Čtyři minuty

Štyri minúty

4 minúty

Four Minutes

Německo, 2006, 112 min

Hodně dlouho to trvalo, než spolu holky uzavřely pakt o neútočení. Ale vyplatilo se to nejen jim, ale i nám divákům.(26.1.2015)

Scénář : Chris Kraus. Kamera : Judith Kaufmann. Hudba : Annette Focks. Film pro milovníky hudby i pro milovníky dobrých příběhů, jako jsem třeba já.(1.5.2011)

Ach ty arty, zas... Evropské obzvláště... °-/ . . . Čtyři hvězdičky za poslední čtyři minuty hry na hru na piano a jednu dolů za poslední čtyři sekundy hry na... Ne, nechce se mi ani něco vysvětlovat, něco vyčítat za úplně zbytečné a vše packající neustálé tlačení na pilu... Jo, a taky fakt nemám rád tyhle přeexponované závěry (zvláštěpak u seriozně se tvářících dramat!), kdy jednu vteřinu před výbuchem hrdinný pyrotechnik zajistí bombu nebo si pro jednu >hrdinku< přifrčí ze všech stran na houkačkách armáda policajtů a efektně ji zatkne na pódiu operhausu při klace nadšeného publika. . . . Celou dobu téměř dvou hodin děje jsem byl ochoten mistru K. tu jeho pohádku se všemi nuancemi respektovat, i ty prostřiky do minulosti (ach furt ta otravně provařená >dojčenaci< traumata...), ale ten konec přes >strhující< virtuální pianové expozé nakonec zpackal, tlačil a... - ...u mě tedy neprotlačil! Navíc - co si budeme namlouvat - formou celý film působí jako nějaká zbytečně protahovaná televizní inscenace. Škoda. - - - - - (Poprvé viděno 20.9.2011 na >čtyřprocentním prostoru< , hodnocení 642., komentář zde s lehkým úšklebkem a rozčarováním jako třiapadesátý - 21.9.2011)(21.9.2011)

Většinou kritizuji autory za to, že měli skvělý materiál a filmařsky to velmi posrali. Toto dílko z věznice je zajímavé až šokující. Myslím, že ale nejjlepší rejža na světě by z tohoto nemohl něco hodnotného udělat. Námět i scénář jsou cizí. Na německou filmografii docela dobrý,ale to je vše!(19.4.2013)

Nemecká filmová tvorba poslednej dajme tomu dekády, ukazuje celému svetu a samozrejme aj našim filmárom, čo je to prepracovaná psychológia. Jedná sa o psychologický film, ktorý ide v koľajách žánru, kde sa naplňujú rôzne klišé, ale všetko dokonale sedí a záver je patrične katarzný. Tým mám na mysli, že je na začiatku jasné, ako budú prebiehať záverečné 4 minúty, akými problémami prejdú hlavné postavy no a nacistická minulosť nie je nikdy na škodu, že...(18.5.2012)

• - Producenti Alexandra Kordes a Meike Kordes získali Zlatý pohár na Shanghaiském mezinárodním filmovém festivalu. (Terva)

• - Chris Kraus si odnesl hned dvě ocenění z německého filmového festivalu Biberach. A to Cenu diváků a Velkou cenu. (Terva)

• - Hannah Herzsprung získala cenu Nová tvář. Cenu udělil německý New Faces. (Terva)