyčejné problémy, zajímavé herecké výkony a scénář. ()

Blacker94

Úsměvný příběh plachého a milého chlapíka, který touží po vztahu a také se podle toho zařídí. Líbila se mi také změna vnímání Biancy okolím; na začátku se na ni a na Larse všichni koukají skrz prsty a poté s odstupem času mění názor. ()

Jeand´Boa

Vtipné? Humorné? Úsměvné?...Nepochybně...Nutící k zamyšlení?...Nepochybně...Dojemné a smutné?...Nepochybně...Až zajímavě a paradoxně ze života? Krásné?...Zcela určitě... ()

mi-ib

Když jsem se podíval do popisu filmu a tam viděl komedie a přečet obsah filmu, napadlo mě, že si někdo koupí pannu a bude jí všude tahat a budou z toho vznikat komické situace. Jenže to bylo právě naopak. Zkrátka slůvko komedie bych bez milosti z popisu vyškrtl. Nevím, jestli prostě tvůrci neměli dost odvahy označit film jen jako drama, nebo jsou to takoví břídilové, že točí komedii a vznikne jim z toho vcelku ucházející drama. Jak říkám jako drama je to celkem působivé a povedené, jako komedie absolutně nevtipné. Proto průměrné hodnocení. ()

anitae

Zaujal mě námět - těšila jsem se na srandu, ale ta se nekonala...spíš jsem Larse litovala a celé mi to přišlo nemožné. ()

tranquill

Na první pohled úsměvné, na druhý smutné. Zvláštní příběh muže, který potřeboval překonat svou fóbii. Zvláštní bylo také chování ostatních, jako by byli z městečka Stepfard... Ale zpracováním a hereckými výkony mne film tolik neoslovil, takže nelze hodnotit nadprůměrně. ()

palmrus

Rozhodně teda ne komedie, ale pro mě čistý drama. Člověk tak nějak čeká očekávaný konec, ale občas mě to vzalo za srdce. Něco mezi 4 a 5*, ale že neumim být kritický dal jsem 5*. ()

sonoluca

Kdyby se všichni lidé byli schopni s "abnormalitami" vypořádat jako v Larsově malém městečku, hned by bylo na světě o něco lépe. To je v reálu bohužel čistá utopie a každý jedinec, nepasující do tabulek, je hned automaticky "divnej" - otázkou je CO JE NORMÁLNÍ (viz. blbnutí s figurkama v práci a jiné)? Goslingovo jméno je v téměř každém komentáři zmiňováno po zásluze, ten kluk fakt uhraje cokoli a z herců jeho generace se mu vyrovná jen málokdo. Po delší době jsem navíc opět narazil na výbornou Emily Mortimer, krása. 80% ()

Laborant

Možná, že je můj verdikt ovlivněný tím, že jsem měl v sobě 1l vína ale tenhle film a potažmo i hlavní mužská role mi vyrazila doslova dech. To co dokázal Ryan Gosling vyprodukovat do kamery bylo neuvěřitelné, krásné, čisté, smutné i veselé ale hlavně naprosto oddané. Takovéhle výkony podle mě vyhrávají ceny. ()

CliffLee

Jednoho dne si domů přivede Lars Biancu, ženu která zprvu vyvolá v malém městečku rozruch, ženu která není skutečná, ale umělá... zajímavý příběh s dobrými hereckými výkony, citlivou režií a jako třešničkou na dortu famózním Ryanem Goslingem. Tenhle herec zahraje snad vše a tak přesvědčivě... už kvůli tomu a vcelku zajímavém a originálním příběhu, nelze než doporučit 8/10 ()

Kingjiri

Mám pocit, že vzdám své zdlouhavé a neúspěšné hledání přítelkyně a vyřeším to svérázným způsobem jako Lars. Aspoň mi moje nová "přítelkyně" nebude do ničeho kecat a na všem se shodneme:) Ale teď už k filmu. Lars je pořádný podivín, který radši bydlí sám v garáži, než aby bydlel s bratrem v pár metrů vzdáleném domě. Ono však celé městečko, kde Lars bydlí, je trochu zvláštní vzhledem k tomu, že přistoupí na jeho hru a předstírá, že je Bianca opravdová ženská. Jenomže i přes tenhle poněkud ujetý námět to mělo něco do sebe a já se příjemně bavil a vtipných situací tu bylo hned několik. Neméně zajímavá je však i dramatická složka snímku. Navíc to bylo všechno pěkně odehráno i natočeno a já dávám čtyři zasloužené hvězdy. ()

ljukyljuk

Krásny príbeh. Kto si ešte neobľúbil Ryana Goslinga v predošlých roliach, tak pri tomto nie veľmi spoločensky založenom podivínkovi, ktorý si konečne privedie domov novú priateľku (nebudem spoilerovať, akú, samozrejme), to už musí prísť, pretože hral jasne, presne, minimalisticky, ale zároveň tak, že mu to zožeriete aj s navijakom. Skvelo vyvážené dielo, aj napriek deju ako takému tu nie je nič "preplácané", žiadne násilné vsuvky a tých niekoľko vtipných momentov výborne dopĺňa celkový film, ktorý jednoducho zahreje na duši. 85% ()

kwaicheng

Hezký pohled na jednoho mladíka, a ani mi to nepřišlo jako moc přitažené za vlasy, až na obyvatele toho městečka. Gosling to hezky zahrál. ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky