poster

Kurt Cobain - About a Son

 • USA

  Kurt Cobain About a Son

Dokumentární

USA, 2006, 96 min

Režie:

AJ Schnack

Kamera:

Wyatt Troll
 • Bebacek
  **

  O Kurtovi s Kurtem pouze ve zvukové stopě. Přemýšlím, jestli mělo vůbec nějaký smysl natočit tenhle film - tuhle "osobní zpověď" formou monologického rozhovoru by si stačilo přečíst na papíře. Dokumentární záběry autentického prostředí, kde vyrůstal a kde se formovala jeho osobnost, mají v tomto případě téměř nulovou výpověď. A nezazní zde byť jediná skladba Nirvany. V podstatě to mohl být "film" o jakémkoli muzikantovi s bolestmi břicha.(3.4.2009)

 • poz3n
  ****

  Mně to prostě naprosto stačilo, poslouchat ho hodinu a půl. Obraz jsem nepotřeboval.(20.6.2009)

 • aluna
  *****

  I když bych se ráda dočkala nějakýho "pořádnýho" dokumentu se vším všudy, byla by škoda tyhle rozhovory nevyužít. Knížku Come As You Are od Michaela Azerrada, která z nich vznikla, jsem kdysi četla a musím říct, že je asi dobře, že autoři About a son Kurtovu zpověď ničím nerušili. Takhle mě jeho hlas vcucnul a nic mě od poslouchání jeho myšlenek nerozptylovalo. Pro fanoušky povinnost a já jsem spokojená.(29.6.2010)

 • Innuendo1987
  ***

  Teda takhle Kurta poslouchat, celkem depka, to vám řeknu. Škoda že to není plnohodnotný dokument, ale v podstatě jen nahrávka jeho hlasu s doprovodnými tematickymi obrazy, ale i tak pro fanoušky jasná záležitost. Jen to chce mit na to tu správnou náladu a rozpoložení.(5.5.2015)

 • TwoFace
  *****

  Vlastně ani nevím, co napsat. Tenhle film je vlastně hodinu a půl dlouhou nahrávkou Kurtovy, jestli to tak mohu říct, zpovědi. Od jeho dětství, přes jeho dospívání až po dospělost... jeho životní názory, pohled na svět... neuvěřitelně silná a autentická zpověď člověka, který viděl svět jinak než lidi kolem něj. I po dvaceti letech Kurtova smrt stále bolí...(11.10.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace