Čtyři minuty

Štyri minúty

4 minúty

Four Minutes

Německo, 2006, 112 min

Dvě ženy, jedna věrná až za hrob, druhá hraje na klavír až srdce poskočí.(9.12.2015)

Tenhle film měl jen dvě slabiny. Nesympatickou hlavní hrdinku a naprosto trapný závěr(11.5.2015)

V poslednej dobe ma príjemne prekvapilo niekoľko nemeckých filmov. Tento patrí k nim. Nemecká kinematografia podľa mňa ani zďaleka nedosahuje kvalít francúzskej, talianskej a ďalších. Tých niekoľko filmov moje presvedčenie nezmení, ale je to vykročenie správnym smerom. Film má dobrý casting, scenár, hudbu aj herecké výkony. Výborný nástup a excelentný záver dávajú zabudnúť na rozvláčnejšiu strednú časť. A z hľadiska uveriteľnosti je na tom rovnako biedne, ako napr. aj Dobrý Will Hunting.(13.3.2011)

Zlomené a uvězněné ve svých vzpomínkách,pod drsnou slupkou skrývají své bolesti,cit a něhu. Klavír se stává jejich společným zpovědníkem, jejich záchranným kruhem. A i kdyby to všechno mělo být jen marným pokusem, tak ty poslední úchvatný čtyři minuty za to stály.(25.8.2013)

Nečekaně silný, sakra silný zážitek. Deset let jsem se učila německy a osm let chodila na klavír. Nesnášela jsem to. Naštěstí mě to záhy pak přešlo (vidět tohle tenkrát, tak to ani náhodou), začala jsem sem tam doma poslouchat vážnou hudbu a sem tam šla i na nějaký ten koncert. Takže mě tenhle film samozřejmě dostat musel. Vlastně ne, nemusel. Dalo se tam toho zkazit spousta, ale nikdo nezkazil nic. Navíc výkon dvou hlavních představitelek byl úžasný. Německých filmů jsem moc neviděla, ale musím říct, že to málo, co jsem zhlédla, bylo vždy působivé a nezapomenutelné.(21.9.2011)