Pianistka Traude Krüger vyučuje již 60 let hru na klavír v jedné ženské věznici. Až to skoro vypadá, že si sama odpykává trest. Když má začít vyučovat uzavřenou, nevypočitatelnou a agresivní Jenny, která sedí za vraždu, zprvu to odmítne. Ale v okamžiku, kdy tuto vzpurnou dívku uslyší hrát, změní své rozhodnutí. Její nadání je zcela zřejmé a je ukryto pod slupkou drsné holky s násilnickými sklony k sobě samé, ale i k okolí. Hodiny klavíru vypadají spíše jako vzájemné měření sil. A tak se pustí do boje: proti sobě, ale i do boje společného, neboť v sázce je důležitá klavírní soutěž, během níž zbývají Jenny právě 4 minuty, aby dokázala něco, co by od ní nikdo - ani samotná Traude - nečekal. (oficiální text distributora)

snoodles

Kupodivu mi vůbec nevadila přehnaná nucenost a snaha ukázat, jak je ta holka opravdu virtuózní. Navíc ke klavíru mám velice osobní vztah, tedy nemohu jinak. ()

BDMarty007

Z tohoto filmu mám velmi rozporuplné pocity. Na jednu stranu má řadu skvělých momentů, dobrou atmosféru, dobré herecké výkony. První část je strhující a nastavuje velmi vysoké očekávání. Rychlý střih, syrové prostředí, emoce, mezní situace, silná hudba... To bohužel nepokračuje a větší část filmu je v porovnání s úvodem nemastná, neslaná, moc se to neposouvá, atmosféra se ztrácí ... a konec to sice nějak završí, ale žádná síla to není, jestli mělo být pointou to pukrle, tak to je trochu málo. Výsledkem je pro mě tak asi 3,5 a možná si to dám někdy ještě jednou, třeba to lépe pochopím, vidím tady spoustu vysokých hodnocení. ()

sehe

Štyri minúty hodnotím štyrmi hviezdami.Výborný dramatický film zo ženského väzenského prostredia.V závere som aj slzu uronila.Nemecká kinematografia má naozaj čo ponúknuť. ()

markotter

Značně nevyrovnané - celou dobu jsem napjatě sledoval, jak to celé dopadne, abych se dočkal celkem banálního konce. Postavy se chovaly dost neracionálně a to, co se jim stalo v minulosti jakoby nesouviselo s jejich současným chováním. Tvůrci podle mě ale chtěli, aby motivace postav vycházela právě z minulosti, ale nějak jsem tomu celou dobu nemohl uvěřit. Přitom atmosféra filmu místama dost hustá, skvěle to doplňovala hudba, ale jako celek - no prostě - nevyrovnané. ()

Nocturno culto

fakt nářez...drama o vzpurné,divoké dívce v které dříme obrovský talent,jen je mu potřeba uvolnit ruce,dosud týrané chladnými pouty..no a ten konec,ten konec je z hudebního pohledu naprosto neslýchaný,nikdy bych nevěřil co se dá zahrát na samotný klavír...pecka-100% ()

dino.h

Stopáž je bohužel tak dlouhá, protože si asi režisér myslel, že zbytečným protahováním scén dojde k větší dramatičnosti - ne došel pouze k tomu, že už jsem začínal přemýšlet, kdy ten film skončí. Vydržel jsem a počkal si na závěrečné 4 minuty a to veledílo, za které byla hlavní hrdinka oceněna potleskem ve stoje... Děkuji, ale už nikdy více. ()

polonius

Mě tenhle film nepřesvědčil. Snad kromě výborně zahraných dvou hlavních rolí. Stará učitelka byla tak německy strohá, že se mi z toho dělalo až špatně...ale jinak slabé. Překvapení se nekoná. ()

liberita

To, že o väzniciach a živote v nich sa dajú natočiť nádherné, dojímavé a výrazné filmy dokazujú oba Darabontove majstovské diela (Výkupenie z väznice Shawshank, Zelená míľa). O tomto snímku to ale neplatí. Herecké ako i hudobné výkony sú výborné aj ale väzenské prostredie sa mi príliš realistické nezdá. Nad to by sa samozrejme dalo preniesť, ale tomuto filmu chýba zmysluplnejší a vyváženejší príbeh. Keď som ho pozerala ja, celý čas, som čakala na niečo, čo by ho posunulo v deji ďalej, no nestalo sa a tak sa skončil rovnako otázne ako sa začal. Je v poriadku, keď na konci filmu zostanú otázky, ale nie je, ak je nad Slnko jasnejšie, že tento film pokračovanie mať nebude a že záver nič nevyrieši. Doteraz mám zo Štyroch minút čudný pocit a v žiadnom smere ich nepovažujem za výnimočný film či za film, ktorý by som chcela vidieť znovu. ()

Araliya

Nemecky film, tak ako ho mam rada. S dorazom na kameru, detail, jemne parodicko pikantne.Dve hlavne postavy boli naladene na tu istu vlnovu dlzku a tak mi ponukli koncert nielen plny emocii, ale aj ten hudobny. Odporucam. 90% ()

Queendom

Přesně ten typ filmu, kterej co se tempa tejče balancuje na hraně snesitelný a opodstatěný rozvláčnosti a uspávací nudy. Podle mě záleží, v jaký náladě se na to člověk kouká. U mě teda zrovna smůla - byla jsem ňáká našláplá a pseudofilozofování na mě nezabíralo. Herecký výkony fantastický. ()

Bigwave

Dech beroucí příběh o zkrocení divokého talentu krásnou hudbou. Nejvíce vás ovlivní jazzové improvizace, které Hannah Herzsprunger hraje na truc své učitelce. Celý film jsem si říkal: " Proč čtyři minuty " . Při závěrečném vrcholení mi to bylo jasné. Ukončit, už tak zajímavý film, dokonalým husí kůži nahánějícím koncertem, bylo naprosto geniální. ()

nula87

Je mi jasné, že ne všechny německé filmy se k nám dostanou, abychom mohli porovnat celkovou kvalitu,ale ten výběr, který se k nám dostává (nebo lépe řečeno ke mě), je prostě výborný. V poměrně krátké době jsem dostal opět silný, emocionální německý film, který se mnou zacvičil. A ty titulní čtyři minuty, na které čekáme celý film, jsou skvělým vyvrcholením. 85% ()

MyrnaAlec

Plný počet za ty 4 minuty v závěru. Neobvyklý námět, nevšední zpracování, bez sentimentu a k tomu skvělá hudba ! ()

subic

Jsou filmy, které mi stačí vidět jednou, i když nejsou vůbec špatné, nějak mi prostě nesednou, a toto je jeden z nich. ()

cinema_cz

Hudba, herecké výkony a důvtipná práce s flashbacky, ozvláštňující celkem snadno odhadnutelný děj, činí z tohoto snímku nadprůměrnou záležitost. (Leoš Flodr, Ci 09/2008) ()

Jungler

Poměrně hezký film o extrémně talentované mladé vražedkyni a o vývoji jejího vztahu s lezbickou starou učitelkou. Klavírní scény jsou fajn, ale nedosahují kvalit Pianisty nebo Legendy o 1900. ()

Střední Evropa 2007 napoprvé

Střední Evropa 2007 napoprvé

03.09.2007

Asociace českých filmových klubů rozhodně nepatří mezi ty, kteří by setrvali na dlouhé časy v posvěcené nečinnosti, a tak pro příznivce netuctových filmů připravují další putovní přehlídku. Po… (více)