Čtyři minuty

• slovenský

4 minúty

Four Minutes

Německo, 2006, 112 min

zase jeden európsky film, ktorý sa môže zvysoka pozerať na tie hollywoodske psiny. Vojnová minulosť, lesbická láska, krvismilstvo, väzenské prostredie, výčitky svedomia, inteligencia ženy a tuposť "zelených bariet" a celé to sprevádza nádherne zahraný Shubert,. O dobrom výkone pani Traude (Monica Bleibtreu) ani nehovorím.(20.3.2013)

Emocemi nabitý film. Střich jednotlivých scén jde na mne moc rychle za sebou a ty navíc ne vždy na sebe plynule navazují. Vstupů do minulosti je zbytečně moc. Stačila by polovina. V takovém množství působily rušivě. Jako celek byli pro mne Čtyři minuty ale nezapomenutelným zážitkem.(8.2.2011)

Dvě ženy, jedna věrná až za hrob, druhá hraje na klavír až srdce poskočí.(9.12.2015)

X let jsem se (marně) potila za klavírem, ale nikdy by mě nenapadlo, jakými způsoby se na něj dá opravdu hrát... Hodně silný zážitek, rozhodně si ho dám víckrát. - "I HOPE YOU DIE...DADY."(13.10.2007)

Výborná dráma, ktorá rozoberá mnohé sociologické problémy a morálne aspekty ľudskej spoločnosti - nacizmus, lesbickú lásku, zneužívanie detí.... Potreba lásky je v každom človeku, preto problémom sa stáva chvíľa, kedy si naplno uvedomíme, že ju nedostávame a možno ani nikdy nedostaneme. Buď z dôvodu, že sme príležitosť prešvihli, alebo ju nevieme prijať. Môže sa stať liekom hudba? V každom ohľade ide o poctivú drámu, čakal som však viac. Trochu mi vadila mierna inscenačná forma, pričom ma to po pocitovej stránke hlbšie nezasiahlo, a to aj napriek skvelej H. Herzsprung a emotívne nabitému záveru. Za hlavný dôvod pokladám až prílišné zjednodušenie a povrchnú priamočiarosť niektorých tém. Aj napriek tomu však veľká spokojnosť. 75/100(5.10.2015)